@Yakooo: typedef polega na tym że możesz sobie stworzyć przezwisko do jakiegoś typu tak żeby nie używać całej długiej nazwy, bo często jest to niewygodne oraz nieczytelne. Tutaj twoim typem jest std::sharedptr, za pomocą typedef ustawiasz mu ksywkę AddressPtr. I teraz zamiast tamtego długiego wszędzie gdzie potrzebujesz sharedptr możesz pisać AddressPtr.

A jeśli się pytasz o to co to jest shared_ptr to jest to inteligentny wskaźnik czyli taki
  • Odpowiedz
Mam pytanie bo troszku się pogubiłem...
Mam za zadanie stworzyć dwóch klientów, raz przy pomocy konstruktora bezparametrowego i raz za pomocą parametrowego. Jeśli dobrze rozumiem, parametrowy to ten, gdzie przypisałem w nawiasie pola, a ten bezparametrowy, to bez przypisanych w nawiasach parametrów. Tylko w jaki sposób mam to wywołać?

Pierwszy sposób parametrowy rozumiem, że Client Emil("Emil", "Andrzejewski","9125151515");
A bez parametrowo jak mam stworzyć drugiego?

#naukaprogramowania #programowanie
Yakooo - Mam pytanie bo troszku się pogubiłem...
Mam za zadanie stworzyć dwóch klien...

źródło: comment_1587862829r6i9pWjMaVeJWF083PXWZ8.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mario852:
Do jakich rzeczy, do nauki programowania? Rzeczywiście, strasznie dziwne XD
Powiem Ci więcej, większość programistów zaczynało od C/C++ i na dużej części studiów, właśnie uczony jest C++

A projekty jakie są, takie są..
Jakoś trzeba ogarnąć podstawy, konstruktory, dziedziczenie, polimorfizmy, STLe itd. Mają już jeden projekt ogarnięty i rok w rok, każdy rocznik to robi, więc najwidoczniej muszą uważać, że idzie się tu
  • Odpowiedz
Hej mam pytanie z CSS, trochę dziwne, ale...
Czym się różnią dwa poniższe fragmenty kodu z pliku CSS z klasami .modal i .top

.modal.top{tu jakieś właściwości CSS}

.modal .top{tu jakieś właściwości CSS}
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wytłumaczy mi ktoś sposób wyświetlania poniższych obiektów #javascript w tablicy
Pierwszy obiekt został ręcznie skopiowany i przypisany do zmiennej.
Drugi został stworzony poprzez utworzenie tablicy a następnie dodaniu rekordów przy użyciu push().
Dlaczego mimo tego, że są identyczne wyświetlają się inaczej

#naukaprogramowania
S.....z - Wytłumaczy mi ktoś sposób wyświetlania poniższych obiektów #javascript w ta...

źródło: comment_1587830603eyuEIg4DzEAEcP28SPUfNK.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki #analizadanych #bazydanych słyszał z Was ktoś może aby #google udostepniało dane na temat ruchu samochodowego? jakies api czy cos? nie chodzi mi o same odcinki drogowe tylko chcialbym przykladowo wybrać jakiś poligon na mapie i nastepnie uzyskac dane na temat częstości, gęstości czy innych parametrów ruchu samochodowego w tym obszarze. w ogole jest taka opcja? #naukaprogramowania #datascience
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z CLionem, dopiero do niego przysiadłem, nigdy nic przy nim nie robiłem...

Mam projekt, który składa się z dwóch podkatalogów, Biblioteka i Program i CMakeLists.txt
Biblioteka:
Include - Pliki nagłówkowe
src - Ciała tych klas etc
Yakooo - Mam problem z CLionem, dopiero do niego przysiadłem, nigdy nic przy nim nie ...

źródło: comment_1587764154FTFhPUrN900Xi4Oyuqk86a.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yakooo: stawiam na to co wyżej napisałem, albo nie dodałeś katalogu Program do głównego CMakeLists.txt, albo w CMakeLists.txt w katalogu Program dodając main.cpp nie dopisałeś, że znajduje się on w katalogu src. Co do samego CMake'a to trzeba trochę czasu poświęcić, żeby się z nim zaznajomić, ale ciężko o jakiś większy projekt bez żadnego narzędzia do automatyzacji budowania.
  • Odpowiedz
Jak w pythonowy sposób usunąć z listy duplikaty które ze sobą sąsiadują? Na przykład:
A = [0, 0, 1, 3, 5, 1, 7, 7, 0, 2]
...
A = [0, 1, 3, 5, 1, 7, 0, 2]
abo
A = [-1, 0, 1, 3, 5, 1, -1, 7, 0, 2]
#python #naukaprogramowania
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zainspirowany wczorajszym wpisem mireczka @danio_96 postanowiłem co nieco napisać na temat harvardzkiego kursu #cs50 na platformie edX, gdyż, tak się składa, dziś rano ukończyłem go po ok. 6 tygodniach zmagań. Sam bardzo lubię poczytać opinię innych zanim na coś się zdecyduję, więc może kogoś moje wypociny zainspirują. Zaznaczam jednak, że cała opinia pisana jest z perspektywy kompletnego laika, który NIE zamierza zostawać słynnym programistą15k, a CS50 traktował raczej jako
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@warning_sign: Fakt, przeskok jest duży. Myślę, że Tideman to drugie najtrudniejsze zadanie całego kursu. Jest to jednak do zrobienia, choć to właściwie pierwszy moment, gdy powinno się wykorzystać coś, co było tylko wspomniane na wykładzie, w tym przypadku rekurencję - myślę, że to też mocno podnosi trudność. Swoją drogą, week 3 jest chyba najbardziej niedorobiony, plurality akceptuje niektóre błędne rozwiązania, a treść Tidemana trochę kłóci się w jednym podpunkcie z
  • Odpowiedz
@Goglez: Jeśli klasa trzyma jakiś stan, który chcesz użyć w innych miejsach w ramach obsługi pojedynczego requestu to dajesz AddScoped.
Jak chcesz ograniczyć alokacje używaj AddScoped, ale klasa musi być zaprojektowana tak, żeby nie było problemów z nią jeśli będzie użyta w wielu miejscach w ramach obsługi pojedynczego requestu.
Jeśli nie wiesz, nie masz pewności używaj AddTransient.
  • Odpowiedz
W Javie od wersji 8 pojawiło się fantastyczne wsparcie, które może bardzo ułatwić nam życie :) Jest to programowanie funkcyjne. Obstawiam, że większość z Was o nim słyszała, ale pewnie spora część jakoś nie może się zabrać za zgłębienie tematu, bo praca, bo epidemia, bo wiosna, bo zły humor... ;)

Jeśli więc nie było dotąd okazji, aby ogarnąć te sprawy, to teraz już jest :) Bo w najnowszym wpisie na blogu opisałem, o
SoftBull - W Javie od wersji 8 pojawiło się fantastyczne wsparcie, które może bardzo ...

źródło: comment_1587726202r0OmFo3ihAJ2sg8721nCIw.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nairamk: my cały czas mówimy o javie? Nie wiem czy pisałeś coś w tym jezyku, ale kiedy pisałeś tam coś pod platform specific? Juz nie mówiąc, że większość aplikacji napisanych w javie działa na serwerach linuxowych.
  • Odpowiedz
Mam pracy jakieś szkolenie online z bezpieczeństwa aplikacji. Jedna z pierwszych prezentacji była o historii szyfrowania i przesyłania danych, pisali tam że Brytyjczycy złamali Enigmę :| Chyba będę musiał wysłać maila do twórców żeby się douczyli.
#historia #enigma i w sumie #naukaprogramowania xD
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cierniostwor: A czy to nie było tak, że polacy stworzyli podstawy matematyczne do złamania enigmy, i dzięki temu udało im się odszyfrować pierwszą wersję.
Potem, jak niemcy ją ulepszyli, to już nam brakło środków?
I finalnie to brytole ja zmamali, ale nie było by to możliwego bez wcześniejszego modelu matamatycznego polaków?
  • Odpowiedz