✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, piszę w bardzo ważnej sprawie. Skonsultuję ją z prawnikiem, ale chciałbym zasięgnąć także Waszej porady, bo często wiecie o mało znanych szczegółach.

Moja mama od kilku lat otrzymuje świadczenie pielęgnacyjne z racji opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny. Z racji wieku mogłaby przejść na emeryturę, ale tego nie robi - emerytura byłaby niższa od świadczenia pielęgnacyjnego, więc woli zostać na etapie braku ustalonego prawa do emerytury. Niedawno zmarł jej
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@mirko_anonim idź do prawnika, a nie oczekujesz rad od randomów z internetu. W każdej gminie są darmowe porady prawne, poszukaj na stronie urzędu.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
#prawo #renta #renty #emerytura #emerytury #mops #niepelnosprawni #niepelnosprawnosc

Mam 30 lat, niedawno zmarł mój ojciec i mąż mojej mamy. Moja mama opiekuje się swoją niepełnosprawną od urodzenia siostrą i z tego tytułu otrzymuje świadczenie pielęgnacyjnie, dlatego nie pobiera niższej od świadczenia emerytury (co mogłaby robić, ponieważ ma 63 lata). Podobno mama mogłaby zgłosić się
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#prawo #renta #renty #emerytura #em...

źródło: comment_1672725429uDdTJUQrBZfl1Avdgz78KO.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czesc, moze ktos jest w stanie mi pomoc. Sytuacja jest taka, ze moja babcia ma opiekunkę od fundacji z MOPS'u. Opiekunka została poinformowana w pierwszy dzień zainstalowania monitoringu u babci (zwyczajna kamerka xiaomi, ktora pozwala nam opiekowac się i kontrolowac czy u babci wszystko okej), nie mielismy tez nic przeciwko, aby zachować prywatnosc i komfort opiekunki zeby na czas swojej wizyty obracała kamerkę tyłem. Dziś przy dość dynamicznym obracaniu kamerki przewróciła ją
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ma za to prawo nie bycia nagrywaną


@elberet: oho, fajne prawo, podstawa prawna? xD

tylko wiesz, konkretny przepis, nie jakis farmazon czy wpis z internetów ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 2
@elberet: Dzieki za odpowiedz. Poczytam zaraz wszystko.

Tylko ja tez nie jestem pracodawca do końca tylko zleceniodawca, do tego monitoring ani przez sekundę nie został zamontowany aby kontrolować Panią opiekunkę ale zeby zapewnić babci najwyższe bezpieczeństwo i do tej pory wiele razy nam pomógł w bardzo dużym stopniu
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
1. Czy do odrzucenia spadku po śmierci członka rodziny konieczne jest jego formalne "otwarcie" (na 99% brak pozostawionego testamentu = dziedziczenie ustawowe)?
2. Czy odrzucenie spadku daje 100% gwarancji wolności od jakichkolwiek długów i zobowiązań zmarłego?
3. Czy przed podjęciem decyzji o przyjęciu (części) lub odrzuceniu spadku można/warto wnioskować o sporządzenie całości inwentarza przez notariusza?
4. Czy jeżeli w sporządzonym inwentarzu zostanie pominięty jakiś dług, to jest on później dziedziczony? Co, jeżeli
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
1. Czy do odrzucenia spadku po śmie...

źródło: comment_16710210250cWtCMakZ3VBwrTMMU60at.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
1. Kto i jak długo otrzymuje po zmarłym rentę stanowiącą 85% emerytury - małżonek, dziecko zmarłego, czy oboje?
2. Czy jeżeli małżonek i dziecko zrzekną się tej renty, to przechodzi ona na rzecz dalszej rodziny, czy przepada na rzecz państwa?
3. Czy można jednocześnie przyjmować świadczenie pielęgnacyjne (uwaga: to nie zasiłek pielęgnacyjny) z tytułu opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny i ww. rentę?

#renta #emerytura #renty #
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
1. Kto i jak długo otrzymuje po zma...

źródło: comment_1670348937GQD1sDjPyuo5J6JXzfyngb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam takie pytanie, bo mam 96 letniego dziadka, któremu pani przynosiła od 2 lat z Mops posiłki i dzisiaj zadzwonił do mnie, że od nowego roku już nie będą. Z racji jego wieku nie będzie w stanie sam tam pójść, żeby je odebrać, a ja od momentu wydawania tych posiłków już jestem w pracy. Takie trochę błędne koło i zastanawiam się, czy jest jakaś możliwość "zmusić" placówkę do tego, żeby w takim
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mops dał mi decyzję odmowna w związku z dotacja na pelet argumentując że zarejestrowany został pięć po lipcu 2021 w---w wziął poszło się do nich z morda i wyszło co oczywiście wszystko zostało zrobione poprawnie ale dla mopsu pieniądze się skończyły i nie mają z czego płacić ale ja tego tak nie zostawię napewno już zadeklarowali że zapłacą ale ciekawe no zobaczymy panowie
#mops #gops #dodatekweglowy
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Chodtok ()()()()()()()()()()
  • Odpowiedz
Co może oznaczać pismo z MOPS?
Właśnie w skrzynce pocztowej znalazłem informacje, że nie odebrałem pisma z MOPS.
Dodam, że nigdy nie korzystałem z pomocy MOPS, nie biorę #socjal, nie mam dzieci.
Czy dobrze myślę, że chcą ode mnie wyciągać hajs na starego, którego nigdy w życiu nie widziałem, który nie płacił alimentów i który podobno nie ma praw rodzicielskich?

#mops #pomocspoleczna
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rodzicom korzystającym z pomocy społecznej, lub nie utrzymującym swoich dzieci powinno się oferować sterylizację?
Rozwinięcie opcji:
1. nie zgadzam się
2. tak, ale nie bezpośrednio (np tylko przez ulotki dostępne w mopsie, urzędzie czy szpitalu)
3. tak, bezpośrednio (urzędnik kontaktuje się z taką osobą)
4. tak, ale tylko przez incentywy (np w zamian gwarantujemu panu/i istniejącemu dziecku jakieś zajęcia (np językowe) na rok)

Rodzicom nie potrafiącym utrzymać swoich dzieci powinno się oferować sterylizację?

  • nie zgadzam się 25.0% (12)
  • tak, ale nie bezpośrednio (np przez ulotki) 8.3% (4)
  • tak, bezpośrednio (urzędnik kontaktuje się... 12.5% (6)
  • tak, ale tylko przez incentywy... 8.3% (4)
  • tak, przymusowo (pod groźba utraty... 45.8% (22)

Oddanych głosów: 48

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jatutaktylkonachwile: dzieci to nie problem, tylko pieniądze za nic i socjal to problem, należy zezwolić na pracę dzieci, obecnie dzieci to tylko same koszty, dawniej to była inwestycja, teraz do 20-25 lat trzeba utrzymywać, kupić mieszkanie itd. a dawniej 10 lat i już normalnie pracował, na wsi to była prawie darmowa siła robocza nawet wcześniej, obecnie brakuje taniej siły roboczej, a nie jest nadmiar.
  • Odpowiedz