Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
roszej

roszej

Dołączył 14 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 14771
  • Znaleziska 6157
  • Mikroblog 8614
  • Obserwujący 17
  • Obserwowane 16

326

Skandaliczne ekwiwalenty w mundurówce. Ponad 84 miliony złotych poszły na zaległ

Skandaliczne ekwiwalenty w mundurówce. Ponad 84 miliony złotych poszły na zaległ

W Polsce pracownicy muszą wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy do 30 września. Jeśli tego nie zrobią to dni wolne przepadają. Nie wszędzie ten przepis obowiązuje. Są zawody, w których liczba dni zaległego urlopu rośnie z roku na rok. To powoduje, że w momencie odejścia z pracy taki pracownik może

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 22.06.2026, 09:33:20
  • 64
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    wojsko
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
roszej
roszej przedwczoraj, 10:06:43 via Wykop
  • 4
@sarin88: bierze się, ale mają nagrodowe, dodatkowe po iluś tam latach więc całkiem możliwe że można mieć rocznie ponad 45 dni urlopu. I to jest okej ale przyzwoicie byłoby, że jeżeli wiem że idę na emeryturę to najpierw wykorzystuję urlop no ale praktyka pokazuje co innego.

659

Po odstawieniu alkoholu stało się coś nieprawdopodobnego Peja, Szyc, Koterski

Pokaż treści 18+

Po odstawieniu alkoholu stało się coś nieprawdopodobnego Peja, Szyc, Koterski

Warto posłuchać... Ps. Lubiący wypić - proszę nie zakopywać.

freddd
z
youtube.com
dodany: 21.06.2026, 01:33:09
  • 245
  • #
    alkoholizm
  • #
    zdrowie
  • #
    uzaleznienie
  • #
    psychologia
  • #
    przemyslenia
roszej
roszej 22.06.2026, 04:16:59 via Android
  • 1
@Wolfr: a-----l nie jest ok

645

Koniec z wracaniem do tej samej apteki. Ważna zmiana dla pacjentów już od lipca

Koniec z wracaniem do tej samej apteki. Ważna zmiana dla pacjentów już od lipca

Pacjenci nie będą już musieli wracać do tej samej apteki, aby wykupić kolejne opakowania leku z jednej e-recepty. Ministerstwo Zdrowia przygotowuje uruchomienie tzw. e-recepty dzielonej, która pozwoli kontynuować realizację recepty w różnych placówkach

freedomseeker
z
gazetaprawna.pl
dodany: 19.06.2026, 13:49:39
  • 116
  • #
    leki
  • #
    apteka
  • #
    polska
  • #
    farmacja
  • #
    erecepta
  • #
    recepta
roszej
roszej 20.06.2026, 13:19:59 via Android
  • 0
@Januszek_Dzbanuszek niektórzy lekarze prywatnie życzą sobie 40pln za jedną receptę wypiszą ci po 3 opakowania leku ktory dla dorosłych nie jest refundowany a apteki często dostają po 1 lub 2 opakowania i jest problem, problem który tworzy sama konstrukcja całego systemu opieki zdrowotnej.

360

Będą bezwzględne kary za oszustwa żywnościowe. Nowe prawo przewiduje odsiadkę

Będą bezwzględne kary za oszustwa żywnościowe. Nowe prawo przewiduje odsiadkę

Fałszywa żywność, czyli produkty niewiadomego pochodzenia, po terminie przydatności i z podejrzanymi składnikami. Rząd przygotowuje przepisy, które mają pozwolić uregulować rynek i dają większe możliwości kontrolne.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 18.06.2026, 05:16:02
  • 47
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    prawo
  • #
    informacje
  • #
    gospodarka
roszej
roszej 18.06.2026, 10:12:58 via Wykop
  • -1
@destruktiv_komando: a wiesz ilu jest takich co kupuje z wielkich ferm jajka nieoznakowane i sprzedają jako swojskie? ludzie łykają takie rzeczy jak pelikany.
dese
dese
17.06.2026, 03:56:03
  • 830
Oferta pracy z POZ, w jakimś Pcimiu - min. 42000zł, 2 mieszkania do wyboru.
A ty z---------j na wynajem u Janusza w fabryce smrodu i błota

#lekarz #medycyna #zdrowie
dese - Oferta pracy z POZ, w jakimś Pcimiu - min. 42000zł, 2 mieszkania do wyboru.
A ...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-17 o 06.53.39

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roszej
roszej 17.06.2026, 07:13:20 via Android
  • 3
@dese: 2500 deklaracji POZ to nawet jakby nie przychodzili na wizytę to jest co miesiąc prawie 50k dla przychodni
  • Odpowiedz

951

CD PROJEKT RED kompletnie poleciał w tęczę

Pokaż treści 18+

CD PROJEKT RED kompletnie poleciał w tęczę

Bo wiadomo że graczy najbardziej interesuje seksualność osób pracujących w Redach. Dodatkowo standardowo, wyłączone komentarze i damage control

lonceg
z
x.com
dodany: 16.06.2026, 21:14:33
  • 248
  • #
    wiedzmin
  • #
    cdprojektred
  • #
    cyberpunk2077
  • #
    wiedzmin3
  • #
    gry
  • #
    cdr
roszej
roszej 17.06.2026, 06:12:02 via Android
  • -2
Mało mnie interesuje kto tam pracuje i jakiej jest orientacji natomiast Osobiście uważam że jeżeli firmy ogłaszają się z takimi informacjami to nie chodzi o żadną tolerancję czy różnorodność tylko o to że takie działania mają pomóc odnieść sukces czyli de facto zwiększyć zyski.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

roszej
roszej 15.06.2026, 10:19:10
  • 0
Pamiętam jak za nastolatka a było to wiele lat temu szedłem z kumplem obok sklepu z agd i rtv. Powiedziałem, że jakby nagle wybuchła wojna to wpadłbym do tego sklepu i wziął sobie trochę sprzętu, na co on odparł że uderzyłby do biedronki po konserwy. Zapytałem dlaczego?
Bo po potem taką konserwę mógłbym wymienić za praktycznie każdy sprzęt. Bardzo mi to utkwiło w pamięci.
#przemyslenia #wojna #przemysleniazdupy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cadfael
Cadfael
15.06.2026, 10:21:40 via Wykop
  • 1
@roszej: #przemysleniapatologii
  • Odpowiedz
Cadfael
Cadfael
15.06.2026, 12:06:44 via Wykop
  • 0
@Frygus96: d--a tam, specjalsie
  • Odpowiedz

485

Prawie połowa kierowców to obcokrajowcy. Taksówkarze żądają egzaminu z polskiego

Prawie połowa kierowców to obcokrajowcy. Taksówkarze żądają egzaminu z polskiego

Od dłuższego czasu w Polsce trwa dyskusja nad zwiększeniem bezpieczeństwa w taksówkach. Dotyczy to między innymi przejazdów pojazdami na aplikacje, które często prowadzone są przez cudzoziemców. Resort już wkrótce chce wprowadzić zasady, które kierowcy będą musieli spełnić zanim zaczną wozić klientó

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 15.06.2026, 07:17:13
  • 115
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
roszej
roszej 15.06.2026, 09:39:22 via Android
  • 16
Mam mieszane uczucia, kierowca z aplikacji ktory się nie odzywa ma zawsze u mnie dużego plusa.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

421

Nie chcą mieszkać obok hospicjum. Skandal w Kielcach

Nie chcą mieszkać obok hospicjum. Skandal w Kielcach

W Kielcach od dawna mogłoby już działać pierwsze w województwie i szóste w kraju hospicjum dla dzieci. Są lekarze, pielęgniarki, psychologowie, sponsorzy i działka. Są też ciężko chore dzieci, które czekają na miejsce, gdzie dostaną całodobową opiekę. Budowę zablokował jednak protest kilku sąsiadów,

armiakrolewska
z
youtube.com
dodany: 12.06.2026, 12:32:11
  • 153
  • #
    dzieci
  • #
    rodzina
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    polactwo
  • #
    cebula
  • #
    pytaniedoeksperta
roszej
roszej 13.06.2026, 08:39:37 via Wykop
  • 6
Nie bardzo wiem w jaki sposób takie hospicjum mogłoby przeszkadzać. Od 3 lat na koniec roku wspieram jedno hospicjum dla dzieci. Kilka lat temu została wybudowana nowa siedziba odpowiednio przystosowana i muszę powiedzieć że jest to najspokojniejsza instytucja w jakiej kiedykolwiek byłem licząc atmosferę wewnątrz i to co dzieje się w otoczeniu. Taka bezpieczna przystań. Myślę, że każdy człowiek powinien chociaż raz pójść do takiego hospicjum i zobaczyć jak to funkcjonuje, porozmawiać
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

552

Szwajcaria daje gotówce konstytucyjną ochronę. To ważny sygnał dla Europy

Szwajcaria daje gotówce konstytucyjną ochronę. To ważny sygnał dla Europy

Szwajcarzy zdecydowali, że gotówka zasługuje na szczególną ochronę. W referendum poparli zmianę konstytucji, która ma zagwarantować dostępność fizycznego pieniądza w gospodarce. To ważny sygnał w czasach, gdy płatności kartą, telefonem i zegarkiem stają się codziennością, a banknoty i monety coraz r

Spike-83
z
dobrewiadomosci.net.pl
dodany: 10.06.2026, 13:06:45
  • 66
  • #
    finanse
  • #
    banki
  • #
    szwajcaria
  • #
    wydarzenia
roszej
roszej 11.06.2026, 09:06:40 via Wykop
  • 1
@iskandar: mądry i uczciwy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem dlaczego, ale kiedy czytam, że Szwajcarzy konstytucyjnie chronią gotówkę to kojarzy mi się to ochroną wolności, a jak czytam że Polacy chcą chronić gotówkę to kojarzy mi się to tylko z kombinowaniem, unikaniem opodatkowania i ogólnie z szarą strefą.
Mam taką anegdotę. Wiele lat temu pojechałem ze znajomym zakupić auto ze Szwajcarii od Szwajcara. Po oględzinach
roszej
roszej 11.06.2026, 12:34:32 via Wykop
  • 2
@iskandar: brzmisz jak Polak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lolenson1888
Lolenson1888
08.06.2026, 04:59:19
  • 1086
Poza Warszawą i okolicami prawie nikt nie wie co to znaczy. Świat i ludzie xD
#mapy #mapporn #warszawa
Lolenson1888 - Poza Warszawą i okolicami prawie nikt nie wie co to znaczy. Świat i lu...

źródło: image_picker_E9D1C6CA-73D5-4DD8-BF54-F59306CCF50D-13209-000003AE9D9EB0CE

Pobierz
  • 349
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roszej
roszej 08.06.2026, 09:18:47 via Android
  • 1
@Lolenson1888: ja jestem z kujawsko pomorskiego i znam u nas się używa samo "świat" np
Wystarczy tej farby na cały pokój?
Ło Panie świat....
  • Odpowiedz

627

"Mandat za pizzę z krewetkami. Fiskus tłumaczy się z podatkowych prowokacji"

"Mandat za pizzę z krewetkami. Fiskus tłumaczy się z podatkowych prowokacji"

"Urzędnicy podszywają się pod klientów i sprawdzają, czy sprzedawca wypełnia podatkowe obowiązki. Za błędy są mandaty. Mamy prawo do prowokacji, musimy też dbać, aby pieniądze na zakupy były wydawane efektywnie tłumaczy Krajowa Administracja Skarbowa."

paramedix
z
rp.pl
dodany: 05.06.2026, 10:51:22
  • 184
  • #
    podatki
  • #
    finanse
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    pizza
  • #
    vatowcy
roszej
roszej 05.06.2026, 20:55:58 via Android
  • 2
To nie są prowokacje, prowokacja to było to z żarówkami. Robią kilkuminutowe sprawdzenie przez zakupy - źle. Robią wielką kontrolę z wertowaniem papierów tez źle bo mówią ze paraliżują pracę przedsiębiorcy.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

roszej
roszej 08.06.2026, 07:25:22 via Wykop
  • 0
@cyckiMadonny: odnośnie kontroli to tak miałem taką kontrolę z urzędnikami na miejscu w biurze. Miałem też nazwijmy to zdalną. Gdy miałem VAT do zwrotu zadzwonili ze skarbówki do księgowej i poprosili o dostarczenie faktur, które spowodowały ten zwrot to była jedna faktura na maszynę. Księgowa zrobiła zdjęcie telefonem i wysłała mailem - to wystarczyło i trwało kilkanaście minut. Miałem też nabycie sprawdzające kilka razy, po których kontrolerzy się ujawnili i
chciejstwo
chciejstwo
27.05.2026, 02:42:52
  • 858
Dzień dobry. Proszę o odrobinę wsparcia. Mimo młodego wieku - dobre 12 lat stracone na to świństwo. Straciłem pracę, partnerkę, wszystko co miało barwy stało się czarno białe.

Pojedyńcze strzały i próby zaprzestania nie pomogły.

Aktualnie wspieram się Anticolem, mam wsparcie terapeuty, wczoraj byłem pierwszy raz na mityngu AA - z pewnością nie ostatni - słucham podcastów, znalazłem nową zajawkę którą wypełniam głowę, zacząłem spacerować.

Dziś
chciejstwo - Dzień dobry. Proszę o odrobinę wsparcia. Mimo młodego wieku - dobre 12 l...

źródło: 1000019297

Pobierz
  • 178
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roszej
roszej 27.05.2026, 07:13:05 via Android
  • 0
@husky83: a-----l nie jest problemem tylko rozwiązaniem na problemy. Ludzie regulują sobie w ten sposób emocje, odprężają się. Na jednych działa mniej ale na innych bardziej uzależniająco.
Ja piłem kiedyś więcej alkoholu, każde spotkanie ze znajomymi, każde święta ( ͡° ͜ʖ ͡°) latem czasami piwko po pracy w ogrodzie. Aktualnie nie piję prawie w ogóle. Zauważyłem, że jak w towarzystwie odmówisz alkoholu to powodujesz dyskomfort u
  • Odpowiedz

450

Opłaty za płatności kartą wracają. Niektóre restauracje i bary już ją doliczają

Opłaty za płatności kartą wracają. Niektóre restauracje i bary już ją doliczają

Opłaty za płatności kartą są nieuzasadnione gospodarczo. Pozostają jednak legalne, o ile sprzedawca o nich w porę poinfo

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 26.05.2026, 10:10:15
  • 218
  • #
    platnosci
  • #
    kartabankowa
  • #
    restauracje
  • #
    oplaty
roszej
roszej 26.05.2026, 15:58:40 via Android
  • 18
Dziwię sie ze bezprawnik nie zweryfikował do konca przepisów. Opłaty dodatkowe za płatność można doliczać ale tylko dla kart biznesowych albo typu Diners Club, Amercican Express. Dla zwykłych kart taka opłata jest wprost zabroniona w artykule 37a ust.3 wspomnianej ustawy na stronie.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

473

Nie dziw się, że przegrywasz w sądzie, mimo że masz rację. To normalne

Nie dziw się, że przegrywasz w sądzie, mimo że masz rację. To normalne

Przyda się niektórym odświerzyć informacje dlaczego nie wszystkie wyroki są po myśli wykopu lub dowolnej innej bańki.

Miszel616
z
bezprawnik.pl
dodany: 21.05.2026, 10:35:03
  • 149
  • #
    sadowehistorie
  • #
    prawo
  • #
    ciekawostki
roszej
roszej 22.05.2026, 11:32:55 via Wykop
  • 0
@4e68a9f9a671: Nie napisałeś o szczegółach wykroczenia, za które mandat dostałeś ale domniemam, że za określony paragraf czy artykuł. Czasem ludzie myślą, że np intencja popełnienia wykroczenia jest jakby tarczą ochronną ale niestety nie jest. Wiadomo, że jeżeli jest tzw stan wyższej konieczności to są odpowiedni przepisy w KK. A co do wyższych kar są można powiedzieć nieformalne ustalenia np jak nie zapłacisz mandatu z PIP - a inspektor ma widełki

347

Premier Magyar: Kiedy wojna się skończy, cała UE wróci do rosyjskiego gazu

Premier Magyar: Kiedy wojna się skończy, cała UE wróci do rosyjskiego gazu

"Sądzę, że kiedy wojna się zakończy, cała Unia Europejska powróci do zakupu rosyjskiego gazu, bo jest on tańszy"

FunkyLife
z
rp.pl
dodany: 21.05.2026, 18:50:52
  • 177
  • #
    wegry
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    neuropa
  • #
    4konserwy
  • #
    polityka
roszej
roszej 22.05.2026, 10:33:10 via Wykop
  • 8
Rosyjski gaz sam w sobie nie jest zły i nie jest problemem. Problemem jest mentalność rosyjskiego imperializmu rosyjskich elit ale też zwykłych Rosjan i tego się raczej nie da oddzielić - tak myślę. Zniknie putin ale mentalność zostanie.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

roszej
roszej 18.05.2026, 11:42:00
  • 0
Pytanie do obserwatorów tagów #bron #wiatrowki #airsoft #strzelectwo
Mam starą wiatrówkę sportową Haenel 311. Leżała prawie pół wieku na strychu ale że mam sentyment bo strzelałem z niej za dzieciaka to postanowiłem przywrócić ją do życia. Rozebrałem ją i okazało się że konieczna jest wymiana uszczelki tłoka bo praktycznie uległa ona samoutylizacji. Do wyboru są dwie czyli wykonana ze skóry jak oryginał i taka
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roszej
roszej
Autor
19.05.2026, 18:17:43 via Android
  • 0
@dthprf: zamawiam z niemiec i jest tam napisane coś takiego (przetłumaczone przez google bo strona tylko po niemiecku jest):

- tuleja/uszczelka z tworzywa sztucznego - wykonana na zamówienie- do smarowania: olej silikonowy lub spray silikonowy, wazelina w celu optymalizacji i zwiększenia energii początkowej/prędkości początkowej pocisku


A jest fajny właśnie przez ten naciąg jest frajda :) mam jeszcze taką łamaną Dianę. Ten Haenel - tak piszą - to właśnie sportowy karabinek
  • Odpowiedz
roszej
roszej
Autor
20.05.2026, 12:14:34 via Wykop
  • 0
.


@dthprf: Diana 27 ale to jest taka łamana, może źle zrozumiałeś :)
  • Odpowiedz
krzysztof-mirko
krzysztof-mirko
19.05.2026, 22:43:09
  • 18
nigdy nie jadł krewetek ani burgera drwala
#przegryw
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roszej
roszej 20.05.2026, 03:08:37 via Android
  • 0
@krzysztof-mirko: kto? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

811

Biedronka tylko w połowie Polski sprzedaje produkty "czyste".

Biedronka tylko w połowie Polski sprzedaje produkty "czyste".

Biedronka sprzedaje pod tą samą marką i w identycznym opakowaniu produkty o różnym składzie, w zależności od regionu. Część kraju kupuje śmietankę "czystą", druga otrzymuje wersję z zagęszczaczami.

Poludnik20
z
wyborcza.biz
dodany: 18.05.2026, 06:41:09
  • 146
  • #
    zywnosc
  • #
    zdrowie
  • #
    biedronka
roszej
roszej 18.05.2026, 11:59:32 via Android
  • 1
@Franciszek_Morawiec: kary to do 10% obrotu a sieci kładą duży nacisk na to aby etykieta była zgodna z prawem a to co jest tematem znaleziska jest w sumie dowodem ze tak jest. Inny region inny producent inny skład, ale wyszczególniony na opakowaniu.

732

30 LAT TAK JEŻDŻĘ! (co na to Policja?)

30 LAT TAK JEŻDŻĘ! (co na to Policja?)

Zróbmy kobitę sławną, w sumie sama chce nią być.

findi
z
youtube.com
dodany: 13.05.2026, 09:37:46
  • 116
  • #
    konfitura
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    polska
roszej
roszej 14.05.2026, 02:52:46 via Android
  • 10
Klasyczny fikołek "Teraz ten Pan dostanie przez Pana mandat". Dostanie mandat za to że jechał po chodniku.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 27
  • Strona 1 z 27
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 05.02.2019

    Komentator
  • Rocznica
    od 05.02.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 17.03.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 12.02.2016

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking