Wpis z mikrobloga

#pracbaza #it #praca #samozatrudnienie #jdg #podatki

Zakładając że w firmie X mam możliwość przejścia z UOP na B2B a pracodawca ma takie podejście do tematu że przechodzimy z UOP na B2B i nie rozmawiamy finalnie o kwocie na rękę tylko po prostu tak że stanowię taki sam koszt dla pracodawcy to przy jakim koszcie pracodawcy staje się to dla mnie opłacalne?

Załóżmy że koszt jaki na mnie przewiduje obecnie pracodawca to 10k, ile z tego będzie na rękę przy UOP to wiem z kalkulatora, natomiast ile z tego realnie będę miał na rękę przy b2b? Czy to w ogóle będzie kwota przy której warto się w to bawić czy lepiej mieć spokój, l4, etat, krwiodawstwo itp itd
  • 3
  • Odpowiedz
@Loginconajmniej4znaki: zależy, jeśli dobrze rozumiem to mowa tu o 10k netto. Zatem odejmujesz ZUS (jeśli to pierwsza działalność to mały ZUS) do tego odejmujesz podatek dochodowy w zależności od tego co wybierzesz (zasady ogólnie, czy ryczałt). Przy ryczałcie 12% i uldze na start wyjdzie około 8200 na łapę
  • Odpowiedz
@Loginconajmniej4znaki: zalezy ile masz lat i jakie koszty bedziesz w stanie generowac i do czego to Ci potrzebne (robisz jakies zlecenia na boku? Jestes w stanie duze koszty generowac, zeby se odliczac podatek?)
Ja za mlodu chwalilem sobie B2B bo mialem wiecej na reke ale w gownofirmach. A teraz mam UOP w top korpo, na czas nieokreslony 26 dni urlopu i wyplate jak w zegarku (na B2B czasami sie spozniali z
  • Odpowiedz