@viciu03 weźmiesz się do roboty to się zmieni uwierz mi. Pamiętam że jak studiowałem to też po nocach siedziałem , jakieś imprezki wypady itp czy nawet w domu. Pod koniec studiów zacząłem pracować , a jeszcze w międzyczasie pogrrywalem w WoWa. Mieliśmy raidy 20-24 to potem jak kilka razy przysnąłem przy kompie to musiałem sobie robić drzemki przed graniem ( ͡º ͜ʖ͡º)

a teraz to już
  • Odpowiedz
Hej, czy rodzice wchodząc w dorosłość dali wam jakieś zaplecze finansowe na mieszkanie na parę miesięcy/ogólnie mieszkanie/ samochód / prawo jazdy / albo na cokolwiek innego?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#doroslosc #dziecinstwo #pytanie #ankieta #mlodosc #pieniadze

Czy rodzice pomogli wam wejść w dorosłość w sposób materialny XD?

  • Tak 43.2% (38)
  • Nie 56.8% (50)

Oddanych głosów: 88

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jestem już dorosły, 8h pracy, po pracy robię własną aplikację, w wolnym czasie streamy... I boję się zacząć nową grę. Nie dlatego że te gry mi się nie podobają, ale dlatego bo mam świadomość, że nie mam czasu zmarnować 1h na grę która mi się aż tak bardzo nie spodoba.

Dlatego z taką przyjemnością pogrywam teraz w GoW

#gry #ps5 #doroslosc #starosc
t.....n - Jestem już dorosły, 8h pracy, po pracy robię własną aplikację, w wolnym cza...

źródło: comment_16731998274m8vdqeEheAvq4uNsNo42m.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wk0rwia mnie jak "specjaliści" z pogardą mówią o tym jak nieracjonalne jest przywiązanie Polaków do mieszkań własnościowych (bo "na zachodzie tak nie ma"). Dobra, ale czy na zachodzie koszt wynajmu jest identyczny lub WYŻSZY niż rata kredytu? Jaki burżuj wybrał by płacić 3tysie miesięcznie żeby nie mieć z tego nic pod koniec życia zamiast płacić 3 tysie miesięcznie i mieć po 30 latach nieruchomość za pół banki?

Czy oni są tak oderwani
j.....e - Wk0rwia mnie jak "specjaliści" z pogardą mówią o tym jak nieracjonalne jest...

źródło: comment_1672770637iIwYZAQAeaV90VxuiL9LHk.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jatutaktylkonachwile: przeliczając na CBPLN-y to zarabiam 7600 a za mieszkanie place 2250. 55m2 w centrum małego niemi3ckiego miasta. Jakbym chciał te mieszkanie kupić musiałbym dać 483k także wolę wynająć tym bardziej ze to nie moje docelowe miejsce życia. Prywatny najem wywaliło w kosmos i tutaj także trzeba szukać po funduszach w DE. Januszerka zbiera żniwo z wynajmujacych postawionych pod ścianą którzy sie nie pozabezpieczali mieszkaniowo wcześniej
  • Odpowiedz
znajduje sie dziewczyny przez przyjaciół więc znajdż napoczątku przyjaciół to łatwiejsze.


@randomex58: Dokładnie tak, podchodzisz do randoma na ulicy i mówisz: hej zostańmy przyjaciółmi i już masz przyjaciela, a potem ruchasz jego koleżanki XD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Biedni i niewykształceni rodzice mogą dobrze wychować dziecko. Chodzi o ogarnięcie emocjonalne. Mieć ogarniętych emocjonalnie rodziców to jak wygrać życie. Ich dziecko uczy się od nich poprawnych reakcji na drugiego człowieka, wie że jest kochane, zyskuje zdrową pewność siebie... Dzieciństwo pełne takich doświadczeń jest bezcenne i stanowi solidny fundament do odnoszenia sukcesów w dalszym życiu, na każdym polu.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam to samo, ciągle czuje się jakbym miał 15 lat. A mam już 40. Znajomi podobnie jak twoi juz są na swoim i niemają czasu, czuje się przy nich jak dziecko. Jedyni znajomi jakich mogę jeszcze mieć to w internecie na discordach,czatach,grach online.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wybierając niepopularną drogą nie dziw się, że zostajesz w tym osamotniony.
Jednak bierz pod uwagę, że nie było lepszych czasów na takie życie jakie wybrałeś, znam osobiście wielu ludzi 35-40 lat którzy świadomie nie zdecydowali się na rodzine, ale to nie oznacza że ich życie się nie zmieniło od czasu jak mieli 23 lata.

dlaczego ja zatrzymałem się w miejscu i nie umiem iść dalej? a może to oni
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Bo normalni ludzie w tym wieku już bachory robią albo szykują się do tego, ehh, a nawet jeśli nie, to i tak głowę mają zajęta swoja rozowa. może wraz ze wzrostem liczebności intzeli za jakieś 10 lat będa powstawać jakieś grupy dla intzelstwa, w ramach których owo incelstwo będzie spotykać się ze sobą
  • Odpowiedz
@dyskutek2: Prawie każdy. Są badania o zmianach osobowości po zawarciu małżeństwa i regułą jest znaczny spadek ekstrawersji wraz z upływem czasu po ślubie. Z ewolucyjnego punktu widzenia to ma sens - samiec jest ekstrawertykiem na czas poszukiwania partnerki do rozrodu. Wydatek energetyczny na ekstrawersję w tym czasie się po prostu opłaca, jeśli maksymalizowaną funkcją jest szansa przekazania genów, a tę funkcję stara się maksymalizować ewolucja.

Po rozmnożeniu się, ekstrawersja byłaby
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To normalne, że wspominanie młodości i czasów, gdy byliśmy młodzi, wywołuje w nas nostalgię i smutek. Młodość to czas, kiedy czujemy się beztroscy i pełni nadziei na przyszłość. Gdy się starzejemy, te emocje zaczynają się zmieniać i nie jest już tak łatwo odzyskać tę beztroskę. Ważne jest, aby pamiętać o tych wspomnieniach i czerpać z nich radość, ale też nie trzymać się ich zbyt mocno i nie pozwalać, aby
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Miejsca do poznawani się ludzi niebędących uczniami, studentami, to dzisiaj nieomal wyłącznie aplikacje randkowe. Ludzie oczywiście poznają się w innych miejscach ale to ślepy traf.

Zapewne ktoś ci poradzi abyś zaczął interesować się jakimś hobby i dzięki temu poznał jakąś kobietę w kontekście sytuacyjnym, ale odradzam. Szukanie partnerki w różnych klubach czy zrzeszeniach rozwala od środka wiele fajnych grup jakie są wręcz pełne desperatów niezainteresowanych tym gdzie chodzą i
  • Odpowiedz