Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko164
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
mare4e

mare4e

Dołączył 9 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 8348
  • Znaleziska 3055
  • Mikroblog 5293
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 15

209

Ile zarabia lekarz w Polsce. Porównanie z Niemcami i Szwecją

Ile zarabia lekarz w Polsce. Porównanie z Niemcami i Szwecją

Młody lekarz rozpoczynający specjalizację w Niemczech zarabia 5 722 euro brutto (ok. 3 492 euro netto, czyli ok. 15,4 tys. zł), a na koniec szkolenia dochodzi do około 7 300 euro brutto (4 334 euro netto 19,1 tys. zł). Świeżo upieczony specjalista zaczyna od 7 552 euro brutto (4 463 euro netto, tj

airaG
z
pro.medonet.pl
dodany: 17 godz. i 14 min temu
  • 41
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    lekarz100k
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    pieniadze
mare4e
mare4e 5 godz. i 49 min temu via Wykop
  • 0
@vidic15: mamy za dużo szpitali z ogromem oddziałów. Trzeba konsolidować szpitale - wtedy będzie konkurencja wśród lekarzy by dostać się do nowej sieci szpitali - jest szansa, że lekarzy będzie w sam raz

2027

Kontrakty lekarzy do sprawdzenia. Rzecznik Praw Pacjenta skierował sprawę do NIK

Kontrakty lekarzy do sprawdzenia. Rzecznik Praw Pacjenta skierował sprawę do NIK

Rzecznik Praw Pacjenta wskazał Najwyższej Izbie Kontroli, aby w 2027 r. przyjrzała się m.in. płacom i pracy medyków na kontraktach B2B. - I nie chodzi o spór z lekarzami, a o sprawdzenie, czy organizacja pracy nie wpływa negatywnie na pacjentów, w tym na dostępność i bezpieczeństwo leczenia - wyjaśn

airaG
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 21.06.2026, 16:22:12
  • 63
  • #
    nik
  • #
    zdrowie
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
mare4e
mare4e 21.06.2026, 18:42:35 via Wykop
  • 23
Chyba KAS i PIP powinny się też przyjrzeć czy te kontrakty nie są formalnie etatami, hm? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PIAN--A_A--KTYWNA
PIAN--A_A--KTYWNA
17.06.2026, 12:40:19
  • 552
NA TO ZGODY NIE MA!!!!!!!
#lekarz #lekarski #lekarz100k #medycyna
PIAN--A_A--KTYWNA - NA TO ZGODY NIE MA!!!!!!!
#lekarz #lekarski #lekarz100k #medycyna

źródło: aujpip

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mare4e
mare4e 17.06.2026, 16:09:40 via Wykop
  • 67
@PIAN--A_A--KTYWNA: Ale on ma „punchable” twarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

735

Od rana trwa zmasowany atak na Moskwę

Od rana trwa zmasowany atak na Moskwę

Aktualna sytuacja na dzień 16.06.2026

Mikuuuus
z
streamable.com
dodany: 16.06.2026, 06:59:54
  • 144
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    film
  • #
    wideozwojny
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
mare4e
mare4e 16.06.2026, 09:22:13 via Wykop
  • 0
When Kreml? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

santa-maria-de-la-rosa
santa-maria-de-la-rosa
santa-maria-de-la-rosa
15.06.2026, 19:34:15
  • 733
Ten ulany 28 letni oskarek zarabia 2 miliony rocznie z publicznych pieniędzy, w 5 godzin zarobi tyle co przeciętny chłop u janusza w kołchozie czy innym korpo przez miesiąc. Oskar ma mame i tate konowała, którzy już od urodzenia trzymali mu miejsce na oddziale. On płaci 10% podatku na B2B a areczek w kołchozie u janusza co najmniej 30% oddaje ze swojego 5k na oskiego konowała, żeby ten mógł dalej pasożytować na
santa-maria-de-la-rosa - Ten ulany 28 letni oskarek zarabia 2 miliony rocznie z publi...

źródło: koalicja_obywatelska

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mare4e
mare4e 15.06.2026, 21:16:35 via Wykop
  • 0
@Sobisobi: brzmi jak Działdowo XD tam chyba dyrektor z nadania partyjnego „jeździ” karetka i się tym chwali
  • Odpowiedz

4808

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Skoro możemy kontrolować czas pracy kierowców i wielu innych, aby dbać o nich i wszystkich w koło, to powinniśmy się upewnić, że ludzie, którzy decydują o naszym życiu w momencie największej słabości są wyspani. Przy okazji można ukrócić patologie w stylu Kacprzyka. anty-patologia, pro-jakość

RandomBits
z
markdownpastebin.com
dodany: 15.06.2026, 11:53:58
  • 435
  • #
    konowalograf
  • #
    patologie
  • #
    ochronazdrowia
  • #
    polska
mare4e
mare4e 15.06.2026, 15:57:33 via Wykop
  • 3
@DuchZoliborza: Ale lekarze pracują w publicznym sektorze, więc nie rób qrwy z logiki. W twoim interesie jako płatnika jest to żeby szpital odpowiednio rozliczał godziny ich pracy oraz zatrudniał zgodnie z dobrymi praktykami

1723

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że na polskim rynku pracy nie ma żadnych znaczących zmian. Ani nie ogłasza się masowo zwolnień grupowych, ani rekrutacji. Po cichu dochodzi jednak do bardzo znaczącej rewolucji na rynku pracy.

VoxClamantisInDeserto
z
next.gazeta.pl
dodany: 14.06.2026, 16:01:51
  • 650
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    kryzys
mare4e
mare4e 14.06.2026, 21:07:04 via Wykop
  • 151
@jegertilbake: lekarze żyją (jak widać po ostatnich oświadczeniach) całkiem nieźle ze składek zdrowotnych i abonamentów tych kucy programistów co ściągają z zachodnich korpo siano. Wiec jak ich nie będzie to lekarze też nie będą mieli co robić za chwilę, to system naczyń

2622

29 letni Radny KO Dawid Kacprzyk zarobił jako lekarz w rok 1.6 miliona zł

Dawid w 2024 powiedział, że przyjmuje tylko na NFZ i nie realizuje wizyt prywatnych. Działacz Koalicji Obywatelskiej w kampanii mówił, że konieczne jest zwiększenie nakładów finansowych na służbę zdrowia xD

ubijakitopiel
z
x.com
dodany: 10.06.2026, 09:57:35
  • 259
  • #
    bekazpo
  • #
    nfz
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    polityka
mare4e
mare4e 10.06.2026, 11:55:41 via Wykop
  • 37
Eksperci powiedzą, że należy dosypać kasy do systemu :)
Prawdziwy manager by powiedział, że najpierw reorganizujemy system, łatamy dziury finansowe, standaryzujemy formy zatrudnienia, automatyzujemy co możemy i nawet zwalniamy niepotrzebne zespoły i urzędników.
No, ale w systemie POPiSu nie możemy zmieniać systemu, bo zaszkodzimy dyrom i lekarzom z kliki samorządowej i jeszcze się okaże, że połowa pracowników jest tak naprawdę niepotrzebna XD
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mare4e
mare4e 10.06.2026, 11:57:00 via Wykop
  • 7
@Wycu91: jeszcze nie ma specki. Jak można uzasadnić 1mln zł na wynagrodzenie dla lekarza 29 letniego? XD
Zarabia top 2% całego świata XD
mare4e
mare4e 10.06.2026, 12:26:00 via Wykop
  • 1
@NewBlueSky: taaa, widziałem tą debatę. Ten komuch to Konieczny - straszny zamulacz w dodatku nie miał nic do powiedzenia, nie ma też żadnych zasług w sumie XD no ale stołek miał!
mare4e
mare4e 09.06.2026, 16:21:56
  • 0
Jest 31 działek - brak sieci wod-kan. Działki są od 2011 roku w obrębie MPZP (zabudowa jednorodzinna) - powstała inicjatywa wśród właścicieli by zbudować sieć na własną rękę. Poszliśmy z pytaniem do wójta czy gmina zwróci np. tylko za materiał - odmówił. Zgodził się tylko na bezpłatne przejęcie sieci przez przedsiębiorstwo gminne po odebraniu. Tylko taką umowę gmina chce podpisać. Zastanawia mnie jedna rzecz, do MPZP jest dodany załącznik, gdzie jest mowa:

2.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

darek-jg
darek-jg
09.06.2026, 18:18:35 via Wykop
  • 0
@mare4e: gmina próbuje zaoszczędzić, to propozycja początkowa ale jak się zbierzecie i będziecie grupowo naciskać to może uda się dostać to dofinansowanie choć pewnie sieć powstanie rok czy dwa później.
  • Odpowiedz
mare4e
mare4e 04.06.2026, 16:12:40
  • 10
#tenis #rosja uda się Mai zgruzowac to ruskie kartoflisko !!!
mare4e - #tenis #rosja uda się Mai zgruzowac to ruskie kartoflisko !!!

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mare4e
mare4e 04.06.2026, 15:43:11
  • 11
#tenis ale ruska sucz jest brzydka ja piej, jakieś geny lukaszenki widzę na mordzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Smarek37
Smarek37
04.06.2026, 15:44:49 via Wykop
  • 3
@mare4e: no jakaś taka mongoidalna
  • Odpowiedz
mare4e
mare4e 01.06.2026, 19:07:09
  • 2
#gielda Hołd Nokia czy uciekać? Dostałem tego smieciucha od korpo jak stał za 2 EUR i się przebudziłem.
mare4e - #gielda Hołd Nokia czy uciekać? Dostałem tego smieciucha od korpo jak stał z...

źródło: IMG_6127

Pobierz

Bull trap?

  • HODL 50.6% (43)
  • Sprzedawaj tego smieciucha 49.4% (42)

Oddanych głosów: 85

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mare4e
mare4e
Autor
01.06.2026, 19:13:53 via Wykop
  • 3
@Ryzcel: oni kupują, bo chyba mają w kontraktach, że w ciągu 5 lat muszą skupić jakąś część pakietu.
  • Odpowiedz
mare4e
mare4e
Autor
01.06.2026, 20:22:27 via Wykop
  • 0
@ossprime: Ale ja tego nie kupiłem - dostałem w ramach nagrody kiedyś
  • Odpowiedz
miji1000
miji1000
miji1000
01.06.2026, 17:41:41
  • 2
#gielda Nokia dzisiaj też p------a
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mare4e
mare4e 01.06.2026, 19:03:01 via Wykop
  • 0
@miji1000: no właśnie tak urosło, że aż sam sobie przypomniałem, że dostałem pakiet w ramach nagrody. Traktowałem to jako śmieciucha i się tym nie interesowałem. Poholduje sobie, ale nie wiem czy to nie bull trap
mare4e - @miji1000: no właśnie tak urosło, że aż sam sobie przypomniałem, że dostałem...

źródło: IMG_6127

Pobierz
  • Odpowiedz

18

Koniec optymizmu na rynku mieszkaniowym

Koniec optymizmu na rynku mieszkaniowym

Deweloperzy zgodnie przyznają, że mieszkania nie sprzedają się już tak dobrze jak na początku roku.

botereq
z
rmf24.pl
dodany: 01.06.2026, 10:21:14
  • 3
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
mare4e
mare4e 01.06.2026, 14:30:49 via Wykop
  • 0
mare4e

źródło: image

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

341

Poznań. CBA zatrzymało prezesa firmy deweloperskiej oraz urzędnika

Poznań. CBA zatrzymało prezesa firmy deweloperskiej oraz urzędnika

Funkcjonariusze CBA przeprowadzili kolejną akcję w ramach śledztwa dotyczącego podejrzeń korupcji przy realizacji inwestycji budowlanych w Poznaniu. 27 maja 2026 roku agenci Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali dwie osoby pracownika Urzędu Miasta Poznania oraz prezesa firmy z branży deweloperskiej

kyloe
z
gloswielkopolski.pl
dodany: 01.06.2026, 11:45:32
  • 23
  • #
    nieruchomosci
  • #
    poznan
  • #
    afera
  • #
    patodeweloperka
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
mare4e
mare4e 01.06.2026, 14:14:08 via Wykop
  • 35
Chciałbym mieć nadzieję, że chodzi o tego jegomościa ( ͡º ͜ʖ͡º)
mare4e - Chciałbym mieć nadzieję, że chodzi o tego jegomościa ( ͡º ͜ʖ͡º)

źródło: image

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

439

Dramatyczna sytuacja szpitala w Mławie. "Kroplówek wystarczy na dwa, trzy dni"

Władze szpitala w Mławie na Mazowszu alarmują o dramatycznej sytuacji finansowej, w jakiej znalazła się placówka. Według dyrekcji, w szpitalu brakuje pieniędzy nawet na leki, a kolejnym oddziałom grozi zamknięcie.

VoxClamantisInDeserto
z
rp.pl
dodany: 30.05.2026, 11:23:32
  • 212
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    mlawa
  • #
    szpital
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    zdrowie
mare4e
mare4e 31.05.2026, 09:02:50 via Wykop
  • -2
Najważniejsze żeby starczyło siana na wynagrodzenia, przepraszam, tfu, fakturki potężnych przedsiębiorców lekarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po ch Wam jakieś kroplówki? Nie za dużo wymagacie?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mare4e
mare4e 31.05.2026, 09:06:20 via Wykop
  • 1
@Kempes: jak się zatrudnia miernoty partyjne na stanowiska dyrektorskie, którzy potem zatrudniają konowałów na toksycznych b2b 50-100k to nic dziwnego, że budżet się nie spina. Dalej głosujcie na POPiS to tak będzie
mare4e
mare4e 31.05.2026, 09:08:20 via Wykop
  • 2
@pomaranczowyogorek: nie no tyle to nie. To pewnie ekspert z nadania PSLu-POPiSu - nie wolno ich zwalniać!
mare4e
mare4e 31.05.2026, 09:09:26 via Wykop
  • 8
@dune: PO czy PIS jeden pies. Nauczcie się w końcu, że to są defacto te same partie.
mare4e
mare4e 31.05.2026, 09:13:57 via Wykop
  • 0
@Dadas77: no, ale czas chyba żeby konowały zrozumiały, że jest coś takiego jak odpowiedzialność społeczna? System pozwala im na wyciskanie max ile się da, ale czas odczuć te konsekwencje. Jeśli prywatna firma ma pusto w skarbcu to upada. Szpital też powinien się zamknąć i uruchomić zwolnienia grupowe (większość tam to pewnie nie pracownicy etatowi). Reklamacje wtedy należy kierować do kierownictwa, które pozwalało na patologię.
mare4e
mare4e 31.05.2026, 09:15:32 via Wykop
  • -1
@omgzpwnd: lekarze też sporo mają za uszami. Gdzieś też są limity zwykłej przyzwoitości. Jeśli lekarz na SoR zarabia więcej niż prezes amerykańskiego FEDu to chyba coś poszło nietak.
mare4e
mare4e 31.05.2026, 09:16:42 via Wykop
  • 1
@rabbbit83: kto jest dyrektorem i doprowadził do tego stanu? Czy poniesie konsekwencje?
mare4e
mare4e 31.05.2026, 09:17:48 via Wykop
  • 0
@Etman1939: jak będziemy mieli rozsądną sieć szpitali (mamy ich teraz za dużo) to wróci konkurencja wśród lekarzy na zajęcie stanowisk
mare4e
mare4e 31.05.2026, 11:29:51 via Wykop
  • 1
@P_i_o_t_R: https://www.oecd.org/en/publications/health-at-a-glance-2025_8f9e3f98-en/full-report/hospital-beds-and-occupancy_152d839e.html
Proszę - raport OECD. Z raportu wynika, że mamy bardzo rozproszoną sieć szpitali i bardzo dużo łóżek, ponad średnia EU. Część oddziałów w powiatowych trzeba zamknąć i scentralizować zaawansowane do większych ośrodków. Część szpitali trzeba zamknąć, bo zaraz obok są podobne.
mare4e
mare4e 31.05.2026, 12:08:37 via Wykop
  • 0
@omgzpwnd: jak będzie mniej szpitali i oddziały będą ogólnokrajowo lepiej zaplanowane - to będzie łatwiej efektywnie rozproszyć tych lekarzy po placówkach. Może niektórych nie będziemy potrzebować?

1

Oddali mieszkania w zamian za rentę - ile przynosi odwrócona hipoteka?

Oddali mieszkania w zamian za rentę - ile przynosi odwrócona hipoteka?

402 aktywne umowy odwrócone - średnia wartość miesięcznej wypłaty to 941,7 zł, a w 2025 r. fundusze wypłaciły klientom w sumie 4,54 mln zł.

Victor_Manzon
z
money.pl
dodany: 28.05.2026, 04:17:42
  • 3
  • #
    emerytura
  • #
    odwroconahipoteka
  • #
    finanse
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
mare4e
mare4e 28.05.2026, 15:40:52 via Wykop
  • 1
Odwrócona lichwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Retro-g
Retro-g
Retro-g
24.05.2026, 17:13:28
  • 0
#nieruchomosci #pytaniedoeksperta #pytanie

Mirki, mam zagwozdkę. Moi rodzice chcą sprzedać dom w małej miejscowości w Wielkopolsce. Dom starszy ale zadbany, garaż na 2 auta + budynek gospodarczy. Kompletnie nie wiem jak im pomóc w wycenie. Rzeczoznawca to raczej średni pomysł, nieruchomosci sprzedaje się mało w tej miejscowości, sądzę że wycena może być przestrzelona w jedną lub drugą stronę. Może poszukać jakiegoś pośrednika? Oni chyba lepiej się
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mare4e
mare4e 25.05.2026, 04:42:04 via Wykop
  • 0
@Retro-g: geoportal - dane RCN i sprawdzasz jakie były transakcje wokół
  • Odpowiedz
johann_10
johann_10
21.05.2026, 10:27:06
  • 354
Dlaczego w europie zachodniej lekarze mogą być normalnie zatrudniani na umowie o pracę i płacić uczciwie podatki, a u nas 80% bogów w kitlach musi być na “kontrakcie” (vel udawanej działalności gospodarczej) i unikać opodatkowania?

Przecież to istne kuriozum, że przy gigantycznej dziurze budżetowej oni masowo płacą jakieś śmiesznie małe podatki pracując w systemie wyczerpującym definicję zwykłego stosunku pracy.

#lekarz100k #lekarski #medycyna #podatki #
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mare4e
mare4e 21.05.2026, 14:27:04 via Wykop
  • 8
@johann_10: muszą mieć wiele kontraktów, bo się uduszą…
No, ale zaraz Ci niepełnosprawni dyrektorzy szpitali z nadania partyjnego powiedzą, że nie ma lekarzy i musi ich zatrudniać na toksycznym b2b żeby 1 lekarz miał wyrabiać 24h (normalny człowiek nie jest tyle w stanie pracować, ale lekarze to są nadludzie XD)
  • Odpowiedz
Czoso
Czoso
20.05.2026, 17:17:35
  • 5
Ale jakby zapytać jaki % zamierza kupić kawalerkę na wynajem to czuję, że bylibyśmy w czubie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
Czoso - Ale jakby zapytać jaki % zamierza kupić kawalerkę na wynajem to czuję, że byl...

źródło: 1000058830

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mare4e
mare4e 20.05.2026, 20:56:33 via Wykop
  • 0
@Czoso: szkoda czasu na czytanie jakiś mitomanów. Ten typek jak i wiele innych na X to zwykli wannabe-milionerzy - sporo ich zczarnolistowałem
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 19
  • Strona 1 z 19
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 05.03.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 10.02.2025

    Mikroblogger
  • Komentator
    od 28.06.2025

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking