Wpis z mikrobloga

Historia jakich setki, wypaliłem się w pracy i chcę się przebranżowić. Kiedyś liznąłem trochę programowania (było to ponad 10 lat temu więc zaczynam od zera) i w tym kierunku chcę iść, mam rok czasu na naukę, później chcę się dostać chociaż na jakiś staż żeby jakoś zacząć. Docelowo praca zdalna bo takie jest moje marzenie. Prawdopodobnie zaczną o #python jednak najpierw chcę się przygotować do tego. Czego się nauczyć, przypomnieć żeby nauka szła jak najbardziej sprawnie? Algorytmy? Jakieś ciekawe kursy wstępne zanim zacznę uczyć się konkretnego języka? Co dalej? Jakie kursy online polecacie? Książki? Warto zacząć od #udemy ? W międzyczasie będę polepszał swój angielski bo to podstawa. Wszelkie rady mile widziane.
#programowanie #programista15k #pracbaza #pracazdalna #pracait #praca #naukaprogramowania #informatyka
  • 13
@lol3pdg: rok chcę przeznaczyć na naukę, wykonanie własnych projektów żeby jakoś się wyróżnić, praca zdalna jak uda mi się zdobyć doświadczenie.
@Harmideron: Decyzją podjęta jeżeli się nie uda wracam do dotychczasowego zajęcia, jak nie spróbuję będę żałował do końca życia. Na którym tagu szukać faq?
@MrNomad: na pewno nic nikomu nie płać. baw się programowaniem, wymyślaj sobie zadania i je rób. jako że w konkteście programowania jestes tabula rasa, proponuje poczytac od razu o szablonach projektowania.
@MrNomad: jeśli zaczynasz od 0 to polecam na Udemy kurs Rafała Mobilo - python od podstaw. Mi pomógł dużo, robię jeszcze równocześnie kurs z pythona na SoloLearn i czytam książki typu Automate the boring stuff with Python i Python, rusz głową z wydawnictwa Helion.