Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
K_R_S

K_R_S

Dołączył 14 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 57879
  • Znaleziska 21292
  • Mikroblog 36587
  • Obserwujący 73
  • Obserwowane 87

841

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

Cześć,nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie.

andrzejdragan
z
wykop.pl
dodany: 12 godz. i 26 min temu
  • 668
  • #
    ama
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    fizyka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
K_R_S
K_R_S 11 godz. i 39 min temu via Android
  • 0
1. z czego wynika dominujące w fizyce przeświadczenie że zapadanie się fali kwantowej pod wpływem obserwacji generuje równolegle wszechświaty? (źródło - podcast Seana Carolla)

Czy fakt że zostaje tylko jedna rzeczywistość nie wpada po prostu pod Prawo Brzytwy Ockhama i jako prostsze rozwiązanie wygrywa?

2. prostsze - kto to jest obserwator? czy to tylko czlowiek jest taki unikalny? Czy obserwatorem jest de facto dowolny inny byt i on zapada fale kwantową?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

K_R_S
K_R_S 11 godz. i 37 min temu via Android
  • 0
1. Czy to że kwanty zachowują się w losowy sposób jest ostatecznym argumentem za odrzuceniem determinizmu Wszechświata? Być może ta losowość jest jedyna możliwa w każdym przypadku i gdyby cofnąć czas wylosowałaby się dokładnie tak samo.
2. Czy z Pana wykładów o tachionach nie wynika przypadkiem, że one pochodząc z przyszłości determinują "losowość" kwantową w teraźniejszości? A jeśli tak, to czy wtedy wracamy do braku losowość i zdeterminowanego Wszechświata.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

288

Bitwa pod Kłuszynem. Wielki triumf Polaków nad Rosjanami

Bitwa pod Kłuszynem. Wielki triumf Polaków nad Rosjanami

W 1610 roku niewielka armia polska dowodzona przez hetmana polnego koronnego Stanisława Żółkiewskiego rozbiła wielokrotnie liczniejsze wojska moskiewsko-szwedzkie. Ta błyskotliwa wiktoria otworzyła Polakom drogę do Moskwy.

Histmag
z
histmag.org
dodany: przedwczoraj, 09:02:32
  • 35
  • #
    histmag
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    liganauki
K_R_S
K_R_S przedwczoraj, 21:35:09 via Android
  • 4
piękne zwycięstwo. otwarte drzwi do Moskwy i polski królewicz na ich tronie
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MarianPazdzioch69
MarianPazdzioch69
przedwczoraj, 18:33:38
  • 84
Ale Flashback tego meczu aż się widzi jak sie oglada ten Uzbekistan
#mecz
MarianPazdzioch69 - Ale Flashback tego meczu aż się widzi jak sie oglada ten Uzbekist...

źródło: aq

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K_R_S
K_R_S przedwczoraj, 19:03:45 via Android
  • 1
@MarianPazdzioch69:

JAK MOŻNA BYŁO PRZEGRAĆ CZTERY ZEJHROOO
KRS - @MarianPazdzioch69:
 JAK MOŻNA BYŁO PRZEGRAĆ CZTERY ZEJHROOO
  • Odpowiedz
Famine
Famine
przedwczoraj, 15:06:00
  • 162
Dobra, możemy już wrócić do powszechnego mówienia "na Ukrainie" zamiast "w Ukrainie"? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#heheszki #ukraina #wojna #polska
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K_R_S
K_R_S przedwczoraj, 17:35:07 via Android
  • 2
@Famine: j----i sezonowcy
  • Odpowiedz
Trao
Trao
Trao
przedwczoraj, 10:18:34
  • 11
widziałem, że kolega rano został przydzielony do nowego ticketa, ale była już 12:00 a on go nawet nie zaczął i coś na yt oglądał no to go p--------m do kierownika i teraz ma rozmowę (。◕‿‿◕。). Pewnie go w--------ą, bo to już trzeci przypadek, kiedy muszę zgłaszać tego lenia. Czemu ludzie nie potrafią zrozumieć prostej zasady - przychodzisz na 8h do pracy to się angażuj na
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K_R_S
K_R_S przedwczoraj, 16:28:21 via Android
  • 0
@Trao: xdd
  • Odpowiedz
ethize
ethize
przedwczoraj, 10:28:10
  • 4
U znajomego w firmie IT właśnie wybrano zakup zewnętrznego SaaSa za grubą kasę zamiast wewnętrznego oprogramowania rozwiniętgo przez deweloperów (+AI). Oczywiście to tylko anegdota, ale kolega mnie skłonił do rozważań czy dobrać jakiegoś SaaSa.

#gielda
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K_R_S
K_R_S przedwczoraj, 16:14:17 via Android
  • 0
@ethize: napisać kod to jest połowa problemu. SaaS daje gwarancję darmowego utrzymania w długim okresie
  • Odpowiedz
UsmiechnietyAnon
UsmiechnietyAnon
przedwczoraj, 09:17:21
  • 41
#gielda #microsoft
W robocie po zmianach Microsoftu jeśli chodzi o koszt tokenów AI dział programistów lamentuje że nie idzie pracować. Limit na miesiąc wykorzystali w 3 dni XD

Zorganizowano warsztaty i gość z Microsoftu od AI tłumaczył dodawanie skilli, żonglowanie modelami, budowanie promptów, cacheowanie tokenów. Nawet zewnętrzne narzędzia sugerował do wybierania modelu. Wszystko żeby ograniczyć koszta.

Ciekawe ile firm zdecyduje się rzeczywiście na poniesienie dodatkowych kosztów na poczet
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K_R_S
K_R_S przedwczoraj, 14:19:07 via Android
  • 0
@UsmiechnietyAnon: ale to co oni, pracują bez skilli? Jaki to ma sens
  • Odpowiedz
K_R_S
K_R_S przedwczoraj, 14:28:14 via Android
  • 0
@UsmiechnietyAnon: no ale skille też się vibuje lub kopiuje z gh
  • Odpowiedz
Lukardio
Lukardio
przedwczoraj, 04:32:29
  • 27
Liczę na większy spadek ludności w wieku produkcyjnym

będzie mniejsza konkurencja na rynku pracy i mieszkań, co wyjdzie dobrze dla polaków

#pracodawcy i #imigranci #statystyka #gospdoarka #ekonomia #nieruchomosci #mieszkanie

#polska #pracbaza #pytanie #ankieta #januszebiznesu #korposwiat #praca #bezrobocie #polak #zarobki
Lukardio - Liczę na większy spadek ludności w wieku produkcyjnym

będzie mniejsza kon...

źródło: obraz

Pobierz
Lukardio - Liczę na większy spadek ludności w wieku produkcyjnym

będzie mniejsza kon...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K_R_S
K_R_S przedwczoraj, 14:22:09 via Android
  • 0
@Lukardio: po co czekać na spadek. Zabijmy połowę już dziś. Efekt będzie widać od razu
  • Odpowiedz

208

25 nieoczywistych zamków i pałaców w Polsce.

25 nieoczywistych zamków i pałaców w Polsce.

Oddajemy Wam propozycję 25 nieoczywistych zamków i pałaców w Polsce. Wybieraliśmy te mniej popularne, ale jednak inspirujące do ich poznawania. Wszystkie można zwiedzać, choć wybrane po wcześniejszym umówieniu. Na liście są wystawne pałace, ale i takie oczekujące na generalny remont.

lukasz-piernikarczyk
z
youtube.com
dodany: 22.06.2026, 06:29:59
  • 41
  • #
    podroze
  • #
    podrozujzwykopem
  • #
    polska
  • #
    wakacje
  • #
    turystyka
  • #
    zamki
K_R_S
K_R_S 22.06.2026, 22:01:53 via Android
  • 2
Mapa z tymi zamkami. Wydaje się ok, ale generował GPT 5.5
KRS - Mapa z tymi zamkami. Wydaje się ok, ale generował GPT 5.5

źródło: 51387

Pobierz
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

K_R_S
K_R_S 22.06.2026, 21:32:18
  • 2
piekarze wejdą w hypercary jeśli będzie okazja #wec
KRS - piekarze wejdą w hypercary jeśli będzie okazja #wec
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fredperry
fredperry
22.06.2026, 19:05:00
  • 139
Messi po indywidualnej akcji wypuszcza na setkę przehajpowanego Alvareza. Gdy gwiazda, o którą biją się czołowe kluby p------i setkę, piłka leci do paralityka Paredesa, który koślawo podaje Messiemu piłkę kopiąc go w kolano, a król Messi gasi to gównopodanie piętą, o-------a pięciu Austriaków i wali piątego gola w drugim meczu XD
#pilkanozna #mundial #mecz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K_R_S
K_R_S 22.06.2026, 20:58:46 via Android
  • 3
@monter_wolter: oni tam wszyscy stali, tylko się nie udzielali. Nie wiem czemu
  • Odpowiedz
Sossija
Sossija
22.06.2026, 04:22:00
  • 374
#ukraina #rosja #krym Letnie turystyczne klimaty na okupowanym Krymie. Paliwa nie ma, pociągi nie jeżdzo... ja chcę w mackwu...
Sossija - #ukraina #rosja #krym Letnie turystyczne klimaty na okupowanym Krymie. Pali...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K_R_S
K_R_S 22.06.2026, 14:01:39 via Android
  • 0
@Sossija: pachnie zdradą stanu
  • Odpowiedz
K_R_S
K_R_S 21.06.2026, 19:39:13
  • 2
czy teraz każdy kto napisał więcej niż 1000 komentarzy czy wpisów będzie dostawał to g---o przy każdej nowej odpowiedzi do końca świata? @wykop, I set my expectations low, but holly shit. #wykop
KRS - czy teraz każdy kto napisał więcej niż 1000 komentarzy czy wpisów będzie dostaw...

źródło: 51301

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K_R_S
K_R_S
Autor
21.06.2026, 19:45:51 via Android
  • 1
@gorzki99: ale ja oczywiście chce obserwować moje wpisy i komentarze. Ale jeśli ktoś nagle wprowadza limit, to liczę że powie mi raz i od tej pory będzie mi wyłączał po kolei najstarsze obserwacje, a nie zabroni obserwowani kolejnych tylko dlatego że mam 5k komentarzy
  • Odpowiedz

658

Po odstawieniu alkoholu stało się coś nieprawdopodobnego Peja, Szyc, Koterski

Pokaż treści 18+

Po odstawieniu alkoholu stało się coś nieprawdopodobnego Peja, Szyc, Koterski

Warto posłuchać... Ps. Lubiący wypić - proszę nie zakopywać.

freddd
z
youtube.com
dodany: 21.06.2026, 01:33:09
  • 243
  • #
    alkoholizm
  • #
    zdrowie
  • #
    uzaleznienie
  • #
    psychologia
  • #
    przemyslenia
K_R_S
K_R_S 21.06.2026, 16:16:00 via Android
  • 31
Jestem całym sercem za tym, żeby oduczyć ostatecznie naród kultury picia do lustra, picia przy byle okazji i traktowania alkoholu jako pretekstu do nachlania się.

Ale stoję w kontrze do popularnego ostatnio odrzucania alko w całości. A-----l był od tysięcy lat i nadal jest katalizatorem nawiązywania i podtrzymywania znajomości. A to jest szczególnie ważne dzisiaj, w naszym na wpół cyfrowym świecie, gdzie spontanicznych okazji do budowania relacji jest coraz mniej.

Bez alkoholu
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

K_R_S
K_R_S 21.06.2026, 08:20:36
  • 57
#ukraina #rosja Zelensky ze swoimi dronami dołączył do bardzo wąskiego klubu podpalaczy Moskwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
KRS - #ukraina #rosja Zelensky ze swoimi dronami dołączył do bardzo wąskiego klubu po...

źródło: 51181

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K_R_S
K_R_S
Autor
21.06.2026, 10:17:00 via Android
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
K_R_S
K_R_S
Autor
21.06.2026, 12:53:13 via Android
  • 1
@Vinizius: czy ja wiem? Rządzenie RON przez 45 lat to chyba nie jest złe życie
  • Odpowiedz
K_R_S
K_R_S
Autor
21.06.2026, 13:50:15 via Android
  • 1
@Vinizius: eee, no to w ten sposób każdego można sprowadzić do parteru. Ramzes II skończył marnie, bo za jego syna Egipt zaatakowali ludzie morza. Cyrus Wielki skończył marnie, bo parę dekad później przyszedł Aleksander Wielki. Piotr Wielki słabeusz, bo Mikołaja II zabili Bolszewicy. Bolszewicy słabi, bo wykończył ich Stalin. Stalin słaby, bo Chruszczow uprawiał na nim nekrofilię, a Gorbaczow zaoral ZSRR
  • Odpowiedz
K_R_S
K_R_S
Autor
21.06.2026, 13:58:55 via Android
  • 1
@Vinizius: XDDDD wypad mi z prorosyjska softpropagandą. W tej czy innej formie przetrwali też Francuzi, Niemcy i Polacy - co to za argument xd A teraz Ukraińcy w 4. roku 3 dniowej operacji specjalnej palą Moskwę z drona xd
  • Odpowiedz
bArrek
bArrek
21.06.2026, 10:53:33
  • 18
W-----a mnie dźwięk tych elektrycznych samochodów na parkingu to huczenie takie powinien zakaz elektryków być bo są w---------e
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K_R_S
K_R_S 21.06.2026, 12:31:48 via Android
  • 1
@bArrek: a słyszałeś kiedyś skuter spalinowy? Albo kosiarkę? Jak chcesz zakazywać, zacznijmy od prawdziwych problemów
  • Odpowiedz
stanleymorison
stanleymorison
21.06.2026, 08:26:19
  • 47
Nawrot zabrał Zelenskiemu odznaczenie o symbolicznej wartości medalu z Decatlonu, naczytałem się tutaj jak to strona polska w związku z tym się ośmiesza, po czym najpierw sam Zelenski wysmarował jebitny tekst, który można streścić „teraz to ja już nie chce tego medalu”, po czym obrażony jeszcze musiał wrzucić kolejny wpis ze zdjęciem z jakiegoś magazynu, gdzie odsyła go pocztą, dający vibe „równie dobrze mogłem to w-----ć do śmieci”, potem seria pęknięć zadków
stanleymorison - Nawrot zabrał Zelenskiemu odznaczenie o symbolicznej wartości medalu...

źródło: IMG_7854

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K_R_S
K_R_S 21.06.2026, 12:24:27 via Android
  • 0
@stanleymorison: k---a, co jest. To każdy dostal ten order?
  • Odpowiedz
Szefunciooooo
Szefunciooooo
Szefunciooooo
21.06.2026, 05:28:23
  • 53
Za mało pomagamy Ukrainie. Powinniśmy oddać cały sprzęt wojskowy, wyslac wszystkich żołnierzy na front, dać im prawa wyborcze i wpuścić do polityki. To mała cena za brak ruskich czołgów i nas.
#wojna
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K_R_S
K_R_S 21.06.2026, 10:34:49 via Android
  • 0
@Panczo23: tak, tak. Polska najgorsza. Wspaniały JE Putin jest wzorem do naśladowania
  • Odpowiedz
szurszur
szurszur
21.06.2026, 06:21:01
  • 1827
Coraz więcej osób zauważa, że od pewnego czasu każde wydarzenie międzynarodowe, które mogłoby dać punkty władzy jest torpedowane chwilę wcześniej przez PIS (i czasami konfederację).

1) Program SAFE - nagła zmiana stanowiska i atak PIS przed podpisaniem umów.
2) Umowa obronna z UK - Kręcenie nosem, że Nawrocki nie wiedział i nie wiadomo czy podpisze ( wg władzy kancelaria prezydenta była informowana o pracach)
3) Umowa o współpracy z Niemcami - ''przypadkiem'' dzień przed podpisaniem
  • 114
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K_R_S
K_R_S 21.06.2026, 09:32:25 via Android
  • 1
@szurszur: albo realizuje bezpośrednio wytyczne z Waszyngtonu. Wszystkie deale jakie omawiasz miałyby zmniejszyć zależność obronną Polski od USA
  • Odpowiedz
Townsend
Townsend
Townsend
21.06.2026, 08:22:47
  • 4
Zaskoczył mnie ten Żełeński, miałem go za takiego sprytnego lawiranta, co udaje, że ma lepsze karty niż w rzeczywistości i to zazwyczaj się świetnie sprawdza. Ale tutaj w takiej sprawie z totalnie z d--y, gdzie Nawrocki dał mu nawet dodatkowy czas na wyjście z twarzą, nagle obrócił przeciw Ukrainie większość Polaków. Ostentacyjne pokazał, że się z nami nie liczy, gdzie nie było ku temu żadnego ważnego powodu. Może ma rację, że Polska
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K_R_S
K_R_S 21.06.2026, 09:03:18 via Android
  • 0
@Townsend:

nagle obrócił przeciw Ukrainie większość Polaków


srogie piguły
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 34
  • Strona 1 z 34
  • >
  • Libertarianin.

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 03.03.2013

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 09.05.2018

    Komentator
  • VIP
    od 11.12.2013

    VIP
  • Rocznica
    od 29.09.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 03.12.2011

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 22.12.2019

    Mikroblogger
  • Honorowy Wampir
    od 10.04.2014

    Honorowy Wampir
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking