Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko137
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Detharon

Detharon

Dołączył 17 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 11326
  • Znaleziska 5963
  • Mikroblog 5363
  • Obserwujący 27
  • Obserwowane 9

1086

Zarobki lekarzy powinny być jawne? Nie zgadzamy się

Zarobki lekarzy powinny być jawne? Nie zgadzamy się

Nie chcemy, by w imię transparentności poświęcane były dane wrażliwe. Uważamy, że dzisiaj zaczyna się od lekarzy, a za chwilę rząd będzie chciał sięgnąć po dane dotyczące innych zawodów. Lekarz na etacie powinien zarabiać 3 średnie krajowe. Lekarzy jest za dużo dlatego mają pracować ponad 300 go

airaG
z
rmf24.pl
dodany: wczoraj, 07:30:23
  • 177
  • #
    szpital
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    zdrowie
Detharon
Detharon wczoraj, 09:17:30 via Wykop
  • 10
@xpear: to po prostu lekarskie dwójmyślenie.

Kiedy trzeba ograniczać liczbę lekarzy, to dlatego że to tak odpowiedzialna praca.

Ale gdy trzeba ograniczyć liczbę godzin to nie, wtedy to nie ma znaczenia i niech lekarz pracuje nawet 100 godzin na

397

Zarobki lekarzy w Polsce doganiają Niemcy. Kosztem potężnego przepracowania

Zarobki lekarzy w Polsce doganiają Niemcy. Kosztem potężnego przepracowania

O pensjach lekarzy w Polsce dyskutuje się od dawna. O temacie znów zrobiło się głośno za sprawą młodego lekarza z Warszawskiego Szpitala Południowego, który w rok zarobił niemal 1,6 mln zł. Nie wszyscy medycy otrzymują jednak tak pokaźne pensje, choć powodów do narzekania raczej mieć nie powinni. Po

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 23.06.2026, 11:44:49
  • 99
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    medycyna
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    swiat
Detharon
Detharon 23.06.2026, 17:06:24 via Wykop
  • 42
Doganiają? Jakoś nie kojarzę, żeby losowy lekarz w Niemczech zarabiał 350 tysięcy euro. Blizej 1/3 tego, albo 1/4, a do tego musi płacić wysokie podatki.

I chętnych nie brakuje, to nadal pensja lepsza niż u większości specjalistów.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2822

Lekarz przeciwny zwiększeniu liczby lekarzy: "To zalewanie pożaru benzyną"

Lekarz przeciwny zwiększeniu liczby lekarzy: "To zalewanie pożaru benzyną"

"My zapłacimy za te etaty. Nie będzie płacy 200 tys., tylko 10 osób dostanie 20 tys. Koszt dla państwa będzie ten sam, a pacjent dostanie paradoksalnie mniej" - stwierdził prof. Tadeusz Zielonka. "Będzie tym gorzej, że więcej lekarzy będzie wystawiało więcej badań" - podsumował prof. Zielonka

tomasztomasz1234
z
tokfm.pl
dodany: 23.06.2026, 16:53:49
  • 199
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    heheszki
  • #
    medycyna
Detharon
Detharon 23.06.2026, 17:02:21 via Wykop
  • 1531
My to chcemy dla dobra lekarzy, żeby nie byli tak przemęczeni pracą w 5 miejscach jednocześnie. Wystarczy w jednym. Będą w końcu wyspani i zadowoleni lekarze, co w tym złego?
  • 15
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

602

Kolejka na ponad dwa lata. Posłanka KO weszła na badanie po trzech tygodniach

Kolejka na ponad dwa lata. Posłanka KO weszła na badanie po trzech tygodniach

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Pępek wepchnęła się w szpitalu w Żywcu na badania poza kolejką. Dzięki pomocy osoby pracującej w szpitalu, również należącej do KO, polityk czekała na badanie trzy tygodnie. Czas oczekiwania w normalnym trybie to ponad dwa lata.

Famine
z
zero.pl
dodany: 23.06.2026, 04:09:59
  • 100
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    polityka
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    zdrowie
Detharon
Detharon 23.06.2026, 06:42:06 via Wykop
  • 15
przeprasszamy, mieliśmy być inni niż pisiory, ale w wielu miejscach daliśmy d--y


@DuchZoliborza: niestety, to nierealne. Nawet gdyby ktoś się w tych partiach znalazł uczciwy, to cała reszta jest beneficentem tego systemu i nie zrezygnują z tego łatwo.

Teraz mówimy o lekarzach, ale to tylko jeden z elementów dojenia budżetu. Politycy i ich kumple ciągną grubą kasę z różnego rodzaju stolików w spółkach miejskich czy skarbu państwa.

Po co im

821

Lekarz w Koszalinie zarabia 2830 zł za godzinę. "MZ chce mu dać podwyżkę"

Lekarz w Koszalinie zarabia 2830 zł za godzinę. "MZ chce mu dać podwyżkę"

Lekarz zarabia 2830 zł za godzinę. Ministerstwo Zdrowia chce mu dać podwyżkę - zaczyna swój post Janusz Cieszyński. Następnie przypomina, że o sprawie koszalińskiego lekarza donosił już kilka miesięcy temu. Jest to specjalista od leczenia bólu, który wystawia comiesięczne faktury na 200-300 tys

airaG
z
g.pl
dodany: 20.06.2026, 12:49:01
  • 77
  • #
    nfz
  • #
    polityka
  • #
    szpital
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
  • #
    lekarz
Detharon
Detharon 21.06.2026, 09:50:17 via Wykop
  • 2
Na całym świecie specjaliści największy hajs zarabiają w największych i najbardziej prestiżowych ośrodkach


@FrasierCrane: bo te największe ośrodki zgarniają pieniądze za trudne operacje, czy terapie eksperymentalne. No i mają po prostu ultra wysoki poziom leczenia.

A w Polsce lekarz zarabia miliony tylko dlatego, że jego środowisko mu zapewniło brak konkurencji i zarobki ograniczone jedynie poziomem długu szpitala. Pacjentów może traktować jak zło konieczne i nawet nie musi nikomu pomagać, i

1190

Biedni lekarze już kupują artykuły. Panie, tak się nie da żyć!!

Biedni lekarze już kupują artykuły. Panie, tak się nie da żyć!!

Psychiatrom coraz częściej trafiają się lekarze uzależnieni od benzodiazepin, opioidów i środków przeciwlękowych. Mówią

GorlockTheImmoral
z
newsweek.pl
dodany: 20.06.2026, 13:57:42
  • 120
  • #
    afera
  • #
    polska
Detharon
Detharon 20.06.2026, 15:36:41 via Wykop
  • 482
Teraz znowu biedni, przemęczeni lekarze.
Ale jednocześnie NIL jest przeciwko kształceniu ich większej liczby.

Nie ma obowiązku posiadania Panamery i 12 mieszkań na wynajem. Można po prostu pracować mniej i tego nie mieć, a nadal żyć na bardzo wysokim poziomie, nieosiągalnym dla 99% Polaków.
  • 34
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

45

Centralny Rejestr Umów może przyspieszyć odpływ lekarzy z publicznych szpitali.

Lekarze przechodzą do ofensywny, wróżą odpływ lekarzy mimo ze mogą zarabiać lepiej niż szef NASA.

pomaranczowyogorek
z
ozzl.org.pl
dodany: 20.06.2026, 06:49:27
  • 37
  • #
    lekarz
  • #
    medycyna
  • #
    afera
Detharon
Detharon 20.06.2026, 12:30:53 via Wykop
  • 6
O, zaczyna się. Pewnie kolejny etap nacisku to będą strajki i groźby paraliżu całej służby zdrowia.

Lekarze akurat w tym mają wprawę, w przeszłości w ten sposób sobie wywalczyli wszystko co chcieli, ale też sytuacja była inna, bo mieli szerokie poparcie społeczne.

Teraz może być inaczej. Niektórzy już płaczą w mediach, że oni wcale nie mają miliona rocznie, tylko jedynie 300 zł za godzinę i to są grosze xD

No i jeszcze
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

535

Kacprzyk pracował w trzecim miejscu

Kacprzyk pracował w trzecim miejscu

Co jeszcze wypłynie?

alterego
z
wykop.pl
dodany: 19.06.2026, 20:31:07
  • 53
  • #
    afera
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    csiwykop
  • #
    polska
Detharon
Detharon 20.06.2026, 06:36:53 via Wykop
  • 4
Ja jestem za likwidacją B2B w całości.


@RuchaczSpychacz: bo to co robią lekarze, to nie jest b2b, tylko najzwyklejszy etat.

Lekarz pracuje w określonym miejscu, w określonym czasie i używając sprzętu placówki. Jak to może być b2b, jak on nawet kosztów działalności żadnych nie ma jako lekarz POZ?

1261

Dawid Kacprzyk ma kontrakt w drugim szpitalu od 5 lutego 2026

Dawid Kacprzyk ma kontrakt w drugim szpitalu od 5 lutego 2026

Szpital Południowy nie był jedynym miejscem pracy. Okazuje się, że Szpital Południowy nie był jedyną placówką, z którą lekarz jest związany kontraktem. Pan Dawid Kacprzyk współpracował z Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim od 5 lutego 2026 r. W 2026 r przepracował łącznie 732 godziny.

Caracas
z
fakt.pl
dodany: 18.06.2026, 19:09:22
  • 90
  • #
    praca
  • #
    polityka
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    lekarz100k
Detharon
Detharon 19.06.2026, 11:24:40 via Wykop
  • 4
Dyrektor i lekarz do zwolnienia


@endru1908: do więzienia*

856

Dawid Kacprzyk zwrócił pieniądze szpitalowi. "Skorygował 33 faktury"

Dawid Kacprzyk zwrócił pieniądze szpitalowi. "Skorygował 33 faktury"

Dawid Kacprzyk zwrócił szpitalowi znaczną część wypłaconych mu środków poinformował stołeczny ratusz. Młody lekarz w 2025 roku zarobił 1,6 mln zł. Rada Nadzorcza jeszcze w czwartek podejmie decyzję o zmianach w zarządzie szpitala.

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 18.06.2026, 11:27:37
  • 161
  • #
    warszawa
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    wydarzenia
Detharon
Detharon 18.06.2026, 12:26:17 via Wykop
  • 67
@joasiaasia: i przede wszystkim tego, kto go tam zatrudnił, bo sam się tam nie wcisnął i sam sobie takich kontaktów nie zrobił
Detharon
Detharon 18.06.2026, 12:29:38 via Wykop
  • 97
@nowszyja: ogólnie o tym, że takie wałki są, już było widać od czasów COVIDa, bo dziwnie dużo lekarzy zaczęło kupować mieszkania i samochody po pół bańki.

To przecież ludzie na stanowiskach dyrektorskich w dużych firmach nie bogacą się tak szybko.

945

Nawet 5,6 tys. lekarzy może zarabiać ponad 100 tys. zł a państwo tego nie widzi

Nie 560 lekarzy, lecz nawet 5,6 tys. medyków może osiągać dochody przekraczające 100 tys. zł miesięcznie. Tak wynika z s

enterprize
z
gazetaprawna.pl
dodany: 18.06.2026, 10:13:43
  • 95
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    zarobki
Detharon
Detharon 18.06.2026, 12:23:15 via Wykop
  • 9
A ciekawe ilu jest takich co zarabiają ponad 50k na miesiąc. Pewnie większość.

To już jest pensja znacznie wyższa niż niemiecka, i jeszcze śmiesznie nisko opodatkowana przez fikcyjne lekarskie b2b.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zksava
zksava
18.06.2026, 05:42:25
  • 0
Czy ktoś ma może jakieś informacje dotyczące aktualnego modelu chatagpt 5.5. Bo niestety w moim interfejsie nie ma już przycisku „Thinking”, chodzi mi o to zaawansowane myślenie idk. Mam wykupioną wersję Go, używam go na sprzętach z IOS. Strasznie zdebilał przez to xd czy ta wersja wróci na te tańsze pakiety czy teraz będzie dostępna tylko w wersji droższej??? Ktoś, coś?
#chatgpt
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Detharon
Detharon 18.06.2026, 05:48:53 via Wykop
  • 1
@zksava: nie masz opcji gdzie ustalasz jego "intelligence"? Instant / medium / high
  • Odpowiedz
Detharon
Detharon 18.06.2026, 05:58:41 via Wykop
  • 1
@zksava: to pewnie już nie będzie. Ja używam Plus i tam jest, ale jakieś pół roku temu limity były 2-3 razy większe na Codex.

OpenAI jest na ogromnym minusie, więc będą raczej iść w kierunku droższych planów lub oszczędniejszych modeli jak ten "instant".
  • Odpowiedz
Detharon
Detharon 18.06.2026, 12:09:48 via Wykop
  • 0
@damianooo8: limit Codexa, który się resetuje co 5 godzin i odrębny, który się resetuje co tydzień. To odrębna apka-agent w tej samej subskrypcji od OpenAI.
  • Odpowiedz
Nighthuntero
Nighthuntero
18.06.2026, 07:35:13
  • 8
Czy w ogóle udało znaleźć się oświadczenie majątkowe lekarza, który rzeczywiście zarabia około 20k zł? Bo ciągle czytam, że te przypadki gdzie robią ponad milion złotych rocznie to są JEDNOSTKOWE, a wychodzi na to, że osoby zarabiające 20k to jednostkowe przypadki, których nawet nie widać XDDD

#lekarz100k #polska #afera #szpital #pracbaza
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Detharon
Detharon 18.06.2026, 07:39:06 via Wykop
  • 5
@Nighthuntero: legenda mówi, że istnieje taki, lekarz, który tyle zarabia.

  • Odpowiedz

25

Ochrona w UE bez poborowych z Ukrainy. Szefowa KE pisze wprost.

Ochrona w UE bez poborowych z Ukrainy. Szefowa KE pisze wprost.

Komisja Europejska zaproponuje przedłużenie ochrony dla uchodźców z Ukrainy, ale chce wyłączyć z niej osoby w wieku poborowym. "Żadne przedłużenie nie podważy zdolności Ukrainy do obrony" - napisała Ursula von der Leyen w liście do unijnych przywódców przed szczytem w Brukseli.

konradpra
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 17.06.2026, 15:09:09
  • 12
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    ue
  • #
    ukraina
Detharon
Detharon 18.06.2026, 05:44:21 via Wykop
  • 3
Jak ktoś na tyle nie chce brać udziału w wojnie, że uciekł z kraju, to z niego nie będzie żadnego żołnierza.

Ukraina ma ogromny problem z dezercją wśród żołnierzy. Niektórzy wzięci po łapankach nie dają rady i odbierają sobie życie, kiedyś o tym BBC pisało. Rozwiązanie tych problemów strukturalnych powinno być ich priorytetem, a nie zamiana ludzi w mięso armatnie.

Bo wysyłanie ludzi na wojnę, takich którzy walczyć nie chcą, jest wysyłaniem
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

491

Rząd chce podnieść "podatek cukrowy". Opłata ma wzrosnąć nawet 10-krotnie

Rząd chce podnieść "podatek cukrowy". Opłata ma wzrosnąć nawet 10-krotnie

Opłata za zawartość dodatku kofeiny lub tauryny w napojach ma wzrosnąć z 0,10 zł do 1,00 zł, Wszystko oczywiście w trosce o zdrowie obywateli

Zenon_Zabawny
z
poradnikhandlowca.com.pl
dodany: 17.06.2026, 10:15:53
  • 161
  • #
    podatekcukrowy
  • #
    podatki
  • #
    cola
  • #
    polityka
Detharon
Detharon 17.06.2026, 19:28:53 via Wykop
  • 0
mimo inwestycji sfinansowanych z Kpo które przecież z definicji powinny przynosić kasę do budżetu.


@Chris_Karczynski: póki co te "inwestycje" chyba jedynie zwiększają liczbę Porsche na drogach

1249

Lekarz milioner zasiada w Okręgowej Radzie Lekarskiej obok obecnego prezesa NLR!

Lekarz milioner zasiada w Okręgowej Radzie Lekarskiej obok obecnego prezesa NLR!

Teraz okazuje się, że lekarz udzielał się nie tylko w tzw. dużej polityce (jest radnym warszawskiej dzielnicy Ursus), ale także w samorządzie lekarskim. Od marca 2026 r. zasiada w Okręgowej Radzie Lekarskiej w Warszawie jako jeden z 46 jej członków, obok obecnego prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej

Caracas
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 17.06.2026, 10:36:22
  • 79
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    afera
Detharon
Detharon 17.06.2026, 11:53:36 via Wykop
  • 53
I jeszcze ludzi leczy!


@Pan_Miszuk: ciekawe, czy udało mu się kogoś już wyleczyć, czy tylko ich leczy

2628

Lekarz rodzinny rekordzista - ponad 2,5 miliona przychodu w rok!

Lekarz rodzinny rekordzista - ponad 2,5 miliona przychodu w rok!

Przychód za rok 2025 - 2 676 376,06 zł Dochód za rok 2025 - 1 065 886,06 zł Spójrzcie na majątek radnego... #lekarz #lekarz100k #medycyna #polska #afera

kownjjo
z
wykop.pl
dodany: 16.06.2026, 20:14:40
  • 160
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    afera
Detharon
Detharon 17.06.2026, 05:47:30 via Wykop
  • 28
dziwne że szpitale podpisują takie kontrakty


@Oooonieee: na przykład ten ortopeda milioner jest jednocześnie dyrektorem jednego szpitala i prezesem drugiego.

To nie "szpital", a jeden lekarz drugiemu lekarzowi takie kontakty daje, a potem idą pić i się śmieją z głupich Polaków.

1284

Gdy 270 zł za godzinę to za mało: lekarze tworzą koalicje i chcę jeszcze więcej

Gdy 270 zł za godzinę to za mało: lekarze tworzą koalicje i chcę jeszcze więcej

Od 1 lipca wchodzą kolejne podwyżki dla kadry, a dyrektorzy placówek dostają w niektórych specjalizacjach żądania renegocjowania stawki na 320-340 zł za godzinę. Prowadzi to do sytuacji, gdy szpitale konkurują o lekarzy ofertą finansową. Zdaniem wiceprezydent, tworzą się często "koalicje" na rzecz w

airaG
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 16.06.2026, 08:07:42
  • 170
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
  • #
    lekarz
Detharon
Detharon 16.06.2026, 09:41:19 via Wykop
  • 224
Limity zarobków na godzinę to jedyne rozwiązanie.

Co wtedy taki lekarz zrobi, wyjedzie za granicę żeby płacić wysokie podatki i zarobić połowę tego, jak nie mniej?
  • 22
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Detharon
Detharon 16.06.2026, 09:42:01 via Wykop
  • 187
@kastrator2: ciekawe, czy był na dyżurze podczas tego wywiadu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Detharon
Detharon 16.06.2026, 10:07:19 via Wykop
  • 194
@Chris_Karczynski: bo wyjazd za granicę to nie jest taka prosta sprawa. To nie magazynier co sobie popracuje przez agencję bez znajomości języka.

Trzeba znać język na wysokim poziomie, włącznie ze specjalistycznym słownictwem i zdać z tego egzamin. Do tego uzyskać pozwolenie wykonywania zawodu.

Nie wiem jak w innych krajach, ale w Niemczech lekarz nie pracuje w pięciu szpitalach na fikcyjnym b2b, tylko w jednym - na umowie. I jeszcze mu

631

Rewolucja w Czechach. Rząd likwiduje abonament i obcina budżet mediów publicznyc

Rewolucja w Czechach. Rząd likwiduje abonament i obcina budżet mediów publicznyc

Czeski rząd zatwierdził w poniedziałek projekt ustawy, która odchodzi od finansowania mediów publicznych z opłat abonamentowych i zamienia je na dotację z budżetu państwa. W radiu i TV zapowiedziano strajki ostrzegawcze, a minister kultury Ota Klempirz mówi, że wszyscy muszą oszczędzać

znin
z
bankier.pl
dodany: 15.06.2026, 19:21:28
  • 48
  • #
    czechy
  • #
    ciekawostki
  • #
    telewizja
  • #
    media
  • #
    pieniadze
  • #
    tvp
Detharon
Detharon 16.06.2026, 05:27:01 via Wykop
  • 98
W Polsce będzie to samo, jak tylko Tusk dojdzie do władzy. A tak to ciągle rządzą pisowcy i nawet w niedzielę zakupów nie można zrobić.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >
  • Fear is the mind-killer.

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 22.01.2016

    Komentator
  • Rocznica
    od 13.06.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 03.08.2015

    Mikroblogger
  • Kolarz
    od 12.08.2015

    Kolarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking