Wpis z mikrobloga

Czy da się jakoś wyliczyć, ile będę musiała (i czy w ogóle) dopłacić podatku w kolejnym rozliczeniu? Pracuję na UoP. Mój dochód z pracy wyniesie za cały rok (od stycznia do grudnia 2023) 118 tys. brutto plus za kilka dni dostanę prowizję z poprzedniej pracy (6500 brutto). Wychodzi na to, że przekroczę już próg. Szczerze mówiąc mega mnie to stresuje, bo w tym roku mam sporo wydatków i boję się, że w kwietniu 2024 nagle będę musiała wyczarować kilka ładnych tys. zł podatku (swoją drogą czy prowizja zostanie podwójnie opodatkowana? Teraz gdy wpłynie na konto w netto i jeszcze raz w kolejnym zeznaniu?). Z góry dzięki za jakies wskazówki i porady.

#praca #prawo #podatki #urzadskarbowy #pieniadze #kiciochpyta #ksiegowosc
  • 13
@stan-tookie-1: tylko co z prowizją i ekwiwalentem (odpowiednio 6500 brutto i jakieś 4000 netto - nie wiem, ile podatku ma ekwiwalent). Odprowadzono mi od tego podatek taki, jakbym progu nie przekroczyła. Czyli co mnie czeka na wiosnę?
Czy da się jakoś wyliczyć, ile będę musiała (i czy w ogóle) dopłacić podatku w kolejnym rozliczeniu?


@Praemislia: biorąc pod uwagę częstotliwość, z jaką rząd wprowadza nowe przepisy podatkowe, a potem się z nich wycofuje, musiałabyś pytać bardziej wróżkę niż księgową.