Jak myślicie jak dużo osób prowadzi działalność nierejestrowaną niezgodnie z przepisami? Bo tak z rozmowy z innymi osobami. To nie każdy wie, że trzeba prowadzić ewidencje, niektórzy mylą przychód z dochodem. No, a przecież są jeszce takie pułapki jak doradztwo, które musi być na VAT. Sporo osób też zapewne przekroczyła limit w jakimś miesiącu, ale nie założyli DG.

Ja obstawiam, że z 30-40% osób robi błędy podatkowe na ndg. Bo też są
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

słyszałem, że niedawno weszły lub mają jeszcze wchodzić zmiany dotyczące sprzedaży dla osób prywatnych. Czy ktoś mógłby mnie doinformować czy jako osoba prywatna sprzedając używane rzeczy mam odprowadzać jakieś podatki? Alvo czy jest jakiś limit bądź kwota wolna od podatku od sprzedaży?

#allegro #olx #sprzedaz #handel #zakupy #prawo #polska #podatki #zus #skarbowka
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MisiekD: jeśli sprzedajesz okazjonalnie, to nic się nie zmienia, ale jeśli "prywatnie" sprzedajesz naście/dziesiąt sztuk miesięcznie np. ubrań, czy elektroniki, no to możesz się spodziewać pytania z US, dlaczego nie masz założonej działalności...
  • Odpowiedz
@MisiekD podatku nie płaci się jesli sprzedajesz wlasne rzeczy uzywane minimum pol roku. w innym wypadku placi się podatek od zysku. jedyne co się zmienilo to allegro i olx musza raportowac do skarbowki osoby które sprzedaja bardzo często. skarbowka moze sobie ocenic czy wyprzedajesz swoje graty czy jest to jednak działalność zarobkowa
  • Odpowiedz
Jutro mija termin pit, więc złożyłem dziś. Może kiedy zrobię to wcześniej xD
Gdyby ktoś był zainteresowany od jakich dochodów płaci się podatek we Francji (dochód netto bez odliczania kosztów uzyskania przychodu i innych odliczeń)

Kawaler 18200 €
Para (małżeństwo lub związek partnerski) bez dzieci 33920 €

Samotny
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pituch:
Jeśli prowadzisz DG i będziesz próbował rozkminiać samemu podatki to zakopiesz się mule zamiast zarabiać. Śledzenie prawa podatkowego w kartonlandzie to stała robota na pół etatu co najmniej.
  • Odpowiedz
Jaki #podatki od nieruchomości mam zapłacić za garaż wolnostojący, ale nie posiadający księgi wieczystej? Na nieruchomości sam dom też nie posiada odrębnej księgi, ani nie jest wpisany w KW działki.
W internecie znajduję tylko info o "W przypadku garaży, które mają wyodrębnioną księgę wieczystą, stawka jest aż dziesięciokrotnie wyższa i wynosi 8,68 zł za 1 m kw.", ale mój garaż nie ma KW...
#ciekawostki #prawo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli kupiłeś w tym roku to wyślą ci najpierw decyzję określającą wysokość tego podatku z adnotacją o terminie płatności. Generalnie to wymiar podatku w danej jst nalicza opłatę i ma obowiązek wysłać informację określającą jego wysokość. Proponuję zadzwonić do właściwego miejscowo samorządu gdzie jest nieruchomość -> wydział podatków/referat podatków/wymiar podatków. Wszędzie nazywa się inaczej. Tam ci wyliczą, możliwe też, że będziesz mieć możliwość załatwienia sprawy online/epuap.
  • Odpowiedz
Zna ktoś jakiś kalkulator wynagrodzeń UOP brutto - netto czy to w formie excela bądź aplikacji desktopowej, który koniecznie ma możliwość 'symulacji' wynagrodzenia za cały rok oraz umożliwia podanie różnych miesięcznych kwot brutto? tj. podaję kwoty wynagrodzenia brutto w kolejnych miesiącach a kalkulator sam rozpozna kiedy wejdę w drugi próg i wyliczy wszystko odpowiednio.

Generalnie chodzi o coś takiego co znajduje się pod tym adresem https://zarobki.pracuj.pl/zaawansowany-kalkulator-wynagrodzen

Tylko, że właśnie, ten online jest
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bylem dzisiaj w diverse. Pomierzylem i kupilem co chcialem natomiast jedna rzecz mi sie rzucila w oczy. Po dokonaniu zakupu baba mi powiedziala, ze mam 14 dni na zwrot towaru w razie jakby mi cos nie pasowalo a zwrot zostanie wykonany na karte podarunkowa. Dlaczego UOKiK od tylu lat z tym oszukanczym procederem nic nie robi? Dlaczego wiele firm glownie tych sprzedajacych odziez i to te najwieksze sieciowki wciskaja ludziom kase ze
kamil-tika - Bylem dzisiaj w diverse. Pomierzylem i kupilem co chcialem natomiast jed...

źródło: Screenshot 2023-06-05 17-31-04

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Będę zakładał #jdg (#programista15k na #b2b here) - lepiej żebym założył ją w mieszkaniu, w którym mieszkam i bym pracował (zdalnie ofc), czy w domu rodzinnym, w którym nie mieszkam i nie jestem zameldowany (w tym samym mieście)? Jak to wychodzi podatkowo itd.? Ma to w ogóle jakiekolwiek znaczenie? Dodam, że na adres domu rodzinnego jest już zarejstrowana jedna firma, która ma tam swoją faktyczną siedzibę
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gaahl75: z wpisu wnioskuje, że wynajmujesz to mieszkanie, więc rejestruj na dom rodzinny albo ogarnij sobie coś takiego jak biuro wirtualne
  • Odpowiedz
@Gaahl75: mozesz nie podawac adresu siedziby firmy (brak stalego adresu), a tylko adres korespondencyjny. Jesli nie bedziesz VATowcem, to chyba nie musisz miec wtedy zadnej zgody wlasciciela itd. Jeśli będziesz VATowcem, to chyba i tak musisz miec zgode/akt wlasnosci.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wszyscy piszą jak to prosto można kupować anonimowo złoto za gotówkę, bo nikt nie sprawdza dowodu, więc podają losowe dane.
Jednak zastanawia mnie jak widzicie w takim razie kwestię sprzedaży większej ilości fizycznego złota.

Załóżmy sytuację, że za 10 lat macie złoto o wartości 500 000 PLN, chcecie je sprzedać i kupić działkę czy samochód.
W teorii jest to proste, idziemy do dealera czy innej mennicy i sprzedajemy. Tylko wpływ takiej
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach