Panowie wstyd mi jak cholera ale zarysowałem dzisiaj auto na parkingu. Nie było właściciela więc chwilę czekałem ale nie przychodził. Postanowiłem pójść do sklepu po jakiś długopis i kartkę żeby zostawić swój numer telefonu ale jak wróciłem to auta już nie było. Widziałem tylko jak odjeżdżał. Ze stresu nie zapamiętałem numer rejestracyjnego ani nic. Nie za bardzo wiem co mogę zrobić w takiej sytuacji. Czy była to ucieczka z miejsca zdarzenia?

#
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pzu #oc #kolizja

Miałem kolizję w ten piątek, na światłach dostałem w tyl swojego samochodu, zwyczajnie kierowca się zagapił i we mnie przywalił (nie miał prawka notabene). Zgłosiłem normalnie szkodę do jego ubezpieczalni (PZU).

W oświadczeniu sprawcy oraz oświadczeniu kolizji dopisałem, że miałem w samochodzie dwa foteliki (wożę na codzień dzieciaki).

Czy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, czy ogarnia ktoś gdzie mogę szukać informacji o sprawach sądowych, które zostały skierowane w związku z kolizją, której byłam uczestniczką?
W czerwcu byłam na policji i dowiedziałam się, że wnioski zostaną przesłane i od tego czasu cisza.
Czy ja mogę to gdzieś śledzić? Pierwszy raz mam taką sytuacją :/

#sad #sady #kolizja #policja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wirus133: dobrze zrobiles, a i tak bedziesz sie bujal z ubezpieczalnia 2 miesiace

ps. jak ci zrobia juz pierwsza gownowycene to sie odwoluj, jakby ci zrobili dobra wycene to tez sie odwoluj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no chyba, ze bez gotowkowo i w ASO to wtedy oni juz ogarna
  • Odpowiedz
Hej mirki, mialem wypadek, ktos wjechal mi w tyl auta, z jego winy. Mam spisane odwiadczenie i wszystkie jego dane. Zarowno moj jak i jego pojazd jest ubezpieczony w ergo hestia. Czy oplaca sie tu zglosic bezposrednia likwidacje szkody czy jest to opcja ktora mozna sobie darowac? Pierwszy raz w zyciu mialem stluczke i nie wiem co robic.
Czy moze jeszcze lepiej zglosic sie od razu gdzies do warsztatu i zalatwia to
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy moze jeszcze lepiej zglosic sie od razu gdzies do warsztatu i zalatwia to za mnie?


@BooBoo: Jak chcesz zarobić, to centrum likwidacji szkód, zrobią wszystko za Ciebie, dadzą Ci samochód zastępczy na koszt OC sprawcy, na koniec odbierasz naprawiony samochód. Robiłem tak 3x i było lux.

Można też oddać samochód do warsztatu współpracującego z ubezpieczalnią i bezgotówkowo naprawić, też wszystko
  • Odpowiedz
Trzeba być kretynem żeby kupować auto za 2 miliony złotych. Wtedy w ogóle nie jesteś anonimowy. Przecież zaraz wypłynie czyje to było auto.


@andbatros: czemu zakładasz, że właściciel chce być anonimowy.
  • Odpowiedz
Mirki pomocy!

Miałem dzisiaj kolizję na rondzie grunwaldzkim w Krakowie, kilka minut przed 16. Skręcałem od Monte Cassino w aleje (w lewo). Pas był jeden, jednak mieszczą się na nim 2 auta. Jako że wszyscy stali po lewej stronie pasa to jadąc miałem po prostu wolne. Zmieniły się światła, gość obok to zaakceptował i zjechał za mnie, jednak babka, która była drugą bądź trzecia zaczęła trąbić i uderzyła swoją prawą stroną w
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Heezy: na tym odcinku jest miejsce na 1 auto. Jak ona na nim była a ty jechałeś jakoś bokiem i się wcisnąłeś to twoja wina. Chyba że źle zrozumiałem co napisałeś. Daj znać jak sprawa się potoczyła
walokid - @Heezy: na tym odcinku jest miejsce na 1 auto. Jak ona na nim była a ty jec...

źródło: pas

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 50
@walokid: właśnie nie! Jest przełom! Tam mieszczą się dwa auta i jechałem prawidłowo. Jeden z panów policjantów własnie dzwonił, że przejrzał nagranie na komisariacie i zobaczył że jechałem prawidłowo a ta kobieta złamała przepisy i teraz ja będę poszkodowanym! Nagranie jest w złej jakości i na telefonie rzeczywiście ciężko było rozpoznać które auto jest moje. Przepraszam za chaotyczny styl pisania, ale adrenalina buzuje. Dodam tylko że babsko walnęło celowo i
  • Odpowiedz
elo mirki
W najbliższym tygodniu zabieraja mi auto na naprawe z OC sprawcy i potrzebuje auto na czas naprawy.
robie wstępnie research i jest od groma stron wypożyczalni które oferują auta z oc sprawcy.

z waszego doświadczenia to legitne jest? jak najlepiej ogarnać sobie auto na ten czas?

#
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KONONOWlCZ: Zadzwoń do ubezpieczyciela sprawcy, jak masz numer szkody to podstawią ci samochód. Ewentualnie jeżeli to ASO naprawia to też często dają samochód a sprawę rozliczają z ubezpieczycielem. Ogólnie to każdy chce takie auto wynająć bo dla nich to dobra i pewna kasa.
  • Odpowiedz
P------e. Miałem wypadek gdzie policja zaproponowała orzeczenie o mojej winie. Mandat odrzuciłem bo nie wzięli pod uwagę że gościu wjechał na skrzyżowanie na czerwonym (w dodatku b. szybko), a ja wymusiłem pierwszeństwo skręcając w lewo.
W takiej sytuacji myślę tylko i wyłącznie o orzeczeniu winy obopólnej, zwłaszcza, że to ten typ z drugiego auta wie że przeskrobał bo nie chciał wzywać policji (no ale jakimś cudem i tak opowiedzieli się za nim).
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@de_yum: ale tu nie ma przestępstwa to o jakim adwokacie mowa? Sporzadzą wniosek o ukaranie, mogą Cię wezwać, ale nie muszą, sąd wyda wyrok nakazowy i od niego musisz się odwołać, wtedy wezwą cię do sądu i tam przedstawisz swoją wersję, możesz też wnioskować o biegłego do zbadania prędkości przeciwnika czy też oceny jaki był sygnał nadawany. No i wjazd na czerwonym nie zwalnia cię z obowiązku ustąpienia pierwszeństwa przy
  • Odpowiedz
#kolizja #porsche #gdansk
Szukam sprawce kolizji parkingowej, świadek zapamiętał że było to Porsche (kremowe) o numerze początkowym GD3M (kolizja w Gdańsk, Górki Zachodnie), czy jest jakaś szansa odszukać po tych 4 pierwszych numerach kierowce?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Givera: Masz model tego porsche? Podejrzewam, że nie ma zbyt wiele porschaków w kolorze kremowym z tymi numerami więc zależy czy szanownemu panowi policjantowi będzie się chciało nieco wysilić czy od razu wpisać, że sprawcy nie odnaleziono...

Może jakieś kamery są w okolicy?
  • Odpowiedz
  • 2
Sobota, 06-07-24, Górki Zachodnie, okolica wejścia na plaże nr. 21. Świadek podał że było to około 16:40
  • Odpowiedz
hej, jechałem sobie lewym pasem bo droga zwężała się tak, że i tak bym musiał zmienić pas, więc zrobiłem to wcześniej. Typ wieżdżał z drogi podporządkowanej, ale nie wiem czy nie będę miał problemów z racji, że jechałem lewym pasem wcześniej bez takiej konieczności.

Macie w załączniku podglądową mapke, cały myk w tym, że nie ma na skrzyżowaniu żadnych strzałem które mówią o zmianie pasów czy coś.

Coś mi grozi? Jakiś mandat
RuskiPies - hej, jechałem sobie lewym pasem bo droga zwężała się tak, że i tak bym mu...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RuskiPies: lepiej wrzuć pinezkę z Google z miejsca zdarzenia, bo tak to nic w sumie nie wiemy. Jak nie zmieniłeś pasa na skrzyżowaniu tylko przed nim to luz. Nie ma znaczenia którym pasem jechałeś - mogłeś wyprzedzać rower, włączyć się wcześniej na lewy pas i cała masa innych rzeczy.
  • Odpowiedz