#siecikomputerowe #informatyka #komputery
RJ45 czy tam 8P8C. ZAWSZE urywaja sie te zatrzaski na laczeniu, cienki plastik i sie wyrabia. Wtyczka wtedy to wywalenia i zarabianie od nowa. Mysle sobie cos z metalu? I nic, znalazlem tyko ekranowane (do przezycia) ale jakies takie "wojskowe" duze i nie wygodne. Nie ma nic prostego i taniego jak te z akrytlu ale z metalowym zatrzaskiem?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wtyczka wtedy to wywalenia i zarabianie od nowa.


@marsjanin2012: jeśli masz przewód na którym zarabiasz wtyczki i regularnie go wtykasz i odłączasz, to jest to bład w samym założeniu. Zakończ przewód gniazdkiem, gniazdko gdzieś zamocuj, a ostatnie połączenie rób miękkim patchcordem. Kup z tych droższych, nic się nie wyłamie.
  • Odpowiedz
Chce używać integry. Przy wyłączeniu dedykowanej grafiki w menadzer urzadzen wchodzi na integre ALE mam pokaz slajdów przy stałej rozdzielczosci 2560 x 1440 której nie moge zmienić. Jakieś pomysły? Sterowniki najnowsze.
#komputery #informatyka #kartygraficzne
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaką konkretnie skrętkę szukać pod kamery/sygnał z czujników itd? Każdy poleca skrętkę 5e kategorii tylko czym się sugerować żeby nie okazał się jakimś dziadostwem? Konkretna firma czy parametry?

Czy do kamer zewnętrznych muszę zewnętrzny kabel jakiś żelowy czy zwykły? 99% przewodu pójdzie i tak wewnątrz jedynie zewnętrzny do czasu kamer "powisi" a potem będzie pewnie w puszce to chyba wewnętrzny wystarczy?

I czy do gniazdek w pokojach puścić 5e czy pokusić się
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak ktoś ma 31 lat i chciałby wejść w to całe programowanie w 2024 roku, zeby zarabiac 5k zamiast najnizszej krajowej, ale zeby jednoczesnie nie bylo w pracy zbyt nudno, i zeby projekty byly rozwojowe, najlepiej firma produktowa z mala iloscią SCRUMa to czy nauka rozwijania mikroserwisów w Pythonie będzie ok?
#programowanie #programista25k #programista15k #naukaprogramowania #pracait #pracbaza #informatyka
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kupiłem dopiero co nowego laptopa (asus tuf a15) i o ile gry single player działają normalnie i płynnie, tak wszystkie gry online mają ogromne opóźnienia pomimo stabilnego internetu. Gdzie szukać przyczyny?
#laptopy #komputery #informatyka
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@KwadratPolski sprawdził wszystko i stwierdził, że karta sieciowa jest stabilna, system również. Wszystko pobiera z maksymalną mocą bez utraty pakietów, więc jeśli oddam na gwarancji, to nie przyjmą bo stwierdzą, że wszystko jest w porządku. Wychodzi na to, że albo taki laptop albo kij wie co. Dzisiaj przekminie i prawdopodobnie oddam na zasadach rękojmi, bo był kupowany przez internet a minęły dopiero dwa dni. Muszę poszukać jakiegoś sprawdzonego laptopa żeby mieć
  • Odpowiedz
Mam stary serwer HP ProLiant ML350p Gen8 i chciałbym na niego ładować backup, w związku z tym wszystkie dyski chcę spiąć w raid aby uzyskać jak najwięcej miejsca i niezawodności. Sam system (Wndows Server) chcę w związku z tym bootować z pendrive. Tylko mimo że mam szybkiego pena to czas ładowania systemu to jakiś kosmos, dlatego że serwer ma USB 2.0... Pomyślałem o jakimś śledziu na PCI-E z USB 3,2. Coś takiego:
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, od niecałego tygodnia jestem posiadaczem światłowodu od Orange (w praktyce jest to światłowód innej firmy - Debacom ale Orange to dzierżawi). Internet na ogół chodzi bardzo dobrze, wyniki na speed testach też są zadawalające ale niestety od czasu do czasu pojawiają się sekundowe zrywy (request timeout) lub wysokie pingi. Jeśli wykorzystywałbym internet jedynie korzystając ze stron internetowych czy oglądając youtube byłoby to niewidoczne. Lecz pracuje z ludźmi i siedzę na callach
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, szukam 20 metrowego kabla internetowego rj45 utp (bez ekranu) kategorii 5e lub 6, z żyłami wykonanymi z 80% lub najlepiej 100% miedzi.
Który połączy komputer z routerem od operatora światłowodowego.
Z tego co zauważyłem to popularne kable internetowe w sieciówkach oraz sklepach internetowych typu komputronik, mediaexpert, są wykonane z tanich materiałów, oraz żyły mają wykonane najczęściej w 80% z aluminiowego rdzenia: CCA (copper clad aluminium), pokrytego symboliczną warstwą miedzi w 10%
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pawci0o:
A skąd takie wymagania co do materiału, jeśli nawet w ftp nie inwestujesz?
Zakładam, że to do domu, ruszane nie będzie więc łamliwość aluminium nie ma wpływu, a ekran da tu więcej niż nawet żyły z czystego złota (pomijając bezsensowność takich żył w zastosowaniach "cywilnych"). Do tego 20m to żadna odległość, 100mbit na takich odległościach chodzi nawet po kablu telefonicznym.

Jak koniecznie chcesz UTP z Cu to Bitner czy SecurityNet mają
  • Odpowiedz
Zakładam, że to do domu, ruszane nie będzie więc łamliwość aluminium nie ma wpływu, a ekran da tu więcej


@Aramil: a co istotnego da mu ekran, zwłaszcza w kablu zakończonym plastikowymi wtyczkami?

Patchcord z CCA to jest proszenie się o kłopoty, nie ma, że nikt go nie rusza. No chyba, że leży w miejscu, którego się nigdy nie sprząta, podpięty do urządzenia, którego nikt nigy nie przestawia. Ale nawet wtedy
  • Odpowiedz
Z #apple to ja mam mieszane uczucia, niektóre ich sprzęty lub oprogramowanie lubię, niektóre nie, całościowo to raczej nie przepadam jednak głównie przez politykę, ale to co oni teraz o------i z tym #ai które będzie dostępne tylko na 15 Pro to jest jakieś XD
Ludzie co rok temu kupili 14 pro za 6/7k nie będą mieli dostępu do tego AI i jest to chyba pierwsza taka sytuacja w
TheFlashes - Z #apple to ja mam mieszane uczucia, niektóre ich sprzęty lub oprogramow...

źródło: temp_file582784129527641720

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O ile mnie pamięć nie myli w tym folderze znajdował się folder "phpmyadmin" który się tworzył po zainstalowaniu LAMP na moim debianie. Widocznie musiałem go usunąć w trakcie pracy, przy czym panel na adres.pl/phpmyadmin dalej działa. Jak to możliwe? Da radę przywrócić folder phpmyadmin czy muszę to przeinstalować?

#informatyka #debian #linux
JaTuNowy - O ile mnie pamięć nie myli w tym folderze znajdował się folder "phpmyadmin...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SilverFizz: jest jeszcze opcja hibernacji a to nie jest to samo co uśpienie.

Zachowanie komputera na to wskazuje, w dużym skrócie to jest:
Przeniesienie stanu aktualnie używanych programów i systemu do pamięci ram i przejście stanu zasilania do podtrzymania zasilania jedynie podstawowych systemów wraz z zasilaniem pamięci RAM.

Wtedy dioda power
  • Odpowiedz
Mirki temat kabel USB 4-5m. Czy rzeczywiście dobry kabel USB - USB C do 5 metrów nie powinien mieć żadnych problemów?
Potrzebuje go do podpięcia interfejsu audio (Focusrite Vocaster Two) do komputera, czyli zasilanie + przesył audio z niego do komputera.

Baseus 3m jest za krótki, ale nie wiem, czy dłuższe rozwiązanie będzie ok?

#kiciochpyta trochę #telefony #elektronika #informatyka
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, z racji że ten hp omen z poprzedniego posta definitywnie kopnął w kalendarz, to kupiłem asusa tuf. No i jest kilka ale.
Włożony ma dysk ssd o pojemności 500 gb co jest dosyć niewiele bez dodatkowego dysku twardego jaki miałem wcześniej włożony, ale nie widzę tu za bardzo możliwości zainstalowania takiego. Czy jedyna opcja to wymiana na dysk ssd 2 TB czy lepiej pchać się w dysk hdd zewnętrzny?

Druga sprawa,
Coffeepls - Mirki, z racji że ten hp omen z poprzedniego posta definitywnie kopnął w ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach