JA P------E, ZNOWU.

Znowu zaglądnąłem na pasek płacy, i jak widzę, ile tysięcy złotych mi kradną to mnie trafia.
15 lat już tak patrzę, i obiecuję sobie, że się nie będę przejmował, a i tak się w------m. Pół wypłaty na podatki, składki, i dotowanie tego kraju... I znowu jestem w-------y.

#praca #pracbaza #pieniadze #polska
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Hi_Lo_Hi: tak ze mimo skorumpowania i niewydolnosci nfz jak go trzeba bedzie hospitalizowac lub leczyc czy tez operowac to bedzie to mial ze skladek, oczywiscie zaraz sie zesra ze on nie korzysta tylko zycie to takie jest ze nigdy nie wiadomo kiedy mu bedzie to potrzebne
  • Odpowiedz
Po prawie 10 latach w branży logistycznej, czuje, że powoli mnie to wypala i przestaje sprawiać przyjemność (chyba głównie z powodu dużej presji, stresu itp.), dlatego ostatnimi czasy zacząłem myśleć nad ewentualną zmianą środowiska pracy i przeszło mi przez myśl wstąpienie do wojska, chętnie posłucham Mirków czy warto iść w tą stronę czy to jednak jak z deszczu pod rynnę?
Dodam, że zbliżam się do 30stki a wykształcenie wyższe, ze stopniem inżyniera
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop
  • 0
@chillybilly: ciezko powiedziec wlasnie, bo mam 2 znajomych w wojsku, jak im mówię o mojej pracy to twierdzą, że w porównaniu ze mną oni mają totalny lajt, robota od 8 do 16 i nic ich nie interesuje
  • Odpowiedz
Problem: Dyskomfort w butach podczas 8h pracy biurowej.

Obecnie mam różne pary butów do biegania z firm np FILA, Champion itd. I jakoś słabo to się sprawdza, kiedy jestem w jednej pozycji, po jakimś czasie robi się gorąco w stopę, a po powrocie do domu, zarówno stopa jak i but capią.

Miał ktoś podobny problem? Zastanawiam się czy to dobór buta, skarpety, czy iść do podologa. Dodam, że mam tendencje do pękających stóp,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@dupelec: przynieś sobie do biura lekkie przewiewne buty na zmianę, nie sznuruj ciasno. Do lekarza też warto się przejść na kontrolę. Może warto też jednak nowe buty, jeśli to jakaś grzybiczna sprawa. Adidasy - nawet markowe - niekoniecznie są oddychające, więc warto zrobić jakiś przegląd rynku.
  • Odpowiedz
Byłem na jakimś spotkaniu gdzie hr ops do młodziaków ze szkół mówi, że czemu wybieracie bycie influencerami w nie przychodzicie do nas do pracy, mamy przecież świetne warunki, idźcie do branżówki i dawajcie. Tym czasem firma oferuje stawki rzędu 6-6.5 brutto, zapierd.dol, pracownicy produkcji są traktowani jak śmieci nawet wyjście do kibla to przestój z którego są rozliczani. Niech te wszystkie kołchozy padną oby nikt oby młodzi byłi mądrzejsi

#pracbaza
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HadrzanMosambista: inna sprawa, to ze widac jak jakiemus influencerowi sie udalo i na tym zarabia. To czego nie widac to setki czy tysiace tych, ktorym w tym samym czasie sie nie udalo i potem ida do takiego kolchozu, tylko tego juz nie pokazuja w sm ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Właśnie oglądam program, gdzie janusz wykorzystuje system dualny w Polsce (student, który jednocześnie uczy sie i pracuje), żeby zatrudniać nielegalnych imigrantów. Tak też omija problem braku pozwolenia na pracę. Współpracuje przy tym z 2 uczelniami xdd

#januszebiznesu #praca #januszex
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nigdy nie chcialem byc "sygnalista" ale w tej sytuacji chyba nie mam wyboru. Pracuje w korpo związanego z nowymi technologiami. Związane to jest z różnymi klauzulami poufności bo wiadomo mamy do czynienia z dokumentacja ktora dla konkurencji byłaby wręcz bezcenna. Ostatnio przyszedł do nas praktykant czy tam stazysta z jakiegos wygranego konkursu. Koleś kumaty, ma wiedze ale ogólnie bardzo skryty i właściwie nie chciał mówić nic o swoim prywatnym życiu, ale w

Podejrzana sytuacja?

  • Tak 56.3% (9)
  • Nie 43.8% (7)

Oddanych głosów: 16

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Mit wiecznej biedy w Polsce – czy naprawdę jesteśmy bogaci?
W Polsce jest jakiś mit wiecznej biedy a przyznanie że Polacy są bogaci to jakieś tabu. Co patrzę po socjalach to ludzie jeżdżą po jakiś Tajlandiach, Wietnamach, Meksykach czy USA. I to nie pojedyncze przypadki ale non stop widzę że ktoś lata a nigdy nie miałem bogatych znajomych - ot ludzie ze szkoły, osiedla, studiów. Ja pamiętam czy jak wyjazd do
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: II RP była krajem katastrofalnej biedy pospólstwa i obrzydliwego bogactwa kadry oficerskiej, lekarzy (Rafał Wilczur xD) i polityków.

Taki mamy setup że każdy lokalny watażka szlachecki ze swoją świtą która dossała się do obrotu publicznego pieniądza żyje jak paczek w maśle.

A to że kogoś stać na prostacką konsumpcję to nie jest dowód bogactwa. To jest odpowiednik chłopa który je kiełbasę zamiast grochu z kapustą - to dalej chłop
  • Odpowiedz
Co patrzę po socjalach to ludzie jeżdżą po jakiś Tajlandiach, Wietnamach, Meksykach czy USA.

Ludzie latają ot tak na drugi koniec świata. Jak ktoś jest biedny to nie byłby w stanie oszczędzić na to nawet albo miałby inne priorytety

Pojechać w dowolne miejsce może każdy wystarczy wziąć chwilówkę.

SUV-y którymi ledwo się mieszczą to tylko dowód na to.

W dużej mierze to pozór - auto na raty itp. Potem tankowanie po 15 litrów autem
LaurenceFass - >Co patrzę po socjalach to ludzie jeżdżą po jakiś Tajlandiach, Wietnam...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
Trochę pytanie nie tam gdzie trzeba. Ostatnio weszli mi na psychę w robocie. Ale tak porządnie. Myślę żeby kwity złożyć, ale to tak na zimno. Jak postrzegacie rynek pracy ML dla seniorów? Walnęło? Nawet wymagań co do wynagrodzenia nie mam za wysokich, po prostu mam dość.
#praca #pracait
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam pilnie pracy mężczyzna 28 lat, proszę o ratunek przed bezdomnością, nie dam rady pracować na budowie w taki upał bo mam słabe serce, każdej pracy mogę się nauczyć na spokojnie, mam wykształcenie magister administracji, ale prac fizycznych się nie boje i nie są mi obce, na prace na 3 zmiany nie dam rady bo choruje na problemy ze snem. Proszę napisać priv lub komentarz a się odezwę. Nie mam dokąd pójść
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WolnyBLN: Hoho, widzę że najcięższe działa zostały wyciągnięte. Ale spokojnie, współczuje ci, ja wiem że to projekcja z domu rodzinnego. Co ja poradzę, że takie standardy są w rodzinach kibiców z Konwiktorskiej xD
  • Odpowiedz
✨️ Czy warto zmienić branżę na wojsko po 10 latach w logistyce?
Po prawie 10 latach w branży logistycznej, czuje, że powoli mnie to wypala i przestaje sprawiać przyjemność (chyba głównie z powodu dużej presji, stresu itp.), dlatego ostatnimi czasy zacząłem myśleć nad ewentualną zmianą środowiska pracy i przeszło mi przez myśl wstąpienie do wojska, chętnie posłucham Mirków czy warto iść w tą stronę czy to jednak jak z deszczu pod rynnę?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Dlaczego prymitywne życie wydaje się lepsze?
Czasami mam jakieś flashbacki człowieka pierwotnego żyjącego 3000 mln temu i dochodzi do mnie że nie odnajduje się w dzisiejszych czasach, za dużo tego wszystkiego i mam ochotę wrócić do lasu bez cywilizacji i tak sobie prymitywnie żyć, co sobie zbuduje to będę miał xD. Proste, nieskomplikowane życie skupione na podstawowych kilku czynnościach a nie jakieś smartfony, deadline'y, klepanie excela, AI, technologie, tindery, konsumpcjonizm, social
mirko_anonim - ✨️ Dlaczego prymitywne życie wydaje się lepsze? Ⓘ
Czasami mam jakieś f...

źródło: av5vfc

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KurczakiZiemniakiPorosty: wolę jednak być niezadowolony z życia, ale w obecnych czasach, niż zadowolony z życia, ale w dawnych, mając na uwadze to, że np. nie było opieki medycznej czy człowiek po prostu większość życia był jednak mimo wszystko głodny. Masz rację, że ludziom przewróciło się od dobrobytu. Ktoś poczuje głód, co robi? Je. Dawniej od chwili poczucia głodu do upolowania i zjedzenia czegoś mijały czasami dni. Głód był sygnałem do
  • Odpowiedz
@KurczakiZiemniakiPorosty: mówicie tak z perspektywy wygodnej kanapy w piwnicy, gdzie można sobie mirkowac w spokoju, jakbyście zostali wrzuceni w tamte czasy to by nie było przebacz.

Może i wtedy ludzie żyli bardziej niebezpiecznie, ale nie mieli tyle permanentego stresu co teraz, gdzie ciągle myślisz o robocie, rachunkach, kredytach i c--j wie co jeszcze.

Było ciężej dla ciała, ale lżej dla umysłu.
  • Odpowiedz