@przeciwko78: chłop szuka fejmu. Jak widzisz patologię w systemie to zgłaszasz przełożonemu. U mnie mój przełożony kręcił wały na godzinach więc zgłosiłem dyrektorowi. Dyrektor powiedział, że mam nie zaczepiać tego tematu więc stamtąd w-------m xd
@MargarynaPalma: wole sobie ze swoją 40 letnią partnerką żyć na spokojnie, niż sie użerać z 20 lat młodszą p---ą przesiąkniętą tiktokiem. Nie mam pojęcia po co tworzyć związek z człowiekiem nie na swoim poziomie emocjonalnym, chyba żeby się kolegom pokazać albo podbić ego
Żona czekała od 9 miesięcy na kolonoskopie i gastroskopie pod znieczuleniem ogólnym termin na sierpień tego roku, a dziś telefon, że zmieniły się dofinansowania NFZ, brak kasy i musieli przenieść termin na wrzesień ale k---a 2027 roku. Więcej trzeba płacić j-----m konowałom system to wytrzyma (╯°□°)╯︵┻━┻
@krzysiek-wr: ni c---a tak się nie stało @GabrielOcello to jest gra o dużo większą stawkę. NFZ ograniczył finansowania, żeby się przestało opłacać. Sieciówki wykupują przychodnie i szpitale, które się nie opłacają. Za parę lat finansowanie zostanie odblokowane i strumień pieniędzy popłynie do korporacji. Pensje jakiegoś tam procenta lekarzy to ochłap dla ludzi, żeby się szarpali, ale jak widać działa zajebiście xd Diagnostyka kupiła 20 placówek diagnostyki obrazowej w dwa
"My zapłacimy za te etaty. Nie będzie płacy 200 tys., tylko 10 osób dostanie 20 tys. Koszt dla państwa będzie ten sam, a pacjent dostanie paradoksalnie mniej" - stwierdził prof. Tadeusz Zielonka. "Będzie tym gorzej, że więcej lekarzy będzie wystawiało więcej badań" - podsumował prof. Zielonka
@lubaluft: POPIS zwiększył ilość kierunków lekarskich z 12 do 33 i oparliśmy się o ścianę na pierwszym problemie. Brak dostępu do preparatów anatomicznych, studenci uczą się anatomii na modelach plastikowych zamiast na ciałach. Ewentualnie ktoś pokazuje na slajdach, więc trochę słabo.
Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zepsuły podróżowanie? Kiedyś człowiek się można było zgubić i trzeba było sobie poradzić. Dzisiaj nawet nie trzeba pamiętać, gdzie się zostawiło auto. Wygodniej, ale jakoś mniej ciekawie. Kiedy ostatnio widzieliście turystę z mapą?
Zauważyliście że ludzie już prawie nie spacerują? To nawet nie jest tak że nie wychodzą z domu ale więcej ludzi widzę na rowerach i chulajnogach niż na nogach xD. A jak już ich używają to do biegania, nie ma już takich samotnych romantyków jak ja co idą się po prostu powłóczyć, kontemplować przyrodę... Nic dziwnego(aczkolwiek niemiłego) że są miejsca, i mówię tu o Polsce a nie o USA, gdzie musisz jechać autem
@okoboji: jako insider medyczny powiem wam, że teraz wchodzi największy rak do środowiska lekarskiego. Ludzie którzy w liceum zobaczyli jakie pieniądze można w tym zarobić i poszli tam tylko ze względu na kalkulacje. Mają gigantyczny pociąg to ładnych ubrań, wakacji i samochodów, a zerowy pociąg do wiedzy, nauki i rozwoju. Pacjent to w ich oczach plik pieniędzy, a nie człowiek.
@Relkin: no wiesz 20 lat tamu jak szedłem na studia to się kokosów nie zarabiało. Nikt nie szedł na lekarski z zamiarem kupowania hurtowo mieszkań i luksusowych samochodów, bo dostawało się minimalną na 6 lat specjalizacji (na stażu niecałego tysiaka). Potem porozumienie rezydentów zaczęło p-------ć, żeby dać im trzy razy większe pieniądze na rezedynturze, to będą mieli czas się uczyć, bo nie będą musieli dorabiać po pracy. Finał jest taki,
@NieMogeSieZarejestrowac: no wiadomo że bydło w każdej grupie się znajdzie. Ja mówię o ludziach popsutych już na starcie zanim studia skończą to już pieniądze liczą.
Największym kuriozum tej całej akcji jest dla mnie to, że grupą zawodową, która najbardziej zesrała się o lekarzy są programiści. Bo nie ma co się oszukiwać, to programiści są odpowiedzialni za wywołanie całej tej nagonki. Intensywnie na to pracowali od 2-3 lat i wreszcie im się udało. Siedzą takie typy jak @BlackpillMonster @ly000 @p0melo @Ksiega_dusz @git_commit @peoplearestrange i inni na home-office, mają jeden z najlepszych zawodów
@RenoJackson: chłopie ja lekarzem jestem i jawnie mówię, że mnie to w-----a. Pracujesz se w dużym centrum onkologicznym, kominki, zespoły interdyscyplinarne, n----------z kursy, przygotowujesz wykłady, prezentacje, ze świadomością że jakiś typ na specjalizacji robi 100 koła miesięcznie na lewych godzinach albo wpisywaniu procedur których nigdy nie zrobił. Za mniej niż połowę tego.
Jak to jest, że na profilach konfederackich przygłupów jest zero wzmianki o wczorajszym jak dotąd największym i najbardziej efektownym ataku Ukrainy na Rosję? Ale za to jak przysłowiowy Ukrainiec w Polsce przejdzie na czerwonym świetle to cały internet jest zasrany od tego, jak to trzeba ich deportować na wschód, bo dla kraju przynoszą same straty i ciągle "daj daj daj" xd
@Spioszeq: to teraz poczytaj komentarze pod postami Winnickiego w sprawie tych ataków. Nie można się cieszyć z wojny, a może w tej rafinerii była akurat matka z dzieckiem odwiedzające ojca xd A w profilowych stop ukrainizacji Polski, Wołyń Pamiętamy. Mogłyby się te ruskie pachołki chociaż kamuflować jakoś.
Cały zarząd warszawskiego Szpitala Południowego został odwołany - przekazał w czwartek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Decyzja zapadła na wniosek włodarza miasta.
Od zadrapania na nosie mogą być takie komplikacje? Matko bosko tyle razy ocierałem się o śmierć i nawet nie wiedziałem #bekazpisu #tvrepublika #tvpis niby #polityka ale jednak cyrk
@bl33p33r: Populistyczne p---------e. Każdy kierunek ma limity, bo każda uczelnia ma jakąś przepustowość. Przyjmijmy, że limit to 200 osób, a weźmiemy 1000 i co dalej z nimi zrobić? Kazać wykładowcom robić po 4 grupy dziennie? Jak mamy lecieć masowym i g---o wartym kształceniem, to lepiej wpuszczać Białorusinów i Ukraińców jak leci. Poziom będzie podobny, a nie trzeba będzie wydawać na te sztuczne miejsca.
@bl33p33r: bardziej 15 lat (6 studia +1 staż + 6 specjalizacja), ale nie przez wpuszczenie na hura nie wiadomo ile osób na rok. Można próbować z felczerem ale wpuścić każdego chętnego na lekarski to p------e jest
Lekarze zarabiający ponad 1mln na NFZ doganiają czołówkę światowych przywódców pod względem zarobków. Niektórzy mogliby zająć w tym rankingu całkiem zaszczytne miejsce,np. lekarz zarabiający 1,6mln, czyli więcej niż Donald Trump
Ja tylko przypominam, że w czasie COVID te konowały miały stawki x2, pomyślcie jakie wtedy było eldorado. Temat trzeba grillować tak samo jak temat Majtczaka, do skutku.
@dziacha: to masz młodego z KO xd Mi jako prawie 40 dalej chce się pracować i rozwijać, bo interesuje mnie to co robię i po prostu jaram się tym. Jest już sporo młodych, którzy w liceum zobaczyło jakie pieniądze są w tym zawodzie i tylko dlatego tu przyszli. Mi na pierwszym roku rezydentury płacili 2240 zł i niewiele więcej powinno się płacić teraz. Żeby odciąć pazernych gówniarzy od kasy i
już ,,miłośnicy kawy" #pdk nie muszą jechać do #warszawa po przepłaconą kawe z logiem syrenki
miasto już dołaczą do grona sexy światowych miast #pdk
https://www.facebook.com/photo?fbid=1475140741325029&set=pcb.1475141107991659&locale=pl_PL
źródło: Bez tytułu
Pobierz