✨️ Jak znaleźć pomoc dla emerytów bez rodziny?
Opiekuje się rodzeństwem emerytów, którzy nie mają żadnej bliskiej rodziny. Są to kuzyni mojej babci, więc nie jest to moja najbliższa rodzina. Pomagam im jak mogę i w czym tylko mogę. Zakupy, sprzątanie, wyrzucanie śmieci, czasami idę kupić im jakiś obiad, ale są rzeczy, których przy nich nie zrobię, bo zwyczajnie nie chce. Oni coraz bardziej podupadają na zdrowiu, a ja też nie zwolnię
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mieliście kiedyś wywiad z MOPS w sprawie sąsiadki? ja miałem w sprawie 85 letniej kobiety sąsiadki z dołu - zacząłem ją dokarmiać - w piątek przyniosłem jej śniadanie - dziś ciasto - ale tak naprawdę nie mam pojęcia co jej potrzeba bo kobieta jest głucha - a rozmowa toporna - ale dziś jak z nią rozmowiałem (gdy dawałem ciasto) to tak jakby wszytko słyszała ale zabrakło mi rozumu w głowie i nie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mhrok87: Czasami w tym wieku nie tylko słuch ale i głowa niedomaga. I nie piszę tego złośliwie - tak się złożyło, że mam niemal codziennie do czynienia z ludźmi w tym wieku. Ale wiem, co może jej zapewne sprawić sporo radości - poproś, żeby ci opowiedziała coś ciekawego ze swojego życia ("pani Jadziu, co pani ciekawego robiła albo przeżyła w życiu?"). I wysłuchaj spokojnie. To zapewne nie będzie opowieść jak
  • Odpowiedz
  • 0
@bialy100k: nie jutro, ale za kilka dni spróbuję ją o to zapytać - póki co kobieta jest strasznie nieufna ona przez otwarte drzwi tylko ze mną rozmawia - ja bym ją nawet zaprosił do siebie ale ona nie wejdzie po piętrze - cieszy mnie to że mimo wszystko przyjmuje ode mnie te prezenty żywnościowe - rano podejdę do przychodni wypytać o pielęgniarkę środowiskową - wtedy może mi powiedzą jakie produkty
  • Odpowiedz
Jak ktoś jest ciekaw dalszego ciągu (niestety bynajmniej nie końca) historii opisanej tutaj to jest ona taka: Jak napisałem w tamtym znalezisku, matka strasznie szalała, była w stanie manii, nie do opanowania, w związku z tym napisaliśmy pismo do GOPS-u o interwencyjne, natychmiastowe umieszczenie jej w DPS-ie w związku z zagrożeniem, jakie stwarza dla zdrowia i życia swojego oraz innych osób.

Co zrobiły idiotki z GOPS-u? Mając napisane na początku pisma wyraźnie,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Jak poradzić sobie z bólem i brakiem pracy?
Witajcie, od 3 tygodni nie mogę chodzić z powodu bólu lewego biodra ( teraz to już boli i kolano i stopa). Apogeum było w zeszły tydzień, gdzie do toalety to musiałem chodzić na czworaka. Teraz poruszam się za pomocą kol ortopedycznych, nie mogę stać, ubrać butów, majtek itp Wizytę u ortopedy mam na 15.12, bo na rentgenie kolan i biodra nic nie widać(kręgosłup
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#zus #uop #urzadpracy #prawopracy #mops #gops #praca #prawo
Siemacie
Zwracam się z prośbą o pomoc, doradzenie jak wyglądają procedury i co trzeba zrobić w tej sytuacji.
Osoba po 60 roku życia, zarejestrowana w urzędzie pracy z prawem do zasiłku, podejmuje się pracy w firmie która zgłosiła się po tegoż pracownika, umowa podpisana na pół roku, praca fizyczna. W trakcie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ondraszek może chorować przez 90 dni jeszcze po ustaniu stosunku pracy ( jeżeli łącznie nie przekroczy 182 dni) potem zasiłek rehabilitacyjny może pobierać max 12 miesięcy / a potem jak nie ma szans na powrót to wniosek o rentę
  • Odpowiedz