W 1930 tvp:
- 60tys mieszkań w sprzedaży;
- ceny mieszkań za metr spadają;
- deweloperzy będą bardziej skłonni do negocjowania cen, aby klienci zmieścili się w swoim budżecie, bo na dopłaty nie ma szans;
- po lipcowej obniżce stóp, raty kredytu na 300 tys zł spadły o 50zł/mies.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #ekonomia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przez jeden dzień nie działał system księgowania biletów. Na upartego mógłbym sobie nabić tyle biletów że by ich wartość pokryła wartość całego długu publicznego ( ͡° ͜ʖ ͡°) #ekonomia #gielda #heheszki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ten kraj to mem, a raczej jego obywatele...

Mój wujek robi na stawce minimalnej 10-11 godzin dziennie, nawet w soboty. W sumie to robi poniżej minimalnej, bo nie są mu wypłacane nadgodziny według kodeksu pracy. Przy okazji chłop zajechał sobie zdrowie, bo szef krzywo patrzył na L4, więc nie brał, a w sobotę też do lekarza nie pójdzie, bo praca. No i o dziwo chłop dostaje furii jak widzi Zandberga, czy kogokolwiek postulującego
salo91 - Ten kraj to mem, a raczej jego obywatele...

Mój wujek robi na stawce minima...

źródło: 1000032446

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@salo91: Ze wszystkim się zgadzam, ale problem wysokich cen w gastronomii faktcyznie także istnieje. Jeżeli w krajach o znacznie wyższych zarobkach jedzenie na mieście ma porównywalne ceny, a czasami zdarza się, że niższe, to znaczy, że to u nas jest coś nie tak. Ale to się generalnie nie wyklucza z Januszowskim myśleniem i polskim mentalem, który opisujesz. To integralna cześć zjawiska.
  • Odpowiedz
Dobrze, kilkaset lat temu były choroby, krótsza długość życia itp

Pytanie czemu w jednych rejonach nam sie polepszyło (opieka medyczna, dostęp do towarów), a w innych żyjemy gorzej niż średniowieczny wieśniak?

Postęp chyba powinien iść zawsze w górę a nie w dół?

#ekonomia
Phallusimpudicus - Dobrze, kilkaset lat temu były choroby, krótsza długość życia itp
...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jazdaniebieski2023: to po prostu jest niewarte takiego hajsu
Dziś za 10zl kupiłem kajzerki 200g mięsa i wyszli wiele smaczniej niż kapeć którego wczoraj dostałem w macdolanie a jaki mały był
  • Odpowiedz