Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko199
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Tasde

Tasde

Dołączył 12 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 29578
  • Znaleziska 12592
  • Mikroblog 16986
  • Obserwujący 36
  • Obserwowane 30

268

PiS zamieścił podatek od aut spalinowych w KPO, a rząd Tuska go wykreśla

...a Bruksela akceptuje, a beton zamiast wkurzać się na PiS, wali fikoły, że to pewnie ustawka. W każdym razie nie będzie podatku od spalinówek. KPO tego nie wymaga. Możemy aplikowac po kolejną transzę.

dict
z
biznes.interia.pl
dodany: 8 godz. i 3 min temu
  • 39
  • #
    polityka
  • #
    biurokracja
  • #
    podatki
  • #
    spalinowe
  • #
    polska
Tasde
Tasde 29 min temu via Wykop
  • -1
@Chris_Karczynski: No przecież jesteś
Tasde
Tasde 18 min temu via Wykop
  • -1
@mohiccan: Bo Konfederacja żywi się tym, że jest przeciwko wszystkiemu, bo to jest bardzo proste.
Gorzej, jak musisz rozwiązywać problemy a nie sprzedawać ludziom populistyczną kaszankę. To jest ten moment, w którym Konfa magicznie znika.
Butelkomaty istnieją, bo są najskuteczniejszą (przetestowane w wielu krajach) metodą na zwiększenie poziomu recyklingu. Poziom recyklingu musimy zwiększyć do 90% do 2029 roku co wynika z rozporządzenia unijnego na które się Morawiecki zgodził w 2019

136

Hindusi dostają pieniądze za pracę z kamerką na głowie

Hindusi dostają pieniądze za pracę z kamerką na głowie

$2.6 za godzinę materiału wideo na potrzeby AI dla robotów.

potspodpach
z
aljazeera.com
dodany: 8 godz. i 49 min temu
  • 32
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    indie
  • #
    swiat
Tasde
Tasde 1 godz. i 46 min temu via Wykop
  • 6
Jeżeli technologia która ma w przyszłości zastąpić ludzi jest w całości uczona na hindusach, to nie potrzeba będzie trzeciej wojny światowej, żeby ludzie zaczęli wojować na kije i kamienie.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

GrimoaldStarszy
GrimoaldStarszy
8 godz. i 50 min temu
  • 959
Potężna awaria łamiąc duże social media wykopem zaledwie tylko kołysze
#facebook #messenger #instagram
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tasde
Tasde 3 godz. i 5 min temu via Wykop
  • 2
@GrimoaldStarszy: Gej czarodziej nad nami czuwa
  • Odpowiedz

440

X-KOM nie wysyła gry zamówionej niemal 2 lata temu nawet tydzień po premierze

X-KOM nie wysyła gry zamówionej niemal 2 lata temu nawet tydzień po premierze

Gra zamówiona prawie dwa lata temu, żeby tydzień po premierze nadal jej nie mieć. Taki preorder to tylko w XKOM!

schreder
z
wykop.pl
dodany: 17 godz. i 9 min temu
  • 124
  • #
    xkom
  • #
    xbox
  • #
    gry
  • #
    zakupy
Tasde
Tasde 11 godz. i 58 min temu via Wykop
  • -2
A jak polecam Xkom, kupuje u nich regularnie i jakoś nigdy nie zawiedli, często towar miałem następnego dnia nawet zamawiając wieczorem, kartę graficzna dostarczyli mi w sobotę choć nie brałem opcji weekendowej. Z obsługą techniczną też wszystko dobrze, nawet mi koleś doradził jak szybko wymienić wadliwy kontroler żebym miał go w 2 dni.
A ty odradzasz, bo 2 lata temu kupiłeś pre-order a z jakiegoś powodu, zapewne nie zależnego od siebie, nie
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Tasde
Tasde 6 godz. i 7 min temu via Wykop
  • 0
@schreder: To kup sobie stacjonarnie w dniu premiery, albo zamów pre-order kilka dni przed premierą orientując się, czy mają już towar na stanie, albo wiesz co? Możesz jak człowiek z rozumiem i godnością kupić po premierze. Kupiłeś grę 2 lata przed jej premierą, w tym czasie sklep w którym kupowałeś mógł upaść, nawet sama gra mogła nie powstać a studio się zamknąć. A akurat kupiłeś w sklepie któremu przydarzył się
Tasde
Tasde 8 godz. i 41 min temu
  • 6
PiSowcy teraz wszem i wobec będą się podniecać i przypisywać sobie wielkie i ogromne zasługi zakupu F35. Już Nawrocki zrobił pajacerkę dogryzając rządowi bo Kosiniakowi nie podobało się to co o-----ł Błaszczak.
Samego Błaszczaka zresztą też wprosił na ceremonię odbioru.

To przypomnijmy, jak ta "odważna decyzja" wyglądała.
Otóż ten trudny proces zakupu polegał na tym, że Błaszczak poleciał do naszego cudownego partnera zza oceanu, rządzonego jeszcze wtedy przez pomarańczową małpę która była wielkim przyjacielem Adriana
Tasde - PiSowcy teraz wszem i wobec będą się podniecać i przypisywać sobie wielkie i ...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

giorgioborgio
giorgioborgio
8 godz. i 39 min temu via Android
  • 0
@Tasde:
giorgioborgio - @Tasde:

źródło: 1000005693

Pobierz
  • Odpowiedz
donatien-de-sade
donatien-de-sade
15 godz. i 50 min temu
  • 339
A prawactwo i tak napisze coś o „szkodliwych ustawach” zupełnie ignorując fakt, że rolą prezydenta nie jest rządzenie przy pomocy weta a każda ustawa na jego biurku została przegłosowana większością głosów w parlamencie.

Szybko wam obrzydła demokracja. A może nigdy jej nie chcieliście?

#polityka #bekazpisu #bekazprawakow
donatien-de-sade - A prawactwo i tak napisze  coś o „szkodliwych ustawach” zupełnie i...

źródło: IMG_7695

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tasde
Tasde 11 godz. i 17 min temu via Wykop
  • 2
@donatien-de-sade: On nawet nie wie co wetuje. Którąś ustawę zawetował w uzasadnieniu podając rzeczy, których w ustawie nie było.
Ustawę łagodzącą kary za wykroczenia podatkowe nieszkodzące budżetowi zawetował tłumacząc, że budżet jest w złym stanie i nie można luzować kar.
Ustawę o kryptowalutach wetował bo była przeregulowana, jeszcze mówił że w Czechach ma kilka stron a w Polsce kilkadziesiąt. Ustaw rządowa ma 168 artykułów, ustawa prezydencka ma 170 artykułów xD
  • Odpowiedz

276

Jak Zondacrypto pisała ustawę z pomocą bankowców

Jak Zondacrypto pisała ustawę z pomocą bankowców

9 stycznia 2024 r. Związek Banków Polskich przyjął do swoich struktur giełdę kryptowalut Zondacrypto. Trzy miesiące później

rybak_fischermann
z
money.pl
dodany: 17 godz. i 33 min temu
  • 22
  • #
    zondacrypto
  • #
    kryptowaluty
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    banki
  • #
    pieniadze
Tasde
Tasde 11 godz. i 30 min temu via Wykop
  • 14
Tytuł to manipulacja. Z tekstu wynika, że owszem, Kral brał udział w konsultacjach z ramienia Związku Banków Polskich a ministerstwo przyjęło jedną poprawkę jaką wniósł i resztę odrzuciło więc tak słabo z tym pisaniem.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Tasde
Tasde 14 godz. temu
  • 9
Tymczasem na vykopat.cz:
Styd. Trapas. Kompromitace. Hanba. Debilové. Nevracejte se domů.
Teď už jen zápas o všechno, zápas o psí kokot, a konec mistrovství, zatím ahoj.

#mecz #mundial #heheszki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dzieju41
dzieju41
13 godz. i 53 min temu via Android
  • 2
@Tasde: Ahoj to nas interesuje
  • Odpowiedz
smutny_kojot
smutny_kojot
17 godz. i 55 min temu
  • 180
#bekazlewactwa
smutny_kojot - #bekazlewactwa

źródło: 29133

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tasde
Tasde 15 godz. i 2 min temu via Wykop
  • 0
@smutny_kojot: Wiadomo, zdanie artystów na temat polityki jest ważne tylko wtedy, gdy liże jajka prawicy. A jak ktoś ma odmienny pogląd to jest zwykłym oszołomem który nic nie wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
old_s
old_s
old_s
wczoraj, 15:56:28
  • 78
#ursulavonderleyen #uniaeuropejska #polityka
i to nie są heheszki
old_s - #ursulavonderleyen #uniaeuropejska #polityka 
i to nie są heheszki

źródło: HKe4oi1WQAAhyNk

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tasde
Tasde wczoraj, 19:25:40 via Wykop
  • 16
@old_s: Nie powiem, że to najgłupszy z możliwych memów bo widziałem głupsze, ale jeden z bardziej żenujących i obrazujących skrajnie niski poziom intelektualny twórcy tego gówna.
A przy okazji oparty na faktach, bo Musk coś takiego p-------ł.
Znamienne jest w tym to, że wybór na Przewodniczącego KE jest bardzo demokratycznym procesem w ramach demokracji pośredniej, ponieważ nominacja następuje w głosowaniu Rady Europy (czyli rządów krajów zrzeszonych w radzie) a następnie
  • Odpowiedz

290

Kompromitacja rządu, nie udało się odebrać immunitetu Sławomirowi Mentzenowi.

Kompromitacja rządu, nie udało się odebrać immunitetu Sławomirowi Mentzenowi.

Polityk miał odpowiadać za odpalenie racy podczas ubiegłorocznego Marszu Niepodległości 11 listopada, "Potrzeba było 231 głosów, Tuskowi udało uzbierać się ich tylko 227" - napisał po głosowaniu lider Konfederacji.

ocynkowanyodpornynahejt
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: wczoraj, 12:03:16
  • 149
  • #
    polityka
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    konfederacja
  • #
    mentzen
Tasde
Tasde wczoraj, 18:36:23 via Wykop
  • 11
@Kam3l: Nie odebranie immunitetu tylko uchylenie w ramach tej jednej konkretnej sprawy wykroczenia jakim jest odpalenie racy podczas zgromadzenia publicznego.
Tasde
Tasde wczoraj, 19:06:01 via Wykop
  • -12
Ludzie się cieszą i c--j wie z czego. Mentzen złamał prawo, popełnił wykroczenie za co dostałby kilka złotych grzywny.
Ale że jest posłem którego akurat małpy lubią, to się małpy cieszą, że nie dotknie go kara za złamanie prawa. Kara która dotknęła pewnie wielu innych z tego marszu i każdego znasz i to - o zgrozo - za całkiem słuszny przepis zabraniający odpalać rac w miejscach zgromadzeń.
Immunitetu Mejzy też byście bronili,
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Tasde
Tasde wczoraj, 19:17:54 via Wykop
  • -1
@Empirycznyracjonalista: Czemu zemsta? Policja po każdym marszu (i innych wydarzenia, meczach itd) namierza osoby używające rac. Co roku publikowane są ich wizerunki w celu namierzenia. Mentzen dał się sfotografować z racą to co, policja miała nie wykonać ustawowego obowiązku pociągnięcia do odpowiedzialności wielmożnego pana posła?
Tasde
Tasde przedwczoraj, 18:46:47
  • 178
PiSowcy to taki gatunek człowieka, że człowieka brzydzi się ich nawet opluwać.
Michał Sopiński, z zawodu i zainteresowania podnóżek Romanowskiego, człowiek znikąd. Klasyczny mierny, bierny i to do tego stopnia mierny, że nawet szkoda im było miejsca na liście wyborczej na niego, ale wierny sługus.
No więc w nagrodę za bycie oddanym popychlem PiSowcy stworzyli sobie ustawę epizodyczną. To taki twór prawny który działa tylko jednorazowo. Ustawa miała jeden cel: Zrobić wałek w którym
Tasde - PiSowcy to taki gatunek człowieka, że człowieka brzydzi się ich nawet opluwać...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tasde
Tasde
Autor
wczoraj, 09:50:31 via Wykop
  • 0
@DiaVoll: No to tak nie działa, uczelnia musi pełnić prace akademicką żeby być akademią a oni zmienili tylko nazwę. Zresztą Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości rządzi się trochę innymi prawami, podlega pod MInisterstwo Sprawiedliwości, opisana jest w ustawie o służbie więziennej, to nie jest typowa szkoła i i tak miała ogromne finansowanie, PiS walił na nią 150 milionów.
  • Odpowiedz
Schwarzfahrer
Schwarzfahrer
przedwczoraj, 11:46:36
  • 1070
Założyłem sobie dwa konta demo i mówie sprawdzę wykopków

Na jednym inwesotwałem, zgodnie z tym co wykopki piszą

Na drugim przeciwnie

Na
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tasde
Tasde przedwczoraj, 15:14:00 via Android
  • 0
@Schwarzfahrer: ja zamiast słuchać wykopu postanowiłem inwestować w euro jackpot. Wyszło mi z analizy że na tym jest większa szansa zysku
  • Odpowiedz
Wwolt
Wwolt
przedwczoraj, 09:39:57
  • 315
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow Dumni z żebrania do tego stopnia że robią wykres LIVE i pokazują go co chwilę.
Wwolt - #polityka #bekazpisu #bekazprawakow Dumni z żebrania do tego stopnia że robią...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-10 113844

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tasde
Tasde przedwczoraj, 15:11:27 via Android
  • 0
@Wwolt: wielu myśli że to wykres wpłat a to BMI Ssakiewicza. Wpłacajcie bo schudnie!
  • Odpowiedz
brzusio
brzusio
09.06.2026, 08:14:37
  • 580
#heheszki #glupiewykopowezabawy
brzusio - #heheszki #glupiewykopowezabawy

źródło: image

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tasde
Tasde 09.06.2026, 15:15:47 via Wykop
  • 0
@brzusio: Sztywna Kolumna Świata
Roxana Uran
Euphoric Depressed
Pomnoży (w sensie że Doda)
Duchess Pank
  • Odpowiedz
fevo
fevo
08.06.2026, 19:30:52
  • 120
#f1 Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego jakiś nastoletni makaroniarz wygrywa wszystkie kolejne wyścigi w erze Lando Norrisa?
fevo - #f1 Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego jakiś nastoletni makaroniarz wygrywa...

źródło: image

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tasde
Tasde 08.06.2026, 23:56:46 via Wykop
  • 5
@fevo: Era Lando Norrisa zaczęła się od polecenia zespołowego na Monzie. Kolejnym etapem tej ery był nagły odpływ umiejętności jazdy pewnego Australijczyka, który cudem nauczył się ponownie jeździć, gdy już wypadł z gry o mistrzostwo.
Cudowna era.
  • Odpowiedz

675

W Polsce kilka krewetek na pizzy podnosi VAT z 8% do 23%

W Polsce kilka krewetek na pizzy podnosi VAT z 8% do 23%

Szafa wnękowa może mieć 8% VAT, a identyczna konstrukcja z plecami z płyty już 23%. W Polsce o wysokości podatku często nie decyduje produkt, tylko urzędnicza interpretacja szczegółu, którego klient nawet nie zauważy

WinoDominoISpiew
z
portal.faktura.pl
dodany: 08.06.2026, 07:02:08
  • 124
  • #
    vat
Tasde
Tasde 08.06.2026, 22:11:07 via Wykop
  • 0
@Lasoslaw: Nikt ci tego nie wprowadzi. Efektywna stawka VAT wynosi kolo 17% i taka powinna być jedna wspólna na wszystko.
Ale to byłby polityczny samobój, ponieważ obniżyłbyś ceny bogatym (którzy kupują więcej produktów na 23% stawce) i podwyższył ceny biednym (którzy najczęściej kupują produkty podstawowe za 8%)
PijeWodePoPierogach
PijeWodePoPierogach
PijeWodePoPierogach
08.06.2026, 04:42:02
  • 63
Dwie godziny mordęgi, żeby odpalić to dziadostwo na macu (to oryginał pierwszy Gothic classic), godzina kolejna zeby łatki wgrać i kolejna aby przestało działać jak g---o ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W koncu ruszyło i teraz cały dzień w pracy bede myślał o przygodzie( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trochę teskno na windowsem pod względem gierek ale do pracy juz bym sie nie zamienił🙂

#gothic
PijeWodePoPierogach - Dwie godziny mordęgi, żeby odpalić to dziadostwo na macu (to or...

źródło: Messenger_creation_8C27B61A-5620-4553-8CC1-25963ADBE631

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tasde
Tasde 08.06.2026, 08:45:56 via Wykop
  • 1
@PijeWodePoPierogach: Jeżeli wybierasz komputer do wygody pracy a nie do wygody grania w Goticzka, to już jesteś niewolnikiem.
Fakt nie opinia
  • Odpowiedz
Tasde
Tasde 08.06.2026, 12:00:34 via Wykop
  • 0
@PijeWodePoPierogach: Czyli nie dość, że pracodawca zrobił z ciebie niewolnika, to jeszcze cię obmacuje i zapewne gwałci. Byłoby mi szkoda chłopa, ale nie szkoda bo ma japko
  • Odpowiedz

334

Będzie łatwiej dostać się na medycynę na UJ. Znika matematyka

Będzie łatwiej dostać się na medycynę na UJ. Znika matematyka

Wynik z matematyki na maturze nie będzie brany pod uwagę przez komisję rekrutacyjną na medycynę na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Do tej pory oprócz chemii i biologii, był. Wielu odpadało, a brakuje lekarzy więc przymkną oko na słabszą matmę. Dobrze to czy źle?

Poludnik20
z
gazetaprawna.pl
dodany: 07.06.2026, 06:53:41
  • 182
  • #
    lekarz
  • #
    uniwersytetjagiellonski
  • #
    medycyna
  • #
    uj
Tasde
Tasde 08.06.2026, 06:14:02 via Wykop
  • 1
@aslesner: A jednostka która wykręci 100% z biologii i chemii i tylko 70% z matmy bo nie idzie mu wyznaczanie równania okręgu na kartezjańskim układzie współrzędnych to już gorsza jednostka od tej, która jest gorsza z biologii i chemii ale trochę lepiej zna jakieś matematyczne p-----------o, nieprzydatnego w medycynie?
Anck-Su-Namun
Anck-Su-Namun
06.06.2026, 16:00:57
  • 118
Kurde, ja to sie cieszę ze Majeczka sobie zarobiła dużo hajsu, bedzie na turnieje, fizjo, trenera, wszystko w około, i tak samo ma zapewnione większe turnieje bez zbędnych kwali, super sprawa, fajna kasa wpadła, czlowiek zazdrosny o takie pieniądze ale tak pozytywnie, piękny turniej Majki, oby to byl początek jej przygody z wielkim tenisem i j---c kontuzje (ʘ‿ʘ)(。◕‿‿◕。)
#tenis
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tasde
Tasde 06.06.2026, 20:32:15 via Wykop
  • 5
@Akuzativ94: Szyjesz pod tezę. W 2025 złoto na młodzieżowych mistrzostwach Europy, srebro w pucharze świata, srebro w mistrzostwach świata. Tak, świeci trochę dupą ale nie jest to jakoś przesadzone i zapewne podyktowane jest to potrzeba atencji której nie otrzymuje bo była wielką gwiazdą sportu tylko na igrzyskach a potem świat o niej zapomniał, mimo że notuje bardzo dobre wyniki.
Z resztą to samo spotka Chwalińską o której istnieniu wszyscy zapomną
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 26
  • Strona 1 z 26
  • >

Blachodachówka Blachodachówka

  • Honorowy członek Instytutu Danych z Dupy. Fakultet z teoretycznego i praktycznego zastosowania chłopskiego rozumu. Certyfikowany z rysunków technicznych w paincie oraz metodologii pomiarów na oko.

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 02.11.2017

    Komentator
  • Złotousty
    od 31.08.2016

    Złotousty
  • Rocznica
    od 14.09.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.04.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 07.03.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking