Wpis z mikrobloga

@PierdekAlonso: A jak ciekawie się robi jak taka pielęgniarka coś #!$%@?, to nagle jest mina łosia i lekarz rezydent ma rozwiązywać problem bo przecież jest „kierownikiem” zespołu medycznego. A jeszcze ciekawiej jak choćby paracetamol ma podać pielęgniarka na własną odpowiedzialność xD
  • Odpowiedz
@PierdekAlonso: kuuuuurla ale taki medyk to sobie pożyje, mówią że w IT to jest eldorado ale czym ono jest w porównaniu do pracy medyka? wydaje się że niczym. Taki informatyk poświeci lata swojego życia żeby rozwiązać jakiś problem na poziomie NASA i dostanie za to tyle co lekarz po wypisaniu recepty z internetu. Trzeba było iść na medycynę. Ehhhh
  • Odpowiedz
@PierdekAlonso: a teraz zastanówmy się, dla ilu lekarzy UoP jest źródłem utrzymania. Myślę, że spora część to jednak kontrakty, gdzie kwoty są duuuużo wyższe od tych minimów, a z niszową specjalizacją to już wchodzi się w stawki pewnie z górnej granicy pięciocyfrowych
  • Odpowiedz
@PierdekAlonso: taki rezydent po przyjściu świeżo po studiach nic nie potrafi w przeciwieństwie do pielęgniarek z 30 letnim doświadczeniem. Potem zaczynają sporo więcej zarabiać
  • Odpowiedz
ekarz specjalista zarabia tylko tysiąc więcej niż pielęgniarka xD


@PierdekAlonso: pracujesz w szpitalu, idziesz do byle priv przychodni i ogarniasz sobie robote u nich, tak ze 3h co kilka dni. Wrzucasz na znany lekarz z info ze pracujesz w szpitalu.
A potem obserwujesz jak terminy znikaja w mgnieniu oka.

Bo moze by pan doktur miejsce w szpitalu, na zabieg na badanie na wizyte na spotkanie z drugim
  • Odpowiedz
to to jest #!$%@?, że lekarz specjalista zarabia tylko tysiąc więcej niż pielęgniarka


@PierdekAlonso: dlaczego nie wrzuciłeś pełnej siatki płac? od lipca "zwykła" pielęgniarka będzie zarabiała 6 726,15 zł.
9230,57 zł będą zarabiały tylko pielęgniarki posiadające wyższe wykształcenie, specjalizacje ORAZ (i tu jest najbardziej kluczowa kwestia) uznanie przez pracodawcę tych dwóch rzeczy. Mówiąc prosto: jeżeli dyrektor jakiejś placówki uzna, że w jego szpitalach wystarczą pielęgniarki po liceum medycznym to chociażby
  • Odpowiedz
@PierdekAlonso: to co wrzuciłeś to są wynagrodzenia minimalne, nie rozumiem jak wywnioskowałeś, że pielęgniarka zarabia prawie tyle co lekarz specjalista. Równie dobrze możesz powiedzieć, że senior IT zarabia tylko 4300 zł brutto, bo taka jest obecnie minimalna krajowa. Jeśli mielibyśmy faktycznie porównywać wynagrodzenie lekarza względem pielęgniarki to w samym POZ jest ono około 3-4x większe, w AOS różnice mogą się jeszcze bardziej rozjeżdżać. Jeśli chodzi o tę minimalną stawkę dla
  • Odpowiedz
@Tutmirleid powiem tak, przez chwilę miałem za sąsiada lekarza urologa, gosc koło 40tki i jak robił imprezę na którą zapraszał swoich kolegów po fachu (też ten przedział wiekowy, więc nie jacyś starzy wyjadacze) to podjeżdżały fury za pół bańki-bańkę

W medycynie jest po covidzie takie eldorado że glowa mala, IT się może schować
  • Odpowiedz
@drylu09: @kiciek @donpydro @adi666 @thris @walokid @PanAlbert @threethree @rozdartapyta @zygmuntt @Ciastek993 @Lketoglutaran

XD kocham to przeświadczenie wykopków o tym że rezydent to jest jakiś student, który nic nie potrafi. Lekarz bez specjalizacji to jest pełnoprawny lekarz ogólny, który potrafi bardzo dużo. Rezydentura to SPECJALIZOWANIE się w konkretnej dziedzinie. Lekarze bez specjalizacji pracują na SORach w POZach i są w
  • Odpowiedz
@donpydro XD kocham to przeświadczenie wykopków o tym że rezydent to jest jakiś student, który nic nie potrafi.


@PierdekAlonso: Gdzie napisałem, że rezydent nic nie potrafi?

A co potrafi pielęgniarka z 30-letnim stażem czego nie potrafi lekarz rezydent?


Tutaj nie chodzi o umiejętności. Pielęgniarka z 30-letnim stażem (nie chodzi oczywiście o takie, które całe życie siedzą w jakiejś wiejskiej przychodni) ma przede wszystkim doświadczenie kliniczne, czyli krótko mówiąc widziała
  • Odpowiedz
@DynPydro: chyba Ci się migrena z klasterowym bólem głowy pomyliła, chociaż tam przepływ tlenu i tak jest inny niż ten, który podałeś
  • Odpowiedz
@Miras123443 ta. A więc ile już pracujesz na intensywnej lub sorze że taki pewien jesteś? Wiem wiem pielęgniarki to lesery co się nie dostały na medycynę i nic nie robią tylko żrą czekoladki, krzyczą na pacjentów
  • Odpowiedz
@PierdekAlonso: pielęgniarka będzie całe życie za tyle tyrać, a specjalista na kontrakcie dostanie kilkadziesiąt k zł plus w gabinecie prywatnym 300 zł/10 min. Nawet nie specjalista, bo już gdzieś na 2 roku na wielu speckach już w prywacie kosisz hajs. Lekarz w 5 lat zarobi tyle co pielęgniarka przez całę życie xd
  • Odpowiedz