Czy w tym s----------m kraju nie można dostać normalnej pracy bez poniżania się na równie s-----------h co ten kraj rozmowach rekrutacyjnych gdzie oferują ci jakieś psie pieniądze?

Aktualnie pracuję w bankowym korpo już prawie półtorej roku. Myślałam, że jak się zahaczę tutaj na umowę zlecenie, na staż, to potem pójdzie z górki. Niestety byłam w błędzie. Od dwóch miesięcy chcę zmienić pracę na taką, żeby mieć umowę o pracę jak biały człowiek
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Heisenburger: brzmi jak wymówka. Skoro w tej branży umiejętność poruszania się po bazach danych to MUST, to powinno być to twoim priorytetem. Nie wierzę, że człowiek nie jest w stanie wygospodarować 30 minut dziennie na naukę jakiejś kluczowej umiejętności. Jak konsekwentnie, przez klika tygodni, codziennie usiądziesz nad tematem na kilkadziesiąt minut, to bardzo szybko to ogarniesz i będziesz miała start na lepsze stanowiska. I umówmy się, SQL to nie jest
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Powolna agonia i marazm nic już nie cieszy jeśli nie wygrało sie na loterii genetycznej to już ITS OVER, pasje,hobby nic nie dają na dłuższą mete i granie w gry to samo jak piszesz a jak ktoś jeszcze jest overthinker czy WWO wychowany pod kloszem matki bez meskiego wzorca to już ma przeje,bane całkowicie, pozostaje wspominać nostalgiczne czasy beztroskiego dzieciństwa czy ewentualnie pierwsze miłości jeśli komuś było dane.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 29 i też singiel, ale nie przegryw, bo byłem w związkach, więc nie mogę się nim nazywać. Szczerze? Nie chce już dzieci i zakładania rodziny, ale jakaś młodziutka 18-23 latka by się przydała :D. Ogólnie nie ma takiej, której bym na tyle zaufał, żeby myśleć o zakładaniu rodziny i robieniu dzieci, tym bardziej w tym kraju.
Pamiętaj też, że duża część tych związków to niewypał i ludzie są nieszczęśliwi.
  • Odpowiedz
Staram się gdy to możliwe zagadywać kasjerki, coś podpytać, rzucić żartem. Podobnie z przypadkowymi ludźmi gdy np stoimy już długo w tej samej kolejce. Nigdy z tego nie wyszła żadna znajomość.


@mirko_anonim: przestań, z doświadczenia dobrze radzę, przestań, bo wychodzisz jak te creepy co się jeszcze parę alt temu z nich śmiałeś z koleżankami z roku, już się na tyle rozregulowałeś że nie będzie z tego znajomości(a sam jeszcze nie
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): no to sluchaj tego, ja nawet jestem w tym wyscigu szczurow, nawet doktorat mam, i to calkiem mlodo, i co, govno generalnie, mam mieszkanie, samochod, zone i wcale nie czuje sie dobrze,
a przeprowadzic sie do maiami to w zyciu nie bedzie mnie stac


· Akcje: Odpowiedz
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#rozkminy #doroslosc #zlotemysli

Złota myśl na dziś: wczesny sukces jest najgorszym nauczycielem.
Niech da plusika, kto w młodości był jednym z najlepszych uczniów, bo chłonął wiedzę ja gąbka Nie musiał się nigdy uczyć w domu, a i tak wpadały same piątki i szóstki. A gdy poszedł na studia (te wymagające) lub do pracy to wielki zonk, bo tu już trzeba samozaparcia, wytrwałości i
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim polecam Mindset - Carol Dweck. mi otworzyło oczy dlaczego nie umiem się uczyć itd. generalnie z badań jej zespołu wynika, że dzieci które słyszą, że są mądre i uzdolnione zamiast się rozwijać "chronią" te cechy - czyli nie podejmą się czegoś co mogłoby zaszkodzić tej opinii. jednocześnie dzieci chwalone za starania i wkładanie pracy, widzą uczenie się jako proces, dużo mniej boją się porażek i czują wiekszą satysfakcję z rozwiązania
  • Odpowiedz
@Precypitat nie chce mi się zacząć, nigdy nie byłam systematyczna, każdy wynik poniżej 100% uważam za porażkę, a w czasach studenckich wolałam nie iść na egzamin niż pójść i spróbować. bardziej ogólnie nie znoszę wszystkiego co nie idzie mi dobrze od samego początku.

  • Odpowiedz
Kolejny miesiąc i od nowa zakładanie #tinder z nową nadzieją na znalezienie partnerki.


@mirko_anonim: Jeśli chcesz partnerkę i masz do tego możliwości (czyli nie jesteś łysiejącym manletem z brzydką mordą) to pozostaje Ci tylko looksmaxxing. Jeśli nie spełnisz wymogów co do wyglądu to nie ma sensu się zastanawiać nad relacjami z kobietami bo po prostu ich nie będzie.
  • Odpowiedz
@maraskaa Nie masz żadnych koleżanek? Zauważyłem po dziewczynach, że nawet te bez partnerów i tak mają sporo koleżanek i umawiają się na wspólne wyjścia.

@mirko_anonim siłka czy rower samotnie to normalna sprawa, ale poza tym ja też na takich samotnych wyjściach czuję się bardzo nieswojo, nawet w galerii handlowej, żeby kupić sobie ubrania. Jakieś restauracje czy wyjazdy odpadają, choć na tym pierwszym mi nie zależy. Trochę brakuje alternatywnych sposobów spędzania
  • Odpowiedz
Pytanko do osób samodzielnych, żyjących już na swoim, którzy utrzymują mniejszy lub większy kontakt z rodzicami.
Czy gdy rodzice pytają co u was, nawet gdy nie powodzi wam się najlepiej, ściemniacie ich że wszystko jest w porządku i wam się układa, żeby ich nie martwić albo żeby po prostu nie wtrącali się w wasze problemy?
#pytanie #ankieta #rozkminy #rodzina #rodzice #problemypierwszegoswiata

Robicie tak czasem?

  • Tak, zawsze w tego typu sytuacjach 43.9% (25)
  • Tak, czasami 33.3% (19)
  • Nie, zawsze szczerze mówię im jak jest 22.8% (13)

Oddanych głosów: 57

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@viciu03:

Nie daje im zapomnieć o kosztach życia, kredycie na małą klitke i przepracowaniu. Zestawiam to z ich duża willą, wybudowana z pomocą rodziny za grosze z 2 letniej pracy na saksach która zapisali młodszemu bratu.
  • Odpowiedz
Po wkroczeniu w prawdziwą dorosłość, gdy powoli kończyliście studia, łapaliście sensowną pracę i zaczęliście mieszkać samemu/z partnerką lub partnerem, czyli mając. około 23-24 może z 25 lat, ile mieliście wówczas oszczędności na koncie?

#doroslosc #oszczednosci #wykop30plus #wykop30club

Ile mieliście na koncie w wieku 23-25 lat?

  • mniej niż 10.000 złotych 44.0% (55)
  • 10.001 - 15.000 złotych 8.0% (10)
  • 15.001 - 20.000 złotych 4.8% (6)
  • 20.001 - 30.000 złotych 4.0% (5)
  • 30.001 - 50.000 złotych 5.6% (7)
  • 50.001 - 75.000 złotych 4.8% (6)
  • 75.001 - 100.000 złotych 4.0% (5)
  • więcej niż 100.000 złotych 16.0% (20)
  • miałem długi/wisiałem komuś hajs 8.8% (11)

Oddanych głosów: 125

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@viciu03: ciekawe u mnie to samo na przestrzeni lat. Jestes moze jedynakiem? Za dzieciaka to traktowanie pó macoszemu a jako dorosly z jakims dorobkiem to dzwoni sie kontaktuje co drugi dzien. Pó prostu jej powiedz Zé Cie traktowala Jak smiecia przez pol zycia to niech teraz niech nie proboje sie kolegowac
  • Odpowiedz