via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam taki zajebisty plan uczyć się programowania na poziom intern/juniora min. 4h dziennie (praca here) przez 6 miesięcy. Zawiera sie w tym pisanie, czytanie, kursy, projekty itp. Czy myślicie, że 6 miesiecy po 4h (ok. 700h) wystarczy żeby ogarnąć te technologie na stopień wystarczający do dostania pierszej pracy xd? Ile wam zajęło płynne ogarniecie danych tematów? Co byście dodali/wyrzucili?

Nie zaczynam od 0, aktualnie jestem w stanie zrobić prostą apke restową.

#
MrFisherman - Mam taki zajebisty plan uczyć się programowania na poziom intern/junior...

źródło: comment_1588066259A4C1scU2pDdjFGPd2FLif2.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrFisherman: Ze Spring Security Cię nikt nie zapyta prawdopodobnie nigdy na rozmowie. Lepiej ogarnąć algorytmy, złożoności obliczeniowe, implementacje kolekcji, kiedy jakiej użyć itp. Do tego u góry dodałbym Mockito, może MockMVC, dobra znajomość featerów Javy 8. Wzorce projektowe na przykładach i samemu je napisać, bo znanie a umiejętność zastosowania np. na rozmowie to dwie różne rzeczy. Do tego Clean Code, jak działa pamięć w Javie i GC algorytmy (WJUG #
  • Odpowiedz
Tydzień temu prezentowałem na meetupie dla AWS User Group w Peru. Temat: co wziąć pod uwagę, aby wygrać w wyścigu AWS DeepRacer League. Właśnie weszło na YT.

W tym roku format wyścigów jest nieco inny i nie ma opcji żeby uzbierać punkciki i tak awansować. Awansują tylko najlepsi w kategorii. A kategorie są trzy: czasówka, omijanie przeszkód i wyścigi między autami. Awans to pokrycie kosztów wylotu na finały do Las Vegas w czasie
tptak - Tydzień temu prezentowałem na meetupie dla AWS User Group w Peru. Temat: co w...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, mam mały problem z polimorfizmem. To przykład z moich studiów, który znajduje się w prezentacji.

public class CompanyAccount extends Account {
public CompanyAccount(double balance) {
super(balance);
}
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TMBRK: dlatego, że używasz klasy nadrzędnej i jej metod. To, że masz szczegółową implementację, która ma jakąś dodatkową metodę to ok, ale rezygnujesz ze wszystkich specyficznych dla typu podrzędnego deklarując, że comAccount, jest typu Account. Dlatego 'widzi' tylko tylko metody klasy 'Account'. Oczywiście możesz rzutować na CompanyAccount by 'otworzyć' się na metody tej klasy.
  • Odpowiedz
Czołem Mirki i Mirabelki
Przedstawiam wam dwa nowe kursy z tematyki #bazydanych #oracle dla początkujących w #sql.

Pierwszy kurs dotyczy instrukcji SQL INSERT | DELTE | UPDATE czyli:
* Jak dodawać rekordy do tabeli dzięki instrukcji SQL: INSERT oraz jak obsłużyć:
-- Błąd: ORA-00001 – naruszono więzy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj w miarę na czasie, a biorąc pod uwagę nasze nawyki żywieniowe oraz regularność uprawiania sportu także realistycznie. No chyba, że macie jakieś patenty na utrzymywanie się przy życiu (my dla przykładu staramy się regularnie codziennie wynosić pudełka po pizzy, aby wpleść w rutynę trochę ruchu). Pochwalcie się swoimi sposobami! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tag do czarnolistowania -----> #programemy

A gdybyście potrzebowali pomocy z nauką, zapraszamy
whoonid - Dzisiaj w miarę na czasie, a biorąc pod uwagę nasze nawyki żywieniowe oraz ...

źródło: comment_1588005230wNgPgg85pOSXsoiGmCDuH1.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
To jest płatne? Pytam bo nie mam możliwości sprawdzenia, aktualnie :p
I czy nie będzie to za duży poziom dla osoby ktora jest po Zelencie i kończy 1 rok studiów, gdzie miałem podstawy programowania w c++ i teraz obiektowke?
  • Odpowiedz
Od nieco ponad miesiąca robię sobie samodzielne zagłębianie się w Python 3, na ten moment ogarnąłem materiał z książki Roba Milesa "Python - Zacznij programować" z Microsoft Press oraz przeszedłem przez kurs Pythona w SoloLearn (można powiedzieć, że ten kurs to taka przyjemna krótka ściąga z książki, nawet w niektórych rzeczach nieco obszerniejsza, na przykład w kontekście dekoratorów, programowania funkcyjnego i regex).
Na ten moment czuję się, że dość dużo zobaczyłem i
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To prawda, że nie opłaca się już za bardzo uczyć jQuery?
Znaczy się można ogarniać w jakimś bardzo podstawowym stopniu żeby wiedzieć co się dzieje, jak będziemy musieli pracować ze stroną, która z tego jeszcze korzysta.
Bardziej mi chodzi o to czy opłaca się uczyć tego kilkanaście godzin i porobić jakieś projekt z wykorzystaniem jQ, aby znać dobrze te wszystkie metody z biblioteki jak .on, .attr i inne, żeby bez problemu wiedzieć gdzie i
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maciorqa jQuery powstało aby rozwiązywać problemy które już nie istnieją, Web API jest ustandaryzowane, a jQuery właśnie ten problem starało się rozwiązać (każda przeglądarka implementowała swoje rozwiązanie problemu), obecnie podobna sytuacja jest z Safari, gdzie wszystko jest inaczej, Safari to Internet Explorer naszych czasów
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania


Mireczki potrzebuję porady i Waszej opinii.

Co myślicie o rozpoczynaniu studiów informatycznych po 30? Skończyłem studia, pracuję w zawodzie niezwiązanym z IT, ale jestem tym znudzony i mnie w ogóle nie interesuje. Czas leci, a ja nadal do końca nie wiem co chcę w życiu robić. Pomyślałem o informatyce, bo kiedyś nawet mnie to interesowało, profil informatyczny w szkole średniej, ale ostatecznie wybrałem inne studia, w zasadzie to ze strachu,
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: tu #programista15k, byłem na PJATK i na jeden uczelni. Rozmawiałem z wieloma kumplami z różnych studiów oraz z pracy i mogę napisać tylko jedno: studia IT, to jest jakiś żart. Przez 3.5 roku tracisz czas na głupoty.

Jak jesteś ogarnięty, to na juniora się możesz nauczyć sam pół roku.

Twój wiek nic do tego nie ma. Jak umiesz pracować, to będą na Ciebie lepiej patrzyć niż
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli chcesz iść na studia IT, bo uważasz, że nauczysz się tam programowania to grubo się mylisz. Na dzień dobry dużo matmy, fizyki i innych dupogodzin, a potem nauczanie wiedzy, która jest stara już w momencie pisania sylabusa.

Tak jak kolega wyżej napisał - studia w tej branży robi się tylko dla papieru potrzebnego dla późniejszego awansu.
  • Odpowiedz
#naukaprogramowania
mam takie sobie książki Grębosza Symfonia C++ Standard. Tom I i II i chciałbym się z nich nauczyć programowania.
Pytanie 1: wiem, że tyczy się on starego standardu C++11, więc pytanie czy już na starcie to go nie skreśla zwłaszcza, że jest już standard C++20?
Pytanie 2: Grębosz wydał również Opus magnum C++ 11, które też co prawda odnosi się do starego standardu, ale w wydaniu jest rozdział
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@b4rtois:
1. Nie skreśla. Ważne, że to jest to wydanie z Cpp11 a nie starsze.
2. Daj sobie na razie spokój z tym.
Przerób wpierw 1 część, jeżeli przejdziesz przez całość, pisząc samemu kod, korzystając ze Stacka i coś się nauczysz to będziesz wtedy decydował. Na razie nie ma sensu planować co będzie za rok jak jeszcze nic nie zrobiłeś.

Poza tym ty się masz nauczyć programowania a nie nowych dziwnych ficzerów z
  • Odpowiedz
Czesc, mam wydaje mi się proste zadanie.
Muszę pobierać stringa i szyfrować go szyframi harcerskimi.
No łatwe, ale zastanawiam się czy da się to szybciej robić, bo aktualnie pobieram stringa, lecę forem po nim i szukam liter, plus muszę sprawdzać małe i duże i zamieniać. Więc przy 3 szyfrach wychodzi całkiem sporo ifów, i jest jakiś inny sposób by to lepiej działało?
#cpp #naukaprogramowania
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

50ty odcinek Chcesz zobaczyć, co się będzie działo w kolejnych 50ciu odcinkach na kanale #itweek IT Week? Zobacz szaloną przemianę i odważne kroki! Przeprowadzkę do #warszawa Otwarcie prostej spółki akcyjnej itd... Zapraszam do oglądania i podsunięcia pomysłów na kontynuację działania. #naukaprogramowania #biznes #przedsiebiorczosc #studia #asbiro
ItWeek - 50ty odcinek Chcesz zobaczyć, co się będzie działo w kolejnych 50ciu odcinka...

źródło: comment_15878933193G1ayy3M47bN9hZ6w6y6gn.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach