Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko125
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
bigos555
bigos555

bigos555

Dołączył 17 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 13378
  • Znaleziska 3559
  • Mikroblog 9819
  • Obserwujący 7
  • Obserwowane 63
orange3443
orange3443
24.06.2026, 12:26:39
  • 65
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 24.06.2026, 14:10:55 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
siemajd1
siemajd1
24.06.2026, 02:55:18
  • 1
mnie to alvo wiezienie albo psychiatryk czeka, nie ma innej drogi
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 24.06.2026, 04:49:35 via Wykop
  • 1
Sami sobie wybieramy drogi którymi chcemy podążać.


@orkako: Dyskusyjna teza.
  • Odpowiedz
Famine
Famine
23.06.2026, 15:06:00
  • 162
Dobra, możemy już wrócić do powszechnego mówienia "na Ukrainie" zamiast "w Ukrainie"? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#heheszki #ukraina #wojna #polska
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 23.06.2026, 16:20:08 via Wykop
  • 4
: mi tam to bez różnicy na czy w


@Haisenbberg: Dokładnie. Jak se ktoś woli.

niektórzy dostawali wscieklizny


@Haisenbberg: Głownie ci których to "w" doprowadzało do pasji.
  • Odpowiedz

842

Komuna wróciła! Wchodzi dyrektywa wymuszająca parytet kobiet w zarządzie spółek

Dyrektywa Women on Boards, która ma zostać wdrożona do polskiego prawa w czerwcu 2026 roku, zobowiązuje spółki giełdowe, w tym spółki Skarbu Państwa, do zapewnienia co najmniej 33% udziału osób niedostatecznie reprezentowanej płci w organach spółki łącznie (Zarząd + Rada Nadzorcza).

RECAPTCHASSIE
z
kpmg.com
dodany: 23.06.2026, 12:17:29
  • 156
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    prawo
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    biznes
  • #
    eurokomuna
bigos555
bigos555
bigos555 23.06.2026, 14:49:48 via Wykop
  • -2
dwie kobiety miały by pewność zatrudniania


@DziobakPepe: Mało tego. trzeba by windować tak pensje dla kobiet, aż udałoby się zapełnić parytet. Więc odbyłoby się to kosztem mężczyzn. Ale wykopek @Cecebumbum nie podumał
presburger
presburger
presburger
21.06.2026, 18:53:44
  • 5
Czasami zastanawiam się nad czymś, co z jednej strony wydaje się banalne, a z drugiej jest chyba jednym z największych pytań, jakie można sobie zadać. Przez całą historię ludzkości żyło około stu miliardów ludzi. Każdy z nich miał własny świat: myśli, lęki, marzenia, chwile szczęścia i rozpaczy. Czy to możliwe, że przez ten ogrom doświadczeń człowiek kochał już na każdy możliwy sposób? Że każda forma tęsknoty, każda odmiana szczęścia i każda tragedia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 22.06.2026, 09:13:58 via Wykop
  • 0
Jedyna odpowiedź,


@zycie_w_Jezusie: Uciekasz w hermetyczny język branżowy. Spróbuj to zuniwersalizować.
  • Odpowiedz
SzubiDubiDu
SzubiDubiDu
22.06.2026, 06:45:09
  • 166
Garść przemyśleń z d--y:
-Służba zdrowia nie działa jeszcze bardziej niż kilkanaście lat temu
-Lekarze wolą abyście zdychali na korytarzach szpitala niż żeby oni zarabiali troszkę mniej
-Policja nic nie ogarnia
-Mimo, że każdy ostrzegał to i tak nasz kraj robi speedrun najgorszych błędów z imigrantami
-Nikt już nie myśli o elektrowni atomowej
SzubiDubiDu - Garść przemyśleń z d--y:
-Służba zdrowia nie działa jeszcze bardziej ni...

źródło: images

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 22.06.2026, 08:23:26 via Wykop
  • 4
bardziej rozumie bolszewików.


@Towarzysz_Moskvin: Co prawda jadło się gruz, ale przynajmniej nie było szans na poprawę.
  • Odpowiedz
bigos555
bigos555
bigos555 22.06.2026, 08:56:35 via Wykop
  • 0
Cóż wiele się od tego czasu nie zmieniło


@Towarzysz_Moskvin: No dokładnie. Stąd zawsze śmieszy:

Ot kapitalizm
  • Odpowiedz
Sportowa_Patelnia
Sportowa_Patelnia
Sportowa_Patelnia
21.06.2026, 19:31:05
  • 1
#motoryzacja #logikaniebieskichpaskow
Co jest grane z tymi picupami, że tak mi się podobają i to te zabudowane i podniesione (づ•﹏•)づ zero kompleksów, przeciwnie, natura łaskawa była, zero potrzeb by mieć taki wóz, najlepiej wspominam mazdę MX5 albo 323f z małych aut i bajka. Ale takiego dużego resoraka co dużo pali każdy facet chce mieć, męska część gadziego umysłu, mieć pojazd niezawodny do
Sportowa_Patelnia - #motoryzacja #logikaniebieskichpaskow
Co jest grane z tymi picupa...

źródło: 2279

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 22.06.2026, 08:17:16 via Wykop
  • 0
suva


@PiotrFr: ALe wykopki nienawidzą suvów, a pickapom jakoś uchodzi na sucho.
  • Odpowiedz

291

Rodzeństwo przez 30 lat siedziało w zamknięciu, kolejna taka historia

Rodzeństwo przez 30 lat siedziało w zamknięciu, kolejna taka historia

Jak ustaliła Wirtualna Polska, rodzeństwo ze wsi pod Suwałkami przez blisko 30 lat mogło nie opuścić rodzinnego domu. Są

testa_di_moro
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 18.06.2026, 05:36:52
  • 44
  • #
    polska
  • #
    kryminalne
  • #
    izolacja
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
bigos555
bigos555
bigos555 19.06.2026, 06:51:02 via Wykop
  • -4
@tomilipin: Jak tam kto woli. Twój wybór.
PrzodownikPracyZaGrosze
PrzodownikPracyZaGrosze
17.06.2026, 06:36:56
  • 1274
Mój dziadek pracował, a babcia nie, więc miała czas wychowywać dzieci.
Mój ojciec pracował, a mama nie, więc miała czas wychowywać dzieci.

Ja pracuje i moja żona też bo jak nie zapłacimy raty kredytu to nas bank dojedzie, a z jednej wypłaty to powodzenia życzę.

Moi dziadkowi i rodzice nie mieli kredytu na mieszkanie, dostali od miasta/zakładu pracy.
  • 149
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 17.06.2026, 08:13:52 via Wykop
  • 15
dostali od miasta/zakładu pracy.


@PrzodownikPracyZaGrosze: Wybierz sobie małą grupkę uprzywilejowanych i uogolniaj. Ile twoi rodzice mieli dzieci? Siódemkę? Dzieci nigdy nie rodziły się w mieszkaniach, tylko w zagrzybionych chatach z wychodkiem na dworze. Dlaczego w Orłowskich miastach nie było zastępowalności, skoro było tak cudownie?
  • Odpowiedz
bigos555
bigos555
bigos555 17.06.2026, 08:58:06 via Wykop
  • 0
Orłowskich


@bigos555: *PRLowskich
  • Odpowiedz
bigos555
bigos555
bigos555 17.06.2026, 11:06:46 via Wykop
  • 3
Ale te nowe pokolenie delikatne,


@Rustyyyy: Żadna nowość. Tamto pokolenie też nie robiło dzieci. W miastach nie ma zastępowalności już od lat 60, a w dużych nie było już przed wojną. To tylko urojenie wykopoidalne, że to obecne pokolenie. Już od wielu pokoleń jest ot samo. Ludzie nie muszą mieć dzieci i ich nie mają.
  • Odpowiedz
WykopowyEntuzjasta
WykopowyEntuzjasta
15.06.2026, 08:34:31
  • 4
Ciekawi mnie, jak zostaną zagospodarowane te wszystkie małe miejscowości Polski powiatowej za 30-40 lat. Dużo jeżdżę rowerem po Mazowszu i te małe miejscowości wyglądają, jakby miały jutro zniknąć (np. Nowe Miasto nad Pilicą, Mogielnica). Będzie jakiś rządowy program równania miejscowości z ziemią i siania w ich miejsce buraków? No bo zostawienie takiej infrastruktury (chociażby ściekowej) samej sobie to spore zagrożenie biologiczne.
#demografia
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 15.06.2026, 09:55:21 via Wykop
  • 1
Będzie jakiś rządowy program równania miejscowości z ziemią


@WykopowyEntuzjasta: W wielu miejscach na świecie możesz sobie zobaczyć jak taki proces wygląda. Niczego nie musisz z tym robić, bo i w jakim celu? Rozsypie się z czasem i tyle.
  • Odpowiedz
Prukiewak
Prukiewak
Prukiewak
14.06.2026, 14:13:56
  • 412
Cały Facebook i większość socjal mediów pełne komentarzy anty ukraińskich, wspierających Rosję, wydawałoby się, że ten kraj jest stracony i przed nami nieciekawa przyszłość, a tu zbiórka na autobusy dla ukraińskiego miasta w kilka dni zbiera peawie pół miliona. @sikorkinaukrainie fajnie to pokazuje, że jednak nastroje w społeczeństwie wciąż przychylne, a nawet jeśli nas boli nierozliczona zbrodnia wołyńska to wciąż jesteśmy gotowi pomagać i nie obwiniamy o to każdego obywatela Ukrainy.
Prukiewak - Cały Facebook i większość socjal mediów pełne komentarzy anty ukraińskich...

źródło: 1000024555

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 14.06.2026, 16:08:59 via Wykop
  • 1
nierozliczona zbrodnia wołyńska


@Prukiewak: Normalnie nie śpię po nocach.
  • Odpowiedz

14

Elektryczne M3 wjeżdża na pełnej i kończy pewną epokę

Elektryczne M3 wjeżdża na pełnej i kończy pewną epokę

BMW odpaliło elektryczne M3 i wygląda na to, że apokalipsa motoryzacji właśnie dostała turbo. Zero cylindrów, zero dźwięku, ale dalej udają, że to Mka. Piekło zamarzło, siarka unosi się w powietrzu, a fani benzyny dostają padaczki od samego nagłówka.

Nick7C5
z
moto.rp.pl
dodany: 14.06.2026, 07:49:38
  • 68
  • #
    motoryzacja
  • #
    bmw
  • #
    samochody
  • #
    elektryki
  • #
    technologia
  • #
    premiera
bigos555
bigos555
bigos555 14.06.2026, 15:21:22 via Wykop
  • 17
@assninja: Ech, gdzie te dawnye czasy gdy samochody się naprawdę różniły
bigos555 - @assninja: Ech, gdzie te dawnye czasy gdy samochody się naprawdę różniły

źródło: do-today-s-cars-all-look-alike

Pobierz
Seraficzna2
Seraficzna2
Seraficzna2
13.06.2026, 09:50:33
  • 33
Około połowa polaków ma styl przywiązania inny niż bezpieczny co oznacza, że bez psychoterapii prawdopodobnie nigdy nie będzie w stanie stworzyć trwałego i zdrowego związku. Miażdżąca nadwyżka takich osób znajduje się na aplikacjach randkowych, ponieważ wpadają i wypadają oni z rynku matrymonialnego i tak w kółko.

Osoby o stylu bezpiecznym mają filtr przez który (dość szybko) wchodzą w relacje z innymi osobami o stylu bezpiecznym przez co związki te są zdrowe i
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 13.06.2026, 14:13:54 via Wykop
  • 0
demograficzną odpowiedzialne


@Seraficzna2: osiemnastowieczny chłop na klepisku dawał swoim dzieciom mnóstwo ciepła miłości, zaangażowania i bezpieczeństwa więc dzietność była wysoka. Za to duże przedwojenne miasta i miasta w ogóle nie miały zastepowalności z "winy" pokolenia X. Wstecznie. Wykopek dumał i wydumał.
  • Odpowiedz

477

Globalny kryzys dzietności: 71% świata poniżej zastępowalności pokoleń

Globalny kryzys dzietności: 71% świata poniżej zastępowalności pokoleń

Był ostatnio wykop, że Polska wymiera najszybciej od dekad, ale problem jak się okazuje jest globalny! Aż 71% globalnej populacji żyje w krajach poniżej poziomu zastępowalności 2,1. Chiny mają 1.0, Indie 1.94, USA 1.62. Najwyższe w Afryce Subsaharyjskiej: Czad 5.94, Somalia 5.91, DR Konga 5.90.

matixrr
z
visualcapitalist.com
dodany: 11.06.2026, 22:49:06
  • 317
  • #
    swiat
  • #
    demografia
  • #
    dzieci
  • #
    europa
  • #
    zwiazki
  • #
    ekonomia
bigos555
bigos555
bigos555 12.06.2026, 05:38:05 via Wykop
  • 30
2025 będzie 12 mld ludzi, a do 2100 20 mld


@KarmazynowyAstrofizyk: Dobrze jest o tym pamiętać czytając dzisiejsze prognozy. Są dokładnie tak samo wartościowe.
bigos555
bigos555
bigos555 12.06.2026, 17:27:37 via Wykop
  • 0
d--y


@zmarnowany_czas: Akurat z cipy. Ale kto ci powiedział, że różnica musi być tylko w tę stronę? Może być znacznie mniej. Dokładnie jak nigdy jeszcze nikt nie przewidział przyszłości, tak bi teraz tego nie zrobi. Proponuje ci odnaleźć prognozy ukraińskich demografów-futurologów sprzed 10 lat i porównać ze stanem obecnym.
bigos555
bigos555
bigos555 13.06.2026, 06:06:28 via Wykop
  • 1
wszystkich do miast


@jan-fifalski: Obecnie nie ma to znaczenia, bo dzietność na wsi jest taka sama jak w mieście. Tamtej wsi już nie ma. Wsi w której zabobonna baba bez antykoncepcji, rodziła szóstkę dzieci w zagrzybionej chacie. To już odeszło.
bigos555
bigos555
bigos555 13.06.2026, 06:48:05 via Wykop
  • 1
@karol-maroszczyk: Powinność z niczego nie wynika. Stwierdzenie bez treści
bigos555
bigos555
bigos555 13.06.2026, 07:44:23 via Wykop
  • 1
lepiej


@karol-maroszczyk: Ale to są twoje arbitralne i subiektywne oceny. Tobie się takie cechy podoboją, komuś innemu nie.

wymierało


@karol-maroszczyk: Dokładnie wszystkie wymrą, jakich by cech nie miały. W długiej perspektywie i tak wszystko ma koniec, więc bez znaczenia.

5

Dlaczego dzietność spada wszędzie na całym świecie

Dlaczego dzietność spada wszędzie na całym świecie

Materiał Financial Times o czynnikach wpływających na dzietność na całym świecie. Mowa jest tu zmniejszającym się procencie ludzi w związkach, rzadszym spotykaniu się ludzi w świecie rzeczywistym, wykluczających się poglądów między płciami, czy wpływie powszechnego internetu mobilnego i portali sp

znin
z
youtube.com
dodany: 12.06.2026, 15:05:12
  • 8
  • #
    demografia
  • #
    technologia
  • #
    polska
  • #
    swiat
  • #
    zwiazki
  • #
    logikarozowychpaskow
bigos555
bigos555
bigos555 13.06.2026, 05:52:48 via Wykop
  • 1
@vandrash: Spada tak samo.
spucha
spucha
spucha
12.06.2026, 05:05:48
  • 192
brązowych nawet tak nie ścigają jak ukrów xD
spucha - brązowych nawet tak nie ścigają jak ukrów xD

źródło: obraz

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 12.06.2026, 06:44:12 via Wykop
  • 6
@ekektrykpozdalnym: Dokładnie. To samo robić z polskimi wandalami.
  • Odpowiedz
bigos555
bigos555
bigos555 12.06.2026, 07:42:01 via Wykop
  • 0
Tym samym niepotrzebnie osłabiasz Polskę


@ekektrykpozdalnym: Wzmacniam. Usuwając element zdegenerowany, dodatkowo osłabiając rosję. To są tylko plusy.

wszystkich obywateli
  • Odpowiedz
Reepo
Reepo
11.06.2026, 07:41:15
  • 421
Samochodziarze kiedy kawałek asfaltu nie dla nich istnieje:

#wroclaw #konfitura #samochodoza #j--------e
Reepo - Samochodziarze kiedy kawałek asfaltu nie dla nich istnieje:

#wroclaw #konfit...

źródło: C5DAF9A8-501E-4134-BFC1-4E4452BDDF38

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 11.06.2026, 09:12:58 via Wykop
  • 7
Samochodziarze kiedy kawałek asfaltu nie dla nich istnieje:


@Reepo: Co jest nie tak z tymi samochodami?
  • Odpowiedz
bigos555
bigos555
bigos555 11.06.2026, 09:30:11 via Wykop
  • 5
tak właśnie wyglądają narodziny nowego parkingu.


@anb: Ale to jest parking. Przecież chodnik nie zastawiony.
  • Odpowiedz
bigos555
bigos555
bigos555 11.06.2026, 13:25:15 via Wykop
  • 0
przecież nie ma znaku zakazu parkowania".


@ArnoldZboczek: Co ci się w tym parkowaniu nie podoba?
  • Odpowiedz

313

Znikają kolejne porodówki w Polsce. NFZ podał dane

Znikają kolejne porodówki w Polsce. NFZ podał dane

Osiem oddziałów ginekologiczno-położniczych w tym roku zaprzestało działalności - przekazał Narodowy Fundusz Zdrowia. Liczba porodówek systematycznie spada: w 2010 roku było ich 406, w listopadzie 2025 już tylko 305.

Ale-o-sio-chozii
z
rmf24.pl
dodany: 10.06.2026, 18:07:04
  • 118
  • #
    polska
  • #
    demografia
  • #
    porod
  • #
    dzieci
  • #
    szpital
bigos555
bigos555
bigos555 11.06.2026, 07:03:23 via Wykop
  • -13
@Pasterz30: I po co mieliby mieć? Jest zrozumiałe, że nie chcą.
bigos555
bigos555
bigos555 11.06.2026, 10:13:28 via Wykop
  • 0
@MiKeyCo: Oficjalnie musisz stwierdzić, że cały świat powiela model l RP bo trend demograficzny wszędzie taki sam. No nic, musisz się skupić na innej planecie.
Krzewiciel_prawdy
Krzewiciel_prawdy
10.06.2026, 12:24:44
  • 2
Shalom.

Wiedzieliście Kochani Państwo, że im więcej lekarzy (średnia UE ~4,1 na 100 tysięcy mieszkańców, Niemcy, Szwecja, czy Austria top, kiedy Rumuni mają dno) tym gorsza jakość usług? Bo ja - przyznam bez bicia - nie znałem takiego wektora.

Czyli Rumunia musi być top co do agregatu, a co do swoistego limitu, granicy tej funkcji to ja bym zadzwonił do Jurka po uran, wskrzeszamy Religę i tylko jego zostawimy na posterunku - wtedy jakość
Krzewicielprawdy - Shalom.

Wiedzieliście Kochani Państwo, że im więcej lekarzy (śred...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bigos555
bigos555
bigos555 11.06.2026, 07:29:57 via Wykop
  • 0
należy założyć chomąto i orać nimi pol


@Krzewiciel_prawdy: Towarzysz słusznie na linii frontu o lepszą Polskę Ludową. Ale nie potrzebny ta skromność i strach by zrobić krok dalej ku krawędzi, za którą już tylko wolność od chciwości i wyzysku. Należy chomąta założyć wszystkim, no może poza ścisłym aktywem partii. Nic by się nie stało, gdyby obywatel w imię wspólnej sprawy odpracował to co należne w kombinatach państwowych, przy budowie dróg
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 17
  • Strona 1 z 17
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 29.09.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 22.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 08.02.2012

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 24.04.2017

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking