@lemoonek: najpierw badania krwi - kortyzol, cukier, Wit D, Wit b, tarczyca, hormony np testosteron też, kolonoskopia najlepiej bo często od jelit biorą się podobne objawy i jak to wszystko się wykluczy to bym dopiero szła do lekarza po diagnoze i leki.
Ja zazwyczaj na 1 lub 2 spotkaniu miałam diagnoze.
  • Odpowiedz
@lemoonek: Tylko wywiad u psychiatry, bo tylko on jest w tym przypadku lekarzem i tylko on jest w stanie cię zdiagnozować. Psycholog i psychoterapeuta potem są tylko elementami ewentualnego leczenia zalecanego przez właśnie psychiatrę.
  • Odpowiedz
Tylko bym chciał, żeby chciało mi się iść do roboty, niczego więcej nie oczekuje, a max co jestem w stanie zrobić to umyć się i ubrać. Dlaczego życie to musi być codzienna męczarnia? Chuopu mówią, że fizycznie jest zdrowy, a nie ma siły na nic.
Tak się po prostu nie da funkcjonować. 10 miesięcy leczenia depresji i zero poprawy, nawet jednego kroku w dobrą stronę.
#przegryw #depresja
DoktorNauk - Tylko bym chciał, żeby chciało mi się iść do roboty, niczego więcej nie ...

źródło: mrd

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie jestem nieszczęśliwy z powodu braku kobiety. Jestem nieszczęśliwy no los tak chciał żebym był ciągle zmęczony i smutny. Wszystko co robię wymaga u mnie 500% wysiłku.

#przegryw #depresja
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co tu się odwaliło?
Ceniona polska youtuberka, nagradzana za filmy o depresji, nagle robi swoje filmy prywatne dla patreonow, zakłada patreona dla dorosłych i wyzywa ~500k subów. Wtf.

#youtube #depresja #afera
OctoBear - Co tu się odwaliło?
Ceniona polska youtuberka, nagradzana za filmy o depre...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co by o nim nie mówić, to wyprzedził swoje czasy tą wypowiedzią. Teraz ten problem relacji międzyludzkich jest jeszcze dużo większy, niż wtedy, kiedy nagrywał tego vloga. Ten problem jest ogromny, złożony i ten problem jest realny. Szkoda, że nie widać nawet najmniejszych oznak rozwiązania tego problemu. Przyczyna jest prosta i oczywista dla ludzi myślących: Społeczeństwo jest coraz głupsze i coraz bardziej podzielone. Wszechobecny zalew normictwa, konsumpcjonizmu i konformizmu, przez co osoby
r.....9 - Co by o nim nie mówić, to wyprzedził swoje czasy tą wypowiedzią. Teraz ten ...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dutix: no nie podobalo mi sie to, ze nie mialo to zadnego efektu, nie uslyszalem tam niczego czego bym juz nie wiedzial. To jest dla osób które nie rozumieja swoich emocji, stanów w których się znajdują. Ja doskonale wszystko rozumiem, jestem bardzo samoswiadomy, dokladnie wiem z czego wynikają moje problemy - po prostu są one nierozwiązywalne. Z resztą sami terapeuci mi przyznawali racje
  • Odpowiedz
czy po wenli w------o wam puls
bo jak trzy lata temu zmieniałem leki to myślałem że to przez medikinet
ale medikinet ostatnio b rzadko biorę a puls i tak często typu 100-115
ew bardzo niewiele poniżej 100
a kiedyś dość niski miałem koło nwm 69? i ciśnienie zazwyczaj bliżej 100/60 niż 120/80

#depresja #fobiaspoleczna #nerwica #leki #psychiatria #snri #wenlafaksyna
Chodtok - czy po wenli w------o wam puls
bo jak trzy lata temu zmieniałem leki to myś...

źródło: obraz

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam wrażenie, że leczenie depresji polega tylko i wyłącznie na tym by pacjent albo był zbyt zmęczony by myśleć o śmierci albo żeby nic nie czuł

Dosłownie nie spotkałam się jeszcze z historią, że komuś te leki pomogły

#depresja #gownowpis
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gownowpis #przegryw #psychologia #psycholog #depresja #nerwica #niebieskiepaski #motywacja #rozowepaski
Hej,
LVL 29. Od dluzszego czasu depresja i nerwica here. Leki weszly. Ale od zawsze mialem problem z dyscyplina i motywacja. Z tego powodu do niczego tak naprawde nie doszedlem. Np siadam na komputer aby porobic przy stronach i po 30min juz zapal mi mija,
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mateuszdinozaur: czy to samo się dzieje jak zmniejszysz kontakt z technologiami rozrywkowymi albo czasowo przestaniesz korzystać? takimi jak komputer, konsola, telefon, TV? np. 2-5 dni?


Nie, nie dzieje sie. Mysle, ze moze troche lepiej sie czuje. Ale jestem uzalezniony od elektroniki

@mateuszdinozaur: jakie to myśli, możesz je zacytować?

Moze zle to powiedzialem. Ale biorac pregabline i fluoksetyna a uprzednio wenlafaksyne nie czuje zadnych mysli. Pustke mam, apatycznosc takie uczucie brak istnienia.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#ocd #depresja #nerwica

Mam już dość, mam problemy z myciem się... Prawdę mówiąc żyje z tym już z 10-15 lat, ale teraz to staje się koszmarem. Chociaż czasem też łapie się na innych dziwnych czynnościach

Każda wizyta w łazience to katorga, jakieś kombinacje, dziwne powtórzenia po paręnaście razy by umyć ręce czy ciało pod prysznicem. Ciągłe powtarzanie od nowa bo nie jestem pewny
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WolvvloW chcesz się zacpac muchomorem? najwyżej Cię wątroba będzie boleć i to tyle, jak się naczytałeś o wspaniałych właściwościach tego specyfiku to Cię zmartwię :machający papież:
  • Odpowiedz
znajoma osoba powiedziała mi niedawno że nie wie po co żyje i robi rzeczy ale je robi pomimo braku chęci bo wie że jakby nie robiła to byłoby jeszcze gorzej
and that hit me
i od tego czasu co kilka dni po prostu robię sb te pompeczki bez czekania w nieskończoność na odpowiedni nastruj siłę ochotę wilgotność powietrza czy fazę księżyca jak przez ostatnie miesiące/lata

879996 - 5*25 = 879871

#pompujzwykopem
Chodtok - znajoma osoba powiedziała mi niedawno że nie wie po co żyje i robi rzeczy a...

źródło: 47485d39ccd1c68cf8c722cd83b251e32c146fef0c02df2418a492b5b923502a

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chodtok: I o to właśnie chodzi. Nie dyskutuj z myślami destruktywnymi. Mi się też nie chce czasem iść na trening. Ale idę i robię. A jak już robię to co za różnica czy mi się chce czy nie? Efekt został osiągnięty.
Brawo za samozaparcie. Aby tak dalej🤝
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
jak sobie radzicie z lękiem przed schizofrenią, zwariowaniem i myslami samobójczymi? Ja ostatnio coraz czesciej się boję, że może przez to jestem samotny, bo po prostu jestem postrzeganyw spoleczeństwie jako świr i od totalnego zwariowania, zakucia w kaftan dzieli mnie moment...

#przegryw #depresja #psycholog

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: panie kochany, codzienna rutyna i zapierdzielanie jak na kołowrotku generują różne skrajne myśli. Gorzej by było, gdyby człowiek nie myślał i bezrefleksyjnie wegetował.

Jesteśmy już na tym świecie, więc trzeba działać ku temu, aby radosne chwile miały przewagę liczebną nad tymi złymi, nieprzyjemnymi. :)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: naprawdę chory człowiek nigdy sie nie zastanawia czy jest chory bo uważa ze wszystko z nim wporzadku , jak masz obawy to pierwsza oznaka ze jestes zdrowy. Wyluzuj trochę ,zdradzę ci mały sekret.... Ludzie maja innych ludzi głęboko w d*** . Mijasz ludzi na ulicy i kazdego analizujesz ? Pomyśl ze jak idziesz sobie np. w parku i mijasz zuli, smierdzcych i obsranych to spojrzysz , pomyslisz o kierwa
  • Odpowiedz