Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko175
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
bartolini1982
bartolini1982

bartolini1982

Dołączył 6 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1901
  • Znaleziska 1702
  • Mikroblog 199
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 2
Al-3_x
Al-3_x
15.01.2026, 06:45:28
  • 28
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 15.01.2026, 13:35:16 via Wykop
  • 2
@4pietrowydrapaczchmur: A Ukraina walczy z Iranem, Koreą Północną i Chinami?
  • Odpowiedz
drakonia
drakonia
11.01.2026, 13:44:03
  • 3213
Mirasy, wracam do Was z trzecią częścią sagi o oszustwie na OLX w sprawie odkurzacza. W razie potrzeby: link do pierwszej i link do drugiej części

O pomoc w unboxingu poprosiłam jeszcze jedną osobę. Odpaliłam też dwie kamerki – jedną w telefonie, "mobilną", zaś druga stała na statywie i była cały czas skierowana na stół, gdzie odpakowywałam przesyłkę. W międzyczasie robiłam też fotki. Cały proces mam więc idealnie zapisany.

Sam sposób zapakowania był tragiczny,
  • 202
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 11.01.2026, 18:27:02 via Wykop
  • 0
OLX tylko do sprzedaży z odbiorem osobistym, jeśli już wysyłka to wysyłać normalnie po przedpłacie albo za pobraniem. Raz ktoś mnie prosił o przesyłkę olx, ale jak przeczytałem jak to działa to podziękowałem, sprzedający po takiej wysyłce pozostaje na łasce lub niełasce kupującego.
  • Odpowiedz
KingaM
KingaM
11.01.2026, 06:29:30
  • 181
#dzieci mój syn nauczył się obchodzić nieumiejętność czytania biorąc mój telefon, robiąc zdjęcie, wrzucając do #chatgpt, wklejąc przypiętą w schowku komendę "przepisz" a następnie klikając w odpowiedzi ikonę głośnika, by syntezator mowy przeczytał przepisaną zawartość, ale to odrobinę czasochłonne, przyłapałam go na czytaniu książek z bajkami w taki sposób, nie mogę wyjść z podziwu z jego uporu
  • 125
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 11.01.2026, 10:36:48 via Wykop
  • 0
@KingaM: Czas na własny telefon, niech się do cudzego nie przyzwyczaja.
  • Odpowiedz

2710

Radosław Majdan vs Samochodoza

Radosław Majdan vs Samochodoza

Link, o którym piszę w filmie: https://www.se.pl/wiadomosci/exclusive/radoslaw-majdan-parkuje-jak-niewidomy-kto-to-widzial-takie-rzeczy-mamy-zdjecia-aa-gdMg-tau6-croP.html Chcesz pomóc w rozwoju kanału? PATRONITE https://patronite.pl/samochodoza SUPPI https://suppi.pl/samochodoza Zapraszam do dyskus

kiero_profesjonal
z
youtube.com
dodany: 10.01.2026, 08:13:27
  • 496
  • #
    kierowca
  • #
    parkowanie
  • #
    samochody
  • #
    samochodoza
  • #
    parking
  • #
    prawojazdy
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 10.01.2026, 10:29:00 via Wykop
  • 20
@camillq: łaciną to zaczął lecieć dopiero w odpowiedzi, może postanowił się dostosować poziomem do rozmówcy?
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 10.01.2026, 10:30:07 via Wykop
  • 4
@z_rek: chyba nie, gdyby to była ona to pewnie by jej nie blurował jako osoby publicznej ;-).

450

Nagranie ze spalonego w sylwestrową noc w klubie w Szwajcarii

Nagranie ze spalonego w sylwestrową noc w klubie w Szwajcarii

Zginęło około 40 osób, a 119 jest rannych, w tym większość ciężko. Sufit się pali a pokolenie smartfona zamiast uciekać to stoi i nagrywa... no ale film na tiktoka sam się nie zrobi...

konkarne
z
joemonster.org
dodany: 03.01.2026, 21:21:56
  • 168
  • #
    szwajcaria
  • #
    pozar
  • #
    wydarzenia
  • #
    sylwester
  • #
    fajerwerki
  • #
    nowyrok
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 04.01.2026, 22:41:37 via Wykop
  • 3
@wkplogin: Efekt? Przecież na pierwszy rzut oka widać że sufit się pali i topi, spływają zapalone gluty. Może dla pospolitego debila to wygląda jak część show, ale myślący człowiek skuma że coś jest nie tak.
PanMaglev
PanMaglev
04.01.2026, 10:12:34
  • 665
PanMaglev

źródło: IMG_0997

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 04.01.2026, 15:12:06 via Wykop
  • 0
@PanMaglev: widać że zrzucili go tam helikopterem.
  • Odpowiedz

1328

To jest napad!

Pokaż treści 18+

To jest napad!

Troglodyci kradną kamerę i próbują wyrwać telefon, ponieważ nie spodobało mi się ich nielegalne parkowanie, wskutek którego utrudniany jest ruch pieszych i rowerzystów oraz niszczony jest chodnik. Mimo strefy dostaw, i mimo że taki jeździk może wjechać na zwykły parking podziemny.

skeeto666
z
youtube.com
dodany: 01.01.2026, 08:12:02
  • 346
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 01.01.2026, 10:53:09 via Wykop
  • 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 01.01.2026, 11:44:04 via Wykop
  • 4
@januszjanusz666: Lubisz syf i dziadostwo to po prostu napisz że ci to nie przeszkadza a wręcz czujesz się swojsko. Ale nie każdy ma takie podejście jak ty.
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 01.01.2026, 13:00:48 via Wykop
  • 6
@NatUtms: Racja, przecież nie od dzisiaj wiadomo, że nagrywanie kogoś łamiącego prawo jest zakazane. Co wam się zwiera w baniach, że co drugi krzyczy że nagrywać nie wolno i to niezgodne z prawem np jadąc w tym samym momencie autem po chodniku?
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 01.01.2026, 13:02:30 via Wykop
  • 8
@emasele: D--a piecze że ktoś cię może nagrać jak łamiesz prawo?
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 01.01.2026, 13:04:31 via Wykop
  • 3
@pomywacz: Geniusz! Jakby nie nagrywał to by nie nagrał - NIEMOŻLIWE.
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 01.01.2026, 13:07:38 via Wykop
  • 37
@WOparachAbsurdu: To wolnościowcy, bronią swojego prawa do niszczenia, lekceważenia innych ludzi i ponad wszystko stawiania swojego interesu. Chodzi o to żeby móc nasrać, rozwalić tam gdzie mu się podoba bez żadnych konsekwencji.
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 01.01.2026, 13:31:22 via Wykop
  • 7
@WOparachAbsurdu: tak sami się określają. Normalni ludzie, świadomi że są jakieś normy społeczne, określają ich zazwyczaj w tonie podobnym do Twojego ;-).
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 01.01.2026, 14:59:29 via Wykop
  • 5
Co więcej, jak jakiś chuligan zacznie mi machać kamerą przed nosem jak jakimś ostrym narzędziem to moim obowiązkiem jest wytrącić tą kamerę, gdyż narusza moją przestrzeń osobistą i nietykalność też. I sam mam prawo zgłosić to na policję, że typ mi wymachuje przed twarzą niebezpiecznym narzędziem i próbuje mnie nim zabić i to jego zawiną na dołek.


@NatUtms: trollujesz czy serio jesteś taki głupi?
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 02.01.2026, 08:02:57 via Wykop
  • 0
@umgebung: To był sarkazm, zresztą podkreśliłem że taką nazwę to sobie sami zazwyczaj nadają.
mcr90
mcr90
31.12.2025, 21:55:52
  • 351
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 01.01.2026, 09:32:24 via Wykop
  • 0
@Essapierds2007: tzn tylko dlatego jest gwiazdą, bo śpiewa po angielsku?
  • Odpowiedz
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 01.01.2026, 12:01:53 via Wykop
  • 1
@Essapierds2007: wyróżnia się tylko jednym, że jest legendą już za życia :-).
  • Odpowiedz
Marcepanowy_Detektyw
Marcepanowy_Detektyw
31.12.2025, 16:17:40
  • 50
Jaki jest wasz setup na wejście w 2026 rok? Piwniczycie przed monitorem, gościcie się u kogoś, a może ten wieczór spędzacie w kołchozie, by inni mogli pić szampana?

Dajcie znać w ankiecie, gdzie dziś świętujecie (lub nie)!

#ankietydetektywa #sylwesterzwykopem #sylwester #nowyrok #polska #ankieta

Gdzie i jak spędzasz dzisiejszego Sylwestra?

  • Sylwester z Wykopem (PC / telefon i Mirko) 13.5% (1174)
  • Klasyczna „domówka” u znajomych lub rodziny 25.9% (2247)
  • Pod kołdrą (idę spać przed północą, mam to gdzieś) 14.9% (1296)
  • Z drugą połówką w domu (Netflix, winko, spokój) 26.2% (2273)
  • W robocie / na dyżurze (ktoś musi pracować...) 2.7% (233)
  • Zorganizowany bal / sala (na bogato) 2.2% (191)
  • Na wyjeździe (góry, morze, zagranica) 3.1% (268)
  • Intensywny gaming (podbijam światy, nie świętuję) 4.9% (426)
  • W plenerze / na rynku miasta 1.2% (107)
  • Inne 5.5% (476)

Oddanych głosów: 8691

  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 31.12.2025, 22:07:55 via Wykop
  • 1
Wcześniej małe party, przekąski przygotowywała siedmioletnia córka ;-). A teraz siedzę sobie przy kompie, projektuję jakieś pierdoły do druku 3d i zerkam na wykop, czekam aż się skończy napier...e za oknem, żeby iść spać.
  • Odpowiedz
rozprawka
rozprawka
rozprawka
31.12.2025, 08:09:16
  • 363
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 31.12.2025, 18:47:56 via Wykop
  • 0
@rozprawka: Jaka tam masa.... ten brutal ma na imię Michau?
  • Odpowiedz

347

Polska pracuje nad bronią przyszłości, która usmaży drony.

Pokaż treści 18+

Polska pracuje nad bronią przyszłości, która usmaży drony.

To będzie niewidzialna tarcza. Urządzenie emituje bardzo krótkie, ale niewiarygodnie intensywne impulsy mocy, które w ułamku sekundy są w stanie zakłócić pracę elektroniki drona lub całkowicie ją unieszkodliwić. Wysyła w stronę intruza precyzyjnie wymierzoną, niewidzialną błyskawicę, która smaży jego układy

KapitanTorpedal
z
spidersweb.pl
dodany: 25.12.2025, 15:43:31
  • 149
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    technologia
  • #
    drony
  • #
    wojsko
  • #
    ciekawostki
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 27.12.2025, 10:19:06 via Wykop
  • 0
@abhagebhar: 1.21 gigawata?!

495

MON kupiło Hutę Częstochowa.

MON kupiło Hutę Częstochowa.

MON przejmuje Hutę Częstochowa. Resort obrony podpisał akt notarialny kończący proces zakupu zakładu. Jednocześnie zawarto list intencyjny dotyczący współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej z Hutą Częstochowa w zakresie wykorzystania jej potencjału dla przemysłu obronnego.

gerwazy-oko
z
rmf24.pl
dodany: 22.12.2025, 11:22:29
  • 140
  • #
    huta
  • #
    mon
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    wydarzenia
  • #
    pieniadze
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 22.12.2025, 17:01:29 via Wykop
  • 1
@jz25: Lepiej być przyłapanym z opuszczonymi gaciami? Nikt nie jest zadowolony że na to musi iść kasa (no może poza tymi którzy na tym zarabiają), ale mając taką dzicz za wschodnią granicą, trzeba się przygotowywać na najgorsze.

205

"Fakt" potwierdza domysły internautów?

Pokaż treści 18+

"Fakt" potwierdza domysły internautów?

"Hania na jednym z kont w mediach społecznościowych kolekcjonowała zastanawiające obrazki. Są na nich dziwne postacie, protezy ludzkich kończyn i karykaturalne wynaturzone, człekokształtne istoty". Czy jeśli tak duża gazeta potwierdza, że to ta Hania (po prostu bez nazwiska), to wszystko wiadomo.

shirisi682
z
fakt.pl
dodany: 19.12.2025, 16:04:01
  • 126
  • #
    polska
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    kryminalne
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 20.12.2025, 10:16:56 via Wykop
  • 9
@mindy-moo: A dwunastolatka to nie nastolatka?
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 20.12.2025, 12:11:17 via Wykop
  • 5
@mindy-moo: dwu-nastolatka jak sama nazwa wskazuje.

554

Krynica-Zdrój: Każda pomoc jest dla mnie bezcenna - Beata Plata walczy z ...

Krynica-Zdrój: Każda pomoc jest dla mnie bezcenna - Beata Plata walczy z ...

Krynica-Zdrój: Każda pomoc jest dla mnie bezcenna

rafal_gajewski1992
z
sadeczanin.info
dodany: 15.12.2025, 14:18:19
  • 111
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    europa
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 16.12.2025, 15:48:36 via Wykop
  • 0
@theoforos1: Ja tam myślę że i na zbiórki jest tutaj miejsce, nie chcesz to omijasz i po problemie.
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 16.12.2025, 16:00:46 via Wykop
  • -2
@theoforos1: Ja piszę o takiej częstotliwości jak teraz, nie mówię żeby tu zrobić portal stricte ze zbiórkami. Mnie tam nie przeszkadza jak czasem zobaczę zbiórkę.
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 16.12.2025, 16:03:37 via Wykop
  • 1
@T34v2: Hehe. Faktycznie. Montaż nagrobków a obok dyskretna marysia ;-).
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 16.12.2025, 16:10:47 via Wykop
  • -1
@theoforos1: Jak dla mnie każdy może.

511

Nie żyje 12-letnia dziewczynka. Policja podejrzewa zabójstwo

Pokaż treści 18+

Nie żyje 12-letnia dziewczynka. Policja podejrzewa zabójstwo

Ciało 12-letniej dziewczynki znaleziono przy ulicy Wyspiańskiego w Jeleniej Górze. Policja, pod nadzorem prokuratury, prowadzi czynności w sprawie, która może dotyczyć zabójstwa.

Stopa_Szopa
z
tvn24.pl
dodany: 15.12.2025, 15:58:48
  • 210
  • #
    jeleniagora
  • #
    zabojstwo
  • #
    dzziewczynka
  • #
    12lat
  • #
    policja
  • #
    prokuratura
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 16.12.2025, 08:25:24 via Wykop
  • 0
@Rudz1elec: Poprawczak pewnie.
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 16.12.2025, 08:33:20 via Wykop
  • -13
@arsenalista: 14 lat to nie dziecko?
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 16.12.2025, 08:35:14 via Wykop
  • 56
@KrissKEJ: Niestety, ogłupianie społeczeństwa postępuje.
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 16.12.2025, 08:45:44 via Wykop
  • 10
@arsenalista: Że wyrośnięta gówniara to się zgadzam, ale patrząc co dzieciaki mają w głowach, ciężko mi nazwać 14-latkę dorosłą. Ciężko mi tak nazwać nawet 20-latkę ;-).
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 16.12.2025, 10:27:47 via Wykop
  • 6
@eSUBA94: Dokładnie, nawet nie trzeba się kryć z patolstwem, można z tego zrobić koło zamachowe kariery.
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 16.12.2025, 12:25:53 via Wykop
  • 3
@salvatore: nie znasz mema?
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 16.12.2025, 15:53:06 via Wykop
  • -2
@ryohei: A gdzie ja napisałem że takich spraw nie było wcześniej? Były i będą. Ja tylko napisałem że społeczeństwo jest ogłupiane. Pamiętam jak tv wyglądała kilkadziesiąt lat temu a jak wygląda teraz. Zwykły ściek, dlatego tv nie mam już od kilkunastu lat.
q.....s
konto usunięte 14.12.2025, 21:54:59
  • 112
Najwieksza beka to jest z Papszuna.

Gosc z klubu ktory walczy o wszystko i radzi sobie niezle, poukladanego, z bogatym wlascicielem, klubu gdzie mial mocna pozycje i duzo wladzy trafi do klubu „walczacego o spadek”.

Bez pucharow europejskich, bez pucharu polski, w ktorym jest chaos a on sam bedzie mial ulamek wladzy jak w Rakowie. Do tego przy kazdym wiekszym potknieciu wyleci na bruk bo pudel tak zarzadza.

O
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 15.12.2025, 06:20:00 via Wykop
  • 1
@qtass: W myślach na pewno wjeżdża do Legii cały na biało i ratuje im skórę zostając bohaterem. Życie zweryfikuje jak będzie.
  • Odpowiedz

618

Z kamienia zrobię wszystko.

Pokaż treści 18+

Z kamienia zrobię wszystko.

Czołem wszystkim wykopkom, chciałem się trochę pochwalić. Od ponad siedmiu lat pracuję w firmie kamieniarskiej, bo po latach innych specjalności jakoś wyszło że się przekwalifikowałem. Firma poza standardowymi realizacjami w tej branży wykonuje również rzeźby na zamówienie i różne mało typowe zlecen

goombas-77
z
wykop.pl
dodany: 07.12.2025, 17:22:48
  • 89
  • #
    rzemioslo
  • #
    kamieniarstwo
  • #
    rekodzielo
  • #
    chwalesie
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 07.12.2025, 22:21:53 via Wykop
  • 2
@hrabia_ponimirski: Dlaczego ciężko to nazwać rzeźbą?
Notabene
Notabene
06.12.2025, 14:49:08
  • 1162
Mam najukochańszą kobietę na świecie. Byliśmy w lidlu na małe zakupy i już mamy iść do kasy kiedy moja kobieta zapytała się „a piwka dlaczego sobie nie wziąłeś?”. Obok stał facet który po tych słowach spojrzał na mnie zazdrosnym wzrokiem. Kocham ją.

#zwiazki
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 06.12.2025, 21:55:15 via Wykop
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 06.12.2025, 23:08:17 via Wykop
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 06.12.2025, 23:44:01 via Wykop
  • 1
@Qraape: Ta, w ogóle nie pije, ale szkoda było nie kupić jak takie tanie. Skoro to dla ciebie norma, że typ jest dumny i chwali się w internecie że mu kobieta problemów z piciem nie robi, to mamy różne definicje normy. Ty masz prawo do swojej a ja do swojej.
  • Odpowiedz
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 07.12.2025, 17:18:07 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 07.12.2025, 17:36:24 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

1654

Mam dość Milwaukee

Mam dość Milwaukee

Gość z serwisu tłumaczy dlaczego sprzęt tej firmy staje się nieopłacalny w naprawie po gwarancji i czym różni się w tym od konkurencji. Generalnie, inna urządzenia da się naprawić wymieniając jedną część w rozsądnych pieniądzach, w tym trzeba wymienić cały podzespół.

Blackorange
z
youtube.com
dodany: 04.12.2025, 19:56:17
  • 292
  • #
    ciekawostki
  • #
    zainteresowania
  • #
    technologia
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 05.12.2025, 12:33:14 via Wykop
  • 6
@wojtoon: Można je tak zaprojektować, żeby naprawa była tania i posta. Ale po co, jak lepiej według producenta to skomplikować i używać nierozbieralnych modułów, tak żeby zamiast części za np 20 zł wymienić cały moduł za 1000 zł. Firma zarobi a baran będzie się cieszył że go ogolili.
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 05.12.2025, 13:24:03 via Wykop
  • 1
@wojtoon: Pisałem o projektowaniu narzędzi, urządzeń itp specjalnie tak żeby nie dało się ich łatwo i tanio naprawić. To udowodniona praktyka i sposób na golenie konsumenta a nie żadne "dobre to musi kosztować".
bartolini1982
bartolini1982
bartolini1982 05.12.2025, 13:45:42 via Wykop
  • 2
@wojtoon: W filmie masz podane konkretne przykłady że się jednak da.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12
  • Strona 3 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 17.08.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 30.10.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking