Zostałem przytarty a sprawca uciekł , zgłosiłem to i dałem nagranie z wideorejestratora co widać tablicę.Mija już prawie miesiąc i cisza .Miał ktoś już taki przypadek i ile mniej więcej czekaliście za decyzją ? , oni dzwonią wysyłają pismo poleconym? czy jak to jest.Nie spodziewałem się "szybkośći" ale chciałbym zgłaszać to jego ubezpieczycielowi ale bez zakończenia postępowania raczej nici z wyplacenia
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
5
Strażacy zbierali na Orkiestrę, wypadli z drogi, rozbili wóz gaśniczy

Objazd okolicy z puszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się dla strażaków z jednostki OSP Swędów z gminy Stryków kolizją, w której poważnie ucierpiał ich średni wóz bojowy.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Zostałem przytarty a sprawca uciekł , zgłosiłem to i dałem nagranie z wideorejestratora co widać tablicę.Mija już prawie miesiąc i cisza .Miał ktoś już taki przypadek i ile mniej więcej czekaliście za decyzją ? , oni dzwonią wysyłają pismo poleconym? czy jak to jest.Nie spodziewałem się "szybkośći" ale chciałbym zgłaszać to jego ubezpieczycielowi ale bez zakończenia postępowania raczej nici z wyplacenia
na skrzyżowaniu gość nie wyhamował i przywalił mi w tył pojazdu.
starszy Pan, dogadaliśmy się i spisaliśmy oświadczenie sprawcy kolizji drogowej.
przyjechał Pan rzeczoznawca zlecony przez ubezpieczalnie sprawcy TUW i stwierdził szkodę całkowitą.
ubezpieczalnia wyceniła mi auto służące do pracy renault trafic 2002 na 8300 zł, wartość po wypadku 6900, więc wypłaca mi 1400 zł , co jest jakimś żartem
Wartość szkody to 17 758,80 zł.
Wartość szkody to 17 758,80 zł.
Chcę dostać wartość szkody i naprawić auto we własnym zakresie.
@bombilibajbaj: No to tak nie działa XD Jeśli koszt naprawy przekracza wartość auta, to firma może jak najbardziej zrobić to jako szkodę całkowitą, jedyne z czym możesz walczyć to wycena auta przed szkodą
wartość po
A tak całkiem serio ile auto było warte przed szkodą, ja wiem że to ten moment kiedy każdy przekonuje, że akurat jego auto to perełka i cena rynkowa +30% lekko jest rzucana, ale tak serio jaka wartość auta?
- 50
- 201
Już 19 lat mija od wystrzelenia sondy Deep Impact, której celem było zbadanie wnętrza komety Tempel 1. Urządzenie zostało wyniesione w kosmos 12 stycznia 2005 roku za pomocą rakiety Delta II i po zaledwie 6 miesiącach dotarło do celu swojej głównej misji. Deep Impact nie było pierwszą sondą, która badała komety, ale po raz pierwszy w historii misja nie ograniczała się jedynie do zbadania i sfotografowania powierzchni.
Dzięki tak zwanemu
źródło: Deep_Impact_HRI
Pobierz- 64
źródło: ITS_Impact
Pobierz- 0
Znacie może i możecie polecić jakąś firmę do uzyskania dopłaty zaniżonego #oc ? Miałem kolizję i z OC sprawcy zaproponowano mi 600 zł za 2 uszkodzone elementy gdzie samo malowanie będzie droższe.
#ubezpieczenia #odszkodowanie #prawo #kolizja
3
Wielkopolska: Pociąg zderzył się z ciężarówką. Są ranni

Wielkopolska: Pociąg zderzył się z ciężarówką. Są ranni - RMF24.pl - Dwie osoby zostały poszkodowane w zderzeniu pociągu z samochodem ciężarowym na przejeździe kolejowym w miejscowości Budzyń w Wielkopolsce. Zgłoszenie o wypadku, do którego doszło tuż po
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
6
materiał Video - Kierowca Audi Ignoruje Sygnały i Unika Kolizji z Pociągiem

W grudniowym poranku na przejeździe kolejowym w Świebodzinie rozegrał się dramatyczny scenariusz, który na szczęście nie zakończył się tragedią. Kierowca samochodu marki Audi, lekceważąc czerwone światła sygnalizacji, zdecydował się na ryzykowne przejechanie przez torowisko. W momencie, gdy opadały
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Co mogę z tym zrobić? Napisać odwołanie i podać ceny części oryginalnych? Mogę pójść do serwisu i dać im pełnomocnictwa, ale wolałbym to załatwić sam w wolnym czasie.
#ubezpieczenia #oc #kolizja #motoryzacja #ubezpieczenieoc
77
Kiedy twój nowy samochód zmienia swój status

Stoisz w oknie i obserwujesz jak trwa wyładunek twojego nowego samochodu. Nagle się okazuje, że po za parkowaniu auto zmieniło status.
z- 40
- #
- #
- #
- #
- #
- #
2
Co jeśli sprawca wypadku lub kolizji nie ma polisy OC?

Poszkodowanemu pomoże jeden z 29 ubezpieczycieli, jeśli sprawca wypadku lub kolizji nie ma ubezpieczenia OC - przypomina Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Wystarczy, że pojadę do aso i oni się tym zajmą?
#ubezpieczenia #oc #kolizja #motoryzacja #ubezpieczenieoc
- 0
Miałem kolizję a sprawca uciekł. Mam nagranie z kamery co widać tablicę. Oczywiście zgłosiłem na policje i teraz pytanie. Jak to wygląda ? od razu zgłaszać do jego ubezpieczyciela czy sprawa musi zakończyć się na policji?
#policja #prawo #kolizja #ubezpieczenieoc #ubezpieczenie #prawodrogowe
Miałem kolizję z nie swojej winy. Spisaliśmy ze sprawcą oświadczenie i w sumie tyle. Wiem, że muszę zgłosić szkodę do ubezpieczyciela sprawcy ale zastanawiam się co dalej? Będę miał jakieś opcje naprawy czy jak to wygląda? Pytam bo pierwszy raz taka sytuacja. Jak wygląda sytuacja z autem zastępczym? Jest to standard w OC czy muszę mieć wykupione jakieś dodatkowe pakiety?
Albo zgadzasz się na to co ubezpieczyciel proponuje albo mówisz mu ze sam chcesz naprawiać w warsztacie X albo w autoryzowanym warsztacie Y.
Generalnie jak będziesz jasno mówił co
I oni sami to ogarniają, wtedy raczej nic nie płacisz.
0
Samochód wjeżdża w zaparkowanego SUV-a w kolumnie Bidena

Kiedy Biden szedł z biura kampanii do czekającego na niego opancerzonego SUV-a, sedan uderzył w pojazd amerykańskich tajnych służb, który był używany do zamykania skrzyżowań w pobliżu siedziby prezydenta w związku z wyjazdem prezydenta. Następnie sedan próbował kontynuować jazdę...
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
Teraz tak, ty nie wystąpiłeś w sprawie oskarzyciela posilkowego ani nic. Czyli jakbyś nigdzie nie istniał w tej sytuacji. Po pierwsze to zglaszasz sie do wrd w miescie, gdzoe była kolizja i placisz chyba 17zł za notatke policyjną. Z tą notatką udajesz sie do pani
dzieki robie wlasnie konto i sprawdze
@Boroborro: to marnujesz tylko czas, bo e-sąd nic ci tutaj nie da. On dotyczy spraw cywilnych, nie karnych.
jeśli masz dane sprawcy, to możesz zadzwonić do sądu rejonowego wydziału karnego z miejsca wypadku i spróbować po tych danych ustalić czy toczy się jakaś sprawa i jaką ma sygnaturę.
Czy można odwołać się od decyzji ubezpieczyciela o szkodzie całkowitej?
Auto nie jest najnowsze, ale w 100% sprawne, serwisowane regularnie, ale przed zimą zainwestowałem w nie kilka tys. na wymiane zawieszenia, zabezpieczenia antykorozyjne, nowe opony, żeby sobie nim jezdzic bezpiecznie do sklepu albo na narty w weekendy, no i jakiś bałwan wlepiony w telefon wjechał mi w d00pe. Uszkodzona jest tylko klapa bagaznika, jedna lampa, no i delikatnie ruszony pas
Ubezpieczyciel może się zgodzić albo nie.
Ty mozesz wtedy iść do sądu.
Myk w postaci zaniżonej wartości pojazdu przed szkodą, zawyżonej wyceny naprawy (tak jak mówisz wg. części oryginalnych i nowych) i jeszcze zawyżona wartość uszkodzonego pojazdu to standardowy numer w takich wypadkach.
Witam. Byłem uczestnikiem kolizji w roli poszkodowanego i teraz muszę się bujać z PZU i ich konsultantami.
Oczywiście wezwałem policję na miejsce zdarzenia co było słuszne bo sprawca nie chciał się przyznać co do poniesionych przeze mnie szkód i wiem, że PZU też kontaktowało się z policją w tej sprawie.
Mam kilka drobnych pytań i
- 0


















EDIT: a dobra, łeb sam się zgłosił.