Wpis z mikrobloga

Jakaś wesz ludzka rozwaliła mi auto i bezczelnie zwiała nie zostawiając namiarów na siebie... Uszkodzony zderzak, lampa i nadkole. Sprawę na #policja zgłosiłem, jakiśtam monitoring jest, dałem policmajstrom namiary na właścicieli kamer. Teraz pytanie, zacząć naprawiać to na własną rękę, czy poczekać na rezultat pracy policji? #motoryzacja #prawo #ubezpieczenie #krakow #kolizja #patologiazewsi #patologiazmiasta
dzyndzla - Jakaś wesz ludzka rozwaliła mi auto i bezczelnie zwiała nie zostawiając na...

źródło: DSC_0268

Pobierz
  • 47
@dzyndzla: myślę że zdjecia plus naprawa we własnym zakresie bo na rezultat czynności poczekasz z miesiąc a te dwie stówy odżałujesz chociaż z #!$%@?. Proponuję najpierw samemu zobaczyć tablice z tego monitoringu zanim stwierdzisz że chu zrobili bo może się okazać że ten monitoring gówno zlapał albo pikseloza.
@dzyndzla jak Ci nie przeszkadza jakoś mocno to czekaj. Jak to osiedle to się przejdź i zobacz czy uszkodzenia pasują do rys na jakimś sąsiedzie . Rezultat pracy policji będzie zerowy - sam udaj się do właścicieli kamer i poproś o zabezpieczenie materiału video, żeby się nie nadpisały bo oni to zaczną robić sami za 3 tygodnie, a zaczyna się nadpisywać po tygodniu lub dwóch - miejski chyba ma miesiąc? U mojego
@dzyndzla: bierz pendrive'a swojego i samemu lataj do miejsc gdzie jest kamera i pros o zgranie, bo policja sie nie zainteresuje. Wlasciciele nie moga dac Ci nagrania ale jak dasz rady im pendrive i przypilnujesz zeby nagrali i przechowali dla policji to jakies szanse masz na cokolwiek. Jak ja zglosilem taka sprawe na policje to przez ponad 20dni nikt nie zadzwonil do wskazanych punktow zeby zabezpieczyli material. A zgadnij co sie
@dzyndzla: Z własnego doświadczenia idź i sam wyciagnij materiał dowodowy od właściciela kamer. Rodo zezwala na takie działania jeśli wskażesz że stała się tobie krzywda lub została uszkodzona twoja własność. Policja to umorzy, a jesli nie i coś zaczną robić to już materiał na kamerach się nadpisze. Działaj sam.
@dzyndzla: na policję nie licz, bo za dwa tygodnie dostaniesz umorzonko. Jak chcesz to sam idź pogadać w sprawie monitoringu i spróbuj im zanieść numery rejestracyjne, to może łaskawie coś zrobią. W międzyczasie możesz już sobie kupić używany zderzak i wymienić ¯\(ツ)/¯.
a jak znajdą chłopa to weź kase z ubezpieczenia i będziesz na plus tyle co ten samochód warty


@Loginconajmniej4znaki: ja tak kiedys zrobilem jak babka mi przytarla mojego starego accorda XD zderzak jakos tam wyprostowalem i polepilem na trytytki, a za hajs od ubezpieczalni kupilem bilety do Gruzji i troche sprzetu w gory XD szkoda, ze tylko raz w niego wjechala...
@dzyndzla: ja czekałem na policję, to trwało to tyle czasu, że przepadło nagranie z monitoringu. Idź z jakimś pendrive/płytka niech, Ci zgra, daj mu jakaś flaszkę czy 50zl i masz większe szanse, że coś się uda ogarnąć.