• 29
@omicronns no choćby na grafice, którą wrzuciłem, nie widzę, problem dotyczy Włoch i Hiszpanii, a na imigrację postawiło więcej państw

Ja wiem, że ekonomia jest trudna, a rzucenie hasełkiem o imigracji jest łatwe, no ale jednak polecam coś zacząć czytać
  • Odpowiedz
I cyk, bezrobocie znowu w górę, tym razem o 0,3pp. Tego już nie da się wytłumaczyć zmianami administracyjnymi. "Eksperci" się obudzą, jak na jesieni będą wzrosty o 0,5 - 0,7pp. A deficyt roczny ponad 6% PKB. Ale to będzie piękna katastrofa.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Stopa-bezrobocia-w-gore-Na-prace-w-urzedach-czeka-ponad-830-tys-osob-8989910.html
#ekonomia #gospodarka #gielda #praca
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nowszyja: nikt się nie zdziwi bo:

Ustawa z dn. 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia oferuje bezrobotnym większą elastyczność w procesie rejestracji w urzędzie pracy: w szczególności rejestracja będzie możliwa w miejscu zamieszkania (a nie, jak dotąd, zameldowania), zaś grupę osób uprawnionych do wsparcia poszerzono o rolników. Wobec tego jesteśmy zdania, że ok. 30 tys. nowych bezrobotnych, którzy pojawili się w systemie między majem a czerwcem,
  • Odpowiedz
💰 Zamienił 10 000 zł w 1 000 000 zł?! Oto jak naprawdę zarabia się na giełdzie…

Nowy film na YouTube, który obala jeden z najczęstszych mitów w świecie inwestycji - dorobienie się fortuny szybko i bez wysiłku.

W materiale:
– Jakie błędy popełniają początkujący inwestorzy
beny7777 - 💰 Zamienił 10 000 zł w 1 000 000 zł?! Oto jak naprawdę zarabia się na gie...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ja dobrze rozumiem, ze jesli ktos regularnie uzyskuje lepsze wyniki niz główna stopa na której bazuje podatek majatkowy OKI - no to jest do przodu. Czyli jest to realne obniżenie podatku od zysków kapitałowych, zwłaszcza dla tych co raz a dobrze przycelowali. Czyli kupil przysłowiowego BTC gdzieś tam nisko, prawie na na dole, sprzedał gdzieś tam wysoko i od tego zamiast 19% od zysku to zaplaci tam powiedzmy 1% od caloaci
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czyli jest to realne obniżenie podatku od zysków kapitałowych, zwłaszcza dla tych co raz a dobrze przycelowali. Czyli kupil przysłowiowego BTC gdzieś tam nisko, prawie na na dole, sprzedał gdzieś tam wysoko i od tego zamiast 19% od zysku to zaplaci tam powiedzmy 1% od caloaci


@del855: kupujesz BTC i on rośnie, płacisz co roku podatek od niezrealizowanych zysków, musisz znaleźćg gotówkę mimo że nie sprzedałeś bitcoina. A na wypadek
  • Odpowiedz
@del855: w związku z tym ze NIKT kto ma 10 baniek nie wrzuci na 1 strzał na jakieś wydane OKI którego NIE ma, NIE MA żadnych warunków, nie ma ustawy

takie tam pity pity gawędziarzy a co by było gdyby..
  • Odpowiedz
@kamil-tumuletz na wioskach byłego zaboru austriackiego do dziś stoją krzyże i kapliczki z 1848 roku wzniesione przez miejscowych chłopów w podzięce Bogu za zniesienie przez cesarza Austrii poddaństwa chłopów.
  • Odpowiedz
Skad my to znamy? Ano raz zrobiliśmy na próbę po europejsku: promocja 0% dla wszystkich. Czy nastąpiła eksplozja gospodarczą? Firmy na wyścigi inwestowały, przechodziły z ręcznego klepania na automatykę, z ziemniaka na elektronikę? Moze działy R&D rosły jak na drożdżach? No cokolwiek zrobiono żeby sie wbić na wyzszy poziom rozowju?

Oczywscie ze nie, inwestycje sa w trajektorii opadające od dłuższego czasu, bo tu zysk przeznaczyć na innowacje to głupota, krac kredyty poldarmowe
del855 - Skad my to znamy? Ano raz zrobiliśmy na próbę po europejsku: promocja 0% dla...

źródło: temp_file1185711148710543009

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@del855:
Tak tylko w czerwcu ilość pieniądza w gospodarce wzrosła o 2.3% m/m, a oni nie mówią o żadnych podwyżkach, co najwyżej o zahamowaniu obniżek.
Więc nie wierzę w żadną zmianę - tutaj nadal będziemy mieli pompowanie aktywów kosztem siły nabywczej pracujących,
  • Odpowiedz