@czerwonykomuch: To że JDG jest takie super narzekają zawsze Ci, którzy nigdy na JDG nigdy niebyli XD

Szkoda że do tego wszystkiego nie dodasz tego ile wszyscy płacimy np. na ludzi siedzących na lipnych L4 (czego

Pciembiordzy


nie robią, bo by nie zarobili na życie). Tutaj niema że boli, tak płacisz trochę mniejsze składki emerytalne, ale w zamian za to masz minimalną emeryturę, tracisz ochronę Państwa, płatne urlopy, gwarantowaną wypłatę
  • Odpowiedz
Amerykańskie indeksy tąpnęły bo pojawiła się informacja, że Chiny odpaliły własny model językowy, wykorzystując (prawdopodobnie) zapasy starszych wersji chipów nvidii. Dwa mocarstwa walczą w wyścigu ej aj, aż paski w pompie grzeją.

Polsce to nie grozi, bo nasze Ministerstwo Rozwoju nie zajmuje się takimi błahymi sprawami jak dostęp do półprzewodników, przez co ostatnio USA osadziły nas w Tier 2 limitów, co oznacza, że mamy limit na sprowadzanie takich H100 od nvidii na
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1162
@panKk: Krążą pogłoski, że Paszyk na odprawie pedzioł, że kąkutery to można se kupić w MediaMarkt i widział, że na półkach jest sporo.
  • Odpowiedz
@chlopiec_kucyk: niewyjebywalny, pffffffffffffffffffffffffffffffffff. po prostu zatrzymujesz dewelopment i tyle. najwyzej ktos bedzie robil restart pare razy na dobe.
  • Odpowiedz
Dlaczego kredyty mieszkaniowe w PL nie będą tak tanie jak przed 2022, czyli trzy cheat kody na niskooprocentowane kredyty, które rynek nieruchomości (razem z bankierką) już wykorzystał.

Cheat kod pierwszy został wykorzystany w latach 200x i nazywał się kredyty walutowe. Suweren odrobił już tę lekcję i wie jakie jest ryzyko, uciekanie przed wysokim oprocentowaniem w ten sposób zostało też zablokowane przez KNF. Obecnie kredyty walutowe w PL mają praktycznie zerowy udział w rynku.

Cheat
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rzzz: Jeszcze będą rządowe gwarancję kredytowe w których golodupiec biorący kredyt na pierwsze będzie brał kredyt razem z państwem które poswiadczy że chłop ma zdolność kredytową i pożyczy mu się tyle ile chce byleby rynek się kręcił (Fannie Mae I Freddie Mac)
  • Odpowiedz
@rzzz jest jeszcze cheat kod 4, nazywa się "kredyty pokoleniowe". Można jeszcze wydłużyć okres kredytowania powiedzmy do 100 lat XD.
Mam nadzieję, że żaden decydent nie przeczyta tego wpisu.
  • Odpowiedz
Jeszcze w dyskusji, przesudoprzedsiębiorcy mający 2 niższa podstawę dla składek i jednocześnie średnio 2 razy większe dochody nie chcą słuchać, że ich przywileje muszą być utrzymywane kosztem innych, bo to nie współgra z mitem o przedsiębiorczości, mitem w którym 3/4 nie zatrudnia ani jednego pracownika. Wypadałoby chociaż przyznać że chcemy tanie i kiepskie państwo niskich stanardów a nie kryć się za banałami "trzeba polepszyc kondycje zusu". Przynajmniej bedziemy szczery że chodzi tylko
Xianist - Jeszcze w dyskusji, przesudoprzedsiębiorcy mający 2 niższa podstawę dla skł...

źródło: 9c97721f5e94b45538820724292a87387f1ed6011b6640174b0d63d66fbdf20d

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xianist: no tak to prawda, dlatego mnie tak to turbo bawi, jeszcze ostatnio co jakiś ziomek się żalił, że w IT bida xDD pomimo tylu benefitów które otrzymują od społeczeństwa, a my się na to składany, że mogą od 30k płacić przez 2 lata ułamek zusu + walić w pento na podatkach
  • Odpowiedz
@Xianist @DawCioS nie wiem jak teraz ale mój kuzyn programista przez kilkanaście lat pracował na umowę o dzieło z 50% kosztów uzyskania przychodu, płacił efektywnie zdaje się 9% podatku + składka zdrowotna, ja wtedy płaciłem prawie 40% na umowę o pracę a nie zarabiałem nawet połowy tego co on
  • Odpowiedz
Wielkie obciążenie JDG podatkami to mit mający na celu utrzymanie przywilejów psuedo przedsieborcow kosztem pracowników. Średnia kwota od której "przedsiębiorcy" płacą składki jest 2 razy niższa od tej której płacą pracownicy. Dochody zaś były 2 x większe niz przychody pracowników.W rezultacie JDG partycypuje 4 x mniej w utrzymaniu systemu mniej niż pozwalałoby na to dochody.
Podsumowując: Rozumiem, że ktoś walczy o swój interes i chce mieć jak najwięcej, ale nie powklejamy
Xianist - Wielkie obciążenie JDG podatkami to mit mający na celu utrzymanie przywilej...

źródło: mity

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xianist: ten żart z Polakami w piekle ściągającymi innych Polaków jak próbują się wydostać z kotła jest całkowicie prawdziwy xd jakbyście zamiast hejtując B2B poświęcili tę energię na nacisk na rządzących, żeby poprawili warunki pracy na UoP (np. podwyższenie skandalicznie niskiego drugiego progu podatkowego, polepszenie kondycji ZUSu) to ludzie sami by wracali na UoP.
  • Odpowiedz
  • 94
B2B poświęcili tę energię na nacisk na rządzących, żeby poprawili warunki pracy na UoP (np. podwyższenie skandalicznie niskiego drugiego progu podatkowego, polepszenie kondycji ZUSu)


@bart40404: czyli zamiast sensownego wyrównania odpodatkowa proponujesz obniżenie składek na UoP. Problem polega na tym że ktos przywileje psuedoprzedsiębiorców musi otrzymywać. Jak chcesz polepszyć kondycje zusu jeżeli pseudoprzedsiebiorcy nawet nie będą w stanie wypracować sobie emerytury minimalnej i bedą je pokrywać inni podatnicy? Twoja propozycja to
  • Odpowiedz
Larry Fink, prezes funduszu inwestycyjnego BlackRock, wspiera tokenizację obligacji oraz akcji

https://webzero.pl/larry-fink-prezes-funduszu-inwestycyjnego-blackrock-wspiera-tokenizacje-obligacji-oraz-akcji/

Śledź nas na X: https://x.com/WEBZEROpl

#bitcoin #kryptowaluty #inwestycje #finanse #ekonomia
neverwinternights - Larry Fink, prezes funduszu inwestycyjnego BlackRock, wspiera tok...

źródło: Larry-Fink-wywiad-dla-CNBC-odnosnie-tokenizacji

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trochę nie rozumiem jęczenia deweloperów o interwencję rządu. Ile trwa gorsza sprzedaż mieszkań? 9 miesięcy? Sprzedawcy lodów nad Bałtykiem co roku mają 9 miesięcy gorszej sprzedaży i jakoś nie narzekają.
#nieruchomosci #ekonomia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach