czy programowanie #androiddev jest takie ciezkie czy to ja jestem jakis dziwny xD Szukam rozwiazania jakiegos problemu, co drugie deprecated. Napisanie byle jakiej glupoty wymaga mnostwa czasu i ogromu kodu, duzo problemow z generowanymi klasami, 100 mozliwosci napisania tego samego, bledy ktore nie za wiele mowia, w szczegolnosci xml. o co chodzi XD
#naukaprogramowania #programowanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@crocodiler A z czym problem? Może po prostu źle szukasz. Deprecated się zdarzają - to oczywiste że ktoś kiedyś korzystał z rozwiązań które zostały zastąpione, ale występują dla kompatybilności. Zdefiniuj "głupotę". Jeśli chodzi o boilerplate w klasach, to częściowo rozwiązuje to Kotlin. A liczba możliwości napisania tego samego to raczej cecha niż przypadłość ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@ponuryrolnik: Map ma dict ze scenami. Tworzysz instancje Map pod nazwa a_map z argumentem central_corridor i przypisujesz ta nazwe do start_scene . Tu sie konczy inicjalizacja a_map. Tworzymy instancje Engine a_game z argumentem a_map ktory jest przypisany do scene_map. Tu sie konczy inicjalizacja a_game.
Teraz jak patrzymy co z tego wyszlo:
Obiekt a_game typu Engine deleguje operowanie scenami do swojej zaleznosci a_map. Obiekt a_game nie musi
  • Odpowiedz
Dobry wieczór mireczki. Od jakiegoś czasu uczę się (w pełni hobbystycznie) różnych ciekawych rzeczy ze świata programowania i dziś natknąłem się na dziwne zjawisko, którego nie potrafię zrozumieć. Jednym z zadań kursu, zgodnie z którym się dokształcam, jest budowa "pomodoro timer" w React Native (co swoją drogą samo w sobie okazało się niezłym wyzwaniem) i w żaden sposób nie umiem wyjaśnić zachowania fragmentu kodu: wersja prawidłowa wersja zbugowana

Pomijając chaos i wątpliwe
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jakie polecicie biblioteki do prostego interfejsu, oraz prostej grafiki 2d? do wizualizacji wykresu, do wypisania konkretnych danych (np wypisania papieżowej liczby na zielono) etc? myślałem o WindowsAPI, albo DirectX2D
#naukaprogramowania #cpp
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

o co ci chodzi?


@ponuryrolnik: jeżu sorry jak poczułeś się zaatakowany z moje strony czy coś ja tylko dodałem od siebie info o innych źródłach a potem dopowiadałem na twoje pytanie. Dobra już się nie udzielam...
  • Odpowiedz
Jak najszybciej zamienić tablicę bajtów na tablicę intów? Mam na myśli łączenie 4 bajtów w jeden int, a nie samo byte as int. Jest jakaś metoda do tego, czy zostaje pętla i bitconverter.toint32() dla każdego inta po kolei?

#csharp #naukaprogramowania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema mirasy. Przerabian sobie zadanka z #java i mam mały problem ze zrozumieniem jednego.

Wykorzystaj metodę max z klasy Collections,
przy czym obiekt klasy implementującej interfejs Comparator dostarcz w postaci wyrażenia lambda.

Mam znaleźc największy obiekt przy pomocy metody Collections.max. Kolekcję mam, tylko nie wiem jak dostarczyć obiekt klasy implementującej interfejs Comparator w postaci lambdy. Wiem jak w postaci klasy anonimowej.
#java #naukaprogramowania
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wykorzystaj metodę max z klasy Collections

@TMBRK: W kolekcjach masz metodę max. Przykad: Arrays.asList(1,2,3).stream().max(...);
Aby otrzymać poprawny wynik musisz przekazać implementacje komparatora. Nie musisz tworzyć nowej klasy, wystarczy użyć wyrażenia lambda.
  • Odpowiedz
@Goglez:
strzalki używałem, ale nie do końca o ten efekt mi chodziło, okazalo się ze działa End - przesuwa kursor na koniec linii,
po wielu latach dopiero teraz odkryłem ten klawisz ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
mireczki bo zgłupialem, całe dnie w pracy w C a googluje i nie moge znaleźć #naukaprogramowania #jezykc

mam plik txt w formacie napis liczba liczba
Albania 234.56 23.2
Kanada -42 23.3
i to luźno sobie wyciągam grepami na kiju i śmiga
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeszcze tylko kilka godzin można załapać się na darmowy miesiąc Nanodegree na #udacity, więc kto żyw, niech korzysta - robię teraz nanodegree z product management i jest to zacne sztosiwo, dużo lepsze niż np. kursy Udemy, które do tej pory widziałam.

Polecam cieplutko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://blog.udacity.com/2020/03/one-month-free-on-nanodegrees.html

#nauka #rozwojosobisty #naukaprogramowania #uczsiezwykopem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tempname0626: ciężki, zachęca do złych praktyk, w większości niepotrzebny. Wszystko jest fajnie na początku, jak szybko działa, niestety potem szybko zaczyna się problem jak coś nagle przestanie działać i trzeba kombinować z jakimiś dzikimi haxami.

Co zamiast? Nie używać magicznego toola "do wszystkiego" tylko dobierać do konkretnych problemów. Chcesz mały serwer http? Weź jakiegoś ratpacka czy javalina. Dostęp do bazy? JOOQ.
Niestety trzeba pisać więcej kodu, ale za to masz
  • Odpowiedz
@Scaab: to już trzeba trochę pokombinować jak nazwy plików


Takie coś wymyśliłem, trochę niedoskonałe, bo jak najpierw zrobi rename folderu to już nie znajdzie plików w nim, ale wystarczy jeszcze raz odpalić.

Teraz mogę wystawić fakturę za konsultacje :3
  • Odpowiedz
Jaki styl pisania kodu jest bardziej preferowany w świecie IT? Dwa przykłady:

Przykład 1:
if(warunek1<warunek2)
System.out.print("Tu jest jakiś tekst"+tutajzmienna+" i znowu jakiś tekst "+kolejna

Jaki styl pisania kodu jest bardziej preferowany w świecie IT?

  • Pierwszy 7.2% (6)
  • Drugi 92.8% (77)

Oddanych głosów: 83

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Prośba o pomoc,
W oraclu chciałbym utworzyć trigger, który po usunięciu zespołu, usunie także jego dane w innej tabeli. Delete Cascada niestety nie mogę użyć, gdyż w innej tabeli musi być zachowany.

Napisałem taki kod jak na zdjęciu, jednak obecnie usuwa mi wszystkie rekordy z tabeli games, nie bierzę pod uwagę tego warunku where

#oracle #plsql #sql #naukaprogramowania
Protonik13 - Prośba o pomoc,
W oraclu chciałbym utworzyć trigger, który po usunięciu...

źródło: comment_1588258349clg8BAfQCL5tGrnUQ5r25l.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach