Minął ponad rok odkąd w mediach intensywnie straszyli, że jak nie będzie dopłacane do kredytów to deweloperzy przestaną budować, ograniczą podaż, liczba ofert dramatycznie spadnie, a gospodarka się załamie.

Trudno w to uwierzyć, ale nic takiego się nie wydarzyło.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl: dzieci polityków dostały już mieszkania w wawie więc nie da sie tego odwołać.

Wykonałeś ogrom pracy na marne...
Rządzą nami sprzedajne prostytutki i nic z tym nie możemy zrobić
  • Odpowiedz
  • 232
@mickpl no dobra, bądźmy szczerzy są też negatywne skutki:

* Ceny spadają od jesieni
* Oferta i zatem wybór rosną
* Można kupić mieszkanie deweloperskie i nie czekać dwa lata na oddanie
  • Odpowiedz
Witam #mirki i #mirabelki

W obliczu obecnej sytuacji ekonomicznej w Polsce i na świecie, gdzie mierzymy się z wysoką inflacją, rosnącymi stopami procentowymi i niepewnością na rynkach finansowych, coraz więcej z nas zastanawia się nad swoimi finansami osobistymi. Szczególnie interesuje mnie kwestia oszczędności – jak radzimy sobie z odkładaniem pieniędzy w tych wymagających czasach?

Dlatego chciałbym Was zapytać: jaki procent swojej miesięcznej wypłaty udaje Wam się odłożyć?

**
sargonath - Witam #mirki i #mirabelki 

W obliczu obecnej sytuacji ekonomicznej w Pol...

źródło: 408ef649-1bb6-4986-921a-f355cbf3f2a9

Pobierz

Jaki procent miesięcznej wypłaty oszczędzasz?

  • mniej niż 10% 23.2% (35)
  • 10-20% 8.6% (13)
  • 20-30% 6.6% (10)
  • 30-40% 11.9% (18)
  • 40-50% 12.6% (19)
  • ponad 50% 37.1% (56)

Oddanych głosów: 151

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sargonath: Jaka bez sensu ankieta xD samo pytanie o odkładanie jest sensowne, ale nie wliczając do tego inwestycji traci to zupełnie sens - wyjdzie, że większy % ma osoba która trzyma odłożoną kasę na koncie, niż osoba, która więcej kasy w danym miesiącu odłożyła, ale kupiła np etf na SP500 albo obligacje skarbowe.

Moja odpowiedź - odkładam ok. 60-70%, ale przyjmując definicję trzymania na koncie, wyjdzie mi 15-18%.
  • Odpowiedz
mieszkałem w UK i widzę powolny rozkład tego państwa, korupcja w policji i urzędach miasta. Mafia azjatycka rządzi już wszędzie, także robi się drugi Bangladesz. Każdy kto tu żyje wie o czym mówię. Także bez kompleksów Polacy, bo jeszcze wy tu rządzicie i tylko Tusk znów bezcześci Polskę

#uk #imigranci #polacyzagranica #wolnapocztapolska #preczzkomuna #ekonomia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy tylko ja zauważyłem jak mało ludzi orientuje sie ile jest pieniędzy w Polsce? Przyznam bez bicia ze nie mieszkam w Polsce, przyjeżdżam odwiedzić rodziców od czasu do czasu, ale mnie zaskakuje jak ludzie żyją w swoich bankach i nie sa w stanie sobie wyobrazić ze normalne osoby zarabiają bardzo dużo. Nie mówimy tutaj o gangusach z famemma, czy profesorach lekarzach specjalistach co maja 60 lat, czy nawet o dużych deweloperach. Mówimy
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 18
Dlatego tez, 8k brutto to jest śmiech na sali w dużym mieście


@P4ncak3: a mimo to ktoś musi cię obsłużyć w biedronce, posprzątać kibel w robocie, wymienić opony, obsłużyć cię w urzędzie itd. itd.

jak ludzie żyją w swoich bankach


@P4ncak3: śmieszne, że piszesz do nas prosto ze swojej bańki ( ͡° ͜ʖ ͡°). Sprawdź medianę wynagrodzeń i skończ filozofować
  • Odpowiedz
czy dla Was GenZ z miasta, 23k brutto miesięcznie w wieku 30 lat robi wrażenie? Bo ja pamiętam 10 lat temu jak 15k robiło na mnie bardzo duże wrażenie


@P4ncak3: Nie robi wrażenia.

Zarabiając 18k netto w 2019 czułem się o wiele bogatszy niż mając 25-30k netto dzisiaj.
  • Odpowiedz