Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
marciniaq84

marciniaq84

Dołączył 15 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 8119
  • Znaleziska 7753
  • Mikroblog 366
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 4

263

JAK SIĘ "PRODUKUJE" LEKARZY, CZEMU ICH BRAKUJE, JAK TO ZMIENIĆ?

W Polsce brakuje lekarzy. Czy załatamy tę lukę zwiększając nabory na medycynę? Skąd się biorą specjaliści, jak wygląda szkolenie studentów? Jak wzrosły nabory i kto zablokował ich zwiększanie? Dlaczego Ministerstwo Zdrowia oraz sami lekarze twierdzą, że czas ograniczyć nabory na medycynę?

RenoJackson
z
youtube.com
dodany: 23.06.2026, 14:51:28
  • 32
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    polityka
marciniaq84
marciniaq84 przedwczoraj, 08:09:41 via Wykop
  • 6
@Makavlani: kanał zero - nie oglądam tego gówna i wcale mnie to nie dziwi

307

Czy 25% ruchu w polskich social mediach to boty i płatne trolle?

Czy 25% ruchu w polskich social mediach to boty i płatne trolle?

TL:DR: W ciągu trzech tygodni nagle 26% komentarzy krytykuje decyzję o odebraniu orderu Zełeńskiemu, gdy pod koniec maja było to zaledwie 2,6%. Szybka obserwacja: Gdy 29 maja prezydent Karol Nawrocki ogłosił propozycję odebrania orderu Orła Białego prezydentowi Ukrainy, 97% wpisów w polskich mediach

Manah
z
wykop.pl
dodany: 21.06.2026, 20:07:36
  • 125
  • #
    ukraina
  • #
    4konserwy
  • #
    konfederacja
  • #
    polityka
  • #
    afera
marciniaq84
marciniaq84 22.06.2026, 11:15:06 via Wykop
  • -2
Tak realnie patrząc co nam da te odebranie orderu. Pozytywów żadnych z tego nie będzie. To zagranie skierowane na politykę wewnętrzną.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

353

Referendum Karola Nawrockiego odrzucone

Referendum Karola Nawrockiego odrzucone

Senat nie wyraził zgody na zarządzenie referendum w sprawie unijnej polityki klimatycznej. Z propozycją ogólnokrajowego głosowania wyszedł prezydent Karol Nawrocki.

Isca
z
polsatnews.pl
dodany: 21.05.2026, 07:21:31
  • 196
  • #
    polityka
  • #
    nawrocki
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    europa
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
marciniaq84
marciniaq84 22.05.2026, 10:20:25 via Wykop
  • -2
"Czy chcesz być piękny i ładny, czy może brzydki i biedny?"
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

830

Kanada: Katolicki ksiądz dostał w szpitalu propozycję eutanazji

Kanada: Katolicki ksiądz dostał w szpitalu propozycję eutanazji

Kanadyjski ksiądz Larry Holland po złamaniu biodra dwukrotnie usłyszał w szpitalu propozycję eutanazji. Duchowny stanowczo się sprzeciwił, a jego przypadek wywołał dyskusję na temat etycznych granic działalności lekarzy i presji wywieranej na pacjentów w systemie MAiD.

WirtualnaPolska
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 17.05.2026, 11:21:21
  • 286
  • #
    eutanazja
  • #
    kanada
  • #
    ksiadz
  • #
    maid
marciniaq84
marciniaq84 17.05.2026, 15:42:26 via Wykop
  • 0
Z drugiej strony żal mi było mojego dziadka jak musiał się dwa miechy męczyć w szpitalu jak już było wiadomo, że idzie do piachu na koniec.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

marciniaq84
marciniaq84 17.05.2026, 22:35:40 via Wykop
  • 0
@Aleale2: myślisz, że lekarze są idealni i potrafią uśmierzyć ból do zera przez cały czas? Gdyby mu dawali takie mocne żeby nic nie czuł to by przeleżał jak roślina nieświadomy. I co by to dało...

1260

Kornelia Wieczorek - dziewczyna która oszukała całą Polskę

Kornelia Wieczorek - dziewczyna która oszukała całą Polskę

Film podsumowujący aferę Kornelii Wieczorek. Serdeczne podziękowania dla cherryblossom za pomoc w stworzeniu tego materiału.

Nigarun
z
youtube.com
dodany: 23.04.2026, 18:04:43
  • 104
  • #
    korneliawieczorek
  • #
    afera
  • #
    oszukujo
  • #
    polska
  • #
    nauka
marciniaq84
marciniaq84 23.04.2026, 20:46:35 via Wykop
  • 65
@chigcht: Z wypowiedzi matki wynika, że naćpan przyznał nagrodę kompletnie od czapy.

"Srebrny Krzyż Zasługi jest wyróżnieniem dla osób, które położyły zasługi‚ dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom."

W którym miejscu ta dziewczynka spełnia jakiekolwiek kryteria...

1728

Nawrockiemu puściły nerwy. Naskoczył na dziennikarza TVN

Pokaż treści 18+

Nawrockiemu puściły nerwy. Naskoczył na dziennikarza TVN

A to pytanie, które wywołało jego wściekłość: "Panie Prezydencie, czy panu już nie przeszkadza zażyłość Viktora Orbana z Władimirem Putinem?".

Takiseprzecietniak
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 23.03.2026, 13:24:20
  • 462
  • #
    polska
  • #
    wegry
  • #
    polityka
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazprawakow
  • #
    neuropa
marciniaq84
marciniaq84 24.03.2026, 09:28:01 via Wykop
  • 2
@Szinako: Rozumiem, że odpowiada ci kibolski prezydent. Natomiast ja oczekuję od prezydenta jednak zachowania powyżej poziomu rynsztoka.
marciniaq84
marciniaq84 24.03.2026, 11:44:48 via Wykop
  • 0
@Szinako: Wymagam. Znalezisko jest jednak o konkretnym zachowaniu prezydenta. Jak ci się nie podoba to zrób znalezisko: "a u was murzynów biją" i się tam produkuj.

677

Nawrocki planuje pojechać na Węgry by wesprzeć pro-rosyjskiego Orbana

Pokaż treści 18+

23 marca Nawrocki ma świętować na Węgrzech przyjaźn Polsko-Węgierską z Orbanem, który nadal blokuje grube miliardy rekompensaty Polsce z UE za pomoc Ukrainie. PIS oficjalnie miesza się w politykę wewnętrzną innego kraju.

KIaudik
z
x.com
dodany: 21.03.2026, 22:30:50
  • 241
  • #
    polityka
  • #
    wegry
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazprawakow
  • #
    ukraina
marciniaq84
marciniaq84 22.03.2026, 09:43:07 via Wykop
  • 11
Co innego oczekiwać od naćpana. Pomarańczowemu dyktatowi Orban pasuje, pislamiści chcą mieć gdzie uciekać.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

811

W USA znowu nie pomyśleli

Pokaż treści 18+

W USA znowu nie pomyśleli

Współpracownicy Trumpa przyznali w Kongresie, że nie przewidzieli blokady cieśniny Ormuz przez Iran. Poleganie prezydenta na wąskim gronie doradców sprawiło, że zignorowano ostrzeżenia ekspertów o skutkach gospodarczych irańskiej odpowiedzi na ataki USA i Izraela.

matixrr
z
gazetaprawna.pl
dodany: 13.03.2026, 08:56:31
  • 155
  • #
    iran
  • #
    usa
  • #
    wojna
  • #
    ropa
  • #
    trump
  • #
    polityka
marciniaq84
marciniaq84 13.03.2026, 14:03:51 via Wykop
  • 3
@Tetsuya: Swój do swego ciągnie.

2185

Karol Nawrocki nie podpisze ustawy o SAFE

Pokaż treści 18+

Karol Nawrocki nie podpisze ustawy o SAFE

Według przedstawicieli rządu, prezydenckie weto nie uniemożliwi Polsce skorzystania ze środków SAFE, choć utrudni to na przykład dofinansowanie służb takich jak Straż Graniczna, policja czy SOP.

a2t1
z
tvn24.pl
dodany: 12.03.2026, 19:09:38
  • 924
  • #
    bekazpisu
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    polityka
marciniaq84
marciniaq84 13.03.2026, 13:58:38 via Wykop
  • 1
@Bialytshirt: Na wykopie jednak jest inna społeczność niż statystyczny Polak. Większość użytkowników pewnie jest w kategorii 18-24, gdzie w większości jest pozytywne poparcie. Zresztą nawet Memcen wyśmiał 0% sejf naćpana. Tylko pislamiści i ruskie trzpiony od klauna bronią tego veta.

793

GODZINA ZERO: KRZYSZTOF STANOWSKI I WOJCIECH SZEWKO

Pokaż treści 18+

Krzysztof Stanowski zaprasza na Godzinę Zero. Gościem jest Wojciech Szewko.

PixelNomad
z
youtube.com
dodany: 04.03.2026, 21:57:33
  • 136
  • #
    wojna
  • #
    iran
  • #
    izrael
  • #
    usa
marciniaq84
marciniaq84 05.03.2026, 18:27:50 via Wykop
  • -16
Szewkę bardzo lubie i oglądam regularnie jego podcast na youtubie "Na wschód od bliskiego wschodu". Natomiast dyzmy nie trawię. Chyba sobie odpuszczę.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

510

"45 proc. podwyżki". Ludzie przerażeni rachunkami grozy po odmrożeniu cen energi

"45 proc. podwyżki". Ludzie przerażeni rachunkami grozy po odmrożeniu cen energi

1 stycznia 2026 roku ceny energii elektrycznej zostały odmrożone. Firmy energetyczne powróciły do elastycznych ofert.

neo78
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 01.03.2026, 19:49:28
  • 257
  • #
    energetyka
  • #
    inflacja
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
marciniaq84
marciniaq84 02.03.2026, 22:18:57 via Wykop
  • 4
@epicentrum_chaosu: I jeszcze chamsko nazwali swoją złodziejską taryfę sprzedawcy: "taryfa standardowa", a nazwy strefowe są takie same jak w urzędowych G11, G12, G12W itd.

2454

Rzeźnik z Piotrkowa. Z prawie tysiąca osób na prawko zdało u niego tylko 31

Rzeźnik z Piotrkowa. Z prawie tysiąca osób na prawko zdało u niego tylko 31

W Piotrkowie Trybunalskim jest egzaminator, u którego zdaje na prawo jazdy zaledwie 3 proc. kursantów.

AndrzejInstruktor
z
brd24.pl
dodany: 17.02.2026, 19:54:47
  • 491
  • #
    prawojazdy
  • #
    polskiedrogi
  • #
    instruktornaukijazdy
  • #
    word
  • #
    egzamin
marciniaq84
marciniaq84 18.02.2026, 13:42:11 via Wykop
  • 0
Z drugiej strony nie dziwi mnie to. Fakt że ja zdawałem ponad 20 lat temu, ale wtedy zdawało się teoretyczny, i potem w innym terminie najpierw placyk potem wyjazd na miasto. Na placyku był zawsze łuk i dwie losowe czynności typu parkowanie równoległe czy tyłem itp. Na czternaście osób, które zdawały tego dnia w mojej grupie nikt poza mną nie przeszedł placyku. 10 osób nie było w stanie nawet zrobić łuku choć
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

301

Ograniczenie zasady jednomyślności w UE? Von der Leyen: Nadszedł czas

Unia Europejska powinna uruchomić zapisaną w traktacie klauzulę wzajemnej obrony i odejść od zasady jednomyślności w decyzjach dotyczących bezpieczeństwa - przekonywała w Monachium Ursula von der Leyen.

Drzepetto
z
biznes.interia.pl
dodany: 14.02.2026, 11:30:58
  • 171
  • #
    polityka
  • #
    neuropa
  • #
    polska
  • #
    uniaeuropejska
marciniaq84
marciniaq84 15.02.2026, 13:53:27 via Wykop
  • -5
Liberum veto jest bardzo szkodliwe. Kto jak kto, ale my Polacy powinniśmy to wiedzieć.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

432

Szokujący raport : Komisja Europejska ingerowała w proces wyborczy w państwach

Pokaż treści 18+

Szokujący raport : Komisja Europejska ingerowała w proces wyborczy w państwach

Komisja Europejska miała ingerować w proces wyborczy w co najmniej w ośmiu państwach UE wynika z raportu Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów w USA. We wtorek Komisja Sądownictwa Izby Reprezentantów USA opublikowała drugi raport poświęcony jak to ujęto kwestii cenzury w Europie.

XeNinja
z
dorzeczy.pl
dodany: 05.02.2026, 19:28:09
  • 133
  • #
    wybory
  • #
    polityka
  • #
    usa
  • #
    kanalzero
marciniaq84
marciniaq84 06.02.2026, 13:43:22 via Wykop
  • -11
Bo jak USA ingeruje to spoko.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

495

Energa 2026 i ich podwyżki :)

Energa 2026 i ich podwyżki :)

Ciekawe, dziś spisałem liczniki (rozliczenie rzeczywiste) i po kliknięciu "zapisz odczyt" scięło mnie z nóg. Za grudzień i zużycie 104kwh wyszło 95.29zł. Dziś natomiast za 131kwh wyszło.... 194,27zł. Różnica to 27kwh i 98,98zł. Taryfa G12W.  #energa #prąd #prad #cenyzaprad #cenyenerga #zlodziej

madafakmada
z
wykop.pl
dodany: 01.02.2026, 11:38:32
  • 207
  • #
    energa
  • #
    prad
  • #
    rachunkizaprad
  • #
    rachunki
  • #
    polska
  • #
    podatki
marciniaq84
marciniaq84 02.02.2026, 08:15:36 via Wykop
  • 3
Chłop ma taryfę sprzedawcy i zamiast sprawdzić czemu mu tak wzrosło to od razu płacze na wykopie.

Swoją drogą Energa to straszne naciągacze. Ludzie myślą, że to państwowa spółka to nie będzie chciała ich naciągnąć. A tymczasem tam każdy namawia na mega niekorzystne umowy, począwszy od pani w okienku do pani na infolinii. Nawet niekorzystna taryfa sprzedawcy gdzie nie dość, że masz co najmniej kilkanaście groszy więcej za kWh to jeszcze doliczają
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

645

Dlaczego rachunki za prąd rosną, mimo obietnic taniej energii z OZE?

Dlaczego rachunki za prąd rosną, mimo obietnic taniej energii z OZE?

Krótka analiza dlaczego energia odnawialna nie jest zbyt praktyczna

d3n3b
z
m.joemonster.org
dodany: 28.01.2026, 06:47:46
  • 404
  • #
    energetyka
  • #
    prad
  • #
    oze
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
marciniaq84
marciniaq84 28.01.2026, 11:58:23 via Wykop
  • 0
@zwirz: Electricty prices for household costumers in 2025 - jak to ma być miarodajne jeśli dla odbiorców domowych w Polsce była tarcza w 2025?
marciniaq84
marciniaq84 28.01.2026, 12:02:08 via Wykop
  • 0
@occultronaut: Piszesz prawdę, a debile minusują. Dodam jeszcze, że nie ma w Unii krajów aż tak uzależnionych od węgla jak my w produkcji energii. Oznacza to, że nikt nie ma takiego problemu jak my i nikt nie będzie walczył aż tak jak my o obniżenie opłat od CO2.
marciniaq84
marciniaq84 28.01.2026, 17:58:02 via Wykop
  • -1
@zwirz: Niemcy to bardzo zły przykład w porównaniu do nas, ponieważ u nich są stosunkowo wysokie ceny dla gospodarstw domowych i stosunkowo niskie dla przedsiębiorstw. U nas natomiast jest odwrotnie. Przy poważnych rozmowach sprawdza się ceny na giełdzie w danym kraju, a nie dla gospodarstw domowych.

1483

Wzrost czynszów = niższa dzietność we wszystkich grupach wiekowych.

Wzrost czynszów = niższa dzietność we wszystkich grupach wiekowych.

Wzrost czynszów = niższa dzietność we wszystkich grupach wiekowych.

san-san
z
ifstudies.org
dodany: 26.01.2026, 20:22:57
  • 387
  • #
    demografia
  • #
    nieruchomosci
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    mieszkanie
marciniaq84
marciniaq84 27.01.2026, 20:49:48 via Wykop
  • 2
@NieWiemWiecSieWypowiem: Akurat się zajmuje prądem i dziwi mnie mocno to co piszesz. Po pierwsze rachunek w nowym roku jeśli masz normalną, ludzką taryfę urzędową zatwierdzoną przez URE to w skrajnie niekorzystnym przypadku rachunek może wzrosnąć max 10%. Dla statystycznego Kowalskiego to będzie max 5%. Więc albo dostałeś prognozę i zakład energetyczny chce cię wydymać. Albo podpisałeś niekorzystną umowę czasową i masz tzw. taryfę sprzedawcy - wtedy zakład energetyczny od nowego

1412

"Dobra robota!". Lawina komentarzy po skandalicznym wpisie Tarczyńskiego

"Dobra robota!". Lawina komentarzy po skandalicznym wpisie Tarczyńskiego

CHAM, czy IDIOTA? Dominik Tarczyński skomentował nagranie z zastrzelenia przez funkcjonariuszy ICE 37 letniego niewinnego człowieka.

gheost1410
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 25.01.2026, 13:52:07
  • 297
  • #
    pis
  • #
    tarczynski
  • #
    prawica
  • #
    usa
  • #
    trump
  • #
    polityka
marciniaq84
marciniaq84 26.01.2026, 08:05:32 via Wykop
  • 10
Jak oni to robią, że w partii same takie mendy?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

199

Trump ogłasza 25% cła na kraje prowadzące interesy z Iranem.

Trump ogłasza 25% cła na kraje prowadzące interesy z Iranem.

Prezydent USA Donald Trump ogłosił wprowadzenie 25-procentowych ceł na towary z państw "robiących interesy" z Iranem. Nie podał żadnych szczegółów, ani nie wymienił państw, których ma to dotyczyć. Wiadomo jednak, że największym partnerem handlowym Iranu są Chiny.

Bobito
z
rmf24.pl
dodany: 12.01.2026, 23:03:30
  • 63
  • #
    iran
  • #
    usa
  • #
    polityka
  • #
    geopolityka
  • #
    swiat
marciniaq84
marciniaq84 13.01.2026, 15:59:41 via Wykop
  • 0
@kacper-gorski-12: Chin i Rosji to nie będzie dotyczyć.

1016

Aresztowania pracowników Samsunga.Przekazywali Chinom technologię produkcji DRAM

Aresztowania pracowników Samsunga.Przekazywali Chinom technologię produkcji DRAM

Dziesięciu byłych pracowników Samsung Electronics zostało aresztowanych pod zarzutem ujawnienia kluczowej technologii produkcji pamięci DRAM w litografii 10 nm chińskiej firmie ChangXin Memory. Zgromadzone technologie stały się fundamentem dla rozwoju pamięci HBM, a firma może zdobyć 15% rynku.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 25.12.2025, 19:10:08
  • 180
  • #
    komputery
  • #
    technologia
  • #
    chiny
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
marciniaq84
marciniaq84 25.12.2025, 22:10:10 via Wykop
  • 236
@Schwarzfahrer: No nie do końca. Można przepłacać 20-30%, ale nie 3-4 razy. Skoro jest duonopol na pamięć RAM i chcą zarżnąć kurę znoszącą złote jaja od lat na rzecz krótkotrwałych zysków to kij im w oko. Sami z siebie robią miejsce na rynku dla Chińczyków.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >
  • Prawdziwy liberał, nie jakieś konserwatywne badziewie.

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 18.11.2011

    Komentator
  • Rocznica
    od 13.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 25.07.2017

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking