W najnowszym raporcie dotyczącym mieszkalnictwa Developerzy wprowadzają pojęcie gniazdownika.

KIM SA GNIAZDOWNICY?

Pojęcie gniazdownika jest dosyć proste.

Na
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co to za róznica mieszkać w pokoju u rodziców czy z 3 innych gniazdowników w wynajmowanym pokoju?


@ryfke: widać, że nie imprezujesz
  • Odpowiedz
@SubsaharyjskaAlpaka: Tak, to jest prawda. Po wejściu do UE i Schengen wyjechała do Europy Zachodniej przede wszystkim sama „śmietanka” dresiarzy i Sebixów, dzięki czemu lata 90. się skończyły i w polskich miastach bezpieczeństwo wzrosło wręcz skokowo
  • Odpowiedz
Związek pracodawców proponuje dopłaty tzw „ulgę hipoteczną” – odliczenie do 200 tys. zł na zakup pierwszego lokum". Ponadto, przypominam, że do pracodawców należą również deweloperzy, więc nie dajcie się zwieść :X

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krótka analiza w jakiej dupie znajdą się deweloperzy za kilka miesięcy, jeśli rząd nie uruchomi żadnego programu dopłat na przykładzie inwestycji Atala na Górnym Śląsku.

Licząc zapewne na wejście programu BK0% Atal, ale też inni deweloperzy ostro ruszyli z nowymi inwestycjami pod koniec 2023 i na początku 2024. Większość z tych mieszkań będzie oddana do użytku w najbliższych miesiącach. A jak wygląda sprzedaż? Sami oceńcie.

- Atal Sky+ II Katowice: wolne: 408; rezerwacja: 7;
piotr-remi - Krótka analiza w jakiej dupie znajdą się deweloperzy za kilka miesięcy, ...

źródło: andrzej-to-jebnie-1

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 184
akurat się zgrywa - wybory, warszawski banan zasiądzie na tronie a potem cyk rekonstrukcja, wymiotą awanturników z obu stron i taranem ten kredyt wprowadzą. Choćby i z pisem pod rękę


@szejk_wojak: gdyby poszedł jasny sygnał od samego Tuska, że żadnego BK0% nie będzie, to już dawno widzielibyśmy ostre obniżki u wszystkich deweloperów. A tak to jeszcze trzymają ceny, bo nadal myślą, że program wejdzie. Chociaż są tacy, co już odpuszczają
  • Odpowiedz
'Marże na kredytach w polskich bankach są 3 x wyższe niż na zachodzie"

Tak moi mili, bo: wakajki kredytowe, anulowanie kredytów frankowych a teraz jeszcze chcą anulować kredyty oparte o wibor. Wystarczy trochę poczytać bilanse. Oczywiście KNF może przymusić banki do pewnego obniżenia marży, ale raz że mogą przez to podrożeć inne produkty (np. mniej oprocentowane będą lokaty), a dwa, że nawet przy takim ostrym zaciśnięciu nawet nie zbliżymy się do kosztów
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 82
praktycznie 0 (słownie: zero) problemów z płynnością czy upadających banków


@Tagliacozzo: Jakbyśmy mieli w Polsce "upadające banki" to kredyt hipoteczny byłby Twoim najmniejszym zmartwieniem XD
  • Odpowiedz
@mickpl: panie, piszesz pan jakby polska dzisiaj to było USA z 2007 przed samym jębnięciem. Chyba nie jest tak źle, żeby nie móc banków zmusić do trzymania zachodnich standardów. Jeśli bank bierze na siebie ryzyko kredytowania jakiegoś menela to nie powinien przerzucać kosztów tego ryzyka na normalnego kilenta (w formie gorszej lokaty czy droższego kredytu) a jeśli tak jak mówisz, to właśnie ma miejsce, to jesteśmy o krok od stanów
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Warto po raz kolejny przypomnieć, że Polacy dali sobie wmówić, że wprowadzenie sensownych podatki dla rentierów, rolników czy psuedoprzedsiębiorców to zamach na wolność. Typowy polak zapłaci prawie 50% podatków i składek od 120 tys rocznie, a rentier 12,5% od kwoty powyżej 100 tys rocznie. Typowy polak będzie harował na wynajem, a rentier z zaosczędzonych kwoty kupi kolejnie mieszkanie. Innymi słowy.. walczycie o wolność cwaniaków i jednocześnie swoje niewolnictwo.

  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach