Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko182
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

444

Miesiącami walczył z opłatą za parking. Firma pisze o "geście dobrej woli"

Miesiącami walczył z opłatą za parking. Firma pisze o "geście dobrej woli"

Brak szlabanów, brak biletomatu i wezwanie do zapłaty po wielu miesiącach - tak wyglądał finał wizyty klienta w McDonalds przy ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku. Przez miesiące prowadził spór z operatorem parkingu Parkdepot i samą siecią McDonalds, domagając się anulowania opłaty.

PortalSpozywczy
PortalSpozywczy
z
portalspozywczy.pl
dodany: 08.05.2026, 17:55:48
  • #
    ciekawostki
  • 111
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (111)

najlepsze

whimer
whimer
08.05.2026, 18:10:45 via Wykop
  • 261
Ciekawe skąd firma parkingowa miała dane parkującego.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch
08.05.2026, 20:17:39 via Wykop
  • 255
@whimer: Bo oni zerują na twojej niewiedzy. Przy reklamacji wymuszają podanie nazwiska kierującego. Należy to olać, to nie są mandaty, ale opłaty. Mogą wystawić opłatę na samochód, a ty możesz im odpowiedzieć, że samochód nie chce zapłacić.
  • Odpowiedz
mbn-pl
mbn-pl
09.05.2026, 05:08:17 via Wykop
  • 145
@pan_Ropuch: no czyli niepotrzebnie w ogóle się kontaktował, było to w-----ć na plac i zapomnieć :)
  • Odpowiedz
jasper-jons_
jasper-jons_
jasper-jons_
09.05.2026, 16:40:45 via Wykop
  • 132
Operator parkingu chyba sam jest zmieszany że ktoś w końcu odpowiedział na wezwanie do zapłaty. Pewnie podobne poruszenie mają w siedzibie winrara jak ktoś w końcu kupi licencje
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bighatlogan
bighatlogan
09.05.2026, 17:24:33 via iOS
  • 6
@Nick7C5: super zart
  • Odpowiedz
Nick7C5
Nick7C5
09.05.2026, 18:18:47 via Wykop
  • 2
@bighatlogan: No jak mi powiedział że kupił dla hecy to się uśmiałem i flachę postawiłem z tej okazji :D
  • Odpowiedz
Rubbik
Rubbik
09.05.2026, 11:31:04 via Wykop
  • 94
Po co w ogóle odpowiadał za pierwszym razem. Wyrzucać to g---o do kosza
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

IksdeHeheh
IksdeHeheh
09.05.2026, 17:19:02 via Wykop
  • 41
@P_i_o_t_R: Ale właściciel auta to nie musi być kierowca, umowę na parkowanie zawiera się z kierowcą ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R
09.05.2026, 17:30:06 via Wykop
  • 9
@IksdeHeheh:
Prawda, prawda.

Ale nękali chłopa. Więc im kazal iść do sądu.

Idealnie byłoby gdyby mu wytoczyli sprawę, przepalili tysiące a w dniu rozprawy dostali przelew na nędzne 150zl
  • Odpowiedz
etherway
etherway
09.05.2026, 17:50:14 via Wykop
  • 74
zawsze mozesz poczuc sie jak stojak na rowery na mopie na A1...
etherway - zawsze mozesz poczuc sie jak stojak na rowery na mopie na A1...

źródło: IMG20250802115300

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

epicentrum_chaosu
epicentrum_chaosu
epicentrum_chaosu
09.05.2026, 18:05:06 via Wykop
  • 27
@etherway: Gdzie to dokładnie jest? Bo to wcale nie musi być absurd. Na MOP Machnacz można dojechać rowerem. Jako klient/pracownik stacji Orlen, albo McDonalda.
epicentrum_chaosu - @etherway: Gdzie to dokładnie jest? Bo to wcale nie musi być absu...

źródło: Schowek01

Pobierz
  • Odpowiedz
lentilek
lentilek
lentilek
09.05.2026, 18:44:37 via Wykop
  • 16
@epicentrum_chaosu: Ta furtka jest otwarta? Pracownicy, może mają klucze. Ale chyba nie każdy może sobie tędy przejechać. Ale wiem, że na niektóre MOPy właśnie na A1 nie ma furtek, ale to raczej ewenement niż reguła.
  • Odpowiedz
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
09.05.2026, 16:42:55 via Wykop
  • 51
Dlaczego nie traktuje się tego jako wymuszenie? Dlaczego zarząd tej firmy nadal nie otrzymał personlanych kar za oszukiwanie Polaków?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

b3loza
b3loza
09.05.2026, 19:19:38 via Wykop
  • 9
@fiaslnfilrangve: bo w tym bantustanie lemingi nie są uczone by walczyć o swoje, tylko sie głupio pytają :)
  • Odpowiedz
stefekb
stefekb
stefekb
09.05.2026, 20:34:45 via Wykop
  • 9
@fiaslnfilrangve: Niedawno UOKiK nałożył kary na inną taką firmę wyłudzającą .
Nawiasem, mój ojciec-ja był nękany przez tych oszustów.
  • Odpowiedz
straszny_cham
straszny_cham
09.05.2026, 17:29:48 via Wykop
  • 32
Miałem taką sytuację z Apcoa, samochód służbowy w leasingu, użytkownikiem jest firma w której pracuje. Ogromna firma działająca na każdym kontynencie. Flotowiec zapytał - „Apcoa? Nie płacimy tego”. Nie dopytywałem jak z nimi grają ale kazał mi olać temat i się nie przejmować.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mvmxks
mvmxks
09.05.2026, 19:52:57 via Wykop
  • 26
Nie dopytywałem jak z nimi grają


@straszny_cham: pisza, ze nie mogą im podac danych kierującego, a oni żadnej umowy nie zawierali (regulamin tych pseudofirm domniemuje zawarcie umowy poprzez wjazd)
  • Odpowiedz
arturnowak2018
arturnowak2018
arturnowak2018
09.05.2026, 19:05:46 via Wykop
  • 22
ciekaw jestem kiedy w tym oszczanym kartonie wezmą się za te wszystkie pseudo płatne parkingi
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Oko_Spawacza
Oko_Spawacza
09.05.2026, 21:06:55 via Wykop
  • 7
@arturnowak2018: jaj trafnie zauważyłeś, to oszczany karton więc śmiem przypuszczać że jeszcze dłuuugo albo wcale.
  • Odpowiedz
arturnowak2018
arturnowak2018
arturnowak2018
10.05.2026, 15:33:22 via Wykop
  • 1
@DzikiPiesDingo: zdajesz się być wybitnym specjalistą. zatrudniam Cię i daję z pieniędzy podatników 100 koła na miesiąc, limuzynę to sobie ogarniesz w przetargu i możesz zatrudnić tylu szwagrów ilu chcesz
  • Odpowiedz
talmudyczny_triumfalizm
talmudyczny_triumfalizm
09.05.2026, 18:09:23 via Android
  • 17
a wystarczyło nie odpowiadać
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CzarnaMurzynskaKnagaa
CzarnaMurzynskaKnagaa
CzarnaMurzynskaKnagaa
09.05.2026, 18:56:01 via Wykop
  • 24
@Vinizius: wtedy też olewasz. Jedyne, czego nie możesz olać, to e-sądu - tam wnosisz sprzeciw i sprawa się kończy.
  • Odpowiedz
Vinizius
Vinizius
09.05.2026, 22:44:34 via Wykop
  • 6
@talmudyczny_triumfalizm: Co ty taki nie w sosie, na grilla cie nie zaprosili czy co.
  • Odpowiedz
TomekB1111
TomekB1111
09.05.2026, 18:35:13 via Wykop
  • 14
Teraz wiem, omijać szerokim łukiem restauracje tej firmy.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fonderal
fonderal
fonderal
09.05.2026, 23:30:10 via Wykop
  • 9
@TomekB1111: z tym nie powinno być problemów, bo oni nie prowadzą żadnej restauracji:)
  • Odpowiedz
GhostDragonL32
GhostDragonL32
GhostDragonL32
09.05.2026, 18:23:28 via Wykop
  • 13
Gest dobrej woli jest tu zabiegiem czysto prawnym pozwalającym firmie wyjść z jakąś twarzą i zmaknięciem sprawy oraz nieprzyznaniem się do winy bo ktoś w przyszłości mógłby uznać to jako wyjątek i innie mogliby się powoływać na to w przyszłości. A tak gest dobrej woli zamiata wszystko.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sq2fog
sq2fog
10.05.2026, 18:23:34 via Wykop
  • 0
@GhostDragonL32: ....gdyby do takiego gestu musieli by doplacic jeszcze z 50.000 zł zadośćuczynienia to więcej problemów by nie bylo :P
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4300
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3180
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3092
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2665
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2365
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #historia
  • #ciekawostkihistoryczne
  • #zainteresowania
  • #technologia
  • #polska
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #nauka
  • #heheszki
  • #wydarzenia
  • #swiat
  • #mikroreklama
  • #informacje
  • #usa
  • #zdrowie
  • #motoryzacja

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking