Przecież to jest właśnie polskość, replika Rzeczpospolitej Szlacheckiej. Wąska warstwa neoszlachty, żyjąca z wyzyskiwania chłopów, torpedująca reformy. W przeciwieństwie do XVII wieku mamy Internet, i ludzie mogą na własne oczy zobaczyć, jak wyglądają ich Neolubomirscy.
  • Odpowiedz
łodź w branży turystycznej to rzecz niewyobrażalna.


@dqdq1: No tak dla mnie niewyobrażalne, że skoro to takie dochodowe to dlaczego podatnicy mają płacić, a nie przedsiębiorca.
  • Odpowiedz
#kpo
#afera

To wybuchło dzisiaj wszędzie - nawet na LinkedInie są posty wściekłych ludzi. Oj, mam nadzieję że polecą łby.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@baal80 jak to wybuchło? Gdzie byli ci wszyscy oburzeni gdy 2 lata temu ten nabór powstał, było o nim słychać wszędzie i wszędzie były zapowiedzi żeby branża HoReCa przygotowywała się do pisania wniosków? Ten spon wybitnie dobrze wleciał a ludzie to debile
  • Odpowiedz
Chyba na głowę upadliście myśląc, że ktokolwiek odda te dotacje. Każdy sąd stwierdzi, że wnioski są prawidłowe i jeśli zostały zaakceptowane a kasa wypłacona to NIE MA DROGI PRAWNEJ aby zmusić beneficjentów do oddania. Nie ma znaczenia na co zostały wydane gdyż nie było to wiążącym warunkiem wypłaty. Wystarczyło wykazać kod PKD z gastro i większe koszty o 10% względem poprzednich lat. Tyle

#kpo #afera
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może wam się to podobać lub nie, ale taka jest prawda. Was najbardziej w-----a, że jedyne co wy możecie zakombinować, to zabrać z kołchozu rolkę szarego papieru albo podpompować sobie mydełko do słoiczka. FOMO #kpo #afera #aferakpo
wwkbt - Może wam się to podobać lub nie, ale taka jest prawda. Was najbardziej w-----...

źródło: 1000035228

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niby człowiek wiedział, że w tym kraju wszyscy kradną ale jak się dostaje tak prosto w mordę to jest wyższa szkoła łajdactwa. Jest mi aż fizycznie niedobrze.

#kpo #afera #zalesie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ci którzy krzyczą coś w stylu „na HoReCa idzie 1,2mld a jest 256mld” niech zwrócą uwagę na fakt, że jeśli takie wałki przechodziły u zwykłych januszy to pamiętając afery pisu można sobie wyobrazić ile wyłudzili Ci „profesjonalni” doplatobiorcy ;D. Ludzie od zbiobry mieli znajomych którym podobno płacili 10k za profesjonalnie napisany wniosek o dotacje. Także obstawiam iż większość kasy poszła na prywatne konta. Mało to afer jak ludzie muszą oddać kasę do
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ej no dobra. A pamiętacie jak były już prezydent Andrzej Duda mówił, że Polacy się bogacą i będą kupować niedługo samoloty?

Niewiele się pomylił. Kupują jachty

#kpo #afera
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Osoby, które zawodowo zajmują się pisaniem takich wniosków są oburzone, że każdy się dowiedział o darmowych pieniądzach i taki Rysio czy Bożenka będą mogli złożyć wniosek o dofinansowanie na toaletę automatycznie myjącą dupę (oczywiście w celu dywersyfikacji wrażeń fekalnych swoich klientów).

Ten kraj to już nawet nie jest mem.
#kpo #afera
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przynajmniej dzięki tej aferze upadł na zawsze mit o tym, że polscy przedsiębiorcy mają w Polsce źle, i że są ciemiężeni przez państwo.
Też bym chciał być tak ciemiężonym dostając pół miliona na maszynkę do robienia waty cukrowej xd

#kpo #afera #antykapitalizm
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marks_Mial_Racje: tak działa natura. W danym środowisku wykorzystujesz specyfikę tego środowiska, żeby osiągnąć sukces.
Powinniśmy stworzyć system, w którym sukces przedsiębiorcy wynikał z sukcesu w zaspokajaniu potrzeb klienta, a nie ze skutecznego wyciągania kasy z budżetu. Na tym się opiera się prawdziwy "wolny rynek"
#prokapitalizm
  • Odpowiedz