Cześć wszystkim.Pytałem sie o to juz na branzowych forach ale moze na farcie znajde tutaj kogoś.
Mam pod opieką 5 kserokopiarek Xerorx Altalink c81xx, które miały całkowicie zniszczone/skasowane dyski twarde, więc po uruchomieniu prosiły o hasło. zdałem sobie sprawę, że ten problem istnieje, ponieważ nie ma systemu operacyjnego na dysku twardym, więc pozyskałem pliki do specjalnego altboota i uruchomiłem go. wszystkie maszyny są sprawne i działają, ale jest problem, którego nie mogę
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@makrofag74: dobra juz znalazłem o co chodzi akurat to co mowisz sory nie obraz sie ale wyraznie nie masz pojecia o czym piszesz. ja jestem technikiem serwisu kumplu tylko nie oficjalnym. zadna normalna osoba nie miała by dostepu do tego typu maszyn.

dla ludzi ktorzy przypadkiem znalezli sie w mojej sytuacji. problem wzgledem wczesniejszych generacji wynika z tego ze nie ma juz podziału na karte sd, hdd, eeprom, sim itd
  • Odpowiedz
Nie obrażam się. Widziałem już po prostu podobne trochę przypadki przy urządzeniach wielofunkcyjnych. Urządzenie potrafiło zgłaszać błędy z kosmosu (awaria części, a była ok), a wystarczyło znać procedurę resetu.
  • Odpowiedz
Fajny, tylko po co to komu do domu?
Do firmy ok, jeśli ktoś faktycznie tyle portów używa.

Jego największa chyba wada (poza tym, że jest to cisco, i cholerawie jaka tam licencja i na co jest potrzebna, a której nie da się przenieść na nowego nabywcę) to zużycie energii i hałas - to wyjący grzejący potwór, który w szafie serwerowej gdzieś daleko w piwnicy to miałby życie, ale nikt nie chciałby mieć
  • Odpowiedz
@Mershi: Muszę Cię zmartwić ale seria SG-300 to nie jest Cisco poza napisem. Nie wgrasz tam IOSa bo zamiast IOSa siedzi w środku ECOS. Porty uplinkowe to niestety tylko 1Gbit/s SFP więc też nie poszalejesz. Switch generalnie bardzo dobry - niespecjalnie nawet głośny jak tutaj sugerują co poniektórzy. Switch zapewne ma już grubo ponad 10 lat - nie pamiętam na czym on bazował ale o ile dobrze pamiętam to bebechy
  • Odpowiedz
Witam.
Posiadam dosc nie typowa plyte glowna (nie ma oznaczen praktycznie - filled by oem / custom) . Mam w niej modul wifi oznaczony jako "m2 wifi", jest to karta WLAN Realtek RTL8852BE PCI-E (niby tak oznaczone). Jest ona wielkości 2230. Port na plycie glownej jest oznaczony jako PCI-E 3.0 x1 (w niej zamontowana jest ta karta WLAN Realteka). Moje pytanie jest takie. Jakie moglbym tu zastosowac dyski o wielkosci 2230? nvme?
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@maniek50005: @Ingvarr100th
Slicznie Panowie dziekuje za zainteresowanie sie tematem. Krotko zwiezle i na temat ^.^. Co nie co w glowie sie rozjasnilo, to co mam jest zamowione i jak przyjdzie bede testowac i dam znac.
Do tej pory zamowilem takie rzeczy jak:
1. 1 więcej ten all in one,
2. adapter - A/E klucz NGFF M.2 karta adaptera moduł 12 + 6 Pin bezprzewodowy WIFI
3. 2x 32 gb ram sodimm
  • Odpowiedz
  • 3
@ReeceWithouterpoon: @azmar @maniek50005 @Ingvarr100th
Aktualizacja tematu Panowie (oraz jego zamknięcie w sumie - zostawiam dla potomnych na przyszłość). Ślicznie wszystkim dziękuję za pomoc. Po konsultacjach z Mirkiem Ingvar temat ruszył, aby odpalić 3 dysk na płycie (no - name) z oznaczeniem "M.2 Wifi". Potrzebny mi był ten adapter (z dyskiem np. jakim ja mam i współgra: SYONCON SC930 PRO M.2 2230 SSD) :
https://pl.aliexpress.com/item/1005006244169670.html
Jako że technika
  • Odpowiedz
Ile powinienem zawolac na umowie na helpdesku 1L w tych czasach? Miasto 200k mieszkancow, mam doswiadczenie ale kilkumiesieczne w poprzedniej firmie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#helpdesk
#it
#informatyka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do obeznanych w temacie #windows11
Mam dwa komputery stacjonarne Della, mają ok 2 lata, i7 i 32gb ramu na pokładzie. Na obydwu podobne programy zainstalowane, nic niestandardowego w każdym razie.
Ostatnio jeden z nich zaczął się dziwnie zachowywać. Objawia się to głównie w postaci awarii kart w #firefox, ale też dodatkowo dochodzi dziwne zachowanie paska zadań - cytując klasyka, dzieją się tam rzeczy niestworzone :) ikonki
debenek - Pytanie do obeznanych w temacie #windows11
Mam dwa komputery stacjonarne De...

źródło: obraz

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@debenek: jeżeli masz dwa takie same PC i chce ci się bawić to popatrz na wersje Windowsa czy jest taka sama oraz sterowników.
CCleaner wbrew pozorom może też coś namieszać w systemie.
  • Odpowiedz
Będę zamawiać stronę do wykonania i będę musiał kupić hosting. Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć z doświadczenia czy pakiet z 10GB SSD/NVME będzie wystarczające dla strony gdzie będzie można dokonać rezerwacji na domki, będzie z 15-20 zdjęć i prawdopodobnie jakiś filmik jako tło strony?
Jestem totalnie szary w tym temacie a niechciałbym dokładać niepotrzebnie 150 zł netto do pakietu np 30 GB jeśli te 10 byłoby wystarczające #hosting
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy czy da się zmienić lokalizację np. Pulpitu bądź folderu pobrane na dysk d? Chodzi mi o to że najwięcej plików mam na tych folderach a chciałbym żeby nie zaśmiecały one dysku C a były zapisywane na dysku d

#komputery #informatyka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co muszę zrobić, aby wymienić kartę pamięci w telefonie Samsung A52 tak, aby nie stracić danych, aplikacji i wszystko co mam zainstalowane zostało po staremu?
Obecnie mam kartę 32 gb, zapisane są na niej zdjęcia, filmy i prawdopodobnie różne dane z aplikacji. Kupiłem kartę 512 gb. W jaki sposób podmienić te karty, aby nie było problemów?

#telefony #informatyka #komputery
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach