Ciekawe argumenty chociaż nie zgadzam się w całości.

Czasem nie trzeba automatyzować danej pracy od razu 100% od A do Z, nawet automatyzacja części pracy ciągle będzie generowała zwolnienia - jeżeli udałoby się zautomatyzować 25% typów zadań, to wtedy można zwolnić 25% ludzi.

Problem -

co
Phallusimpudicus - Ciekawe argumenty chociaż nie zgadzam się w całości.

Czasem nie t...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Postęp w ramach obecnej ekonomii nie może w nieskończoność zjechać zatrudnienia ludzi do 0% - bo wtedy skąd wziąć konsumentów, z czego oni mają zarabiać pieniądze?


@Phallusimpudicus: IMO:
Odpowiedzią jest Bezwarunkowy Dochód Podstawowy: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezwarunkowy_doch%C3%B3d_podstawowy
Bez BDP w kraju gdzie AI/robotyzacja spowodowały masowe zwolnienia sporej części społeczeństwa, i nie ma być już nowej pracy dla zwolnionych, to najprawdopodobniej wybuchnie albo krwawa wojna domowa, albo rząd i kraj upadną w jeszcze bardziej
  • Odpowiedz
@Arkass: Czytałem artykuł z jedną propozycją - cała technologia typu "róg obfitości" po prostu musi przejść na własność narodów. Naród trzyma łapę, naród zachowuje suwerenność, naród pracuje sobie prawie 0 godzin (czy tam 1 godzinkę dziennie żeby doglądać co tam boty porobiły) i tyle.

Znacznie bardziej kluczowe jest pytanie, co wtedy z nami, bo znacznej ilości ludzi o--------i od takiego nicnierobienia - jak wstawałeś rano do orania pola czy rąbania
  • Odpowiedz
Skąd w niecałe 40 lat po komunie i w 20 lat po wejściu do Unii stać kogokolwiek na kupno mieszkania w Warszawie za 6,500,000 złotych? I to nie w centrum tylko na Pradze czy Saskiej Kępie. Przeglądam sobie oferty na otodom i nie mogę uwierzyć ze Polacy są tak bogaci. Pamiętam jak 10 lat temu kończyłem studia i myślałem sobie "Jak uda mi sie kupić mieszkanie w jakimś mieście a do tego
P4ncak3 - Skąd w niecałe 40 lat po komunie i w 20 lat po wejściu do Unii stać kogokol...

źródło: FWe9PNS

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nbp.pl/wynagrodzenie-czlonka-rpp/
https://nbp.pl/wynagrodzenie-czlonka-rpp-2/

Umknęło mi to. Oni sobie waloryzują pensje xD
Przychodzisz na spotkanko raz w miesiącu, dla nadgorliwych raporty do przeczytania (czy nawet opracowania) i wpada ponad 40k na waciki.
Odpowiedzialność? Możesz zutylizować 40-50% oszczędności blisko 40 milionowego kraju, zubożyć ludzi, a i tak za nic nie odpowiadasz bo przecież "tego nie dało się przewidzieć".
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
może dobrze, ty generujesz straty swoim decyzjami i nawet nie bierzesz na klatę własnych błędów tylko szukasz winnych xD to może nie pouczaj ( ͡º ͜ʖ͡º)


@podjad3k:
Ale jakie błędy, kto swojego obowiązku nie wypełnił? Ja czy RPP?
Jak Ci obrobią chatę mimo, że stosowałeś nawet wzmożone środki ostrożności (zabezpieczenia) to będzie Twój błąd?
Albo dostaniesz na ulicy kijem od tyłu w potylice i zostaniesz skrojony w biały
  • Odpowiedz