Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko103
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

639

Polska w 2025 r. sprzedała Ukrainie paliwo - 1 litr 2,94 zl

Polska w 2025 r. sprzedała Ukrainie 2 433 231 045 litrów paliwa za 7 164 133 404 zł Średnia cena za 1 litr: 2,94 zł (z transportem na koszt Orlenu). Jak myślicie, to z podatkami, akcyzami czy bez? Trudno się doszukać konkretów bo Biuro Prasowe Orlenu na X prowadzi jakiś bot.

lolomi
lolomi
z
x.com
dodany: 09.05.2026, 17:06:18
  • #
    orlen
  • #
    paliwo
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • 174
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Polska przekazuje Ukrainie paliwo. "Nie jest objęte VAT-em i akcyzą"
Tyvvv-vvvyT
z google.com
  • 53
Orlen kupił Starlinki dla Ukrainy. Wiemy, ile kosztowały
Tyvvv-vvvyT
z money.pl
  • 40

Komentarze (174)

najlepsze

fotiks1984
fotiks1984
fotiks1984
09.05.2026, 21:46:17 via Wykop
  • 246
Uzytkownicy wykopu to swiadomi ludzie. Wykopali nawet tweeta z kontekstem, ktory czarno na bialym mowi, ze to jest cena eksportowa i niewazne czy idzie na Ukraine czy do Chin. Wazne, ze taniej niz na CPN.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Faszola
Faszola
09.05.2026, 21:48:33 via Wykop
  • 49
@fotiks1984: przecież konfiarze to analfabeci wtórni
niby literki znają, pisać potrafią, ale nie rozumieją tekstu
  • Odpowiedz
Kontynentalny
Kontynentalny
09.05.2026, 21:57:18 via Wykop
  • 33
@Faszola: patrząc ile minusów dostają komentarze które mówią prawdę o cenie, odnoszę wrażenie że oni chyba nie chcą słyszeć prawdy.
pewnie trochę boli że jednak na tym eksporcie paliwa jeszcze coś się zarabia xD
  • Odpowiedz
pacholl
pacholl
09.05.2026, 21:52:45 via Wykop
  • 144
Luzujcie swoje lejce ruskie pajace!!!
pacholl - Luzujcie swoje lejce ruskie pajace!!!

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mleko3-2procent
mleko3-2procent
09.05.2026, 22:32:50 via Wykop
  • 12
@pacholl: ale coolfon powiedział inaczej xd
  • Odpowiedz
Sadboy_97
Sadboy_97
10.05.2026, 13:39:19 via Wykop
  • -1
@pacholl:
Sadboy_97 - @pacholl:

źródło: 1000297803

Pobierz
  • Odpowiedz
uknot
uknot
09.05.2026, 22:20:35 via Wykop
  • 63
Nawet biorąc pod uwage psychiatryk na głównej, to wykopywanie wysrywów tego dzbana jest zbyt kompromitujące
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

janekplaskacz
janekplaskacz
janekplaskacz
09.05.2026, 21:58:45 via Android
  • 58
Czy wy jesteście normalni? Wykonujecie najgorszy rodzaj trolla i rozsiewacza propagandy. Nawet kontekstu na końcu wpisu nie doczytaliscie.
janekplaskacz - Czy wy jesteście normalni? Wykonujecie najgorszy rodzaj trolla i rozs...

źródło: 1000008712

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sadboy_97
Sadboy_97
10.05.2026, 14:01:07 via Wykop
  • -2
@janekplaskacz: Zweryfikowaleś? Czy tylko wrzucasz to co ci podadzą 😉 ja zrobiłem minimum, bo nie mam możliwości w tej chwili.
Sadboy_97 - @janekplaskacz: Zweryfikowaleś? Czy tylko wrzucasz to co ci podadzą 😉 ja...

źródło: 1000297803

Pobierz
  • Odpowiedz
Tym
Tym
Tym
09.05.2026, 22:47:56 via Wykop
  • 28
"Elita internetu", ja pieprzę... Prędzej uwierzą w to, że Polska dotuje paliwo dla Ukrainy niż sprawdzą w googlu, że eksport paliw akcyzie (i VATowi) nie podlega.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mario7400
Mario7400
Mario7400
09.05.2026, 22:19:19 via Wykop
  • 26
Przecież przy eksporcie poza UE sprzedawany jest towar bez VAT i akcyzy. Gdy kupujemy z krajów spoza UE jest tak samo. VAT i akcyza to są podatki którymi obciąża się konsumentów w kraju.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

alter21
alter21
alter21
10.05.2026, 06:43:53 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

Faszola
Faszola
09.05.2026, 21:47:34 via Wykop
  • 24
Konfiarzy tak łatwo zmasakrować...

"Cena 2.94 pln za litr nie obejmuje akcyzy, opłaty paliwowej i VAT nie naliczanych przy eksporcie. Oto aktualne ceny za tonę paliwa z przeznaczeniem na eksport: orlenpaliwa.com.pl/PL/notowania/S…"
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Riolet
Riolet
Riolet
09.05.2026, 22:01:48 via Wykop
  • 20
Wrzucanie coolfona na wykop jako źródło? Masz ty godność i rozum?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KwadratF1
KwadratF1
09.05.2026, 22:26:06 via Wykop
  • 4
@Riolet: Czego się spodziewać po psychoprawactwie... Jeśli szmatecki, berkowitz i ich armia kulfonów nie zrobi im fakenewsa to nie mają czym szturmować i szkalować Polski i Polaków.
  • Odpowiedz
fifka85
fifka85
fifka85
09.05.2026, 22:59:09 via Wykop
  • 16
Ej, dzbany, ale wiecie, że tyle właśnie kosztuje paliwko do waszych gruzów, zanim dolicza wam VAT i akcyzę? A przy eksporcie tych opłat nie ma. Banda przygłupiow, nie wie nawet, pewnie co to brutto, a co netto.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

czwartafaza
czwartafaza
czwartafaza
10.05.2026, 04:33:22 via Wypiek
  • 4
@warzone-rastafuraj Bzdura totalna. Na Ukrainę sprzedają po cenie rynkowej, takiej jak do innych krajów
  • Odpowiedz
alter21
alter21
alter21
10.05.2026, 06:41:45 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

masz_fajne_donice
masz_fajne_donice
09.05.2026, 21:54:52 via Wykop
  • 14
Jak myślicie, to z podatkami, akcyzami czy bez?

Jakimi podatkami akcyzami?
Ewidentnie nie ogarniasz jak działa handel.
Podatki płaci końcowy odbiorca w kraju gdzie kupuje towar.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4412
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3233
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3129
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2379
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2044
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #obajtek
  • #gielda
  • #polska
  • #meczennicypkn
  • #paliwo
  • #gospodarka
  • #pis
  • #afera
  • #pieniadze
  • #lotos
  • #prawo
  • #heheszki
  • #energetyka
  • #gpw
  • #motoryzacja

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking