Zdecydowałem się dziś spać w innej pozycji i uruchomił mi się zewnętrzny strażnik co sprawiło, że miałem LD, dość niezwykłe xD
Miałem kilka fałszywych przebudzeń, najpierw z tego co pamiętam byłem w moim pokoju tuż przy skraju łóżka i zacząłem się zginać co było bolesne, wtedy pomyślałem że to sen, w kolejnym śnie uświadomiłem się ale miałem zamydlone ręce, zacząłem trzeć by ustabilizować sen, chwile był ale potem znów przejście, w ostatnim
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawno nie pisałem na tagu ale mam powód, razem z moim przyjacielem z Discorda przeprowadzamy małe eksperymenty i budujemy urządzenie podobne do systemu RedEye wspomagającego relaks tylko ulepszonego też o rytm serca, ciekawi nas możliwość wywoływania odmiennych stanów z użyciem takich urzadzeń

Też widziałem jakby ktoś chciał kurs jogi snu jakby ktoś chciał

#swiadomysen #swiadomesny #sen #sny #oobe #swiadomesnienie #
billuscher - Dawno nie pisałem na tagu ale mam powód, razem z moim przyjacielem z Dis...

źródło: oi

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Dreampilot: Robert Bruce sam nie wiem kto to, tylko fakt, że napisał Traktat o projekcji astralnej, Noble był jednym z znanych i aktywniejszych użytkowników forum oobe.pl ale odszedł i forum zmarło, a Robert (rany sporo tych Robertów jest związanych z tą tematyką xD)
To działa z dużą pewnością, czujniki GSR i pulsometry są wykorzystywane w relaksacji, chcieliśmy jeszcze mięśnie i EEG, mięśnie się da ale EEG to już problem, McKnight
  • Odpowiedz
  • 1
@Dreampilot: Też jestem za tym by6 to odbierać bardziej jako kwestię przesunięcia świadomości a nie wyjście dusza z ciała, nie wiem może maja tak na imię ja znam paru Robertów co się tym interesują, ja myślę by zbudować to samemu, chodzi o to by było to kompatybilne z naszym urządzeniem
  • Odpowiedz
Dużo z tego co napisał przedmówca pokrywa się z moimi doświadczeniami. Moje emocje i myśli mają nade mną mniejszą kontrolę, jestem bardziej spokojny. Tyle, że ja bardziej staram się skupiać na medytacji "nieformalnej". Wiadomo dalej siadam codziennie w jednym miejscu i medytuje, jednak staram się bardziej by "przypominać" sobie, żeby w tym stanie mindfulness być w ciągu dnia. Nie zaprzątać sobie głowy kij wie czym, tylko być w tym momencie w którym
  • Odpowiedz
@ApuApustaja Książka "Trwała przemiana" na podstawie badań naukowych omawia efekty medytacji które mogą się pojawić po kilku tygodniach, miesiącach i latach praktyki, dzieląc przebadane osoby na początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. U początkujących efekty są dość przelotne i ledwo zarysowane, podczas gdy u zaawansowanych są w pełni widoczne i już trwałą cechą.
Przykładowo efektem jest obniżenie aktywności ciała migdałowatego (amygdala) co objawia się jako większy spokój, równowaga emocjonalna i szybszy powrót do
  • Odpowiedz
Czy jesteście w stanie odczuć i rozpoznać emocję, w momencie w którym ona występuje? Nie w taki sposób, że wiesz, że wydarzyło się to i to, więc powinieneś być z tego powodu zdenerwowany i masz ku temu powody, więc wobec tego teraz jesteś w stanie zdenerwowania. Chodzi o odczucie w ciele, gdy złość narasta, a ty nawet jeśli byś akurat nie miał żadnego powodu do złości, to i tak rozpoznałbyś, że to

Tak jak wyżej.

  • Jestem w stanie 54.2% (13)
  • Nie jestem w stanie 16.7% (4)
  • Nie rozumiem pytania 29.2% (7)

Oddanych głosów: 24

Nemayu - Czy jesteście w stanie odczuć i rozpoznać emocję, w momencie w którym ona wy...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nemayu: wszystko zależy od tego jak bardzo się jest w trybie "automatu". Jeśli człowiek nie ma na tyle spokoju wewnętrznego, żeby kompulsywnie nie reagować na daną emocję to ciężko jest ją zaobserwować, od razu tworzy się reakcja w formie myśli albo działań wynikających z emocji. Kiedyś zauważyłem to u siebie na przykładzie pragnienia zapalenia papierosa - gdy byłem zestresowany to automatycznie szedłem po prostu to zrobić, myślałem o tym jak
  • Odpowiedz
  • 1
@billuscher Może tak być że CHEC ma wpływ i nie wiemy jak duży. Pewnie różny od osoby do osoby. Na pewno ma wpływ że to jest jak odosobnienie -- słyszałem że w czasach przed erą cyfrową zabierali zegarki. Ciekawe czy teraz zabierają komórki jak na odosobnieniach buddyjskich. Na czas trwania programu oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
hej, w ramach pracy nad sobą i swoją mozgownica planuje podejście do nauki medytacji. Jest to dla mnie obcy świat, nie wiem od czego zacząć, próbowałem jedynie technik Yogi Nidry na Yt jak dotąd.
Co byście polecali? prosiłbym o wskazówki, dzięki!

#medytacja #psychologia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@billuscher: Błyskotliwa krytyka.
Mogę się do tego co mówi odnieść: w mojej praktyce medytacji podczas długiej sesji kiedy robię krótką przerwę na zmianę pozycji to jest to krótka chwila odpoczynku dla mózgu i uwagi -- po tej chwili moja uwaga jest jakby mocniejsza i mogę się lepiej skupić. A więc prawdą jest że świadomość potrzebuje odpoczynku aby móc działać optymalnie. Coś jak potrzeba regeneracji po serii na siłowni i po
  • Odpowiedz
Na początek pochwalę się swoją kolekcją, gdyż nabyłem 3 nowe książki o #oobe może kiedyś rozszerzę biblioteczkę jednak teraz nie chcę trwonić pieniędzy oraz mam i tak dużą już kolekcję do przeczytania.

Danie główne: DILD i WILD
Każda osoba zajmująca się tematem snów świadomych spotyka się z dwoma terminami DILD oraz WILD, poniżej wyjaśnienie tych skrótowców:
DILD - Dream Initiated Lucid Dream - świadomy sen wywołany snem, osoba odzyskuje świadomość w śnie, może
billuscher - Na początek pochwalę się swoją kolekcją, gdyż nabyłem 3 nowe książki o #...

źródło: a5eaa2e7-3e38-4076-bdb7-c5aa92cacbde

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@billuscher Castaneda napisał "Sztukę śnienia", posiadam ale nie czytałem jeszcze.
Tak sobie myślę że mógłbym kiedyś zrobić zdjęcie tych książek o LD które mam. Wiele osób czerpie wiedzę o świadomym śnieniu tylko z internetu i na pewno są wśród nich osoby lubiące czytać książki drukowane.

Uważam jednak że to wydanie polskie trylogii prezentuje się lepiej gdyż jest jednakowe stylistycznie a amerykańskie wydania mają różne okładki. Ale to w zasadzie kwestia gustu.
  • Odpowiedz
  • 1
@Dreampilot: Wiem wiem i parę innych, w Sztuce Śnienia chyba była opisana słynna metoda z rękoma, jeszcze jakichś fajnych książek szukam o LD ale papierowych ale w sumie już mam niejako biblię LD czyli książkę LaBerge'a więc raczej mi nic nie potrzeba.
Jeszcze myślałem o MIWPC Darka Sugiera ale 1. Pewnie już nie drukują 2. Nie chce wspierać tego człowieka bo zauważyłem że zaczął jakieś dziwne rzeczy wygadywać
  • Odpowiedz
Dobra, zabieram się za medytację na poważnie. Zacznę od krótkich posiadówek. Właśnie zasysam muzyczki. Ucinam sobie równe wersje - pełne, 15, 10, 7 i 5 minutowe. Chcę zacząć od 5 minut, ale często.

Przy okazji zasysam muzykę do słuchania w trakcie pracy przy komputerze. Fajne szamańskie bębny można znaleść. Trzeba się jakoś przeprogramować.

#luciddream #swiadomesny #swiadomesnienie #oobe #medytacja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@psiversum:
Załóżmy, że idziesz po telefon do drugiego pokoju. Intencją nie będzie pójście do drugiego pokoju, ani wzięcie telefonu, ale to co zrobisz po tym jak go już weźmiesz.
Jeśli telefon zadzwoni, to powodem, że po niego idziesz, jest to że dzwoni, ale intencją jest sprawdzenie kto dzwoni lub odebranie połączenia i rozmowa.

Można też pójść do drugiego pokoju bez celu, bez intencji, ale wtedy po co w ogóle tam iść? Co
  • Odpowiedz
@psiversum: Jeśli chodzi o kwestię LD a dokładniej MILD ja uważam, że (może się mylę jak tak proszę poprawić) to alokowanie informacji o tym, że trzeba wykonać przyszłe zadanie
  • Odpowiedz