@groman43: To, że ludzie (w tym ja) łapią się na tego trolla wcale nie jest takie oczywiste bo uwaga niestety, ale ludzie naprawdę potrafią myśleć w ten sposób rozpatrując latami sytuacje w której to jeszcze oni byli winni. Mało to masz chociażby takich zdarzeń drogowych gdzie ktoś walnie pieszego co sobie idzie prawidłowo i pomimo nagrań twardo go obwinia lub kogoś prawidłowo jadącego XD
  • Odpowiedz
Pytanie , jak długo policja ma czas na ustalenie sprawcy kolizji?

Zostałem przytarty a sprawca uciekł , zgłosiłem to i dałem nagranie z wideorejestratora co widać tablicę.Mija już prawie miesiąc i cisza .Miał ktoś już taki przypadek i ile mniej więcej czekaliście za decyzją ? , oni dzwonią wysyłają pismo poleconym? czy jak to jest.Nie spodziewałem się "szybkośći" ale chciałbym zgłaszać to jego ubezpieczycielowi ale bez zakończenia postępowania raczej nici z wyplacenia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki, prosze o pomoc, bo nie ogarniam tego wyzysku.
na skrzyżowaniu gość nie wyhamował i przywalił mi w tył pojazdu.
starszy Pan, dogadaliśmy się i spisaliśmy oświadczenie sprawcy kolizji drogowej.
przyjechał Pan rzeczoznawca zlecony przez ubezpieczalnie sprawcy TUW i stwierdził szkodę całkowitą.
ubezpieczalnia wyceniła mi auto służące do pracy renault trafic 2002 na 8300 zł, wartość po wypadku 6900, więc wypłaca mi 1400 zł , co jest jakimś żartem
Wartość szkody to 17 758,80 zł.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wartość szkody to 17 758,80 zł.

Chcę dostać wartość szkody i naprawić auto we własnym zakresie.


@bombilibajbaj: No to tak nie działa XD Jeśli koszt naprawy przekracza wartość auta, to firma może jak najbardziej zrobić to jako szkodę całkowitą, jedyne z czym możesz walczyć to wycena auta przed szkodą

wartość po
  • Odpowiedz
@bombilibajbaj: No to skoro max co ktos daje to 5000zł to powinni dopłacić Tobie do 3300.

A tak całkiem serio ile auto było warte przed szkodą, ja wiem że to ten moment kiedy każdy przekonuje, że akurat jego auto to perełka i cena rynkowa +30% lekko jest rzucana, ale tak serio jaka wartość auta?
  • Odpowiedz
Początek misji Deep Impact

Już 19 lat mija od wystrzelenia sondy Deep Impact, której celem było zbadanie wnętrza komety Tempel 1. Urządzenie zostało wyniesione w kosmos 12 stycznia 2005 roku za pomocą rakiety Delta II i po zaledwie 6 miesiącach dotarło do celu swojej głównej misji. Deep Impact nie było pierwszą sondą, która badała komety, ale po raz pierwszy w historii misja nie ograniczała się jedynie do zbadania i sfotografowania powierzchni.

Dzięki tak zwanemu
elektryk91 - Początek misji Deep Impact

Już 19 lat mija od wystrzelenia sondy Deep I...

źródło: Deep_Impact_HRI

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki i Mirabelki.
Znacie może i możecie polecić jakąś firmę do uzyskania dopłaty zaniżonego #oc ? Miałem kolizję i z OC sprawcy zaproponowano mi 600 zł za 2 uszkodzone elementy gdzie samo malowanie będzie droższe.

#ubezpieczenia #odszkodowanie #prawo #kolizja
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć. Dostałem od ubezpieczyciela sprawcy wycenę szkody. Uważam ją za zaniżona. Użyto tanich zamienników, a istotne uszkodzenia wyceniono do naprawy, chociaż uważam że naprawa znacznie obniży trwałość części.
Co mogę z tym zrobić? Napisać odwołanie i podać ceny części oryginalnych? Mogę pójść do serwisu i dać im pełnomocnictwa, ale wolałbym to załatwić sam w wolnym czasie.
#ubezpieczenia #oc #kolizja #motoryzacja #ubezpieczenieoc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#oc #ubezpieczenie #kolizja #samochody

Miałem kolizję z nie swojej winy. Spisaliśmy ze sprawcą oświadczenie i w sumie tyle. Wiem, że muszę zgłosić szkodę do ubezpieczyciela sprawcy ale zastanawiam się co dalej? Będę miał jakieś opcje naprawy czy jak to wygląda? Pytam bo pierwszy raz taka sytuacja. Jak wygląda sytuacja z autem zastępczym? Jest to standard w OC czy muszę mieć wykupione jakieś dodatkowe pakiety?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vukosky123: szkodę likwidujesz z polisy OC sprawcy. samochód masz mieć naprawiony do stanu sprzed wypadku. Jeżeli jest Ci bardzo potrzebny samochód zastępczy do czasu naprawy to poproś o niego. Jeżeli wystarcza ci zwroty za taxi albo bilety to poproś o to.
Albo zgadzasz się na to co ubezpieczyciel proponuje albo mówisz mu ze sam chcesz naprawiać w warsztacie X albo w autoryzowanym warsztacie Y.
Generalnie jak będziesz jasno mówił co
  • Odpowiedz
Siemanko, w lutym brałem udział w kolizji drogowej, pewna ameba umysłowa wymusiła mi pierwszeństwo na rondzie i twierdziła że to moja wina. Policja oczywiście w 100% stwierdziła jego winę ale ten gość nie przyjął mandatu. Musiałem naprawić swój samochód(miałem pękniętą lampę między innymi) za własne pieniądze a kasy z ubezpieczalni oczywiście nie dostałem bo nie wiadomo kto był sprawcą bo nie przyjął mandatu... Sprawa niby miała trafić do sądu, ja miałem dostać
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Boroborro po pierwsze to mogłeś wykonać ogledziny u rzeczoznawcy, gdzie normalnie zgłaszasz szkode i tylko informujesz o tym, że nie przyjął mandatu, dopiero wtedy dokonujesz naprawy.
Teraz tak, ty nie wystąpiłeś w sprawie oskarzyciela posilkowego ani nic. Czyli jakbyś nigdzie nie istniał w tej sytuacji. Po pierwsze to zglaszasz sie do wrd w miescie, gdzoe była kolizja i placisz chyba 17zł za notatke policyjną. Z tą notatką udajesz sie do pani
  • Odpowiedz
dzieki robie wlasnie konto i sprawdze


@Boroborro: to marnujesz tylko czas, bo e-sąd nic ci tutaj nie da. On dotyczy spraw cywilnych, nie karnych.

jeśli masz dane sprawcy, to możesz zadzwonić do sądu rejonowego wydziału karnego z miejsca wypadku i spróbować po tych danych ustalić czy toczy się jakaś sprawa i jaką ma sygnaturę.
  • Odpowiedz
Cześć Mirki!

Czy można odwołać się od decyzji ubezpieczyciela o szkodzie całkowitej?
Auto nie jest najnowsze, ale w 100% sprawne, serwisowane regularnie, ale przed zimą zainwestowałem w nie kilka tys. na wymiane zawieszenia, zabezpieczenia antykorozyjne, nowe opony, żeby sobie nim jezdzic bezpiecznie do sklepu albo na narty w weekendy, no i jakiś bałwan wlepiony w telefon wjechał mi w d00pe. Uszkodzona jest tylko klapa bagaznika, jedna lampa, no i delikatnie ruszony pas
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spinorbital: Jak masz całkę to wyceniają wartość auta, czyli powinni Ci podać ile warty jest samochód i podać wycenę wraku. Jak chcesz to wrak możesz oddać na aukcję, ale nie musisz, możesz sobie zostawić samochód i naprawić we własnym zakresie z tej różnicy którą Ci wypłacą. Wystrzeliły poduszki? bo za to sporą liczą. Jak za mało wycenią to odwołanie albo jakaś kancelaria która się tym zajmuję.
  • Odpowiedz
@spinorbital: tak oczywiście, możesz przedstawić wycenę swoją, bądź jakiegoś warsztatu.
Ubezpieczyciel może się zgodzić albo nie.
Ty mozesz wtedy iść do sądu.

Myk w postaci zaniżonej wartości pojazdu przed szkodą, zawyżonej wyceny naprawy (tak jak mówisz wg. części oryginalnych i nowych) i jeszcze zawyżona wartość uszkodzonego pojazdu to standardowy numer w takich wypadkach.
  • Odpowiedz
#prawo #motoryzacja #pzu #ubezpieczenie #kolizja #oc
Witam. Byłem uczestnikiem kolizji w roli poszkodowanego i teraz muszę się bujać z PZU i ich konsultantami.
Oczywiście wezwałem policję na miejsce zdarzenia co było słuszne bo sprawca nie chciał się przyznać co do poniesionych przeze mnie szkód i wiem, że PZU też kontaktowało się z policją w tej sprawie.

Mam kilka drobnych pytań i
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RozowaLandrynka88: uważam że robisz niepotrzebną jazdę i za bardzo się spinasz. Co ci da „kompetentny pracownik ASO” przy oględzinach? Sam sobie utrudniasz załatwienie tej sprawy i nie wiem na co liczysz że ugrasz na tym coś więcej bo cię źle potraktowali? Zejdź na ziemię
  • Odpowiedz