Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko162
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

270

W miejscach dawnych parkingów pojawiły się trawy i zieleń. SCT inaczej

W miejscach dawnych parkingów pojawiły się trawy i zieleń. SCT inaczej

Kierowców to zmartwi, ale pieszych ucieszy. Tam, gdzie jeszcze niedawno parkowały samochody albo znajdowały się nieużywane fragmenty nawierzchni, pojawiły się ozdobne trawy. W Katowicach trwa cicha rewolucja w miejskiej przestrzeni.

ZobaczLink
ZobaczLink
z
portal.katowice.pl
dodany: 11.05.2026, 08:28:09
  • #
    katowice
  • #
    sct
  • #
    parkowanie
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    urbanistyka
  • 282
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Katowicka SCT to „farsa na miarę naszych możliwości”
marty-rokicki
z portal.katowice.pl
  • -24

Komentarze (282)

najlepsze

Thorand
Thorand
11.05.2026, 09:49:55 via Wykop
  • 164
"Kierowców to zmartwi, ale pieszych ucieszy" A ilu pieszych jest też kierowcami? Coś za coś, Dobrym pomysłem jest budowanie transportu pod ziemią jak ma to zamiar miasto zrobić w I dzielnicy.. ale zabieranie jednym i dawanie drugim zawsze będzie prowadziło do konfliktu.
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wyemancypowanykalafiorek
Wyemancypowanykalafiorek
Wyemancypowanykalafiorek
11.05.2026, 10:14:50 via Wykop
  • 37
niszczy się place zabaw na osiedlach żeby w ich miejscu powstały parkingi


@Cztero0404: Chyba jeszcze nie widziałem przypadku by parking został zrobiony kosztem w zasadzie czegokolwiek. Jak już to ograniczanie miejsc parkingowych
  • Odpowiedz
adifek01
adifek01
adifek01
11.05.2026, 10:15:42 via Wykop
  • 61
kiedy na przykład niszczy się place zabaw na osiedlach żeby w ich miejscu powstały parkingi


@Cztero0404: pokaż przyklad, gdzie niszczono plac zabaw na rzecz parkingu.
  • Odpowiedz
Duperel
Duperel
Duperel
11.05.2026, 10:20:02 via Android
  • 145
Tymczasem ich rynek:

Jak zawsze od d--y strony...
Duperel - Tymczasem ich rynek:

Jak zawsze od d--y strony...

źródło: 17784947644161048595508007907748

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JerzJerzy
JerzJerzy
JerzJerzy
11.05.2026, 10:25:22 via Wykop
  • 49
@Duperel: Betonu nie trzeba pielęgnować. Koszt utrzymania bliski zeru. Zamieść i już.
  • Odpowiedz
hmmmmmmv2
hmmmmmmv2
hmmmmmmv2
11.05.2026, 10:40:03 via Wykop
  • 36
@JerzJerzy: No akurat UM Katowic nawet z utrzymaniem betonu nie potrafi sobie poradzic bo wszystkie deptaki i place w centrum remontowane nascie lat temu sa juz cale pokruszone, zniszczone i nadaja sie do kolejnego remontu.
  • Odpowiedz
Miszczu_wszystkiego
Miszczu_wszystkiego
11.05.2026, 12:46:24 via Wykop
  • 73
no faktycznie trawniczek 10x3 metry sprawi że ludzie sie z radości bedą kopać piętami po d*pach
typowe anty-samochodowe działanie przeciw obywatelom (większość jest zmotoryzowana)
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pszekotcur
pszekotcur
11.05.2026, 14:41:07 via Wykop
  • 3
@midpoint: znam takie miejsce na zielonym Żoliborzu, gdzie jacyś potrzaskani decydenci zlecili osłupkowanie miejsca przed pasami, a zostawili tam dwustuletni dąb ponad metr średnicy, około 3,5 w obwodzie i goowno zza nie go widać. Art. 14 pkt 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym zabrania wchodzenia na jezdnię (w tym również na przejściu dla pieszych) bezpośrednio przed jadący pojazd, spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność. da się? @Pawel993
  • Odpowiedz
pszekotcur
pszekotcur
11.05.2026, 18:06:06 via Wykop
  • 6
@midpoint: nie. to argument ukazujący o co tu tak naprawdę chodzi. o pieniądze. zanim zlikwidowali te miejsca, ludzie stawali tu na ukos, zostawiając przepisowe półtora metra, tak jak ten chodnik obok sralnika. najpierw jakieś fsze zaczęły zakładać blokady i łupić kierowców na kasę, aż zaczęli stawiać równolegle, a gdy wiatr prawie wyrwał drzewo 100m dalej, żeby ukryć zagrożenie i wystające z chodnika korzenie, poszerzyli ten sralnik kosztem chodnika, tak że
  • Odpowiedz
malin90
malin90
malin90
11.05.2026, 09:36:08 via Wykop
  • 48
Spoko, ale w zamian w miastach powinny adaptować jakieś parcele z nieużytkami, chałupami do wyburzenia i stawiać w ich miejscu wygodne, piętrowe parkingi dostępne bez problemu.
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malin90
malin90
malin90
11.05.2026, 10:09:07 via Wykop
  • 20
@MichuB: Czemu wchodzisz na grunt jakiś wywłaszczeń, oszustwa i tym podobnych skrajnych rozwiązań? myślisz że to mogłem mieć na myśli? Wspominam, że zarówno zieleń jak i infrastruktura są potrzebne do wygodnego życia w mieście. To jak to zorganizować jest już rolą włodarzy.
  • Odpowiedz
dzaro-dzaroslawski
dzaro-dzaroslawski
dzaro-dzaroslawski
11.05.2026, 10:27:12 via Wykop
  • 12
@malin90: jak powszechnie wiadomo takie parkingi nie tylko są tanie w budowie ale też samochody się tam teleportuje co rozwiązuje problem korków raz na zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak myślisz czemu na ziemi w centrum nie buduje się parkingów tylko hotele sklepy albo mieszkania?
wszyscy myślą, że mają super rozwiązania xD ale w praktyce trzeba by zaorać duże miasta i zbudować od nowa albo w-----ć
  • Odpowiedz
czz2
czz2
czz2
11.05.2026, 10:21:11 via Wykop
  • 40
Skoro jesteśmy ekologiczni, to kiedy urządasy oddadzą swoje parkingi pod urzędami za szlabanami dla plebsu?
Jak wszyscy to wszyscy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

p0391
p0391
11.05.2026, 12:48:53 via Android
  • 24
@czz2:
p0391 - @czz2:

źródło: 1000013597

Pobierz
  • Odpowiedz
CapsLock3
CapsLock3
CapsLock3
11.05.2026, 11:01:03 via Wykop
  • 35
Ufffff Auta nie bedą miały gdzie zaparkować, za to psy bedą miały wreszcie gdzie srać.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

larkinflight
larkinflight
11.05.2026, 10:23:41 via Android
  • 18
Może zróbcie jedno miasto bez samochodów, żadnych dróg i parkingów. Zobaczymy jak fajnie się będzie rozwijać i ile osób będzie chciało w nich mieszkać? Samochody to okropne zło..
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hmmmmmmv2
hmmmmmmv2
hmmmmmmv2
11.05.2026, 10:42:47 via Wykop
  • 9
@larkinflight: Mozna tez zrobic miasto kompletnie podporzadkowane wygodnej jezdzie samochodem i zobaczyc po jakim czasie wszyscy sie stamtad wyprowadza. Katowice sa tutaj akurat idealnym przykladem.
  • Odpowiedz
larkinflight
larkinflight
11.05.2026, 12:52:48 via Android
  • 4
@hmmmmmmv2: właśnie wszyscy się wyprowadzają z Katowic, a nie, czekaj
  • Odpowiedz
PepikPL
PepikPL
PepikPL
11.05.2026, 14:37:17 via Wykop
  • 15
Zanim zaczniecie chwalić to obczajcie jak wygląda ich rynek ;) Bo to typowa urzędnicza zagrywka pod publiczkę, bo może i mamy betonowe pustkowie w samym środku miasta, ale zobaczcie, zamieniliśmy 2 miejsca parkingowe w trawnik 3x10! XD
PepikPL - Zanim zaczniecie chwalić to obczajcie jak wygląda ich rynek ;) Bo to typowa...

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pawel993
Pawel993
11.05.2026, 14:49:46 via Wykop
  • 5
@PepikPL: to samo miejsce inna perspektywa ;)
Pawel993 - @PepikPL: to samo miejsce inna perspektywa ;)

źródło: diabelski-mlyn-katowice-ceny-godziny-otwarcia-jarmark-Bozonarodzeniowy

Pobierz
  • Odpowiedz
Pawel993
Pawel993
11.05.2026, 18:57:38 via Wykop
  • 1
@PepikPL: ale w sumie co tam ma byc? Tereny zielone sa po drugiej stronie rynku

A na tej betonowej co chwile sie cos dzieje, tetaz byl jarmark wielkanocny, latem turnieje, koncerty…
Pawel993 - @PepikPL: ale w sumie co tam ma byc? Tereny zielone sa po drugiej stronie ...

źródło: uid_dfd0ee896dd7410c9c164a4afe3f139e_width_900_play_0_pos_0_gs_0_height_506

Pobierz
  • Odpowiedz
EmilioEstevez
EmilioEstevez
11.05.2026, 13:00:12 via Wykop
  • 12
Idealny europejczyk według UE i lewactwa, powinien być szczęśliwy i ekologiczny
EmilioEstevez - Idealny europejczyk według UE i  lewactwa, powinien być szczęśliwy i ...

źródło: bd4a90f72e078f8a4e8bebd902b2bbc8ee6d78bc887c6c66ec939221a8bc108d

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

larkinflight
larkinflight
11.05.2026, 13:14:36 via Android
  • 6
@EmilioEstevez: patrząc po komentarzach, jest tyłu debili którzy nie tylko tak chcą żyć to jeszcze za to warczą. Pożyteczni idioci..
  • Odpowiedz
larkinflight
larkinflight
11.05.2026, 13:47:28 via Android
  • 7
@Pawel993: tak, wszystko trzeba zhiperbolizować, albo kochasz ursule albo jesteś rusek-putinista. I wy się macie za liberałów? Przecież jesteście tak samo skrajni jak faszyści..Z nami albo przeciwko nam..
  • Odpowiedz
towarzysz-eko
towarzysz-eko
11.05.2026, 11:30:48 via Android
  • 12
Teraz tylko wpuścić tam konfiturę i wykopki bez prawka będą klaskać uszami
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

997patrzy
997patrzy
997patrzy
11.05.2026, 14:16:44 via Wykop
  • 7
onfiturę i wykopki bez p


@towarzysz-eko: mam prawko i mnie to jakos w-----a na codzien jak widze auta tak zaprakowane ze sam wyjechac nie moge albo jezdzace po chodzniku p---y.

Ogolnie warszawaka pod tym wzgledem powinna miec nazwe polskie indie

ogolnie tam to nie tylko z parkowaniem jest problem, ale rowniez z jezdzeniem tak zeby poszanowac 2 kierowce, nie mowie juz o trabieniu (serio jak w indiach tam przy zlotych
  • Odpowiedz
GrzybuGRANIE
GrzybuGRANIE
GrzybuGRANIE
11.05.2026, 14:54:37 via iOS
  • 6
@towarzysz-eko: odezwał się przegryw bez garażu.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2407
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2003
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
2045
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1782
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1772
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #slask
  • #chorzow
  • #gliwice
  • #krakow
  • #sosnowiec
  • #polska
  • #warszawa
  • #kolej
  • #heheszki
  • #architektura
  • #pytanie
  • #bytom
  • #fotografia
  • #zabrze
  • #tychy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking