Cześć. Dziadek miał jakiś czas temu upadek w domu. Został przewieziony do szpitala, w międzyczasie wykryto u niego koronawirusa. Po powrocie do domu leży cały czas w łóżku i wymaga ciągłej opieki. Do hospicjum niby się nie kwalifikuje bo jest wyleczony, no ale ze sprawnością mega słabo. Jakie mamy rozwiązania? Cała rodzina pracuje, słyszałem o jakimś uzyskaniu stopnia niepełnosprawności, żeby dziadek dostawał jakieś świadczenia.

#mops #zdrowie #nfz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś poratuje radą jak postępować kiedy zmarł bra mojego taty, który pół życia pobierał zasiłek z mopsu, jest rozwiedziony, dzieci się od niego odwróciły. Co zrobić żeby tata ze szczerej przyzwoitości się nie w----l w pogrzeb na własny koszt? #mops
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję pomocy i porady. Mam babcię lat ok 88, która mieszka sama na wsi zabitej dechami. Jest schorowana i jakiś czas temu zmarła osoba, która się nią głównie zajmowała (zakupy, itp). Ja mieszkam kilkaset km od niej, a w sąsiednim mieście jej córka (mieszka w bloku sama i ma wolne 2 pokoje), choć często jeździ kilkaset km do syna pomagać przy wnuku. Generalnie babka od zawsze była "trudna" i nikt jej nie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ktoś z Was wie, jak wygląda aktualna sytuacja ze świadczeniami społecznymi, tj.

1. Od ilu punktów kwota nowego świadczenia wspierającego przekracza kwotę świadczenia pielęgnacyjnego? Z jakim stopniem niepełnosprawności to koresponduje? Czy po uzyskaniu punktacji i informacji o kwocie można wybrać pomiędzy dotychczasowym świadczeniem pielęgnacyjnym a wspierającym?

2. Na jakim etapie są prace dotyczące tzw. renty wdowiej?
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ktoś z Was wie, jak wygląda aktualna sytu...

źródło: 14_o_integracji

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#prawo #mops #bezdomnosc #bielskobiala

Cześć! Mieszkam Bielsku-Białej, w niedużym bloku z lat 70-siątych. Poprzedniej zimy na klatce i piwnicy zamieszkał bezdomny (tak go nazywam, bo tak wygląda i tak się zachowuje, ale twierdzi że mieszkanie ma - paradoks). Na początku ludziom było przykro i przymykali oko na to, że grzeje tyłek na klatkowym kaloryferze. Znalazł sobie nawet kliku "kolegów" na klatce. Ktoś uprzejmy dorobił
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Straż miejska była wzywana, ale oni twierdzą, że skoro facet jest na klatce, to oni nie maja tam możliwości interweniować.


@ManDZiO: Te bałwany są tak bezużyteczne że zamiast nich równie dobrze mógłby służyć orangutan. Czyli co, jak się zesram na klatce to też jestem nietykalny? Co za brednie. No to pozostaje w---------ć chłopa i jego rzeczy regularnie za fraki i tyle.
Pamiętaj, taki menel się nie upija, bo on jest
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam totalnie chorego psychicznie wujka, który ma najprawdopodobniej depresję, lęki, już postępującą schizofrenię. Niestety nie jest ubezpieczony społecznie. Czy jest jakiś sposób na to, aby móc dla niego uzyskać stałe ubezpieczenie społeczne i możliwość korzystania ze służby zdrowia? Obawiam się że w sytuacji jakiegoś wylewu, wypadku czy czegokolwiek, otrzyma on rachunek ze szpitala na kilkadziesiąt tysięcy. Kilka razy był on w Urzędzie Pracy i miał od nich ubezpieczenie,
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam chorego psychicznie wujka, który nie ma żadnych środków do życia. Moim zdaniem ma on schizofrenię, nerwicę, depresję i czort wie co jeszcze. Na ten moment utrzymuje go drugi wujek, który płaci za mieszkanie, robi mu zakupy. Ja też trochę mu dorzucam w miarę możiwości. Natomiast cierpliwość tego wujka-sponsora się kończy i szukam jakiejś formy wsparcia dla chorego. Jak wygląda sprawa ze wsparciem z MOPSu?

Czy mają oni jakieś
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: nie ma diagnozy od psychiatry, MOPS sie nigdy nie kwapi pomoc takim ludziom Juz predzej patologii z pierdzilionem dzieci.
Najpierw wujek musialby miec jakas historie szpitalna, jakas diagnoze i moze faktycznie wizyte MOPSu. Podkreslam, ze skoro nie mieszka na ulicy i ma sie kto nim zajac - w sensie mieszkanie i zaopatrzenie, to oddanie do jakiegokolwiek osrodka to bedzie niezwykle trudne.
Sprobuj podejsc do MOPSu i porozmawiac jakie macie
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Bliska mi osoba otrzymuje od #mops świadczenie pielęgnacyjne z tytułu opieki nad niepełnosprawnym, pełnoletnim członkiem rodziny (I grupa). Od przyszłego roku ma zostać ono zastąpione świadczeniem wspierającym od #zus, przyznawanym na podstawie poziomu potrzeby wsparcia, i wynoszącym 40-220% renty socjalnej. Dostępne informacje są dość skomplikowane.

- Czy wiadomo już, jak dokładnie będzie działał system punktacji, i jak punkty będą się miały do wysokości świadczenia?
-
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Bliska mi osoba otrzymuje od #mops świadczeni...

źródło: niepelnosprawni_1518624506

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@galas771: ale bym się w-----ł, zrobił bym wjazd do mopsu i pojazd po całości, wzywał bym dyrektora, żądał sprawdzenia kto przyjął sprawę w MOPS i danych tych osób by ich podać do sądu, a jak nie to pozywam dyrekcję, oj skończyłoby się na jego/jej/ich w-------u hehe
  • Odpowiedz
@adGilgamesh: z tego co mi wiadomo to tak, musisz mieć niezdolność do pracy aby z tego tytułu dostać rentę.

ciotka dostała na depresję, ale to były grosze i się bujała po psychiatrykach latami.

to jest bardzo trudne do dostania na głowę
  • Odpowiedz
@loality-gaming: Ja mam między innymi na oczy umiarkowany. Mam problemy z pamięcią, nie pamiętam co robiłem w zeszłym tygodniu a Ty ciągle szczegółowe pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°) zadzwoń to się dowiesz
  • Odpowiedz