Darowizna na fundację – szlachetność czy sposób na pranie pieniędzy? 💰💸

Wszyscy znamy fundacje – pomagają chorym dzieciom, wspierają edukację, ratują zwierzęta… Ale czy wiecie, że fundacje mogą być też narzędziem do prania brudnych pieniędzy? 🤯

Jak to działa?
Mechanizm jest prosty: ktoś wpłaca dużą darowiznę na fundację, najlepiej taką, którą sam kontroluje (np. jest założycielem albo ma znajomego prezesa). Pieniądze trafiają na konto fundacji, a potem „czyste” mogą wrócić do darczyńcy jako np. wynagrodzenie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jajojek-jajojek: Zależy ile chcesz prać, to mogą być albo kluby sportowe - najlepiej takie III-IV liga, którymi nikt się nie interesuje. A jeśli mówimy o pięciu zerach i więcej, to warto prać przez dzieła sztuki
  • Odpowiedz
@Hug0Stiglitz: Andaluzja, wakacje 2024, restauracja przydrożna - dwa świeże tosty, lokalna oliwa z oliwek, ręcznie robiony świeży przecier pomidorowy i szynka jamon. 1,40€ (6 PLN).

Pajda ze smalcem na dożynkach powiatowych - 25 PLN

Polska jest dla bogatych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Te wszystkie deklaracje Domanskiego i Tuska sa tylko po to, by nabic troche punktow Trzaskowskiemu.
1. O uproszczeniu systemu podatkowego mowi sie w Polsce conajmniej od roku 2010, wiele razy juz mowiono o likwidacji formularzy i wymogow podatkowych.
2. Likwidacji publikacji strategii podatkowych - od wielu lat o tym sie mowi. Do tego zmniejszenie sankcji karnych dla przedsiebiorstw - PO w poprzednich kadencjach mocno cisnela przedsiebiorcow w karach skarbowych, teraz to sie
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@briskmann: Klasyczny Tusk i jego kłamstwa pod wybory prezydenckie. Po wyborach zacznie się zaciskanie pasa (vide procedura nadmiernego deficytu) i, cytując klasyka, "piniędzy nie ma i nie będzie".
  • Odpowiedz
  • 104
Mi się podobały obiecanki o ograniczeniu podatku belki, gdzie 2 miesiące temu głosowali o odrzucenie takiej ustawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Przegrywex:
I to jest problem, a nie to czy ktoś płaci 800zł zdrowotnej czy 1000zł xD
Ale już ludzie są wyszkoleni że mają sobie do gardła nawzajem skakać chodząc z gołą dupą, a bogacz sobie w tle hasa jak sarenka.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: chciałbym ale tak się nie stanie, dekady neoliberalnej propagandy zrobiłu swoje i Zandberg zbierze max 3% pewnie, elektorat prostestu pójdzie na konfę, stana i brauna - czyli opcje, które grają z KO do jednej brami tylko wyborcy nie zdają sobie z tego sprawy
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: Przecież on sam pewnie jest załadowany po jaja w nieruchomości - zwłaszcza że non-stop siedzi w komercyjnych na magazyny, punkty i biura inpostu, zna dobrze prawo budowlane i jak je obchodzić/naginać a w jego interesie jest wzrost wartości majątku firmy i jego prywatnego.

Chłop na bank poprze luzowanie wymogów deweloperom i sypanie dopłatami. Po tym jak ten cynik wyruchał inwestorów mniejszościowych czy sypał pozwami jak z rękawa żeby uciszyć
  • Odpowiedz
@new-object:

Ludzie tego nie chcą.


nie ma i nie będzie to to jest niemożliwe i głupie, lata 20 XX wieku już to pokazały, pieniądz fiducjarny ma wiele wad bo nie rozwiązuje problemów kapitalizmu ale nadal jest lepszy niż oparty o kruszczec albo bitcoiny jako środek płatniczy
  • Odpowiedz