#pko to hucpa, wyrzucamy te pieniądze w błoto na jakieś dofinansowania januszexów, w głównej mierze z branży gastronomicznej. I to ma być rozsądne rozporządzanie hajsem przez państwo?

Herr Tusk mówił o wsparciu "strategicznych gałęzi gospodarki" a wyszło z tego tyle, że ludzie w urzędach smyrają swoim znajomym przedsiębiorcom i przyklepują 500 tys. zł na "zwiększenie różnorodności w menu". Nie trzeba chyba uświadamiać, że w urzędach siedzą głównie zwolennicy tuska/trzaskowskiego. Marże
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#kpo #pieniadze #praca #polska #emigracja #ekonomia

Bądź mną, urodz się za granicą, przyjedz na prywatne studia do polski, pójdź do pracy, patrz jak z twoich podatków dochodowych, VAT, belki rozdają pieniądze. Obajtek kupuje trzydziestą wille, 500+, 800+, czternasta emerytura, dotacje covidowe, zerowy pit do 26, mieszkania to the moon, inflacja to Saturn. Ty nigdy nic nie dostałeś od tego kraju i
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@P4ncak3: dosłownie,najlepsze że jak wywali szambo to ruszy cała rzesza pato celebrytow i prywaciarzy i zaczną beczeć że te pieniądze się im należą i nie ma w tym nic dziwnego co się dzieje xd
W tym kraju nic się nie opłaca tylko być podczepionym pod publiczne pieniądze,jak nie masz rodziny/kolegów w polityce to jesteś skazany na bycie prolem
  • Odpowiedz
#ekonomia #gospodarka #niemcy #eu #uniaeuropejska

Produkcja spadła w czerwcu o 1,9% w porównaniu z poprzednim miesiącem, głównie za sprawą maszyn i urządzeń, leków i żywności – znacznie bardziej, niż przewidywał którykolwiek ekonomista. Odczyt za maj został skorygowany do nieznacznego spadku, a ogólny spadek produkcji w drugim kwartale wynosi obecnie 1%, podała w czwartek firma Destatis.
konradpra - #ekonomia #gospodarka #niemcy #eu #uniaeuropejska

Produkcja spadła w cze...

źródło: Screenshot_20250807_133652

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A dzis znowu, ze powiaty sie ludniaja - no z taką demografia chyba innego wyjścia nie ma?

Ale ze ci co w nich zostali, czyli te z 25 mln ludzi w "umieralnia"(wyciagam top5 aglomeracje + dobre powiaty) to na co oni czekają? Dlaczego nie przyjeżdżają do Warszawy choćby?...

Sprawdzmy:
- mieszkania do kupienia CZEKAJA

Czemu ludzi w wieku 18-35 lat nie szturmuja top5?

  • wola swoje powiaty 34.0% (17)
  • siedzą na szparagach w DE 12.0% (6)
  • siedzą na pomidorach w NL 10.0% (5)
  • moze I chcieli ale wymiekli bo top5 to hard level 30.0% (15)
  • mama im na bilet do warszawy nie dala 8.0% (4)
  • rzucili wszystko i pojechali w Bieszczady... 6.0% (3)

Oddanych głosów: 50

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@del855 bo ta praca w szklanym wieżowcu z dobrymi zarobkami to już echo przeszłości, korpo zaczynają masowo zwalniać ludzi, to tym bardziej nie są chętni do przyjmowania nowych
zresztą ten gatekeeping to już się zaczął kilka lat temu
  • Odpowiedz
Jak nie wstyd tym cuckom na seniorskich stołkach oferować 100 zł/h dla nowych? Czy oni mają rozum? Jaki proces myślowy zachodzi we łbach zakolaków, żeby srać do własnej branży i zaniżać stawki programistom, swojej grupie zawodowej?
Wyobrażacie sobie coś podobnego żeby lekarz szukał innego lekarza do szpitala i oferował mu stawkę 100 zł za godzinę, kiedy sam zarabia 500zl/h? Lekarze maxują stawki żeby jak najwięcej wycisnąć z budżetu dla swoich i żeby
p0melo - Jak nie wstyd tym cuckom na seniorskich stołkach oferować 100 zł/h dla nowyc...

źródło: Screenshot_20250807_114950_Chrome

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawno już powinniśmy na poziomie unijnym wprowadzić:
- próg podatkowy na poziomie ~90% od ekstremalnie wysokich zarobków niezależnie od źródła ich pochodzenia
- podatek od ogromnych majątków stopniowo rozkułaczający miliarderów

Co tam jęczysz, obrońco kapitału?

Że
czerwonykomuch - Dawno już powinniśmy na poziomie unijnym wprowadzić: 
- próg podatko...

źródło: IMG_9335

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 360
@atteint: pomyśl człowieku - umieszczenie progu 90% na poziomie powiedzmy 12 mln euro (51,2 mln zł) rocznie pozwoli Ci zarobić prawie 600x średnich krajowych zanim ten podatek zacznie Cię interesować. W ogóle się nie opłaca, lepiej na czarno.

Dobrze Ci kapitalista korbą w głowie zakręcił.
  • Odpowiedz
  • 224
@atteint:

ty jakiś upośledzony jesteś, jeśli wydaje ci się, że ja tu kogoś bronię. rozrysowuję ci tylko jak działa świat, czerwony kolego. może zamiast p-------ć ideologiczne p--------o na portalu z nieśmiesznymi obrazkami, powinieneś iść na spacer lolka zapalić, albo coś.


Dzięki mordo za rozrysowanie mi jak działa świat. Kiedyś świat działał tak, że dziecko w kopalni pracowało codziennie po 16h dla kapitalisty, a pracownicy spali na siedząco opierając głowę na
  • Odpowiedz
Branża IT zeszmaciła się do tego poziomu że fizjoterapeuta masażysta zarabia więcej niż senior Java programista magister z 5 letnim stażem. XDD

Wymagania dla masażysty : dyplom ze studiów i od jutra możesz zaczynać. Wymagania dla przegrywa z IT: chmura, Java, Kubernetes, CI/CD, React, Angular, testy automatyzujące, algorytmy.

Brawa należą się cuckom którzy nawpuszczali bootcapowców do IT, obsadzali stołki testera, scrum mastera, analityka fizjoterapeutami po kursach.
Dzisiaj taki przebranżowiony fizjoterapeuta senior analityk IT, może
p0melo - Branża IT zeszmaciła się do tego poziomu że fizjoterapeuta masażysta zarabia...

źródło: Screenshot_20250807_114508_Chrome

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 106
@p0melo: kiedy do was dotrze, że praca w IT to taka sama robota jak inne? I powoli reszta zawodów dogania zarobki IT.

Programista to nowoczesny wyrobnik, nic wielkiego.
  • Odpowiedz