@smutny_kojot: Nie. I rząd niedobry, bo dał chociaż nie powinien, i janusz niedobry, bo wziął chociaż nie należało mu się (bo kręcił wała). (°°
  • Odpowiedz
#kpo #afera #januszebiznesu Znowu nadchodzi kolejny cykl, w którym na chwilę się pośmiejemy, a potem sprawa ucichnie. Problem w tym, że jest głębszy niż zwykła frustracja - dotyczy ludzi, którzy mają wszystko gdzieś, bo uważają, że im się wszystko należy. To ci „Janusze”, którzy zamiast inwestować w przyszłość, pompują pieniądze w luksusy, jak jachty na Mazurach, a przy tym mają czelność pouczać innych, że „nie wiedzą,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@huopisko: nie chcę bronić tych dzbanów, ale to nie są całe wnioski, tylko masowo zaciągane z nich dane. Ta kobita od imienia i nazwiska pewnie pomyliła rubryki, a gość z pierwszego screena może podziełił wiersze enterami czy czymś tam
  • Odpowiedz
#kpo #afera

Czegos nie rozumiem

https://www.parp.gov.pl/component/content/article/86162:skontaktuj-sie-z-operatorem-kpo-horeca-zeby-pozyskac-niezbedne-informacje
Maksymalny poziom dofinansowania wyniesie 90%, a maksymalna kwota wsparcia na przedsięwzięcie MŚP to 540 tys. zł. Dofinansowanie udzielane będzie w ramach pomocy de minimis, a rozliczane wyłącznie formie refundacji; wnioskujący nie będzie mógł ubiegać się o wypłatę zaliczki.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Już się jakieś kukoldy rzuciły do obrony pciepciembiorców, że to nie ich wina tylko państwa i urzędników, którzy klepnęli pół miliona na maszynkę do waty cukrowej xD
Oczywiście że to wina przedsiębiorców - jawnie lobbują w rządzie oraz finansują kampanie wyborcze przychylnych im partii politycznych, kapitał sprawuje władzę w tym systemie i to jest fakt, nie opinia.

Tak samo ci imigranci z trzeciego świata - nikt nie sprowadza ich tu dlatego, żeby
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dywersyfikacja restauracji hoteli i kebabowni za 500k aby móc sprzedawać kebaby kraftowe po zawyżonej cenie i rybe pange w cenie dorsza. I to wszystko spłacane przez podatnika, czego nie rozumiesz. To jest katastrofa
#kpo #afera #aferakpo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#kpo #afera
Ja wiem, że głos rozsądku utonie w zalewie szamba, ale powinniśmy mieć jednak jakąś skalę. Afera jest głównie środki dla turystyki i gastronomii, gdzie ona wcale na innowacje nie ma iść, ale dywersyfikację. Nie zamierzam oceniać zasadności tych projektów, ale po prostu miejmy w głowie skalę KPO i skalę środków które pójdą na ten sektor.
Dodatkowo uprzejmie przypominam, że te pinezki na mapce z google to
Yahoo_ - #kpo #afera
Ja wiem, że głos rozsądku utonie w zalewie szamba, ale powinniśm...

źródło: generated_image (2)

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 112
Afera jest głównie środki dla turystyki i gastronomii, gdzie ona wcale na innowacje nie ma iść, ale dywersyfikację. Nie zamierzam oceniać zasadności tych projektów, ale po prostu miejmy w głowie skalę KPO i skalę środków które pójdą na ten sektor.


@Yahoo_: p------------e pieniądze to p------------e pieniądze, nie ma znaczenia ich ilość. Maszynka do lodów za pół miliona? Nie ma sprawy, będziemy dotować.

Tu nie chodzi o żadne jachty, ale o
  • Odpowiedz
  • 11
@aei9077: przecież ma rację. Nieudolność państwa jest tylko i wyłącznie winą państwa i urzędnik powinien ponieść odpowiedzialność.
Ja też mogę zerwać umowę leasingową, bo żona mi uświadomiła, że nowe Porsze to idiotyczny pomysł?
  • Odpowiedz
@aei9077: myślę, że nie o to chodziło w tym wpisie. Jak ktoś wnosi o jakąś dotację i spełnia wymogi formalne, to nie powinien być pociągany do odpowiedzialności, jeśli urzędnik wydał pozytywną decyzję, a okaże się po czasie, że nie powinien. Jeżeli podmiot składający wniosek nie korumpował urzednika ani nie kłamał w treści wniosku, no to nie powinien mieć problemów.
  • Odpowiedz