Czy warto pchać się w zdawanie prawka i zakup auta, przewidując jeżdżenie okazjonalne (praca zdalna), miejskie, przysłowiowo raz w tygodniu na zakupy 10 km i może z 3 razy w roku gdzieś dalej niż 100 km? Przewiduję z 1000-1500 km na rok maks. 



Opcja 1 tak warto, wtedy muszę zdać prawko i kupić auto 25-50k zł bo nie chcę szrota, a do tego OC (2k/rok?), utrzymanie, serwis, paliwo. Finansowo to nie jest
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 181
@ddk1910 auto zawsze można wypożyczyć a im starszy będziesz tym ciężej będzie ci się zdecydować na prawko. A kiedyś stwierdzisz ale byłem młody i głupi, albo stwierdzi to twoja różowa.
  • Odpowiedz
@alfka: ale to co wymieniłaś jest de facto fanaberią ostatnich kilkudziesięciu lat - zapytaj się swojej babci albo dziadka czy nawet rodziców czy jak Ciebie planowali to na pewno ich było stać na język obcy i sport czy wszystkie organizowane wycieczki szkolne xd
  • Odpowiedz
W ogóle jak tak sobie myślę że największy polski biznes, chluba tego kraju to realnie januszex zatrudniający ludzi na śmieciówkach to kisnę, esencja polskiego kapitalizmu

Co to za biznes pisał nie będę bo właściciel znany jest z zamiłowania do SLAPPów xD
#antykapitalizm #ekonomia #gospodarka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 12
@AKmatiAK: no dla pracodawcy super, dla pracownika to możliwość utraty pracy z dnia na dzień, rezygnacja z wielu rzeczy przed którymi chroni prawo pracy, brak prawa do l4 i urlopu ale za to za kilkadziesiąt lat na emeryturze nie uzbierasz nawet na minimalną emeryturę albo reszta społeczeństwa będzie musiała dopłacać do twojej po to żeby januszex miał tańsze koszty pracy.

Mam nadzieję że to był sarkazm albo jesteś pracodawcą bo
  • Odpowiedz
@ApropoDefakto: a pitolisz 3 po 3. Słuchać szkoda
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU głównym powodem jest to że w XVII wieku ominęła nas Rewolucja Przemysłowa, bo skupiliśmy się na Refeudalizmie źródło. Potem dwie wojny światowej równające kraj z ziemią, a potem 45 lat ssania do cna tego kraju przez Moskwę do poziomu poniżej UE. To że przez 30 lat udało nam się wyjść z totalnego bagna w okolice Europy, wyprzedzając kraje niektóre
KRS - @ApropoDefakto: a pitolisz 3 po 3. Słuchać szkoda
 @Szczesliwychlopiecz_GULAGU ...

źródło: FgEGcHvWIAA0VaG

Pobierz
KRS - @ApropoDefakto: a pitolisz 3 po 3. Słuchać szkoda
 @Szczesliwychlopiecz_GULAGU ...
  • Odpowiedz
Co się stało że wszystkimi wybitnymi ekonomistami wykopowymi, którzy 2-3 lata temu wieszali psy na wszystkich, na których się dało, PLN nazywali "żetonem z orzełkiem", krzyczeli, że słaby złoty to upadek polskiej gospodarki, etc.

Co się z nimi stało? Dawno ich nie widziałem i nie wiem już co myśleć. Teraz jest już ok czy znowu jest coś nie tak?

#pytanie #nbp #gospodarka #ekonomia #
DestroDevil - Co się stało że wszystkimi wybitnymi ekonomistami wykopowymi, którzy 2-...

źródło: temp_file601715196654015683

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bb89 czyli Twoja teza zakładała, że mimo pewniaka, że poprzednia partia wygra a upolityczniony NBP obniży stopy zostawiles odwrotnie? To szanuje, że byłeś przekonany, że ziści się dokładnie odwrotny scenariusz
  • Odpowiedz