Wpis z mikrobloga

Mireczki pomóżcie, doradźcie co dalej zrobić ze swoim życiem ( ͡º ͜ʖ͡º) solidnie przerobiłem książkę "Rusz Głową Java" podpierając się różnymi tutkami w internetach. Zacząłem od kursu Mirosława Cementa i powiedzmy, że wiem gdzie dzwoni jeśli chodzi o programowanie obiektowe. Gdzie dalej uderzyć z #naukaprogramowania w #java? Pisać jakieś większe g---o destopowe w swingu, żeby utrwalić wiedzę? Trochę mam wrażenie, że to kręcenie się w kółko. Już nie mogę patrzeć na konwertery miar i kalkulatory ( ͡º ͜ʖ͡º)
Poleci ktoś jakąś książkę/ kurs żeby pchnąć tą naukę w jakimś sensownym kierunku tak żeby chociaż zbliżyć się do pisania czegoś poważniejszego?
Jest tu jakiś dobry duszek? Plisss ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@non-serviam:Jak już porządnie obcykaleś kolekcje, lambdy, to raczej idź w kierunku aplikacji webowej. Mi też nauka wzorców projektowych dużo dała w kierunku nauki bardziej rozbudowanych aplikacji niż dwuklasowe kalkulatory. Ktos na tagu ostatnio wrzucał aktualną roadmapę Javy, tam masz wszystko
  • Odpowiedz
@szwe: Zelent dobry jest, jak ktoś się nie czepia o zmienne globalne to naprawdę fajnie tłumaczy rekurencję i inne polimorfizmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Masz może lepszy link do tego drzewa, bo tu strasznie jakość zjechało, że poza "keep learning" niewiele więcej da się odczytać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@UnitrA: niby obcykałem ale przy większej aplikacji dopiero okazałoby się na ile potrafię to wykorzystać. Brzydko to zabrzmi ale nie chce mi się babrać w takim swingu, bo ostatecznie niezbyt przydatny się on okaże dlatego wolałbym zająć się czymś bardziej przyszłościowym.
Poleciłbyś jakąś konkretną książkę kurs, który "pchnie" mnie dalej?
  • Odpowiedz
@szwe: wiem, że niezależny ale to jak nauczyć się driftować, a jeździć autem z napędem na przód
Ja potrzebuję ruszyć z jakimś większym projektem ale jakoś nie wiem, którędy pójść żeby się za to zabrać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@non-serviam: Masz rację, bo ja pouczyłem się Swinga/JavaFX i żałuję w sumie straconego czasu.
Nic konkretnego nie polecę, ale jakaś apka webowa to dobra droga, aby ogarnąć większość pozycji z tej roadmapy. Wymyśl coś ciekawego, a będziesz miał większą motywację do nauki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@UnitrA: wiem, że zrobienie czegoś to najlepsza droga ale jak ktoś mi mówi "zrób kwejka" to w sumie nawet nie wiem gdzie palec mam wsadzic ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od razu mam się pchać w jakiegoś mavena czy coś czy lepej najpierw jakąś rozbudowaną apke desktopową na swingu zrobić?
Czy może lepiej zadanka na SPOJ trzaskać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@non-serviam: Daj sobie spokój ze Swingiem. Poznaj dobrze Jave i podstawowe algorytmy. dla sprawdzenia swojej wiedzy możesz porobić trochę zadań z HackerRanka z Algorithms oraz Java. Następnie weź się za naukę Springa, znajdź jakiś dobry i w miarę aktualny tutorial.
  • Odpowiedz
Nie wiem jak jest teraz, ale ze SPOJ miałem styczność z 4-5 lat temu, moja wiedza może być trochę nieaktualna. Wtedy chyba nawet nie dało się tam wrzucić kody z Javy. Ważne jednak, żeby nie przeginać z algorytmami, bo możesz nauczyć się rzeczy, które kompletnie Ci się nie przydadzą i ich nie wykorzystasz, a potem będziesz żałował czasu tam spędzonego. Można tam spotkać ludzi mocno wkręconych w takie zabawy i za daleko
  • Odpowiedz
Git przed nauką prawie wszystkiego?


@non-serviam: by zachować swój kod, nie bać się kasować klas, refaktorować i mieć zawsze do czego wrócić. Tworzyć nowe feature-y na braczach i nie martwić się, że nie masz do czego wrócić.

Zrób wykop. Od czego zacząć? wyświetl stronę. Postaw spring-boot na netty i wyświetl jakąś stronę html. Mając to, wyświetl post. Mając to dorzuć użytkownika. itp, itd. Wymyśl sobie coś
  • Odpowiedz
@draxgar: póki co to średnio miałem co wrzucać na tego gita. Jakoś nie bałem się niczego skasować jak robiłem konwerter jednostek ʕʔ
Postaram się tak zrobić jak piszesz po kawałku ale najciężej jakoś mi zebrać te technologie do kupy i scalić. Będę szukał tutków i kursów, bo z polecaniem konkretnych miejsc na wypoku jakoś średnio
Dzięki za odzew ( ͡°
  • Odpowiedz