Te kpo to ku*wa nieśmieszny żart i jak nikt za to nie beknie to stracę wiarę w resztki tego państwa.

Przefiltrowalem wyniki sprawdzić jaki januszex w mojej okolicy skorzystał z programu. Znalazłem tylko dwie firmy - organizacja wesel i doradztwo finansowe.

I co? I ku*wa jeden i drugi kupił sobie za ten hajs jacht.

A
ATAT-2 - Te kpo to ku*wa nieśmieszny żart i jak nikt za to nie beknie to stracę wiarę...

źródło: temp_file7879146169697831035

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ATAT-2: oj tam straci stanowisko jakaś ministra, cieciembiorcy dalej będą się cieszyć z przyznanych pieniędzy i tak to będzie się dalej kręciło

nikt nie pójdzie do więzienia, a cieciembiorcy nie oddadzą przecież tych środków
  • Odpowiedz
#kpo #biznes #ekonomia
Świat biznesu tak już okrzepł w tym podatkowym duopolu w którym forma i wysokość opodatkowania zależy od formy prawnej wykonywanej pracy że szczerze nie wiedzą o co jest afera. Dopłaty do biznesu są ciągle. Jakieś małe Zusy, "doplata na start", dopłaty pandemiczne, granty, dopłaty celowe. Koszty prywatne wrzucane w działalność. Tu jest problem.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: na zachodzie tez cie nie stać na mieszkanie, rynek mieszkaniowy to porażka w całym świecie zachodnim. W polsce jeszcze wynajem sie w miare oplaca bo na zachodzie drogo bardzo. Podatki również tam ogromne, zarobisz troche wiecej to Ci to zabiorą, zachod sie kończy. A porównywanie lat 80 czy 90 do obecnej Polski to już herezja
  • Odpowiedz
Ej, czy tylko ja trochę nie rozumiem tej afery o KPO? Bo widzę, że ludzie się oburzają, że firmy z branży restauracyjno-hotelarskiej (HoReCa) dostały kasę na rzeczy, cóż, restauracyjno-hotelarskie. Jakich innowacji się tu spodziewaliście? Pani Basia z pierogarni obok pierogów miała lepić szczepionki mRNA? Pan Zbigniew, właściciel pensjonatu, miał w recepcji postawić klaster do trenowania LLM-ów obsługiwany przez kucharkę i dozorcę?

No niestety, szczyt "innowacji" w restauracji to może być założenie fotowoltaiki, a
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pan Zbigniew mial kupic pole i zrobic na nim ladny park, to i okolica by byla ladniejsza i Pan Zbigniew by hotel rozwijał, a Pani Basia co lepila pierogi mogla kupic lokal obok, nowe urzadzenia


@YellowMazdamer: No ale przecież dokładnie tego czepiają się ludzie. Pole czy jacht - jeden pies, zasada jest identyczna: to żadna innowacja, tylko coś, co ma przyciągnąć klientów. Tylko park mniej bije po oczach niż "CIEMCIEMBIORCA
  • Odpowiedz
Jak Twoim zdaniem będą wyglądać migracje wewnętrzne w przyszłości? Od razu dodam, że pisząc o prowincji mam na myśli miejscowości położone przynajmniej te 30-40 km od dużych aglomeracji, a nie sypialnie miast.

Opcja A - migracja z prowincji do miast wojewódzkich i ich sypialni jeszcze bardziej nasili się i przyspieszy

Opcja B - nastąpi odwrócenie trendu i ludzie będą migrować na prowincję

Opcja

Jak wyżej

  • Opcja A - metropolie urosną w siłę 66.4% (77)
  • Opcja B - prowincja urośnie w siłę 10.3% (12)
  • Opcja C - ten sam kierunek i tempo migracji 23.3% (27)

Oddanych głosów: 116

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SilesianPill

Przy obecnej demografii prowincja zacznie się zwijać w przeciągu 10-20 lat.

Jak ktoś się dorobi i będzie miał dosyć dużego miasta, to wyniesie się 10 km dalej, a nie na peryferyjne zadupie, gdzie będzie problem z podstawowymi usługami.
  • Odpowiedz
@NetworkCartoon: Prowincja już się zwija, miasta i wsie w obrębie dużych aglomeracji to nie prowincja. Polecam sobie zrobić objazdową wycieczkę po japońskim interiorze, masa praktycznie opuszczonych wsi i wymierających miasteczek nawet mają na to swoją nazwę Haikyo. Żeby nie szukać daleko polecam sobie strzelić objazdówkę po Włoszech, południe poza jakimś neapolem czy Bari to jest umieralnia, są całę opuszczone wioski, ba nawet na "bogatej" północy są setki takich miejsc choć
  • Odpowiedz
Pół miliona na chwilówki. Pół miliona. Takim kapitałem (płynnym - gotówka, obligacje, giełda itp.) dysponuje może kilka procent Polaków.
Przecież to prokuratura powinna trzepać za wyłudzenia, oszustwa gospodarcze itp.. Nie wierzę, że ktoś kto to przyklepywał był tak głupi i nic z tego nie miał.

#nieruchomosci #ekonomia #kredyt #kpo
LaurenceFass - Pół miliona na chwilówki. Pół miliona. Takim kapitałem  (płynnym - got...

źródło: Gxz_HT7WsAATX6t

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam to! Ja ZAWSZE mowie, ze Polska potęga gospdorcza wyrośnie na produkcji ekologicznych ziemniaków- i jak zwykle miałem rację :)))

Tam jakies cpk, atomówki, izery czy inne loty w kosmos, chmury obliczeniwowe, AI, autonomia, robotyzacja, innowacje...

ZIAMNIAK KOORWA! TO JEST SYMBOL POTEGI :))))

#nieruchomosci #ekonomia #kpo
del855 - Mam to! Ja ZAWSZE mowie, ze Polska potęga gospdorcza wyrośnie na produkcji e...

źródło: temp_file1903241945160341101

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czerwonykomuch tak działa wolny rynek ale lewaki chcą z urzędnikami regulować i decydować na co niewidzialna ręka wyda swoje pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No cóż Jachty, ekspresy do kawy itd. to też towary wyprodukowane przez robotników. Zatem zakup takich towarów to też podtrzymywanie koniunktury. Inaczej kapitalista został by z kupą niesprzedanych towarów i nie zrealizował zysku na rynku i nici z akumulacji kapitału. A funkcjonujemy w
  • Odpowiedz
Wykop odkrywa/przypomina sobie tarcze, jak to sie robi walki w tym kraju. Tylko tyle ze tym razem w wydaniu europejskim.

W ten sposob ZAWSZE sa wydawane fundusze, ktora sa po to gloenie zeby je wydac. Ze rece i nogi ma moze I większość, realnie wartość dodana przyniesie moze kilkanaście %, za to po drugiej stronie sa projekty totalnie od czapki, ale formalnie spełniające warunki.

A potem CALOSC tych kwot liczy sie jako
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@del855: jestem zwolennikiem dotacji, ale sensownych w innowacje, w produkcje ale nie w kupno jachtów czy maszyny do lodów xd Trochę sobie śmieszkuje xd
Ale uświadomiło mi to jak wielką siłe ma udostępnianie takich danych w przystępnej formie.
O ile łatwiej było by gdyby każda publiczna inwestycja była na takich mapkach. Sami sobie poradzimy z korupcją, jak tylko będziemy mieli narzędzia :)
Tak samo samo zatwierdzanie takich inwestycji powinno być
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mleko3-2procent

A to pewnie UE wymusza jakoś przejrzystość bo chce sie chwalić jak to zbawia kraje członkowskie. Tylko chyba ani oni ani rzad nie spodziewali sie ze tk beda TAKIE rzeczy do chwalenia sie....

Żadnych dotacji. Jesli panstwo ma pomóc- to za % udzialow. I X ludzie ma sie pod tym podpisać, a jak sie okaże ze ktos sie pod p--------i podpisał- wylatuje z podpisywania natychmiast. Bo nakgaorszy model gdzie 1
  • Odpowiedz