Wpis z mikrobloga

Trenuj DeepRacera za darmoszkę w maju. Od dziś prowadzę wprowadzenie do DeepRacera. Start dziś o 18:00 na https://www.twitch.tv/breadcentric/ (po angielsku). Ponadto w maju ścigają się ludzie z Formula1 (tu artykuł o tym, w którym jestem na nagraniu). W załączonym filmie miga #kubica - to prawie jakbyśmy się znali ( ͡° ͜ʖ ͡°) - i @orlen #alfaromeoracing

AWS wprowadziło tymczasową ofertę w ramach której na koniec miesiąca na konto wrzucają kredyty na wyrównanie kosztów trenowania AWS DeepRacer. Kilka osób w przeszłości zwracało uwagę na problem kosztów, teraz można się trochę pobawić.

Co to DeepRacer?

DeepRacer to sposób na to, żeby przez zabawę pokazać, że uczenie maszynowe nie gryzie. AWS widzi lukę między dostępnością inżynierów z umiejętnościami w tym obszarze, a przyszłym popytem na tychże. Ich pomysł jest taki, aby poprzez angażujące w zabawę urządzenia zachęcić programistów do poszerzenia umiejętności.

Jest więc fizyczne auto z kamerką i komputerem, które na podstawie wejścia wideo decyduje o zachowaniu na torze. Decyzje o zachowaniu są podejmowane w oparciu o sieć neuronową (uczenie maszynowe), którą musimy sami wytrenować. Może brzmieć trudno, ale AWS zrobiło jedną rzecz bardzo dobrze - przygotowali wszystko do treningu: konfigurację, środowisko wirtualne, względnie intuicyjny interfejs, domyślne wartości, które działają. Można zacząć od ustawień domyślnych i potem przejść do kombinacji z funkcją nagrody, parametrami treningu, środowiskiem etc.

Jest jeszcze jedna rzecz: zawody wirtualne. Możesz zgłosić swój model do wyścigów, a jeśli pójdzie Ci dobrze, możesz wygrać nagrody i nawet awansować do finałów na konferencji AWS re:Invent w Las Vegas (jeśli się odbędzie, jeśli nie to ekwiwalent, chyba jako karta podarunkowa do Amazona).

Czemu to robię?

Robię to bo to fajna zabawa. Bo sporo się nauczyłem, poznałem fajnych ludzi z całego świata, bo mogłem zaangażować się w coś i rok później mam kilka projektów do portfolio ( ͡° ͜ʖ ͡°) plus konferencje, meetupy na których prezentuję. Można się pobawić (w tym miesiącu dość niezobowiązująco i niskim kosztem).

Zacząłem rok temu, zakwalifikowałem się do finałów, współtworzę społeczność przez którą przewinęło się w ciągu roku prawie 2100 osób ze świata, zostałem AWS Hero (taki program uznaniowy dla entuzjastów AWS), w tym roku też zakwalifikowałem się do finałów, więc coś w temacie wiem. Ogół uczenia maszynowego to jeszcze coś, czego się uczę, ale w zabawie mogę pomóc.

Co będzie potrzebne?

Startuję dziś o 18:00 na https://www.twitch.tv/breadcentric/ po angielsku
Przyda się znajomość angielskiego
Potrzebujesz konta w AWS aby uruchomić trening. Możesz o to zadbać już po streamie, jeśli uznasz że chcesz spróbować. W razie czego mogę pomóc tu lub na Slacku społeczności.

#uczeniemaszynowe #naukaprogramowania #machinelearning #aws #deepracer #formula1
tptak - Trenuj DeepRacera za darmoszkę w maju. Od dziś prowadzę wprowadzenie do DeepR...
  • 8