Historia jakich setki, wypaliłem się w pracy i chcę się przebranżowić. Kiedyś liznąłem trochę programowania (było to ponad 10 lat temu więc zaczynam od zera) i w tym kierunku chcę iść, mam rok czasu na naukę, później chcę się dostać chociaż na jakiś staż żeby jakoś zacząć. Docelowo praca zdalna bo takie jest moje marzenie. Prawdopodobnie zaczną o #python jednak najpierw chcę się przygotować do tego. Czego się nauczyć, przypomnieć
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrNomad: Pytanie o takie rzeczy na tej stronie nie ma sensu, co widac po powyzszym komentarzu ^

Tutaj programisci uwazaja sie za bogow zycia. Tu siedza ludzie ktorzy do branzy przyjmowaliby ludzi po harvardzie lub mit. Z takimi pytaniami o porady etc idz na subreddit learnprogramming
  • Odpowiedz
@CppPolska:

python
sieci neuronowe, mikroserwisy, obsługa sygnałów w netflixie

c
ee yy no tutaj osobny poradnik jak konwertować liczbę na tekst, a już za tydzień rekonstrukcja połowy systemu bo ktoś dał 8 zamiast 16 i się nie mieści pamięć
  • Odpowiedz
@blend: do ciągłego, szybkiego rozwoju mikroserwisy nie są potrzebne. Znam zespół, który się na nich mocno przejechał (i to w C++), chociaż nie twierdzę że nie popełnili żadnego błędu w projektowaniu.
  • Odpowiedz
@crocodiler: Pierwszy bit 1 oznacza liczbę ujemną (a F ma same 1). Zobacz sobie jak wygląda konwersja U2. Źródło: Wiki.

Aby zamienić liczbę w U2 na przeciwną, należy wykonać dwa kroki:

dokonać inwersji bitów, czyli zamienić 0 na 1 i odwrotnie;
zwiększyć wynik
  • Odpowiedz
@grap32: Generalnie tak, zdalnie odtwarza się to, co masz lokalnie. Czasami niektórzy używają squasha przed wypushowaniem, żeby spłaszczyć historię.
  • Odpowiedz
Utknąłem na jednej rzeczy.
Chciałem wyszukać stringa w danej kolumnie tablicy.
Np. jeżeli $2 ~= "tekst", to zrób coś.
Próbowałem tak, ale oczywiście nie działa :P

for i in "${ARRAY[@]}"; do
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mhhh. Chyba trochę nieogarniam. Jak to wpleść aby szukało po każdym elemencie tablicy?


@czajoza4: tablice w bashu są dziwne jak coś więc dwa razy upewniałbym się, że na pewno robią to chcesz zrobić w danym przykładzie. Druga sprawa masz błąd składniowy:

if [[ "$i | awk '{print $2}'" =~ "mirko" ]]; then

$i zostanie potraktowane jako polecenie a nie jako string dla awk. Musisz zrobić np echo $i
  • Odpowiedz
@kanclerz_krolestwa_paprotnikow: Czytaj dokładnie to czego nie znasz a elementy, które już znasz, tylko przeleć wzrokiem po nagłówkach - jak ci się rzuci w oczy coś czego nie wiedziałeś, to doczytaj, resztę pomiń. W ten sposób nie tracisz czasu i energii na czytanie o rzeczach, które już wiesz, w nadziei że dowiesz się czegoś nowego w znanym ci już temacie, a wciąż jest niemała szansa że takie informacje wyłapiesz.
  • Odpowiedz
@crocodiler: nie ma znaczenia, to czy jest konfiguracja adnotacjami czy xml to jeden kij, to tylko składnia, konceptowo poza nowościami się nic nie zmienia...

również polecam dokumentację i używać jej w razie potrzeb, a nie uczenia się na zapas, bo to bezcelowe :)
  • Odpowiedz
@crocodiler:

https://helion.pl/ksiazki/spring-mvc-przewodnik-dla-poczatkujacych-amuthan-g,sprimv.htm#format/e

spróbuj to, nie jest super świeże, ale dobry pkt zaczepienia, bo prowadzi przez proces tworzenia jakiejś tam aplikacji

jak pomieniesz apache tiles, ajax czy konfiguracje spring tools suite to można trochę wyciągnąć na napisaniu takiej aplikacji krok po kroku, no i minusem tez język polski, bo jak widzę niektóre rzeczy w spisie treści po polsku to...:)
  • Odpowiedz
Hej, mam szybkie pytanie do #python. Jak można szybko i prosto zrobić walidację dwóch atrybutów klasy, gdzie występuje zależność między nimi, iż jeden nie może być większy od drugiego? Dam szybki przykład krótkiego kodu poniżej:

def ClassExample(self,attr1, attr2):
_init(self, attr1, attr2)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mactrix: Możesz napisać to sprawdzanie przy użyciu try, żeby obsługiwało wyjątek, gdy dopiero inicjujesz klasę. Możesz dodać atrybuty klasy o takich samych nazwach, żeby istniały przed inicjalizacją. Ale najprościej będzie w __init__ podstawiać wartości domyślne albo None, a zmieniać je osobną metodą, która będzie walidowała poprawność.
  • Odpowiedz
@ProfesorBigos: Łapię, wiem już co zrobię z tym _init_ dam attrybuty domyślne i poproszę użytkownika o to by podał wartości jakie chciałby zobaczyć i dopiero po ich walidacji staną się atrybutami (chodzi mi tu o taki mniej więcej przykład: średnica obiektywu i ogniskowa obiektywu, nie chcę by F ogniskowa/średnica był mniejszy niż 1) . Dzięki za pomoc!
  • Odpowiedz
Mam pytanie dotyczące biblioteki Lightbox do JS. Jest to biblioteka używana m.in. do stworzenia galerii na stronie. Tylko gdzieś wyczytałem, że biblioteka ta korzysta z jQuery, a ostatnio na wykopie powiedzieli mi, że nie powinno się używać jQuery bo zamula stronę itd.
Więc skoro Lightbox korzysta z jQ, to opłaca się go nadal używać (np do stworzenia wspomnianej wcześniej galerii)?

#naukaprogramowania #javascript #jquery #webdev
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Snowdr0p: No jak jQuery zamula stronę, to wolę go nie używać, tym bardziej, że chcę się uczyć czystego JS.
Czyli skoro Lightbox bazuje na jQ, to lepiej go po prostu nie używać. ;)
  • Odpowiedz