Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko200
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
frodo147
frodo147

frodo147

Dołączył 6 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3567
  • Znaleziska 3526
  • Mikroblog 41
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 2

393

Czystki w Orlenie. Grupa zwolniła kolejnych 100 osób. Oto niektóre nazwiska

Pokaż treści 18+

Czystki w Orlenie. Grupa zwolniła kolejnych 100 osób. Oto niektóre nazwiska

W Grupie Orlen zwolniono ok. 100 osób w okresie czerwiec-lipiec. Wśród nich są osoby nominowane za rządów PiS, które zajmowały np. stanowiska dyrektorskie. O niektórych było głośno, gdy dostawali pracę.

Ffyty
z
money.pl
dodany: 04.07.2024, 06:43:03
  • 108
  • #
    orlen
  • #
    bekazpisu
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
frodo147
frodo147
frodo147 04.07.2024, 19:52:29 via Wykop
  • 5
Dzięki tym zmianom zamiast kupić rafinerie od Niemców mamy dostarczać ropę żeby Niemcy mogli zarabiać. PiS zaprowadził nasz kraj na krawędź ale to platforma zrobiła duży krok do przodu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

683

Od 1 lipca rusza strefa czystego transportu w Warszawie, macie już naklejki?

Od 1 lipca rusza strefa czystego transportu w Warszawie, macie już naklejki?

Od 1 lipca 2024 r. niektórzy kierowcy stracą możliwość wjazdu do centrum Warszawy. Tego dnia w stolicy zacznie obowiązywać pierwsza tak duża Strefa Czystego Transportu w Polsce.

Bolxx454
z
auto-swiat.pl
dodany: 08.06.2024, 16:34:25
  • 310
  • #
    auta
  • #
    samochody
  • #
    warszawa
  • #
    strefaczystegotransportu
  • #
    polskiedrogi
  • #
    kierowcy
frodo147
frodo147
frodo147 09.06.2024, 08:02:17 via Wykop
  • 7
Pora na nieposłuszeństwo obywatelskie. Wszystkich nie zamkną
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

506

Atak migrantów na policjantów przy granicy. Uszkodzone radiowozy

Pokaż treści 18+

Atak migrantów na policjantów przy granicy. Uszkodzone radiowozy

Atak na polskich policjantów na białoruskiej granicy. Polscy funkcjonariusze zostali obrzuceni kamieniami. Na szczęście policjantom nic się nie stało.

Kolekcjoner_dusz
z
rmf24.pl
dodany: 05.06.2024, 06:57:54
  • 108
  • #
    polska
  • #
    bialorus
  • #
    imigranci
  • #
    rosja
frodo147
frodo147
frodo147 05.06.2024, 12:04:30 via Wykop
  • 4
Zeby pałować rolników to nie było problemów, żeby bronić granicy no to są procedury to nie można tak odrazu
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

600

0net i pranie mózgów polskim obywatelom

Pokaż treści 18+

0net i pranie mózgów polskim obywatelom

Lista publikacji 0netu, tym razem dotycząca spowiedzi

KawaJimmiego
z
web.archive.org
dodany: 12.05.2024, 09:42:44
  • 157
  • #
    chrzescijanstwo
  • #
    onet
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
  • #
    katolicyzm
frodo147
frodo147
frodo147 12.05.2024, 15:20:32 via Wykop
  • -5
@NoblePhantasm: lepiej wysyłać dzieci na terapię do psychologów

3619

Ceny gazu na giełdach niskie, a my przepłacamy

Pokaż treści 18+

Ceny gazu na giełdach niskie, a my przepłacamy

Cena zamrożona, państwo dopłaca, tyle że właściwie... dopłacać nie powinno. Cena gazu na giełdzie, czyli ta, po której kupują dystrybutorzy gazu w tym PGNiG Obrót Detaliczny to teraz wcale nie jest więcej niż 200,17 zł, ale już prawie o połowę mniej. Mamy regulowane ceny w górę XD

konto usunięte
z
businessinsider.com.pl
dodany: 01.04.2024, 08:33:33
  • 331
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    4konserwy
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    gielda
  • #
    konfederacja
frodo147
frodo147
frodo147 01.04.2024, 15:58:39 via Wykop
  • -1
Bez podania kontekstu można wprowadzać ludzi w błąd. Gdy ceny na rynkach były wysokie na początku wojny to firmy płacily 13 zł ludzie 2,5 zł za m³ firmy miały cenę rynkową. PGNiG zatwierdził taryfy że będzie stopniowo podnosił mimo spadku cen. Także trzeba brać historię cen w dłuższej perspektywie
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

518

Europejski sojus - czasy minione wracają - nakaz likidacji pieców gazowych.

Europejski sojus - czasy minione wracają - nakaz likidacji pieców gazowych.

Parlament Europejski przegłosował dyrektywę o charakterystyce energetycznej budynków. Zgodnie z założeniami od 2025 roku nie będzie już dozwolone dotowanie zakupu kotłów na gaz. Już od 2030 r. takie urządzenia nie będą montowane w nowych nieruchomościach.

pulutlukas
z
money.pl
dodany: 12.03.2024, 14:08:37
  • 144
  • #
    gaz
  • #
    energetyka
  • #
    cieplownictwo
  • #
    europa
frodo147
frodo147
frodo147 13.03.2024, 04:34:57 via Wykop
  • 4
@daniel-doe: to ja widzę sprawę podobnie tylko będzie tak że jak już ludzie wyrzuca piece gazowe to wejdą na rynek "nowe" piece na biometan i wodór i znowu ludzie będą musieli robić remonty znowu wydać hajs (te piece na biogaz nie różnią się niczym) i tak będzie to trwało aż ludzie nie pozbędą się domów. Wiadomo że trzeba zmieniać ogrzewanie bo planeta się pali ale już się słyszy że stare

943

Pazura o akcji "Ostatnia Prosta" - czyli jak samemu sobie dowalić. MISTRZ!!! XD

Pazura o akcji "Ostatnia Prosta" - czyli jak samemu sobie dowalić. MISTRZ!!! XD

To trzeba zobaczyć, do samego KOŃCA XD

lologik
z
twitter.com
dodany: 09.03.2024, 09:09:24
  • 354
  • #
    cezarypazura
  • #
    covid
  • #
    szczepimysie
  • #
    fikolek
frodo147
frodo147
frodo147 09.03.2024, 13:47:12 via Wykop
  • 14
Miał przekonanie to reklamował jego sprawa. Jak ktoś kierował się zdaniem aktora w sprawie szczepionki to też jego sprawa. Mamy wolność wyboru co jest piękne w świecie
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

949

Po 2040 wszystkie piece na gaz do usunięcia

Pokaż treści 18+

Po 2040 wszystkie piece na gaz do usunięcia

Jeśli myślałeś, że na stare lata będziesz wygodnie grzał sobie gazem w domu to się mylisz. Unia Europejska ma inne plany. Przesuwanie okna Overtona w najlepsze.

atpl77
z
biznes.interia.pl
dodany: 07.03.2024, 05:36:44
  • 372
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
frodo147
frodo147
frodo147 07.03.2024, 11:59:17 via Wykop
  • 1
Tytuł jest totalnie bez sensu. Ludzie pozbędą się pieców gazowych a za 10 lat będą montować z powrotem. Bo w sieci nie będzie gazu kopalnianego tylko biogaz lub wodór albo mieszanina tych gazów. Całe to ekoszalenstwo doprowadza tylko do tego że co 10 lat będziemy robić remonty i nowe piece dawać bo już stare pompy ciepła są źle teraz trzeba montować nowe z nowym czynnikiem itd itd
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

frodo147
frodo147
frodo147 07.03.2024, 12:58:53 via Wykop
  • 0
@GokuMK: tak i nie. Zależy o której sieci mowa. Gazociagi przesyłowe stalowe nadają się do transportu w 100% wodoru problem jest na połączeniach ale problemy inżynieryjne do ogarnięcia. Widzę że kolega coś temat ogarnia :) To powiem jeszcze że historia gazownicza zatacza koło bo zerknij sobie na skład gazu koksowniczego :)

589

Rosną koszty utrzymania mieszkań. Większość tej podwyżki nie udźwignie

Rosną koszty utrzymania mieszkań. Większość tej podwyżki nie udźwignie

Przeciętna trzyosobowa rodzina wydaje miesięcznie ponad 1300 zł na utrzymanie i prowadzenie domu. Z badań wynika, że podwyżek za ogrzewanie o 1/3 nie udźwignie większość Polaków.

salon24_pl
z
salon24.pl
dodany: 04.03.2024, 06:59:35
  • 251
  • #
    rachunki
  • #
    prad
  • #
    ogrzewanie
  • #
    energia
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
frodo147
frodo147
frodo147 05.03.2024, 07:14:53 via Wykop
  • 5
Gdyby tylko można było nie podnosić podatków z du&#$$y i można było dać ludziom spokojnie żyć ...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

700

Ty robaku likwiduj kotły gazowe a my budujemy nowe bloki na gaz!

Ty robaku likwiduj kotły gazowe a my budujemy nowe bloki na gaz!

W Wielkopolsce poszło 550 mln zł na przebudowę elektrociepłowni węglowej na kotły gazowe, wszystko w imię ekologii. A my szaraczki mamy określony czas na demontaż swoich kotłów gazowych bo są zle i trujące.

Pan_Slon
z
epoznan.pl
dodany: 03.03.2024, 18:29:05
  • 136
  • #
    polska
  • #
    ekologia
  • #
    budownictwo
  • #
    przemysl
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    ciekawostki
frodo147
frodo147
frodo147 05.03.2024, 05:06:56 via Wykop
  • 0
Ludziom mówi się że kotły gazowe do kosza bo nie ekologiczne. Za 10 lat będziemy je montować na nowo bo będzie biogaz /wodór tylko teraz nikt o tym nie mówi tylko ludzie jak głupi mają wydawać kasę co 10 lat na remont
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

16

Kolejna próba zdyskredytowania rolników

Kolejna próba zdyskredytowania rolników

Rolnicy walczą za nas a politycy próbują przedstawić ich nie zgodnie z prawdą. Trzeba nagłośnić !!!

frodo147
z
youtube.com
dodany: 26.02.2024, 22:29:03
  • 4
  • #
    protest
  • #
    rolnicy
  • #
    politycy
frodo147
frodo147
frodo147
Autor
27.02.2024, 04:52:08 via Wykop
  • -1
@blaazeej: dotacje były w zamian za to że mieli uprawiać to co UE chciała. Natomiast jeśli teraz rolnicy upadną to będziemy jeść produkty nie spełniające żadnych norm z Ukrainy, Afryki i Ameryki południowej

672

Podstawowe produkty w dyskontach tanieją. Niezwykły zbieg okoliczności.

Pokaż treści 18+

Podstawowe produkty w dyskontach tanieją. Niezwykły zbieg okoliczności.

Jak zauważył ekonomista Rafał Mundry, ceny podstawowych artykułów w Biedronce spadły nawet o kilkadziesiąt procent. Równocześnie firmy ze słynnej listy zbożowej w panice próbują upłynnić trefny towar. Jak nie pod swoją marką to pod marką własną dyskontów. Cóż za przypadek...

BeLpHeR
z
finanse.wp.pl
dodany: 22.02.2024, 21:31:16
  • 225
  • #
    ekonomia
  • #
    ceny
  • #
    ukraina
frodo147
frodo147
frodo147 23.02.2024, 18:50:01 via Wykop
  • 2
Dlatego przestałem robić zakupy w Biedronce
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

frodo147
frodo147
frodo147 24.02.2024, 15:15:29 via Wykop
  • 1
@Dadas77: to samo można kupić w Dino. My konsumenci możemy głosować portfelem w takich sprawach polecam :)

422

Ukraińcy wściekli na polskich rolników blokujących granicę. "Życzę im"

Pokaż treści 18+

Ukraińcy wściekli na polskich rolników blokujących granicę. "Życzę im"

Od kilku tygodni trwa ogólnopolski strajk rolników. Na grupie na Facebooku związanej z sytuacją na polsko-ukraińskiej granicy toczy się gorąca dyskusja. Wielu Ukraińców ma za złe wprowadzenie blokad. Nie brakuje złowrogich komentarzy. W reakcjach Ukraińców na blokadę granicy jest bardzo wiele...

KapitanTorpedal
z
o2.pl
dodany: 19.02.2024, 07:49:52
  • 49
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ukraina
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    rolnictwo
frodo147
frodo147
frodo147 19.02.2024, 17:38:15 via Wykop
  • 10
Przecież tu są interesy oligarchów i wielkich korpo. Wmówili szarym obywatelom ze maja w nas Polakach wroga co nie jest prawda. Obywatele Ukrainy powinni sie do naszych rolników przyłączyć jakby zrozumieli prawdę
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

584

Opłatę wniosą zarówno mieszkańcy bloków, jak i domów. Najwyższa podwyżka od lat

Opłatę wniosą zarówno mieszkańcy bloków, jak i domów. Najwyższa podwyżka od lat

Uwaga właściciele budynków i działek. W tym roku czeka nas rekordowa podwyżka podatku od nieruchomości. Media zauważyły, że to najdotkliwszy wzrost tej daniny od 25 lat. Najwięcej zapłacą posiadacze ziemi i budowli w kilku miastach.

salon24_pl
z
salon24.pl
dodany: 12.02.2024, 21:15:10
  • 124
  • #
    podatki
  • #
    nieruchomosci
  • #
    gospodarka
  • #
    mieszkanie
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
frodo147
frodo147
frodo147 13.02.2024, 07:12:29 via Wykop
  • 7
Ja się pytam po co nam są politycy ? Tylko przeszkadzają nic nie wnoszą. Jak wywalimy posłów zostanie menadżer i rada nadzorcza to za zaoszczędzone pieniądze nie trzeba będzie podnosić podatków
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

256

Tonąca stolica Indonezji. Za kilka lat może zniknąć z powierzchni ziemi

Tonąca stolica Indonezji. Za kilka lat może zniknąć z powierzchni ziemi

40 procent powierzchni Dżakarty leży poniżej poziomu morza, a tempo obniżania się gruntu w niektórych dzielnicach sięga 30 cm rocznie. Przy takim tempie zachodzącego procesu za sześć lat stolicy Indonezji nie będzie można uratować przed zatonięciem.

PolonPL
z
polon.pl
dodany: 11.02.2024, 11:25:57
  • 52
  • #
    indonezja
  • #
    miasto
  • #
    powodz
  • #
    woda
  • #
    klimat
  • #
    ciekawostki
frodo147
frodo147
frodo147 11.02.2024, 19:36:59 via Wykop
  • 2
Szybko zamknijmy lasy może to coś pomoże
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

411

Pakt azylowo-migracyjny przyjęty przez ambasadorów UE

Pakt azylowo-migracyjny przyjęty przez ambasadorów UE

Pakt azylowo-migracyjny przyjęty przez ambasadorów. Mimo sprzeciwu Polski ambasadorowie UE przyjęli pakt azylowo-migracyjny, który zakłada relokację uchodźców. Decyzja zapadła większością kwalifikowaną głosów.

konto usunięte
z
rmf24.pl
dodany: 08.02.2024, 20:47:35
  • 52
  • #
    ue
  • #
    europa
  • #
    imigranci
  • #
    polityka
frodo147
frodo147
frodo147 09.02.2024, 04:49:52 via Wykop
  • 1
@rawor: to robili już w starożytnym Rzymie z niewolnikami żeby się buntowali. Teraz pytanie po co nam politycy jeśli oni nikomu nie służą a tylko przeszkadzają

452

Zapadła decyzja w sprawie podatku katastralnego. Wiceminister informuje o planac

Zapadła decyzja w sprawie podatku katastralnego. Wiceminister informuje o planac

Jest już jednoznaczna deklaracja wiceministra rozwoju i technologii dotycząca wprowadzenia podatku katastralnego.

nickjuzmam
z
bezprawnik.pl
dodany: 08.02.2024, 10:07:03
  • 257
  • #
    nieruchomosci
  • #
    podatki
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    ciekawostki
frodo147
frodo147
frodo147 08.02.2024, 19:39:08 via Wykop
  • 5
Po co nam są politycy ? Obecnie tylko przeszkadzają. Powinny zostać samorządy i rada nadzorcza i menadżer.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

363

Polska chce przekazać nowy cel unijny redukcji emisji CO2 do konsultacji społecz

Polska chce przekazać nowy cel unijny redukcji emisji CO2 do konsultacji społecz

Polska jest gotowa do debaty o celu redukcji emisji CO2 o 90 procent do 2040 roku zaproponowanym szóstego lutego przez Komisję Europejską. Zamierza skierować ten postulat do konsultacji społecznych.

Biznesalert
z
biznesalert.pl
dodany: 06.02.2024, 16:46:24
  • 142
  • #
    klimat
  • #
    emisjec02
  • #
    polska
frodo147
frodo147
frodo147 07.02.2024, 05:00:26 via Wykop
  • 2
Po co nam są politycy ? Na niczym się nie znają przeszkadzają tylko normalnym ludziom żyć i kosztują nas nie wyobrażalne pieniądze. Słuchałem ostatnio generała w kanale 0 to mógłby być taki menadżer do tego jakaś rada nadzorcza. Przy ważnych kwestiach referendum przez internet
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

815

WEI: 64% Polaków jest przeciwnych wprowadzeniu całorocznego zakazu fajerwerków…

WEI: 64% Polaków jest przeciwnych wprowadzeniu całorocznego zakazu fajerwerków…

WEI zaznacza, że fajerwerki są głęboko zakorzenione w tradycji naszego kraju. Towarzyszą nam nie tylko w okresie Nowego Roku, ale także przy okazji festiwali i ważnych uroczystości prywatnych. Wiążą się nierozłącznie ze świętowaniem ważnych chwil w naszym życiu.

konto usunięte
z
raportcsr.pl
dodany: 07.01.2024, 12:25:22
  • 321
  • #
    fajerwerki
  • #
    sylwester
  • #
    sztuczneognie
  • #
    nowyrok
  • #
    petardy
  • #
    pirotechnika
frodo147
frodo147
frodo147 07.01.2024, 21:19:09 via Wykop
  • 4
Jestem właścicielem 2 psów i nie jest to problem żeby w sylwestra wpuścić te psy do domu lub dać im coś na uspokojenie jeśli boją się wystrzałów. Natomiast żeby to było tylko w sylwestra a nie tydzień przed i tydzień po. Ale to trzeba o tym mówić a nie zakazywać bo to w coraz głupsza stronę idzie
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

487

Od kiedy całkowity zakaz ogrzewania domów węglem, ekogroszkiem, olejem i gazem?

Od kiedy całkowity zakaz ogrzewania domów węglem, ekogroszkiem, olejem i gazem?

7 grudnia br., eurodeputowani i hiszpańska prezydencja Rady UE osiągnęli porozumienie w sprawie ograniczenia zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych w sektorze budownictwa w UE. Od 2040 r. całkowicie będą wycofane z użytku piece na paliwa kopalne czyli na węgiel, ekogroszek, gaz czy olej opało

farmer_pl
z
farmer.pl
dodany: 19.12.2023, 20:31:20
  • 301
  • #
    ogrzewanie
  • #
    dom
  • #
    ogrzewaniegazowe
  • #
    pompaciepla
frodo147
frodo147
frodo147 20.12.2023, 08:15:47 via Wykop
  • 2
@HeniekZPodLasu: ogólnie w gazie sieciowym może być 20% wodoru i nie trzeba zmieniać pieca. Dopiero jeśli mieszanka przekroczy ta wartość wodoru może dochodzić do cofania płomienia.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
  • Strona 3 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 01.07.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 22.09.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking