Śląska policja(z Siemianowic Śl.) postanowiła zabawić się w "pana władzę" i pogwałcić niemal wszystkie moje prawa podczas interwencji przy pewnym zakładzie. Bezpodstawne legitymowanie, i nielegalna, bezpodstawna i przeprowadzona nieprawidłowo kontrola osobista, a także publiczne wyzywanie mnie, poni
Krótka piłka. Miałem z moją dziewczyną ciągłe zgrzyty o to, kto płaci za zakupy i rachunki. Oboje pracujemy, ale zarabiam trochę więcej, więc zwykły podział 50/50 był po prostu niesprawiedliwy. Próbowaliśmy to liczyć w Excelu, ale wklepywanie tego co miesiąc zaczynało mnie wkurzać.
Więc po godzinach, zamiast grać w gierki, wystrugałem dla nas prostą apkę.
@moll: dlatego można założyć wspólne konto, wpłacać tam po 2k miesięcznie i rozliczać z tego wszystkie wspólne wydatki. efekt? nikt nikogo nie rozlicza i nie gania o złotówkę, a ostatecznie wychodzi i tak to samo co rozliczanie co do złotówki Xd
Wg statystyk większość wypadków z motocyklistami powodują wymuszenia kierowców samochodów. Zadaję w kółko pytanie - ile uwagi swojemu bezpieczeństwu poświęcają motocykliści mając świadomość o swoim zagrożeniu i wymuszeniach na każdym kroku #motocyklehttps://www.youtube.com/watch?v=_T2kGDi6reg
@__MadCat: W takiej sytuacji nadal jest wina skręcającego. Ten motocyklista jechał po tym samym pasie co samochód i zgodnie z prawem może to robić, inna sprawa że to mało rozsądne. Linia ciągła nie oznacza zakazu wyprzedzania, jak motocykl się mieści to może jechać po tym samym pasie co samochód i zawsze winny jest ten który wjedzie w drugiego. Przeszedłem przez to w sądzie, więc sporo się dowiedziałem na ten temat
@__MadCat: Jeżeli motocyklista zwiększał prędkość, to znaczy że wykonywał manewr wyprzedzania i pojazd był wyprzedzany. Nie musiał tego sygnalizować kierunkowskazem, bo przecież nie zmieniał kierunku jazdy. Jak jedziesz autostradą i wyprzedzasz wszystkich lewym pasem, to nie włączasz kierunkowskazu mimo że ich wyprzedzasz, prawda?
✨️ Jak przygotować się do kursu na prawo jazdy kat. A?Ⓘ Piszę z anonima, bo żona zna tutaj mój nick, a ma się o niczym nie dowiedzieć, aż nie przyjadę do domu na moto :D.
Z racji, że niedługo mam urodziny, postanowiłem zrobić sobie prezent i zdać w końcu prawko kat. a. Jestem dopiero na początku drogi, zrobiłem badania, pkk i mam termin na egzamin teoretyczny. W przyszłym tygodniu, jeśli zdam teorię, będę
@mirko_anonim: Jeśli nie masz swojego motocykla to bez sensu coś kupować. Strój kupuje się pod styl jazdy i typ motocykla, dotyczy to również kasku. Ile było osób, które pokupowały stroje tekstylne na nakeda, a skończyły na sporcie? Kupowanie najtańszych rzeczy typu Shima jest ogólnie złym pomysłem, dobrze są zareklamowane ale po roku/dwóch dużo osób już się uczy, żeby tego nie kupować. Kto miał Shimę/Rebelhorna ten pewnie potwierdzi ( ͡°
@mirko_anonim: A i jeszcze jedna porada - kask jak będziesz ubierał to przy ściąganiu ma ci wyrywać uszy. Jak weźmiesz taki dopasowany od razu, to po roku/dwóch latach będzie latał tragicznie po głowie. Tak poszedł do śmieci mój pierwszy kask za 1500 zł :)
@khrop: Rozlatują się od patrzenia, jakość w rzeczach skórzanych to jest tragedia, moi znajomi mają taką samą opinię a słyszałem wiele i praktycznie każdy z nich zaczynał od Shimy/Rebelhorna skuszony filmikami na youtube ( ͡°͜ʖ͡°). Miałem od nich kombinezon za 3k zł, rękawice i odzież termo - wszystko mega c-----e, wysyłane kilka razy na gwarancję, oczywiście z biegiem czasu. Odzież termo Shima to rozwaliła
@mirko_anonim: No i tutaj też jest zależność w jaki motocykl celujesz. Buty sportowe nie są wygodne na turystyku albo nakedzie, bo są zaprojektowane do pozycji w której masz mocno zgięte kolana. Buty znajdziesz i za 2500 zł, wystarczy wyszukać topowe marki jak Dainese albo Alpinestars. Oczywiście, że wyższe buty są mniej wygodne, ale zapewniają znacznie wyższe bezpieczeństwo (przy mocniejszych dzwonach to często decyduje czy będziesz miał jeszcze stopę, czy nie)
to co się dzisiaj o--------a na drogach to jest jakieś nieporozumienie, o tyle do tego że ludzie nie potrafią jeździć po trzypasmówkach i najszybszy pas to prawy albo jak już rozbujają swojego turana do 170 to będą siedzieć na tym lewym pasie do samego domu to się przyzwyczaiłem, o tyle co motocykliści o----------ą na drogach to kryminał. Przejechałem dzisiaj 500 kilometrów po autostradach, bandy motocyklowe oczywiście albo w bluzach lubię z---------ć (to
@WaranKojtyla: wiesz, że pod tymi bluzami często mają koszulki z Dyneemy, która wytrzymuje tarcie przy 120 km/h+ i jest to mocniejsze niż kevlar, a równocześnie cieniutke jak zwykła koszulka? Nie wspomnę już, że jest to dużo mocniejsze niż jakieś kurtki motocyklowe tekstylne. Certyfikat AAA to jest ten sam, który występuje przy skórzanych kombinezonach motocyklowych. Wiem, bo mam.
Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa mężczyźnie zatrzymanemu po tragicznej strzelaninie w Bystrzycy Kłodzkiej. Podejrzany nie przyznał się do winy i twierdzi, że działał w obronie koniecznej.
@deafpool: No nie, bronić się wolno. Nie wolno natomiast po kłótni pod sklepem iść do domu po karabinek automatyczny, wyjść ponownie do oponentów i strzelać do nich jak do kaczek.
@LSkiper: No zobacz, a ja mam w motocyklu oryginalnie 103 dB (homologacja), zgodnie z przepisami mogę mieć 108 dB. Jak mam wyciszyć, skoro producentowi się to nawet nie udało? ( ͡°͜ʖ͡°)
@LSkiper: nie ma dbkillera, nawet nie ma otworu na niego. homologacja jest na 103 db więc db killer nie jest potrzebny. a każda modyfikacja wydechu nawet w dobrej wierze wiąże się z utratą homologacji
@Ruchenstein-Boltzman: No w sumie niezły dowód. Teraz jeszcze tylko udowodnić, że zdjęcie nie jest wygenerowane przez AI, zdjęcie jest jej autorstwa oraz stwierdzenie kto siedział za kierownicą. Przydałby się jeszcze dowód w postaci miejsca i czasu popełnienia wykroczenia. Pozostaje życzyć prokuratorowi powodzenia Xd
Mężczyzni 60 zł, kobiety 50 zł. Droższe ceny dla mężczyzn za tą samą usługę stały się już normą, a prawo nie chroni mężczyzn przed cenową dyskryminacją.
@Bertoos: O ile mowa byłaby o standardowym fitness to bym się zgodził. W moim odczuciu tutaj sytuacja jest trochę inna, bo jeżeli jest to faktycznie mordownia ze sprzętem sprzed 40 lat i są tam 2 rowerki na krzyż, to oferta dla kobiet jest wyraźnie mniej atrakcyjna niż dla mężczyzn. Powiesz, że przecież jest to ta sama usługa - fryzjer też oferuje takie same usługi dla pań i panów, a jednak
@Bertoos: a ja nie wierzę, że przyjdzie na taką silownię Juleczka i będzie używać płaskiej ławki z gryfem olimlijskim i połową dostępnego obciążenia. Nie oszukujmy się, to mężczyźni wykorzystują 100% sprzętu na takich mordowniach, więc generują większe koszty. Nadal nie usprawiedliwia to dyskryminacji, aczkolwiek gdyby nie atrakcyjna cena to żadna kobieta by tam nie poszła.
Joanna Ogłoza-Palmąka (40 l.) z Gliwic choć jest właścicielem domu, nie może do niego wejść i w nim zamieszkać. Ma prokuratorski zakaz zbliżania się na odległość stu metrów do własnej posesji.
@Furman84: Dokładnie. Dużo osób twierdzi, że nie można wynajmować komuś innemu jak są dzicy lokatorzy. Niby prawda, ale w takim razie niech dziki lokator wytoczy sprawę cywilną i niech się sądzi latami z właścicielem, że nie mógł wynająć komuś innemu. W tym czasie nowi lokatorzy mogą sobie cały czas mieszkać dopóki nie zapadnie wyrok, ponieważ policja nie jest od rozwiązywania tego typu sporów czyja umowa jest bardziej ważna. Umowa to
Desperacka próba ucieczki mężczyzn objętych obowiązkową służbą wojskową. Mężczyźni starają się wydostać z Ukrainy przez zabezpieczony i strzeżony punkt. W akcie desperacji rzucili się na drut kolczasty.
#limanowa #policja #polska #wykopefekt Kiedyś była nagroda pienięzna za wskazanie miejsca pobytu jakiegos sprawcy. Pewien świadek zadzwonił dlatego na Policje i wskazał im miejsce.. Nagrody jednak nie zdobył świadek. XDDD
Cześć, za tydzień mija równo rok po przeszczepie włosów + stopniałem o 15 kg Oprócz przeszczepu wspomagałem/wspomagam proces: minoxidilem,finasterydem, wit. D, Biotyna, Omega3. Nazwę kliniki podam we wiadomości prywatnej. Za reklamę mi nie płacą ( ͡°͜ʖ͡°) Całość wyszła mnie ok 2800 euro z lotem i hotelem włącznie. Powiedziano mi, że pobiorą ok 5000 graftów na 1 sesji - to dużo, ale podjąłem ryzyko. Finalnie po zabiegu
@WhiskeyIHaze: "Wysoki sądzie, pozwany powiedział że ma 100 widzów, a tak naprawdę miał 7 tysięcy!!!" XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD art 21.37 został złamany jak nic, należy się 25 lat więzienia lub 100 zł grzywny
@WhiskeyIHaze: w takiej sytuacji jest to nielegalne, jeżeli jednak mówi proponuje wódkę, a potem polewa denaturat, a osoba pijąca wie ze to denaturat to prawa nie łamie - i tak to przedstawiłeś w pierwszej wersji. teraz zmieniłeś wersję pod tezę. ale rozmawialiśmy o liczbie widzów, a teraz coś dziwnie zmieniłeś temat.
@WhiskeyIHaze: jak wchodzisz do sklepu i nagrywają cię kamery to też ich chcesz za to pozwać, bo nikt cię nie poinformował? u siebie w domu może robić co chce, jeśli nie chcą być nagrywane to niech nie wchodzą. było już kilku zdenerwowanych julek które chciały go pozywać i adwokat je szybko naprostował ( ͡°͜ʖ͡°)
@WhiskeyIHaze: jak ty nawet artykułu nie potrafisz przytoczyć, a robisz z siebie wielkiego prawnika XDD nagrań nikt nie upublicznia? cały internet jest zawalony filmikami z nagraniami ze sklepów